Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Nova kniha finacnikov VS kurzy


Doporučené příspěvky

Jinak abych nebyl pořád tak úplně pozitivní, tak mě jen zaujmula jedna věc, ke který mám trošku skepticismu. V jedný kapitole(už nevím jaký) jste psali příběh o tom jak Vás nakonec napadlo přejít na model CCI50 a CCI14. Je to opravdu taková náhoda, že Vás zrovna tahle varianta napadla stejně jako bývalýho woodistu, kde tušim na stránkách tradingheaven(možná tradingnaked) popisuje tenhle přístup nebo prvotní inspirace přišla od něj?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 41
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

frame3 napsal:
"Co se týče gramatiky. Osobně se rozhodně neřadim k těm co by jí senzačně ovládali a rozhodně jí nepovažuju za známku inteligence. Spíše za známku toho, že v době základky si člověk spíš užíval dětství než aby ho zahazoval učením se gramatiky a pozdějc už na to moc nebyl čas atd.."

velmi se omlouvam za silny offtopic ale neda mi to nezareagovat. uvedena veta je zarny priklad alibismu. nebylo by lepsi proste prijmout fakta(neco co nepovazuji za uplne dulezite ve svem zivote mi nejde, no a co?) nez vymyslet podobne nesmyslne teorie?:) rozhodne bych rek ze to je dost dobre i do obchodovani a navic to setri cas;)...
r

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Čeština by samozřejmě měla být za všech okolností perfektní a pokud je v knize nějaká chybka, tak nás to mrzí. O to více, že knize jsme věnovali mimořádnou pozornost - včetně několiknásobného čtení zkušeným korektorem. Bohužel i tak se může v podobně rozsáhlém projektu stát, že něco uteče. Přeci jen se na knize pracovalo přes rok, některé pasáže jsme dost přepisovali aby se nám kniha jako celek zdála obsahově skutečně co nejlepší.

Pokud máte tip na nějakou konkrétní chybu - pošlete mi ji prosím do mailu. Opravy velmi rádi necháme zapracovat do případného dotisku aby bylo dílo skutečně dokonalé. A nejaktivněšímu korektorovi mohu slíbit dotisk zdarma aby měl knihu podle svých představ :)

Každopádně jsme moc rádi že se kniha líbí, i když vše může být samozřejmě vždy o trochu lepší, o perfektní češtině to většinou platí dvojnásob.

Petr



Link to comment
Sdílet pomocí služby

petr:

Pokud Vam (vim, ze se kolem vyvoje SW motate) neco rika bezkonkurencni svetova vedecka spicka ve svem oboru Donald Knuth (www-cs-faculty.stanford.edu/~knuth/ ,ev. en.wikipedia.org/wiki/Donald_Knuth) - praotec a tvurce systemu TeX napr. (nadcasovy profesionalni typograficky a sazeci system, hojne pouzivany do dnes), mozna je jeho cesta k dokonalejsim knizkam efektivnejsi a v konecnem dusledku pro Vas i levnejsi :) - existuje na svete vicero lidi, kteri tento "cenny" papir vlastni a jeho vlastnictvi povazuji za podstatne cennejsi nez castka na nem obsazena...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

richip: já se ale vůbec nebráním přiznat to, že čj není moje silná stránka a i jsem to v předchozím příspěvku napsal. Asi myslíte to, že si to něčím zdůvodňuju. Já si věci vždycky nějak zdůvodňuju a zkrátka a dobře vím, že u mě byla ta základka v tomhle zlomová. Víc bych to nerozebíral, ale díky za názor ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

DKoudela Napsal:
-------------------------------------------------------
> Nepříjde někomu ujetý porovnávat knihy zakladatelů
> severu a knih od traderských pojmů jako Ross,
> Person, Berstein?? Sorry, ale to je trochu jinej
> level. Knihu jsem sice nečetl, nicméně ani za mák
> nevěřím že se vyrovná knihám od výše uvedených,
> jsou to TOP spekulanti světa, desítky let na
> trzích, a buďme k sobě upřímní, i ti co píší knihy
> či učí druhé, mají svoje další finty, které jsou
> pouze jejich a nikomu je nedají. Než to někdo
> napadné, osobně mi to řekl J.Person na jednom jeho
> webovém semináři který pořádal a během toho je
> možné s ním chatovat, a asi ví o čem mluví že ano
> :-)
> JInak když mám řící názor na knihu, ...když se
> nudíš a chceš si počíst kup si ji, když se chceš
> něco naučit, zacvakej kurs, nebo si dej v ceně
> knihy STOP LOSS, to bude mít 10x větší cenu. Můj
> názor.

Teda četl jsem pár knih od Eldera, Rosse a Williamse. Takže moje porovnání:
Joe Ross - bohužel absolutní brak, absolutně nečtivé.
Elder - Elder je fakt dobrej, ale vše se mi zdá strašně vzdálené a takové trošku nepraktické. Určitě tam je ale dost dobrých věcí.
Larry Williams - velmi dobré, ale mě bohužel téměř nic co psal nefunguje, četl jsem jak "Jak jsem vydělal...", tak i "Dlouhodobá tajemnství.......", některé věci jsou logické ale bohužel jaksi v praxi jsem je nedokázal použít.
Kniha "Jak se stát intradenním...." - je opravdová špička, to co tam píšou se dá opravdu používat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

krakra:
Zkoušel jsi z knihy "Dlouhodobá tajmeství..." otestovat strategii zabývající se vnějšíma úsečkama na S&P500? Já to ručně prošel krok po kroku od data, kdy Larry uváděl výsledky a vycházelo mi to hodně ziskově. Výsledky se teda mírně lišili od jeho výsledků, ale to jak dneska už vím je zcela normální. Byl to jeden z mejch prvních testů a zarazila mě skutečnost, že jsem strategii testoval i po datu vydání jeho knížky a ono to pořád fungovalo až do dneška :)
Jediný co jsem pak zkusil zlepšit bylo, že jsem po každým roku zvýšil stop loss o americkou inflaci. To se pak výsledky hodně vylepšily. Postuplně s létama totiž začal bejt SL hodně nízkej.

