Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Drbobky


Břonda

Doporučené příspěvky

Zdravím Fénix!
SL se snažím dávat u YM pod/nad swing, když je moc daleko, pak nad/pod vstupní svíci . Ne však víc než cca 100-120. Pokud je vstupní svíčka (nebo swing) větší - buď dám 100 a risknu to, nebo si počkám na další signál. Výstupy řeším zásadně Perryho metodou WRB (tělo candle větší než u tří předchozích). Mám dvě varianty (uvažujme UP trend):
A) 1.WRB - posuv SL 2 ticky pod ni (je li blízko a má-li např low níže než byl vstup) nebo na b/e+1
2. a 3.WRB jsou pro mne 1. a 2. PT
B) Když trendu moc nevěřím, beru 1.WRB jako 1.PT a posunu SL a 2.WRB jako 2.PT. Víc jak 2 kontrakty zatím nezkouším.

Beru ale výraznější WRB, kde je body cca 1,5 a více krát větší než předchozí 3. Pokud jsou po sobě 3 svíčky skoro stejné a čtvrtá je o tick delší, pak to neřeším jako WRB. Perry kdysi uváděl, že pravděpodobnost 3. a dalších WRB se výrazně snižuje - spíše dojde k pullbacku s možností nového vstupu. Všimni si na grafech, jak často trend končí takovouto WRB ( nákupynebo prodeje posledních opozdilců a pak zlom. Protože 1.WRB přichází poměrně často (Perry píše: "...prvotní cíl tradu je splněn..."), pak se trade brzy dostane do bezpečné zóny a kiksy s výstupem na SL jsou řídké. Na druhé straně ale může být spoustu obchodů s minimálním ziskem. Fígl, jak pro druhé a další WRB chytit větší část trendu, je vzít 1.PR na nižším TF a pro další výstupy přepnout na vyšší a hledat WRB tam. Např. TF a 15TF. SL již není nutno dále posouvat.
Pokud nastane trendový den a včas si to uvědomím, nevystupuji na každém WRB, ale ale (př. UP trend) posouvám SL pode dna swingů v okamžiku, kdy cena překoná High předchozího swingu a to až do vystopování. Problém mám spíš se rozhodnout, že takováto situace skutečně nastala. Je to ideální situace pro bezrizikové pyramidování, protože na každé další vlnce je možno přidat do pozice a současně ochránit již dosažený otevřený zisk posunem SL. V každém měsíci se nějaký takový den objeví - jen to zachytit. Infiniti umožňuje pro malé účty tuším max. 8 kontraktů. Při 500babkovém marginu by to byl v případě naskočení zlatý důl.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 97
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Jak kdy. Záleží jak moc daleko uteče trh, než filtr 50CCI potvrdí signál a třeba změnu trendu. Např. u 5034 je žádoucí vzít signál co nejblíže 34EMA a s co nejvyšším momentem. Když už bude trh pryč, lépe počkat na 5034z. Pokud skutečně došlo k reverzu a trh je etablovaný, 50CCI na vyšším TF by již měl být spolehlivě na správné straně.

Z důvodu zpoždění jsem k 3TF nasadil 9TF namísto původně zamýšleného 15TF. Tam se mi prodleva zdála již dost velká. Ale to si musí každý sám odzkoušet.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Břondo a ostatní.

Děkuji za založení tohoto vlákna, protože mě před cca měsícem zaujal systém dr. Boba a sám ho nyní backtestuji.

Rád čtu tohle vlákno a doufám, že se pořádně rozroste. :-)

Jakmile budu mít chvilku, budu pokračovat v mém backtestu a pak zkusím systém poupravit, protože nyní nesleduji potvrzení trendu na vyšším TF a nemám v grafu ani EMA9. Zkusím se pak na to podívat a uvidím, co bude vycházet lépěji.

