Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Trhy pro záčátečníky


Jakub

Doporučené příspěvky

  • 2 týdny později...
  • Odpovědí 330
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoj, jakeho doporucite brokera pro intraday obchodovani s US futures?
Chtel bych hlavne posun grafu na casove ose po 1 az nekolika malo sec a nejake rychle prostredi pro naklikani pokynu.
Jazyk CZ a pokud mozno nizke polatky :-)
Zkousel jsem Saxobank - tam se graf pohne na casove ose az po minute, coz se mi zda opravdu hodne a Fio - to je uplna katasrofa.
Poradite? At nemusim stahovat kdejakou demoverzi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
jsem tu nový. Mám dotaz, který tu jistě už mnohokrát zazněl. Chci začít s backtestem, ale nevím jaký trh zvolit. Jako obchodní plán na naučení budu používat FinWin s patterny které jsou popsané v knize (2v,BigV,0V). A pokud mi prosím poradíte nějaký trh, tak jestli mám u něj také používat graf volume2000.
Předem děkuji za odpověd
Jakub Urban

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Petře Moc Vám děkuji za odpověď.
A jaký je rozumný kapitál do startu? Jak se nejčastěji píše těch 5000 USD? Nebo dá se rozumně začít i s menší částkou? Ptám se proto, že jsem student a nenašetřím to jen tak brzo. A ještě v knize píšete o ER 2, který se myslím teďka změnil na TF, funguje Váš systém WinFin i na výše Vámi doporučených trzích?A mám používat teda minutové grafy, nebo volume?myslím zatím jen na backtesting.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Dobrý den všem, Asi před deseti dny jsem si téměř na jeden zátah přečetl Kyiosakiho Bohatého tátu a ten mě v podstatě přivedl až sem, původně s představou, že se naučím něco o obchodování akcií. Nicméně hned poté, co jsem si přečetl místní manuál na komoditní obchodování, jsem začal přemýšlet spíše o tomto typu investování. Zatím jenom nasávám informace, snad jsem pochopil ty nejzákladnější pojmy, což je právě důvod, proč píšu tento příspěvek. Podařilo se mi nalézt nějaká historická data na tomto serveru http://www.turtletrader.com/hpd.html a zkouším je zatím analyzovat pomocí MS Excelu, než si budu schopen nalézt nějaký komplexnější software. Dnes jsem si vyrobil graf kukuřice březen 2000 (pokud jsem správně rozklíčoval zkratku C00H) a zkusil si do něj nakreslit pár čar. Chtěl bych si touto cestou ověřit, jestli jsem pojmy pochopil správně. Omluvte prosím sníženou kvalitu grafického výstupu, čáry a text jsem dělal ručně v Malování :) Na grafu jsou vidět různé barevné čáry. Úsečka A podle mě spojuje dvojitý vrchol, pročež by měla představovat signál pro vstup prodejem kontraktu v očekávání klesajícího trendu. Ten opravdu přišel a já se ho pokusil ohraničit přímkou 1. Jen tak pro zajímavost, kde bych měl ideálně vystoupit z takového hypotetického obchodu? Tam kde ta trend line protne reálná data? Úsečka B opět v mých očích vypadá jakou spojnice dvou vrcholů, tedy předzvěst klesajícího trendu. Opět se trh opravdu pohnul směrem dolů, dokonce akcelerovaně, což kopírují modré přímky označené dvojkou. Úsečka D ohraničuje support hladinu, od níž se klesající trend odrazil zpět směrem vzhůru. Konečně, úsečka C označuje hranici resistance následovaná klesajícím trendem popsaným přímkou 3. Můžu poprosit zkušenější budoucí kolegy o analýzu mojí začátečnické analýzy? Ještě jeden dotaz k trend 3, co jsem zatím nezjistil, je, kdy při odrazu od S/R hranice vstoupit do trendu? A ještě ten graf :)

14085

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To domav:
Ano, u Interactive brokers lze uzavírat futures kontrakty na komodity.

To Vitusus:
Než vymýšlet vymyšlené, doporučuji základní kurz, který pořádá finančník. Tam zjistíš, jaký SW a hlavně se v kostce seznámíš s principy komoditního obchodování a budeš vědět, jak dál, jak časovat vstupy a výstupy atd.
Jako každý začátečník máš spoustu otázek, mnoho z nich se ujasní jaksi samo, jak se budeš s komoditami seznamovat. Nenech se rozhodit nějakou jednotlivostí, která ti třeba není jasná. Pokračuj dál a ono se to poddá...