Schválně si to zkus otestovat a uvidíš jestli ti to bude fungovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nehledám svatý grál ani nic podobného, i když základní popis obchodního systému Finančníků jistě je věc podnětná. Chtěla bych knížku, v níž by byly spíš různé zajímavé postřehy, tipy a rady ohledně tradingu a věcí kolem něj. Podle názvů kapitol v recenzi o té nové knize mi to ale připadá hlavně jako životopis autorů a rozhovory se zajímavými osobnostmi, což mě od koupě odrazuje. Proto bych byla ráda, kdyby mi ti, co knihu již četli, mohli alespoň stručně poradit, zda by byla vzhledem k mým požadavkům pro mě vhodná, či ne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

frame3 Napsal:
-------------------------------------------------------
> krakra:
> Zkoušel jsi z knihy "Dlouhodobá tajmeství..."
> otestovat strategii zabývající se vnějšíma
> úsečkama na S&P500? Já to ručně prošel krok po
> kroku od data, kdy Larry uváděl výsledky a
> vycházelo mi to hodně ziskově. Výsledky se teda
> mírně lišili od jeho výsledků, ale to jak dneska
> už vím je zcela normální. Byl to jeden z mejch
> prvních testů a zarazila mě skutečnost, že jsem
> strategii testoval i po datu vydání jeho knížky a
> ono to pořád fungovalo až do dneška
> Jediný co jsem pak zkusil zlepšit bylo, že jsem po
> každým roku zvýšil stop loss o americkou inflaci.
> To se pak výsledky hodně vylepšily. Postuplně s
> létama totiž začal bejt SL hodně nízkej.
>
> Schválně si to zkus otestovat a uvidíš jestli ti
> to bude fungovat.

Frame3:
Co máš prosím na mysli ?, Inside View a Outside View hned ze začátku knížky ?
Prosím napiš číslo stránky já se mrknu.

Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rad bych timto podekoval za knihu, ktera mi po roce a pul pomohla spojit vsechny ziskane informace (z F2F kurzu, knizek, webu, ..) do jednoho prehledneho celku. Osobne nejvice ocenuji popis osobnich zkusenosti, popis problemu a jejich prekonavani. V knize je mozne nalezt mnoho dulezitych detailu a ten kdo se tradingu opravdu venuje a porovnava svuj vyvoj s vyvojem kluku, tak knihu jiste oceni. Obcasne chyby jsem bez problemu prechazel, protoze se radeji soustredim na podstatne veci. Jeste jednou DEKUJI. Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Chtěl bych se také přidat s pochvalou a poděkováním za novou knihu. Úžasně zpracovaný je hlavně popis systému FinWin. Přestože jej sám osobně neobchoduji, tak mě obrovsky posunulo, jak na základě backtestů do nejmenších podrobností mají Finančníci vše analyzované. Pak se člověk skutečně může jen usmívat ve vzpomínkách na své naivní začátky. Čím dřív si tohle začátečník přečte, tím líp.

Celkový popis jejich obchodní cesty a vývoje je hodně zajímavý a inspirující. Společných paralel tam asi každý najde nepřeberně. Pro obchodníka je to z poloviny výborný román a počtení a z poloviny skvělý návod jak se stát profitabilním.

Musím říct, že z hlediska ucelenosti praktických informací je to pro mě, v tuto chvíli mé cesty určitě jedna z nejlepších knih vůbec. Trochu se bojím říct, že úplně nejlepší, ale asi ano. V žádné jiné knize jsem takhle komplexní informace zatím neviděl. V některých jiných knihách, jako třeba Williams či Elder popisují částečně své systémy, ale ne jak došli k jednotlivým jeho částem. Právě popis těch jednotlivých kroků k danému cíli hodnotím úplně nejvýše.

Takže Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

krakra: stránka 97, ten patern je vysvětlenej v dolní polovině stránky, ale neuškodí když si člověk pročte znovu celou kapitolu. Jde o to když aktuální den má vyšší high než předcházející, zároveň má nižší low než předcházející a ještě k tomu uzavře pod včerejším low dne. Pak nakoupíš na open dalšího dne a prodáš na prvním profitabilním open.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jak Tomas napsal tak se i stalo a doma mam jejich novou knihu i s autogramem,takze dekuji...

Kniha se me opravdu libi,je dle me vyjimecne prehledna,korektury bych neresil,dulezitejsi je myslim obsah.
Cesta od prvopocatku az k Tradingu je skutecne zajimava peclive rozepsany cely prubeh cesty, hlavne pasaz do faze kdy opousti sve firmy a zacnou jet fuultime.
Takove pribehy me opravdu bavi a zajimaji.
Je videt ze si vetsina traderu prochazi stejnou cestou.

Doporucuji k precteni u vikendovych sezeni u rodinneho krbu. :)
Hodnotim za 1.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...