Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Jak důležitý je risk management v tradingu?


Doporučené příspěvky

zdravim
predne musim podekovat za vasi reakci a vycerpavajici odpoved.
co se mne tyce, ja mam blize k systemu 1. je mi takovy vice simpaticky a libi se mi to polovicni odprodavani. mohl by jste mi jeste rici, jakym zbusobem bych odesel z trhu, pokud by se po 1. nebo 2. prikoupeni trh obratil proti me? zrejmne na moji otazku mi da odpoved muj MM, ale stejne by me zajimalo, jestli by jste tu pozici 1.5 lotu zavrel v malem profitu, na nule nebo v male ztrate.

ted ja :-)
ja jsem nad tim premyslel trosku jinak.
maly priklad: otevru pozici, ktera se mi pohne o 30pips v predpokladanem smeru, posunu si stop-loss, kterej mam nastavenej na 20pips do maleho 10pips profitu a prikoupim dalsi pozici ted uz jen se SL na 10pips a TP na 20pips, pokud se domnivam, ze trh jeste poslape. pokud se nahodou trh otoci proti me, zustavam na 0 pips profitu, pokud obchoduji stejny objem, ale pokud otevru jen polovicni pozici, zustava mi alespon 5pips z obchodu.
nadruhou stranu: pokud se trh rozhodne jit mym smerem, a ja mam 1. TP mam na 60pips, 2. TP na 20pips, seberu celkem 80pips v pripade, ze obchoduji pozici o stejnem objemu.
pokud ale obchoduji jen polovicni muj vydelek se zmensi z 80 na 70pips. cimz jsem lehce snizil vydelek a pritom eliminoval risk ztraty celeho obchodu.
ten polovicni objem je jen priklad, dalsi zmenou objemu na 30% nebo 70% se budu dostavat zase k jinym cislum.

jeste bych vas chtel pozadat, jestli by jste me nemohl nasmerovat na nejake info, kde bych nasel vice podobnych prikladu RM. domnivam se totiz, ze toto je spravna cesta k profitovemu obchodovani.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 42
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

sweed

odchod s trhu je ciste na vas, ja som na identifikaciu konca trendu pouzival vyssi TF 4H a sledoval som si formacie.
co sa tyka tej 1.5 lotovej pozicie. pokial cast zatvorim zo ziskom, tak urcite nepritahujem SL, ako som povedal tu sa pozicie priemeruju, takze ak beriem ze obchod ako taky konci na BE v tom pripade pri obrate necham poziciu zajst az do -30. takyto system potrebuje hodne priestoru.

co sa tyka vasho pripadu, podla mna preratavanie na FX v radovo niekolko pips nijeje efektivne, FX je prilis komplikovany a nevyspitatelny na to aby ste ratali zo stopkami 10-20 pips a pritahovanim BE. teda to je moj nazor.su situacie kedy vam SL 20-30 bude stacit, ale brat budete zrejme 1,5 -2x take profity, a to mi nepride zrovna stastne riesenie. ak chcete pracovat s malymi stopkami, tak su na to predsalen lepsie emini. ale to je cisto subjektivny nazor.

system 1 ktory som popisal sa mi paci koli tomu ze od prveho az po posledny vstup je to vlastne jeden obchod, s pridavanim a odoberanim objemu. treba to brat ako 1 obchod, a podla toho sa riadit, je to proste take pokojne obchodovanie, s malym objemom, ktorz narasta, ziadne All in All out. najlepsie je najst si brokera ktorz poyicie priemeruje, aby ste, mali jasnu prehlad kde sa nachadza aktualny vstup.

