Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Drbobky


Břonda

Doporučené příspěvky

to Bronda
k paternu 5034 (Vstup na Close po splnění podmínek (cross ceny a 34EMA a cross 50CCI a ZL) mi moc nevychází. Cena často uteče daleko od 34EMA a následná korekce vymete SL. Lepší se mi zdá - po splnění podmínek dát Limit na úroveň 34EMA nebo do její blízkosti. 34EMA se často chová jako s/r úroveň a cena po jejím proražení ji ještě jednou otestuje (obdoba RR v PA). Buď vznikne výborný vstup s minimálním heatem, nebo cena uteče bez vstupu do obchodu. Ale podstatné je - za předpokladu, že jsme na správné straně trendu - že se s vysokou pravděpodobností vyloučí vstup na vrcholu korekce a vymetení stopky.)....

pri splneni podminek....je v techto vasich podminkach stale i vas filtr na vetsim TF? Dekuji za odpoved.

Me se ted casto stava na YM, ze cross ZL na vetsim TF prichazi o dost pozdeji a signal tak neberu, protoze se uz cena vzdali moc od EMA 34. Testuju moznost vzit signal pokud na vetsim TF je CCI byt jeste na opacne strane, ale v oblasti 50. Napriklad pri signalu Long mam na 9TF CCI na -33. Prozatim mi ale trh nenabidl moc prilezitosti vzit takovy signal. Zatim jsem mel jen 3 a z nich dva vysli a jeden ne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • Odpovědí 97
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to Břonda

ve vysvětlení paternu 5034z a následně 50140 píšete, že se sekvence 5034-5034z-50140 opakuje znovu a znovu. Znamená to tedy, že pokud bylo 5034z a pak 50140 tak může následovat opět 5034z jako platný signál? Chápu to správně a nebo se zase musí opakovat celá sekvence od 5034?

Děkuji za odpověď.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

zdravim vespolek
nevim zdali si nekdo zvas oblibil krome paternu 5034 ktery nam zde predvedli tomas s petrem..oblibil take patern 5014...jestli ano poskytuji ke stazeni tento patern zde:

TOTO JE PATERN DO NINJATRADER!

www.edisk.cz/stahni/74600/tuCCISetup1c.zip_8.29KB.html

mne funguje v NinjaTraderovi zatim bez problemu..

pokud budete mit nake dotazy nabo problemy s jeho instalaci dejte mi vedet...pokud nebudu moct odpovedet...bude to z casovych duvodu protoze se chystam na cas vypnout...

kdyby nekdo nevedel jak si indikator nainstalovat, tak dejte vedet, genius75 vam to vysvetli

s jeho vytvorenim bylo osloveno vice programatoru...
nejlepe a nejrychleji se to podarilo tomuto:

Mark Whiting
www.whitmarkdevelopment.com
804.381.6530

doporucuji se na nej obratit kdyz si nebudete vedet se zavedenim svych pomahatek do NinjiTradera a nejen tam...

Take bych zde chtel vyzvat zajemce o zavedeni techto paternu do platformy Thinkorswim aby zacli oslovovat jakoukoliv formou pany techniky z techsupportu z teto platformy...myslim si ze je jen otazkou casu a mnozstvi zadosti o zavedeni techto CCI pomahatek zcela automaticky do jejich study...mozna by nejkratsi cestou bylo osloveni primo natvrdo jejich 3 majitelu kteri z TOSu nevytahuji paty a casto ponocuji...zatim se nestydi tvrdit ze klient je u nich panem...kdyz nas bude vic..myslim si ze by k tomu mohlo dojit pred vanoci...nekde jsem tu cetl ze v jednote je sila..
preji hodne uspesnych trejdu v tomto hektickem obdobi..
-T-

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Zdravím Lapaz!
Je pravdou, že jsem sem dlouho nedal žádný příspěvek. Ze dvou důvodů.

1) Celý systém jsem si poněkud upravil tak aby byl z mého pohledu co nejjednodušší, čímž se poněkud posunul mimo rámec tohoto vlákna. K Dr Bobovi jsem zabudoval myšlenky K.Carra z knihy Trend Trading, kterou doporučil Libic.

