Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Alternativní trhy zajímavé pro intradenní obchodování - německé indexy


Doporučené příspěvky

Zdravím,

mám dotaz ohledně FESX, chtěl bych se zeptat na optimální nastavení TF na tento trh, alepsoň přibližně. Sledoval jsem RB 5 a vol.4000 ale připadá mi to poměrně pomalé, pokud TF snižuji generuje se mnoho falešných signálů. Chápu, že nastavení je idividuální, přesto by mě zajímalo pokud někdo tento trh obchoduje nebo testuje vaše nastavení TF abych se mohl od něčeho odpíchnout. Děkuji.

Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 122
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 2 týdny později...
  • 2 týdny později...

Zdravím,

chtěl jsem se zeptat lidí, kteří pravidelně sledují FDAX jako já, jestli také zpozorovali drastický pokles volume po 9.9.2008? Do té doby bylo volume v hlavní obchodní hodiny kolem 20-30 tisíc (běžně i 50) na 3 min grafu. Od 10.9. to najedou kleslo někam kolem 1000 max 3000 za ty stejné 3 minuty. Neumím si to nijak vysvětlit a trh se tak pomalu pro můj systém stává neobchodvatelný. Chtěl jsem se tedy zeptat zda to ostatní mají taky tak (já používám datafeed od Zen-fire) a jestli pro to mají nějaké vysvětlení a zda netuší jestli se to dá zpět do normálu.

Děkuji

Jakub

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Bubi:

jo tak to sem tam teda nezmínil, ale tak to je snad samozřejmost, zas takový začátečník nejsem. Začlo to klesat v zařijovém kontraktu a já tudíž pod stejným dojmem vzhlížel k dalšmu kontratnímu měsíci, ale ted už jsou tři dny po expiraci zaří a nízký objem pokračuje i v prosinci. Proto jsem se ptal na to vysvětlení na které nemohu příjít.

Jakub

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Dvanacternik:

Osobne FDAX nesledujem, ale denný a mesačný volume je možné nájsť na

www.eurexchange.com/market/statistics/daily/trading/200809_en.html
www.eurexchange.com/market/statistics/monthly/2008_en.html

Sú to presné čísla priamo od Eurexu - môžete si aspoň urobiť kontrolu či datafeed od Zen-fire je ok.

Príp. 15min delayed je na
www.eurexchange.com/market/quotes/IDX/DAX/FDAX/200812_en.html

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavel:

dik za odkazy, já už na tohle taky koukal. Pokud se teda dívám správně do sloupce Traded contracts, tak ten je za zmiňované období víceméně konstatní, spíš i trochu roste. Tak to už vážně nevím, že by se něco stalo s tim Zen-fire? Kdyby poskytoval jen špatný údaj o volume, ale i ta cena tak chovala, jako při nízkém volume, výraznější skoky, větší spread bid a ask. No zkratka divný. Bohužel nemám k dispozici jiný datafeed abych to ověřil a ten Zen-fire si všichni chválí, navíc je taky zadara.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jakube,

skúste si skontrolovať real-time data od Zen-fire versus 15min delay na webe eurexu. So Zen-fire nemám žiadnu skúsenosť. Ešte ma napadlo - nezmenili názvy symbolov u Zen Fire a vy sa pozeráte na iný trh, iný kontraktný mesiac? Nemáte tam omylom nesprávny symbol/kontraktný mesiac?

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jakube,

používam eSignal + IB. Na eSignal nemám zaplatený eurex, takže pozrieť Vám to môžem na IB. Z eSignalu môžem pozrieť DAX index ako taký - neviem aká silná je korelácia DAX index versus FDAX. V každom prípade si myslím, že eurex originálne štatistiky sú jednoznačný etalón.

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak som prisiel na to ako sa dostat k free datam napriklad FDAX, FESX, ale len obmedzena historia. Cca od 09/07 sa to da stiahnut cez Ninja trader zo Zenfire. Treba si otvorit graf s prislusnym obdobim, napr 09/07 a nastavit prislusny start date a last date. Potom sa daju tieto data vyexportovat cez tools-historical data-export, a následne vytvorit kontinuálny kontrakt importom do napr FESX ##-##. Zatial som nezistil ci sa da ziskat aj starsie data.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

cookie:

tak jsem to taky pročetl, ale ty příspěvky začínají někdy v dubnu 2008, takže to asi nebude přímo aktuálně k tomu našemu problému. Možný je jak tam píšou o updatu v půlce září, takže s tim něco udělali a přestalo to naopak fungovat nám. No nevim, každpádně je to nepříjemný, když ani nevím, jestli mám správný data:-(

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...