co sa tyka tohoto typu manazmentu, je to velmi zlozite. tu na financniku som videl asi len 2 prispevky vo vlaknach o SL. ale nakoniec s konstruktivna debata zvrhla na nieco ine :), takze problematika sa tu vobec neriesila. viem ze tu su traderi ktori tento system pouzivaju, ale do diskusie neprispievaju , ktovie preco :). takze s tymto nepomozem. vsetky poznatky co mam su bud s rozhovorou s obchodnikmi alebo co som si sam zhotovil. alebo rozne nasiel na nete, ale ziadne konkretne linky nemam. ono zas nieje take tazke pri troche fantazie nieco vymysliet :).treba len zvazovat to ze v MM na FX ziadne hranice niesu, urobit sa da uplne vsetko, trejdovat konstantne objemy, pridavat mensie, ci vacsie objemy do trendu. sposob manazovania obchodu a podobne. niektori brokeri maju prave pre tento styl prisposobene platformy. je treba len hladat a najst to najlepsie :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...

Zdravím!
Co se risku týče, kladu si v poslední době otázku, jaké riziko vlastně podstupuji (zvláště v době krize) tím, že udělám první krok k "live" - založím a funduji účet u brokera. Co se stane pokud by broker nebo jeho banka zkrachovali? Jak toto riziko kvantifikovat? Rozhodně se na to zatím dívám jako na risk celého vkladu-účtu. O podmínkách nebo pojištění brokera/banky, přiznám, sem se zatím nezajímal a rád bych začal dotazem zde - zajímá mne spíš jak tato rizika vnímáte/pociťujete.., jak jste je řešili.

Selským rozum řiká:

-sleduji akcie brokera a banky a sleduji zprávy (konkrétně IB a Citibank)
-řikám si, broker na peníze sahat nesmí (mimo připisování mých obdhodů), banka je tudíž taky jen deponuje a neinvestuje, měly by teda být na mém účtu stále k dispozici i přes případnou nesolventnost banky

Na druho stranu, známe to, instituce má problém a jako první jsou většinou vyplaceny zase jiné instituce/investoři, drobný klient nebo spekulant je až na posledním místě... a peníze dnes "jsou jen čísla v informačních systémech"... že:)

Jak toto riziko cítíte a vnímáte Vy? Máte informace od svého brokera/banky o zárukách a pojištěních?


Díky!

Paulus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to paulus:

Zásadne u brokera držať len najnutnejšie množstvo prostriedkov, zvyšok normálne v banke. Na tomto príklade je dobre vidieť výhodu minimálnych marginov - čím menší margin, tým menej musím držať u brokera. Jediná nevýhoda je, že časté dotovanie brokerského účtu sa predraží o bankové poplatky :).

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

V USA je velice přísná kontrola brokerů ze strany státu, takže toho bych se tak moc nebál, že o peníze přijdu. Nevím jak to mají v USA, ale věřil bych tomu, že ty peníze klientů má broker oddělené od svého majetku, takže si myslím že riziko ztráty peněz u brokera nemá význam zařazovat do strategie managementu obchodů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

atari

ono ani nejde tak o to ako velmi je broker seriozny, ale o to aky su seriozni jeho partneri. to aku clearingovu banku pouziva. broker totiz nedrzi peniaze u seba. potrebuje niekoho na zuctovanie. a prave tieto veci mu riesi banka. resp clearingova spolocnost. niekedy je dokonca kombinacia broker + clearing + banka. samozrejme ze funguje aj ochrana vkladov. ale nieje neobmedzena.

tak napriklad Mirus futures je introducing broker pre nejakeho ineho brokera. o peniaze sa stara dorman trading LCC. alebo RCG. ale ty maju svoje ucty v banke, napriklad Harris Trust and Savings Bank .

takze je to trosicku komplikovanejsie :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to atari:

ano, taky mi prijde ze primarni je, kde jsou penize deponovany (napr. IB = Citibank). rozhodne je dobre si to zjistit a tez ty vyse garanci vkladu. zatim jsem jine subjekty nez IB moc nekzoumal, ale nejakeho konkurenta jim zkusim najit, at je vyber seriozni:) urcite zohlednim veci vyse zminovane. jinak je to holt nutny risk a snad ne tak velky (obzvlaste ve srovnani s obchodovanim), ale preci jen, pro klid duse....ze...:)

diky

paulus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

×
×
  • Vytvořit...