Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Ninja Trader - programování (strategie)


Jezinka

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 718
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý den,

prosím o radu zkušenější kolegy v programování indikátorů. Chci si upravit indikátor MASlopeboxmulti, který zobrazuje úhel MA. Standartní zobrazení je MA jako křivka a úhel jako číslo v boxu. Dalo by se to upravit tak, aby se zobrazovala velikost úhlu také jako křivka (buď v novém panelu nebo místo MA)? Nějak jsem se zasekl a nevím jak dál...Add new Plot1?
Předem díky.

Indikátor:
www.flyshare.cz/stahni/48585/MASlopeBoxMulti.zip

To Besa: Asi řešíme stejný problém...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

besa Napsal:
-------------------------------------------------------
> Mohl by mi někdo poradit jak použít s indikátoru
> MASlopeBox stupně EMA které se zobrazují dole v
> rámečku jako podmínku pro pro strategii napsanou v
> NT wizard. Děkuji.

to besa:
to volusia:

Tohle je kód, který ten indikátor používá, když je parametr MySlopeType nastaven na NTS (NinjaTraderSlope, výchozí je WDS - WooDies Slope) a MyAverageType na SMA:
(180/Math.PI) *(Math.Atan(Slope(SMA(Period),1,0)))
Takhle to vrací sklon posledních 2 úseček jako stupně (od 90 do -90). Slope(SMA(Period),9,0) by vracelo sklon posledních 10 úseček jako tangens úhlu.
Zkrátka, když chcete získat sklon nějakého indikátoru nebo datové řady, můžete použít funkci Slope():
www.ninjatrader-support.com/HelpGuideV6/helpguide.html?Slope

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to besa:
to volusia:

K tomu co jsem napsal:
Má to háček. Zkusil jsem (pozdě) v MASlopeBoxMulti nastavit parametr MySlopeType na NTS a musím říct, že ta funkce Slope() je dost nepřesná (minimálně pokud jde o klouzavé průměry). Mám otevřený graf s trhem TF, den 11.3.2010 (březnový kontrakt). S hodnotou MySlopeType WYS (What You See, to by mělo být nejpřesnější) je úhel 26 stupňů (na jedné z úseček), s WDS (výchozí) je úhel 57 st. a s NTS (o tom jsem psal, je použita funkce Slope()) je úhel jen 8 st.

Upravuji ten indikátor MASlopeBoxMulti a vypadá to, že půjde použít jak WDS, tak WYS (a samozřejmě i NTS). Půjde to použít ze strategie, bude to datová řada (DataSeries) a Plot. Dám vědět, až to bude hotové.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Besa -
řekl bych, že je nutné rozšířit podmínku i pro hodnotu ChangeTrend tzn. UpTrend >1 or ChangeTrend>1 pro LNG a
UpTrend Indikátor pracuje tak, že pokud je rozdíl emas > 0 vykresluje zelené(upTrend) nebo žluté(ChangeTrend) bary.Zelený vykreslí pokud je aktuální bar větší než předchozí, žlutý v opačném případě.
Pro emas
Snad jsem to nenapsal příliš zmateně...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

to volusia:

Přestal jsem na tom pracovat brzy po tom, co jsem začal, protože jsem začal pracovat na vylepšeném indikátoru BarTimer, který jsem pojmenoval PychaBarTimer. Mimochodem, ten indikátor PychaBarTimer je teď hodně vylepšený, má spoustu konfiguračních parametrů a dodělávám na něm poslední věci.

Je fakt, že ten WYS by byl ve strategii hodně přitažený za vlasy, protože je hodně subjektivní a vychází z hodnot, které ve strategii nejsou nebo nemusí být k dispozici.

Tento týden budu mít jen málo času, ale pozastavím tu svoji práci na PychaBarTimer a zkusím to rychle dát dohromady.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...