Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Analýza spreadů zemědělských komodit: pšenice 2


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 70
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravim vsechny,

chtel bych se zeptat...

Velikost uctu :

- Pocitat potrebnou velikost uctu podle histor. DD a marginu mi prijde logicke, ale kdyz sem se dival na:
individuals.interactivebrokers.com/en/trading/marginRequirements/margin.php?ib_entity=llc
tak je zde uveden Margin Requirements pro CBOT, Wheat Futures, intraday $4050 a pro overnight $3000...
Coz je hodne a rozhodne to neodpovida zde v diskuzi uvedenym $2400.
Navic pri otevreni napr.: 1 kontrakt wheat short a 1 long (1 pozice ve spredu) bych musel dat $8100 resp. $6000 jen na margin...?
Znamena to ze pri otvirani spredu je to neco jineho nez kdyz koupim 1kontrakt a prodam 1 kontrakt (dohromady "mam" 2 kontrakty) ?

Diky za vysvetleni !

A diky za perfektni, propracovanou analyzu !

Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Bangladez: Marginy se pořád mění. Pamatuji se, že loni byl initial margin na wheat futures 2025 USD, udržovací 1500 a na spread taky. Právě jsem provedl pokus se simulovaným účtem a initial margin je 4050 USD, maintenance (udržovací) margin je 3000 USD na jeden kontrakt long nebo short. U spreadu je initial margin 810 USD a maintenance margin 600 USD. Pořád se to mění, je třeba to vyzkoušet a sledovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jakto ze je margin u spreadu rozdilny nez u klasickych future ?
Neni spread rozdil mezi cenou 2 koupenych kontraktu ?
Jestlize budu chtit koupit spread napr. na brezen-kveten wheat, tak zadam prikaz na nakup 1 kontraktu kvetnove a prodej 1 kontraktu breznove wheat ?
A to mi broker nezauctuje margin na kazdy kontrakt zvlast, tj. 2x4500 USD kdyz drzim 2 kontrakty ?

to: Asdareel
psal jste, ze jste provedl pokus se simulovanym uctem ... muzu se zeptat jakou platformu pouzivate ? Take bych rad zkusil par obchodu jako paper ...

Diky
Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • 1 month later...

to Zvědavcec:

ZW se obchoduje na CBOT a aktuálně nejvyšší volume má zářijový kontraktní měsíc. Jinak pro sledování volume na jednotlivých kontraktních měsících a další zajímavé informace jsou k dispozici zdarma zde: www2.barchart.com/mktcom.asp?code=bfncz

btw: klidně se ptejte všech obchodníků, volume komodit nemá nic spokečného s brokerem.

ať se daří,
Míra


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Míro děkuji za odpověď.
Pokusil bych se svou otázku formulovat znovu.
Má elektronická pšenice větší volume na burze CBOT nebo na ECBOT ? Totožné to nebude, když mi IB nabízí ZW na jedné nebo na druhé. CBOT jsem si předplatil, tak data mám (v IB), ECBOT jsem nezaplatil, tak jsou políčka tmavá. Obojí je wheat elektronická (ZW), ale chtěl bych být z pochopitelných důvodů tam, kde je obchoduje více obchodníků, kde je větší pohyb, kde bude tím pádem menší problém něco prodat či koupit.
Jinak samozřejmě budu chtít expiraci květnovou a březnovou, ale to s mým dotazem nesouvisí. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...