Dring

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Děkuju za tipy, za těch pár dní, které uběhly, jsem zjistil, že asi bude poněkud zbytečné otravovat se s excelem, a založil jsem si demo na xtb, ne že bych měl problémy s angličtinou, ale přeci jenom čeština je fajn, alespoň na základní osahání pojmů, které předpokládám, že budou u všech platforem později velice podobné. Postupně studuju literaturu a snažím se zatím nasucho si ukazovat pojmy, které se učím, ukazovat na reálných grafech a datech. Tak alespoň nemám pocit, že se učím něco abstraktního.
Mám takový dotaz, jak brzy je potřeba specializovat se na intradenní nebo poziční obchodování? Je to vůbec potřeba? Já chápu, že v intradenním jde všechno rychleji a člověk musí mít lepší psychiku, kdežto v pozičním má obvykle čas si třeba celý den promyslet další postup, ale kromě toho, vzorce chování trhu a z nich vyplývající grafy by měly být velice podobné, jenom na kratším časovém rámci. Nebo mi něco uniká?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj všichni,
jsem začátečník, vybíral jsem trh, brokera atd. Přřidám pár postřehů, třeba to pomůže.
Vybral jsem si trh Nasdaq, protože je opravdu velmi levný ( 1 tick 0,25 = 5$ ) a můžu tedy používat SL na úrovni např. 40$. NQ pěkně trenduje a je radost :) ho obchodovat. Až se otrkám, plánuju FESX v EUR.
Na backtest jsem si nejdříve předplatil Sierru, ale potom jsem zkusil Ninja Trader a zde zůstal. NT umožňuje "sosání " kvalitních dat od ZenFire a je celý i s daty zdarma, pouze se musíte neustále registrovat a registrovat.
Brokera jsem zvolil Mirus Futures - umožňuje min. vklad 2500$ (což je dost málo pro obchodování, ale při otevřeném účtu máte NT + data zdrama pro papartrade ) a mám komise 4,5$ RT, což je taky ok (nedávno mi nabízel jeden český broker komise30 $ RT). Banku jsem vybral RCG, převod přes Raifku, za 4 dny mi z USA psali, že kapři dorazili. Obchodů real mám zatím cca 30.
Ještě k informacím - ze začátku samozřejmě manuál, absolvoval jsem semináře( nechci dělat reklamu, ale doporučuji ), no a přečetl Eldery, Williamse a Finančníky. Dneska už si vybírám informace jen vyloženě cíleně, protože na netu je toho hodně o všem, a kdybych měl znát všechny patterny, signály, obchodní systémy ap., tak bych asi ani nezačal.
Přeju všem hodně trpělivosti a ať se daří.

Filip

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dobrý den ,
jsem začátečník a pro své obchodování jsem si vybral trhy 6C ( Canadský Dolar) a FESX . Jestli máte někdo zkušenosti s těmito Trhy a podělili by jste se o své poznatky byl bych jenom rád....
A také jestli tu jsou takoví co používají ve své Strategii Bollinger Bands a Stochastics a mohli se se mnou podělit o své zkušenosti a poznatky....

Děkuji za odpovědi
Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Filip :
Mám v pláne niečo velmi podobné rovnako NQ rovnako NT len zvazujem ci AMP alebo mirus. Teda ked to tu uz vidim skusim ziskat nieco nove:)... platite si NT cez nich ked ste zacal obchodovat live?.. a este k tej banke prevody a vsetko islo podla planou alebo boli nejake komplikácie poprípade jednali ste s dákym zástupcom alebo priamo po anglincky s nimi?...dakujem:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

iigis:
Začal jsem obchodovat ve "standardní" verzi NT bez ATM strategií, ale chystám se v nejbližší době si je připlatit. Co se týče převodu peněz, tak mi AJ z Mirusu poslal přesné instrukce, zašel jsem na pobočku a tam s osobní bankéřkou uskutečnil převod . To bylo v úterý ráno a v pátek odpoledne mi přišel email od AJ, že je vše ready, poslal mi license key na NT a mohl jsem začít.
Komunikuju mejlem v angličtině, hodně mi pomáhá Google Překladač.

Filip

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Zdravím,

právě vybírám trh(y) na backtest (a pokud "sednou", tak i na paper a live). Dost se tu rozebírají vhodné trhy na intraday, já však plánuji napřed poziční, proto, bych se rád zeptal zkušenějších:

1) Našel jsem na finačníkovi jako ideální trhy pro začátek corn a sugar. Ale konkrétně tady ve vláknu je o cornu psáno že má vyšší denní pohyb a SL $200 (který plánuji) nemusí být dostatečný. Mám tedy na corn za začátku zapomenout a vybrat jiný trh?
2) Obchodujete někdo pozičně indexy, např NQ mě zaujal? Jsou tu dost často uváděny jako vhodný trh pro intra day, ale to nemusí platit pro poziční..

Děkuji za rady!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

iigis:
pokud jde o AMP, data do Ninja traderu se neplatí, vše je zadarmo, komise pro live jsou nějak kolem 6,14$, marginy na intraday indexi 500, kukuřice 1000.
Ninja trader platíš jen když chceš placenou verzi a to platíš autorům softwaru nikoli brokerovi. Pokud se obrátíš na slovenského brokera Miro Sabo u AMP, asi ti umožní bezplatnou verzi Ninja traderu na demo i v případě, že ještě nemáš založený u AMP účet (mě to aspoň umožnil). Data jsou od Zen-Fire, jen mu musíš jednou za měsíc zavolat, napsat o nové přístupové kody pro prodloužení licence o další měsíc. V případě, že si otevřeš účet (minimum 2500$ což mi příjde příliš málo), tak máš demo bez jakýchkoliv omezení. Na pana Saba se lze kdykoliv písemně, telefonicky domluvit přes Skype. Nastavení NT nebo otevření účtu u AMP asistuje přímo na vašem počítači. Skutečně hodně pomáhá a já s ním mám jen nejlepší zkušenosti! (nebojte nejsem jeho agent, ale s mou špatnou angličtinou ho skutečně oceňuji)
Co je třeba si dopředu promyslet je to, že AMP neumožňuje obchodování spreadů a opcí, což jsem já třeba nedomyslel a tak mám dnes účty jak u AMP tak u IB.
P

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...