Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Drbobky


Břonda

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 97
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Díky za založení tohoto vlákna. Zrovna minulý týden jsem se pustil do studia Woofiho CCI a Dr.Boba a chystám se na backtesting. Zatím se mi jeví oby systémy velmi zajímavě. Mám ale jednu otázku (kromě mnoha dalších, dosud nevyřčených) - na začátku obchodního dne zasahují do výpočtu 50CCI stará, "neplatná" data, a to zvláště na vyšších TF. Např při 15TF je počítáno s daty, která jsou až 750 minut stará (jestli se nepletu), tzn. z noční session nebo i z předchozího dne (při backtestingu). Podle mě by data z nočního obchodování neměla mít stejnou váhu, jako denní, protože aktuální obchodní den může mít zcela odlišný průběh (trend) než předchozí (nebo noční). Ale je to jen můj laický názor. Mám pocit, že trend (50CCI) počítaný ze "starých" dat nevhodně odfiltruje vznikající trend na začatku obchodování. Není vhodnější třeba na začátku obchodního dne používat na delších TF kratší CCI (např. 34)?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Břonda Napsal:
-------------------------------------------------------
> Výstupy řeším zásadně
> Perryho metodou WRB (tělo candle větší než u tří
> předchozích). Mám dvě varianty (uvažujme UP
> trend):


Rád bych si Perryho prostudoval. Mohl bych poprosit o tip, kde načerpat více informací? Díky předem.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

- Perry je dost specifický a je to zcela odlišný typ obchodování. Hodně informací je placených. Co je volné, je nutno hledat na různých volně přístupných zahraničních fórech či na "thestrategylab".
- Co se začátku obchodování týče, záleží na přístupu a na tom, co si natestuješ. Je možné např. používat alternativní "volume" grafy, pak se vliv noční seance odfiltruje.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nevíte někdo něco o systému, který DrBob a Dharma obchodují v současnosti? Koukal jsem včera na jejich grafy na Tradingroomu a je to úplně někde jinde. Používají FibonacciTrader, ale o co přesně jde jsem nepochopil. Pokud by jste někdo narazil na nějaký odkaz, kde popisují svůj současný přístup, budu vděčný.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Břonda:

Ja vím jen to, že současný systém DrBoba je zcela odlišný od toho, o čem se zde bavíme a tento systém a přístup k obchodování opustil. Důvod ale není, že by přestal být funkční, ale že ho prostě už nebavil, byl monotónní a on hledal lepší požitek z této činnosti - moje domněnka je, že poněkud více rozvinul PA, protože zde je podstatně více "tvořivé" činnosti bez ohledu na nějaké berličky v podobě indikátorů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zeptal jsem se DrBoba na jeho současnou obchodní metodologii a zde je jeho odpověď v originále:

"......I do not use any oscillators at all anymore. That includes CCI, stochastics, rsi, etc. The trading methodology that I am using now is of my own creation and uses standard deviation analysis, fibonacci analysis of prior ranges and the relationship between the two. I also use some fib price levels as well.

You can only do this using Fibonacci Trader as one of the components uses an indicator that is unique to FT.

I am in the chat room almost every day posting charts and will try and answer questions if interested...."

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Břonda: jinymi slovy (mozna se mylim) breakouty na zaklade volatility (s tim uz davno verejne prisel Larry Williams - a neskutecne uspesne)... urcite dobry a ucinny zpusob obchodovani pri vhodne filtraci (treba na zaklade PA).

Vyse uvedeny obrazek znam, mozna jsem videl podobny... - na FX se casto pouziva tzv. plovoucich pivotu - ta zluta by mohl byt pivot a ty tyrkisove envelpe okolo neho - zreme brano z vyssiho TF (a nebo nejaky koeficient), proto ty zuby/schody... Podobne pracuje ADXMA, kterou na Financnik dotahl SID... apod.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Břonda a spol.:

Procházím stránky dr. Boba a ve fóru: "An Introduction to successful trading using the 50 cci" nemůžu najít žádný soubor ke stažení, ve kterém bych se dočetl více info o tomto systému, které zde rozebíráme (a který už asi dr. Bob nepoužívá :) ).

Mohli byste mě navést, kde najít ten soubor? Nebo mi ho případně poslat, jestli ho máte? ;)

Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...