Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Drbobky


Břonda

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 97
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Živě jsem to zkusil po půl roce studia na podzim 2005 a dostal po hubě. Od té doby jsem 2,5 roku intenzivně makal a znovu začal letos v květnu. Dlouho jsem se odhodlával - mentální blok po počátečních šocích z roku 2005 byl velkou brzdou. Posledním impulsem bylo až opakování školení FinWin I a II a Tomášovo povzbuzení, že by bylo načase učinit konečný krok. Od té doby jedu souběžně s podnikáním - takže ne konzistentně každý den, ale cca 2 dny v týdnu. Dobíhající podnikatelské aktivity jsou brzdou, kterou musím do konce roku vyřešit. Celková úspěšnost patternů je poměrně dobrá - což přičítám hlavně velmi opatrnému money managementu (velmi brzy vybírám 1.PR a posouvám SL, takže mám zatím dost málo a malých ztrát - cca 30% - dost často je to díky nepozornosti či špatnému vyhodnocení situace a zisky menší než by bylo možné z pohybů celkově vydolovat - to ale vyřeším postupně s nárůstem počtu kontraktů) a i díky tomu, že tvrdě filtruji obchody na vyšším TF. Beru jen obchody do trendu (oba TF musí na 50CCI bezpodmínečně ukazovat trend). Unikají občasné hezké proti trendové obchody. Raději volím méně stresu. Je skutečností, že kdykoliv jsem se z této strategie odchýlil a řekl si - "ten proti-trend má velký potenciál", nebo nevystoupil na ověřeném signálu s menším ziskem a převládla nenasytnost, většinou jsem dostal po hubě.
Na závěry je však brzy. Co však je nutno říci je to, že DrBobův system, i když dává (s trendovým filtrem) výrazně méně signálů než WCCI, zdá se mi spolehlivější a signály mají podstatně vyšší úspěšnost. Nechť mne zarytí vyznavači WCCI nekamenují - je to moje osobní zkušenost a názor.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Břonda

WCCI obchoduji jiz pres rok a pul Live (ER2 3TF) a musim ti dat za pravdu, v tom co jsi napsal. DrBobův system je opravdu daleko spolehlivejsi (YM 3TF) aspon zatim podle toho co jsem si zbacktestoval (ale zatim toho neni mnoho). Nicmene kdyz dany backtestovany mesic postavim vedle WCCI za dany mesic, tak je to uplne o necem jinem, jak se rika nebe a dudy :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vzhledem k tomu, že se nedostanu k obchodování pravidelně, pak sedím u počítače od 15.30 do 21.30 s pauzou na večeři ... ovšem, pokud mi ty moje ježibaby dají pokoj a nepovykují a něco po mně nechtějí. Přestávku si dávám cca 18.30-19.30. Kolem půl osmé se již snažím být zase u obrazovky, protože často startují večerní pohyby. Až budu moci sedět u toho denně, určitě to omezím.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Předevčírem večer jsem tu hodil graf obchodů z úterka. 3W a jeden další W, ale mizerný zmeškaný. Celkem cca 170 bodů. Nevím proč to neprošlo. Včera jsem se naproti tomu nechal nachytat 2x do chopu (moje stupidita) a byl z toho 2 x SL. Večer jsem pak v tom poklesu chytil jeden W za 125babek, ale 2. kontrakt mi vyhodila korekce na b/e a pak jsem se jen koukal jak to hezky jede dolů beze mne. Není vždycky posvícení.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...