Jen bych se chtěl zeptat, kolik (v průměru) máte za jednu obchodní seanci vstupů dle patternu 5034, 5034z a (pro mě nový pattern) 50140? Jestli se to vůbec dá říct. :-)

Jinak se mi moc líbí Břondovy printscreeny. :-)

Roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Břonda

diky moc za odpovedi (tu) Ja zatim budu zkouset pomer SL -55 a PT +110 a az nasbiram dostatek dat (aspon 100 obchodu) tak pak to vyhodnotim. Budu sledovat i tvou metodu a pokud se ji naucim, tak se mi mozna zalibi(zatim ji neznam). Ja jsem zvykly z WCCI pouzivat pevne PT, takze to zatim nebudu menit.
Nevim jestli to neni subjektivni, ale zda se mi, ze tento system DrBoba posila cloveka driv do trendu a neni tady tolik falesnych signalu. Ale zatim jsem jeste toho tolik nezbacktestoval, takze nevim jestli to neni jen unahleny nazor. Kazdopadne moc diky za vysvetleni systemu tady v diskusi (tu)

At se dari :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dávám na posouzení účinnost metody filtrace patternu 5034 dle 50CCI na vyšším TF. Má svá pro i proti. Viz. obrázek. (A) 50CCI 15TF hluboko v červené - spolehlivě ochrání před vstupem v chopu. (B) Tento pohyb nechytáme. (C) Validní signál. Malý zisk. Výstup PT1 na WRB1 (D) Nejzajímavější situace. (D1) 50CCI 15TF=-1, tedy ještě v záporu. Vstup by nebyl dle filtrace validní. Navíc je daleko od 34EMA. Podmínky filtrace by nás ochránily od vyhození na pullbacku. (D2) Validní 5034z (1.pullback) a zisk.

5708

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Takový je setup traderky "DHARMA" - spoluautorky systému DrBoba (Boba Ferrarise) stav z let 2005-6:
1) používá grafy 233t, 3TF, 500v a 13TF
2) nevěřila v samotné 5034, ale čekala na 5034z na 3TF poté co se 5034 objevilo na 233t, nebo 50CCI na 13TL (pro Long) uzavřelo nad -100.
3) nebo pokud na 3TF dostala 5034 a 50CCI na 13TF uzavřelo nad -100, čekala se vstupem na 1.ZLR (5034z) pokud ceny zůstaly stále nad 34EMA.
4) nebere protitrendové obchody do Longu pokud 50CCI na 13TF je pod -100.
5) nebere žádné obchody pokud se 50CCI na 3TF pohybuje mezi +-100 = ochrana proti chopu
6) nebere žádné obchody, pokud se cena konsoliduje v trojúhelníku

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Poznámky z materiálů DrBoba:

5034:
1) Když funguje, dosáhne 50CCI rychle úrovně 100. Pokud tomu tak není a CCI váhá, je lépe rychle přitáhnout SL na b/e
2) Jakmile 50CCI prolomí úroveň 100, většinou rychle pokračuje ve směru trendu. Postupně se vyrovnává i když ceny stále sledují silný trend (dáno způsobem kalkulace CCI.
3)5034z - pro zvýšení pravděpodobnosti úspěchu sledovat odraz od 34EMA. Úspěšnost patternu je vyšší, když se současně objeví na CCI slingshot ((pro long) symetricky klesnou 50CCI např. k nule a 14CCI k -100, obrátí a jdou přes nulu zpět) .

Další patterny:
4) Odraz 14CCI na úrovni 100 se běžně nebere jako signál, ale pokud současně 50CCI tvoří shamu, je to zajímavý vstup.
5) V návaznosti na WCCI od něhož se systém DrBoba odloupnul uvádí Ferraris i patterny jako GHOST na 50CCI a Shamu after Ghost (SAG) jako reverzní patterny.

K výstupům:
- 1. kontrakt = statisticky určený PT (v r.2005 měl na ER2 = 80USD). Pokud 50CCI vzroste nad úroveň 100 pokračuje, jinak vše ven.
- 2. kontrakt = statisticky určený PT (v.r.2005 měl na ER2 = 120USD).
- 3. kontrakt = runner. Kreslil TL, sledoval reg. divergence, ale použil je k výstupům jen až se 50CCI přiblížil na dostřel zpět k úrovni 100.
- protnutí úrovně 100 na 50CCI = deadline = vždy ven.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...