Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Trhy pro záčátečníky


Jakub

Doporučené příspěvky

pesiak Napsal: ------------------------------------------------------- > Inak ty prečo analyzuješ graf AD (6A) a nie priamo > M6A ?? Kvuli tomu ze micro trhy jsou necitelne, obzvlast pokud analyzujes price action jako ja. Na mikro trzich je to "rozsypany caj" a spoustu signalu tam neuvidis zatimco jine se vykresli, kdyz tam vubec zadne byt nemaji (podle pohledu na "velkeho bratra"), prikladam screen soybeans pro ukazku.

26657

26658

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 330
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Rozumiem. Pri micro futures sa kľudne môže stať, že na timeframe 15 min. sa neuskutočný žiadny obchod. Teda na grafe sa neukáže žiadna sviečka. Kdežto na forexe alebo na normálnom veľkom futures sa za daných 15 min. uskutoční XY obchodov.

Dôležité a uspokojivé je však to, že micro futures EUR/USD, futures EUR/USD určite aspoň na 95% samozrejme korelujú.

Takže analýzu robiť na normálnych "velkých" futures, ale obchody realizovať na micro futures.

Detroit - v prípade futures na FX by nebol podľa mňa problém si analýzu robiť na normálnom forexáckom grafe (spotový trh) a podľa aktuálneho diania na forexe zadávat´pokyny na micro futures, čo ty nato ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pesiak Napsal:
-------------------------------------------------------

> Detroit - v prípade futures na FX by nebol podľa
> mňa problém si analýzu robiť na normálnom
> forexáckom grafe (spotový trh) a podľa aktuálneho
> diania na forexe zadávat´pokyny na micro futures,
> čo ty nato ?

Samozrejme, to dava smysl. Bud forexovy graf, pokud mas na nej data, nebo "velke" futures. Ja treba mam data pouze na futures ktery korelujou tak na 98% (mezi mikro a "full" kontraktem). Je to podobnej pristup jako kdyz nekdo obchoduje opce, taky nekouka na graf opce protoze ten je vetsinou uplne katastrofalni na citelnost. Profici se rozhodnou podle grafu futures a nakoupi opce i kdyz sledujou graf futures.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

detoroit - k týmto micro futures budem potrebovať určite live dáta, že ? [bold]Alebo má zmysel[/bold] micro futures obchodovať aj swingovo (deň, dva, tri) ? (...nakoľko tu existuje dosť velký priestor k pohybom kým mi vyplní stopku)

Inak jediné, čo ma štve, že na tomto trhu neprežijem len a len kvôli poplatkom...Iné je keď intradenne zarobíš stovky USD (napr. na ES) a iné je keď zarobíš desiatky USD na micro futures....Tie poplatky sa na ziskovosti odrazia jak hovado. Chápeš ma, že ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pesiak Napsal:
-------------------------------------------------------
> detoroit - k týmto micro futures budem potrebovať
> určite live dáta, že ? Alebo má zmysel micro
> futures obchodovať aj swingovo (deň, dva, tri) ?
> (...nakoľko tu existuje dosť velký priestor k
> pohybom kým mi vyplní stopku)

Live data potrebujes na jakekoliv obchodovani. Je jedno jestli drzis pozici pet vterin, pet minut, hodin nebo dnu. Bez dat to nejde. Tady neni co resit :)
Jinak myslim ze obchodovat mikro ma cenu prave a jen na vyssich timeframe, tedy swingy. S hodnotou ticku 1 dolar ani neni duvod uvazovat o jinem stylu nez swing. Pokud mas dostatecny kapital abys mohl zadavat stop 60 dolaru, coz znamena cca 4000 dolaru, tak se podivej na graf za jak dlouho trh urazi 60 ticku na EURUSD nebo jakekoliv jine currency. Vetsinou to trva pul dne a nekdy i vice. Pri SL 60 musis mit profit alespon 120 ticku a trh vetsinou potrebuje minimalne nekolik hodin nebo i dva dny aby takovy PT dosahnul. Z toho zaroven vyplyva ze komise nejsou zasadni problem, vzdyt komise za mikro futures jsou cca 32 centu, vztahni to na profit 120 dolaru a vychazi to de facto vyhodneji nez obchodovat ES s profit targetem $200 a komisema $2.40 (pocitam jen komise brokerovi, nikoliv burze, ale i kdyz zapocitas naklady celkove, vychazi to prakticky na stejno jako ty indexy)