2) Jak začalo bláznění kolem finanční krize a americké trhy se staly svou volatilitou pro mne riskantní, přestalo se mi trochu dařit. Výsledky byly jak na horské dráze. Vrátil jsem se zpět k testům a papertradingu. Teď se soustředím jen na FESX. Testy vypadají dobře, ale ještě musím něco dodělat a získat důvěru v úpravy systému. Vzhledem k tomu, že vedle tradingu ještě podnikám, live plánuji zase až od ledna.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravím všechny,
chci se zeptat jaké máte statistiky z pohledu jednotlivých paternů? Mě nejlépe vychází 5034 pak dlouho nic a pak 50140 a nejhůře 5034z. Zajímalo by mě, zda takové čísla vychazejí jen v poslední době (od července 2008) a nebo je to obecný jev daný např. tím, že 5034 je obratovy patern.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Lapaz !
Neřekl jsem, že je DrBob složitý, ale, že mi vyhovuje když celý systém bude (pro mne) co nejjednodušší. Tedy co nejméně stupňů volnosti v mém rozhodování. Pořád jsem bádal jaký má vliv je-li historie CCI taková či onaká, zobáček ZLR ostrý či tupý, jaký je vztah 14CCI a 50CCI, atd. Nakonec, když jsem si přečetl Carra, tak jsem vše zavrhl a můj graf nyní obsahuje jen 2 x EMA(20 a 50) abych mohl určit trend a jako pomocný indikátor používám jednu křivku STO. Jako změnu trendu beru situaci, kdy cena protne 50EMA (to jsem si vzal z DrBoba) a změna je potvrzena následnou korekcí.
Pokud není ustálený trend, pak neobchoduji i když trh dělá hezké pohyby. Beru signály jen do trendu a pouze 2.
1) 1. korekci po změně trendu (obdoba 5034z)
2) 2. korekci po změně trendu (obdoba 5014) u 2. korekce vyžaduji správnou polohu a směr stochastiky.
Další korekce, ZLR a podobně neberu a čekám až na další změnu trendu. Ideální je, když je vstup současně podpořen candlestick patternem (např. Engulfing), což mi signalizuje momentum v trhu.
Je to jednoduchý a jednoznačný systém, který mi dá max. 1-2 patterny za seanci (sedím u toho 15.30-19.00, FESX) a který mi vyhovuje. Víc si to nekomplikuji. Spíše se soustředím na chování ceny u s/r úrovní, na způsoby výstupu a na doplnění systému vhodným managementem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dekuji za informace, docela mi ten Vas posun zapada k tomu co jsem natestoval a k cemu taky pomalu smeruji. Docela dobre se mi jevi system kdy 5034 jsem bral jenom jako alert a dale jsem cekal na prvni korekci, ktera byla potvrzena pomoci libovolneho trendoveho signalu jako treba 2v,0v,ZLR atp. kdyz toto nastalo koukam na S/R kde presne nastavit SL a vstup... Pokud to takhle upravim tak bych asi taky vystacil s SMA nebo EMA.
Tady bych se zastavil, proc jste zvolil EMA50 a ne treba SMA50 s typickych cen, ktere daji presne signaly jako CCI50?
Jakou roli u Vas ma ta EMA20?

Omlouvam se za takovy krizovy vyslech, ale pokud nekdo o kom mam pocit, ze nad tim docela podrobne spekuluje prijde na neco hodne podobneho tak mi to dava vitr do plachet, ze jdu spavnym smerem :-)

