Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Nesměrové opční strategie - cesta jak vydělávat na trzích když netrendují


Doporučené příspěvky

to richcip:neviem podla coho sudite to co pisete asi podla hviezdiciek pri statuse neragujem do diskusii hlavne koli takym ako vy a nemam chut plytvat zbytocne energiou vy nikdy nemozte vediet kto je na druhej strane co ak som obchodnik kt skutocne tie peniaze ma,mozno ze som prave prisiel o cely ucet a som len jeden dalsi kt v tradingu straca ja som polozil teorticku otazku kt bolo a kt mi odpovedali normalne bez problemov a nie hlupova narazkou o ruzovych okuliaroch...nemam potrebu ani uchylku vam nic dokazovat a sni sa s vami skriepit ci som len obchodik kt preraba alebo ma tento biznis zivi to je len moja vec co som len chcel vediet bola odpoved na jednoduchu otazku a nie vyhladat konflikt teda ak sa vas dotkla moja otazka hlboko sa vam ospravedlnujem a nemam zaujem o dalsiu pismenkovu prestrelku majte sa a vela uspescnych tradeov prajem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 30
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Vsechny Vas zdravim a preji pekny den,

vim, ze tohle je server pro tradery, ale osobne si tu clanky ctu dost casto(sou fakt dobry) ackoli trader nejsem. Tenhle clanek konkretne mi pride jako dost souvisejici s tim, do ceho jsem se prave pustil - rad bych se zeptal, jestli je tu nekdo s podobnou strategii, s kym bych si moh vymenit naky zkusenosti.

Uz par let obchoduju akcie hodnotovou strategii a protoze se prubezne vzdelavam, narazil jsem na opce. Kdyz jsem pochopil o cem to je, rek sem si, ze to musim mit ;-) Tak sem s pomoci financnika otevrel ucet u IB a zacinam si s tim hrat ;-)

Logika veci je naprosto cista: pokud chci koupit akcii, za nakou cenu, je lepci prodat PUT se strikem na tyhle cene, pokud chci prodat akcii, prodam CALL a dal uz jen cekam, jak to dopadne (zadny stop lossy, zadny velky sledovani, co se deje ...). A bud inkasuju opcni premii, nebo mam akcii se slevou o tuhle opcni premii. Vsechno je kryty.

Je to jen doplneni stavajici strategie a asi to dela mnoho lidi, ale je otazka jestli nekdo z lidi, co ctou financnik.
Pokud je tohle strategie nekoho z Vas, budu si vazit, pokud mi date par rad do zacatku - na co si dat bacha a tak, ev. se muzeme pobavit o dalsich vecech ;-)

Diky moc,

Kuba

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Gugux :
není to nic nového, běžně to dělám, když se nudím v době mezi expiracemi -:)
Třeba přes půl roku vypisuji ATM Call opce na banky (LEH,MER, FNM, FRE apod.) Když to jde dolů, prémium jsem ubránil. Pokud jsem přiřazen, přecházím třeba do Covered Put. Tím inkasuji další prémium a omezuji zisk. Takhle se nechalo "vyklesat" s omezeným rizikem a zajímavým ziskem např. titul LEH z úrovně 46.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jj, chapu prave financni sektor me rozhoupal k tomu, abych ten ucet otevrel. Jsem dlouhej v Radian Group RDN. Zacinal jsem nakupovat na 20USD(zhruba pred rokem), posledni nakup na 0.78. Dneska je to asi 3.30. Prumerna nakupni cena asi 5. Kdybych mel tenkrat opce, jsem dnes v cernejch, takhle si musim jeste pockat ;-)
3.30 byla cena put se strikem 20 s expiraci za cca 2-3 mesice, kdyz to bylo na cene asi 24 - tj. 20% sleva ;-) ... No neberte to, kdyz ten papir chcete ;-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

Ra bych vedel zda to dobre chapu ze kdyz vypiseme 2 opce jednu na 629,50 a druhou na 800, takze ty 2 zbyle opce ( podle "Strategie iron condor spočívá v tom, že si pomocí čtyř opcí nastavím určité pásmo, ve kterém vydělám, pokud v době expirace trh uzavře kdekoliv v tomto pásmu.") pouzijeme jednu jako call a druhou jako put o nejaky ten bod vyse/nize jako stop loss? nebo mam v tom zmatek?:))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 months later...
  • 1 year later...

ne IC el to mu co píše Mišak:


Gugux :
není to nic nového, běžně to dělám, když se nudím v době mezi expiracemi -
Třeba přes půl roku vypisuji ATM Call opce na banky (LEH,MER, FNM, FRE apod.) Když to jde dolů, prémium jsem ubránil. Pokud jsem přiřazen, přecházím třeba do Covered Put. Tím inkasuji další prémium a omezuji zisk. Takhle se nechalo "vyklesat" s omezeným rizikem a zajímavým ziskem např. titul LEH z úrovně 46.

"Můžeš mií to vysvětlit "po lopatě" Díky :-)
pavel.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...

Dobrý den všem.

Měl bych dotaz k Iron Condoru. Asi mi něco uniká a rád bych, kdyby mi někdo pomohl se v tom zorientovat. V diskusi o IC se píše o tom, že můžeme vypsat každou nohu zvlášť, tzn. že nemusíme zadat celého IC najednou (takže např. nejdříve prodáme Call opci + pro ochranu nakoupíme Call opci o něco výš / opačně pro stranu short).

V diskusi se píše o tom, že v tomto případě čelíme neomezenému riziku. Jakto? Dejme tomu, že je cena na hodnotě 180 a uvažoval bych o IC +90/-100 a -200/+210. Protože je trh blíže horní noze IC, zadám -200/+210. Když půjde dolů, zadám druhou nohu. Když vyletí hodně nahoru, tak mám ochrannou opci a risk mám jasně definovaný.

Mohl byste mi to někdo objasnit? A za další - když se trh bude motat "daleko" od spodní nohy, proč jí vůbec vypisovat? Proč nenechat v trhu jen horní nohu?

Roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nighthero:

IC jsou celkem 4 opce, legování může být buď po CALL a PUT spreadech jak píšete v dotazu nebo po jednotlivých opcích, což je patrně případ který tady už byl zmíněn.
V případě že očekáváte pokles, můžete vypsat CALL opci hned a až po poklesu trhu dokoupit vzdálenější CALL opci levněji – získáte větší premium (neberu teď v potaz volatilitu). Pokud ale trh naopak vystoupá, jste v trhu pouze s vypsanou CALL opcí a tudíž čelíte teoreticky neomezené ztrátě protože nejste nijak krytý koupenou opcí.
Jinými slovy jde o nesměrovou strategii, kterou ale obchodujete směrově.

K druhé otázce – proč vypisovat i spodní nohu: to je věc obchodního plánu. Můžete, nemusíte, záleží co vlastně chcete obchodovat a podle toho se zařídit. Získáváte další premium, na druhou stranu riskujete že trh půjde dolů "hodně" a proděláte. Nejlépe asi odpoví backtest, univerzální odpověď neexistuje.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

attivo:

díky za odpověď. Tohle mi je už jasný. Tím neomezeným riskem bylo určitě myšleno pouze vypsání jedné opce bez nákupu ochranné.

S tím, jak backtestovat opce, ještě válčim. Nemám moc představu, jak to uchopit. Mohl byste mě někdo nasměrovat? Mám stažené demo TOS, ale je omezené pouze na 60 dní. :/

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...