Link to comment
Sdílet pomocí služby

detroit Napsal:
-------------------------------------------------------
> pesiak Napsal:
> --------------------------------------------------
> -----
> > detoroit - k týmto micro futures budem
> potrebovať
> > určite live dáta, že ? Alebo má zmysel micro
> > futures obchodovať aj swingovo (deň, dva,
> tri) ?
> > (...nakoľko tu existuje dosť velký priestor
> k
> > pohybom kým mi vyplní stopku)
>
> Live data potrebujes na jakekoliv obchodovani. Je
> jedno jestli drzis pozici pet vterin, pet minut,
> hodin nebo dnu. Bez dat to nejde. Tady neni co
> resit
> Jinak myslim ze obchodovat mikro ma cenu prave a
> jen na vyssich timeframe, tedy swingy. S hodnotou
> ticku 1 dolar ani neni duvod uvazovat o jinem
> stylu nez swing. Pokud mas dostatecny kapital abys
> mohl zadavat stop 60 dolaru, coz znamena cca 4000
> dolaru, tak se podivej na graf za jak dlouho trh
> urazi 60 ticku na EURUSD nebo jakekoliv jine
> currency. Vetsinou to trva pul dne a nekdy i vice.
> Pri SL 60 musis mit profit alespon 120 ticku a trh
> vetsinou potrebuje minimalne nekolik hodin nebo i
> dva dny aby takovy PT dosahnul. Z toho zaroven
> vyplyva ze komise nejsou zasadni problem, vzdyt
> komise za mikro futures jsou cca 32 centu, vztahni
> to na profit 120 dolaru a vychazi to de facto
> vyhodneji nez obchodovat ES s profit targetem $200
> a komisema $2.40 (pocitam jen komise brokerovi,
> nikoliv burze, ale i kdyz zapocitas naklady
> celkove, vychazi to prakticky na stejno jako ty
> indexy)
>
>
>
>

Prečo by som si nevedel poradiť bez live dát ? Ak držím pozíciu niekoľko dní, tak nepotrebujem určite live dáta. Prečo to tvrdíš ? Iné je, keď obchoduješ intraday, tam sa rozhodne trader bez live dát nezaobíde

Aj u micro futures, ak človek obchoduje na základe limitných príkazov a pozíciu drží deň, dva (ako ty tvrdíš), tak si myslím, že sa zaobíde aj bez live dát. Iné je, ak realizuješ market príkazy...Alebo sa mýlim ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja nevim jak u jinych brokeru, ale treba u tradestation nejde otevrit pozice kdyz nemas data. Myslim si ze to je u vsech brokeru podobne. A proc to vlastne resime? Jeste jsem neslysel o nikom kdo by delal live trading bez dat, to je jako mit predplaceny mobil bez kreditu, je to funkcni ale jen napul. Zase tolik to nestoji jednou za mesic ten mobil nabit, a vyplati se to kdyz ti treba nekde klekne auto na horach uprostred niceho :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Detroit - ešte som prekopírujem otázku, na kt. mi zatial nikto neodpovedal v téme FOREX. Snáď ty sa vyjadríš... "Mám dotaz ohľadom average true range na forex trhu. Do platformy som si zadal pokyn na zobrazenie ATR na 15 minútovom EUR/USD trhu za posledných 68 hodín. Vyšlo mi, že ATR je 0,000661. V peňažnom vyjadrení je to cca 66 USD (6,61*10). Na TF daily mi ATR vyšlo na EUR/USD 0,0066. V peňažnom vyjadrení 660 USD. Detroit, to sa mi iba zdá, že ATR 0,000661 na hodinovom grafe za posledných 68 hodín je nejako málo ? (...ale však hádam výpočty platformy sú správne)

26667

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ATR = high - low, tak si to odečti z grafu sám a uvidíš kolik má dlouhá svíčka na grafu, to ATR 0,000661 odpovídá

jak si přišel na 68 hodin ? když má nastaveno ATR (68), tak je to průměr za posledních 68 svíček podle typu grafu, takže na TF15, je to průměr za posledních 68 15minutových svíček, kde ti průměr sníží noc, kdy jsou úsečka velmi krátké, takhle velká perioda nedává imho smysl ... jak ti s tím vychází obchody ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pesiak Napsal:
-------------------------------------------------------
> No ja zas počujem prvýkrát, že broker ti nedovolí
> otvoriť pozíciu so spoždeními dátami...

Zde koukni na prispevek primo od veterana diskuze na financniku Honzy K.: www.financnik.cz/forum/read.php?4,22192,242484,#msg-242484

Tedy nejde to, urcite ne v Tradestation. Doporucuju prostudovat tak poslednich 20 stranek toho vlakna, pokud o TS uvazujes. Mimochodem, demo neposkytujou a na otevreni futures uctu je minimum $5000 a na forex 2 litry, maji to vse na webu, napriklad zde www.tradestation.com/products/forex/margin-requirements

Data jsou za dvacet babek mesicne. Mnoho brokeru poskytuje data zdarma kdyz u nich mas realny ucet, pokud vim. TS je v tomo trochu vyjimka, ale zase ta platforma je naprosta spicka proti ostatnim, takze za ty prachy to je zadarmo.

ATR nepouzivam a bohuzel neporadim.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Ahojte, som tu nový a obchodujem na reálnom účte asi 4 mesiace. Od kedy som začal tak nie som veľmi úspešný. Myslím, že problém je aj trochu v tom, že na začiatku som mal relatívne malý účet 500€. Postupom času ako som sa snažil učiť obchodovať a dodržiavať stanovené pravidlá a hlavne môj S/L, tak som pomaličky došiel na 215€ na mojom účte. Tak sa chcem opýtať na nejaké rady čo by som mal robiť. lebo keď to takto bude pokračovať, účet zruším úplne. Za každú radu budem vďačný.

Vopred ďakujem

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...