S pozdravem
R.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím!
50EMA jsem sledoval i dříve v souvislosti se studiem Bigalowa a candlestick patternů. Ať si pochybovačí říkají co chtějí, candlesticky mají hodně co do sebe pokud jsou zasazeny do správného chápání trhu a nejsou brány jen jako uskupení několiky svíček. A Bigalow právě používá soustavu klouzavých průměrů 8 - 20 - 50 - 200 jako zcela zásadní s tím, že právě 50 a 200 EMA často slouží jako s/r úrovně či potenciální přirozené targety. Můj vývoj šel přes názory Craiga (zvláště jeho TAZ oblasti vymezené 10 a 30EMA jako oblasti ve které by měl trader hledat patterny TAZ = "Traders Action Zone") k Dr.Bobovi (34EMA) a následně k teorii Carra (ten používá soustavu 20/50EMA k definici silného a slabého trendu. Mezi všemi těmito metodami a postupy jsem hledal svoji vlastní cestu, která mne přivedla ke dvěma alternativám.
a) 20/50, b)10/50, přičemž se v poslední době kloním k té druhé. Obě slouží k stanovení trendu a síly trendu (poloha EMA´s, případně poloha ceny vůči nim, ale 10MA (zde ze zvyku používám SMA) je něco, co "Candlestick obchodníci" nazývají T-line (konkrétně Bigalow 8 SMA) a považují ji za velmi významnou úroveň. Pokud např. vznikne revezní long candl. signál při SST v oversell oblasti, který navíc zavře nad touto T-line (rozhodná úroveň) berou signál jako revers, pokud zavře pod T-line, čekají na potvrzení další buy svíčkou, nebo to je jen korekce.
Měl jsem tendence sledovat i CCI (momentum), ale došel jsem k závěru, že by to bylo kontraproduktivní a že změnu nálady v trhu mí říká graf sám, případně vzniklý candlestick pattern (Engulfing, Kicker, Hammer aj.) Ponechávám si ještě jako filtr stochastiku (OB/OS), ale čím dál více do toho koukám ... a už kroutím 4. rok na finančníku ...., tím více docházím k závěru, že vše je obsaženo v cenovém grafu a veškeré další pomůcky jsou jen berličky, které slouží do té doby, než se naučím vzniklé situace číst přímo. Zatím je ale ještě potřebuji používat alespoň v minimální míře.
Došel jsem taky k závěru, že nemá cenu se orientovat na kdejaký pattern a že při troše trpělivosti si vystačím s tím nejjednodušším základem 1) určit (pokud možno co nejspolehlivěji) trend, 2) 1. a případně 2. korekce do trendu a nashle ... Žádné další nahánění vlnek na cenovém grafu, žádné chytání dalších dozvuků pohybu. V klidu sedím a počkám si až se zase nálady změní a příjde moje chvíle. Někdy nechytnu nic i pár dnů a pak zase klasický pohyb. Nedělá to moc - cca 48%Win, 22%b/e a 30%Loss, Celkem v průměru 1500 Eur/kontrakt/měsíc. Ale je to dobrý základ. Potenciál vidím ve vylepšení výstupů (zatím PT=80-100 dle swingu, PT=200) a hlavně v navyšování kontraktů a v moneymanagementu.



Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 8 months later...
  • 4 týdny později...
  • 2 týdny později...

Ahoj všem DrBobkářům! Kdysi jsem narazil v diskusi na spor o to, jestli fungují, nebo nefungují v tradingu Fibonacciho úrovně. Sám používám tyto úrovně jako jeden z principů stavovení profittargetů a to konkrétně hladinu 161,8%, případně jako PT2 hladinu 261,8%. A včera při procházení starých grafů jsem v souvislosti s patternem "Olmův Slingshot" narazil na situaci, která je fascinující. Pro ty, kdo hrají šachy bych ji přirovnal k dokonalé šachové úloze s jediným řešením. Olmův slingshot je v podstatě pullback proti existujícímu trendu. Olm na jeho identifikaci používal 6 a 14CCI, ale u DrBobkářů se ujalo nastavení 14 + 50 CCI. Pohleďte na tu nádheru a přesnost. První označený slingshot nalézá target na tick přesně na úrovni 161,8% a druhý na tick přesně na úrovni 261,8% Podobné závislosti v grafu mne vždy uvádí do vytržení. A pak, že FIBO nefunguje. Osobně ale raději nastavuji FIBO úrovně 0 a 100% nikoliv na High/Low, ale na max. a min. hodnotu "body" svíček ve swingu. Dává to určitou rezervu.

10240

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Lamaz a Tomas20007!

Jedu nejen FGBL, ale stále i FESX. Většinou mám spuštěny oba grafy (opačně trendují) a vybírám zajímavější situace. Chvíli live, chvíli jen koukám - hodně nepříznivě mi do tradingu zasahuje finanční poradenství, které je stále mým hlavním zdrojem obživy, proto jsem i na Finančníhu jen zřídka.

Zůstal jsem u DrBoba. Jen místo 34EMA je mi sympatičtější 50EMA, takže patterny, které používám jsou 5050z, 5014 a zmíněný slingshot, který je jen mnohem výraznější variantou 5014.
Hodně jsem zkoušel použití několika TF (jak doporučuje TAKU nebo Dharma), ale bylo to dost omezující - na druhé straně se daly vytipovat dny s výraznějšími trendy. Jako hlavní TF jsem zkoušel i alternativní grafy, ale vrátil jsem se zpět k 2 min. K výstupům zkouším FIBO úrovně, ale i výstupy na WRB a u delších trendů návrat ceny do TAZ.

Potřeboval bych více času, šlehnout se zaměstnáním a s konečnou platností se věnovat výhradně tradingu, bohužel to ještě chvíli nebude možné. Jako úspěch beru, že vytrvávám již 4 roky a krůček po krůčku se prokousávám k cíli. Zatím mám trading jen jako přivýdělek, nikoliv jako obživu - nedosáhl jsem ještě toho stavu osvícení, který by mi umožnil dostatčnou konzistenci zisků v čase.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...