Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Trhy pro záčátečníky


Jakub

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 330
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Wojky:

toto je jen a pouze záležitostí osobních preferencí daného tradera..v zásadě mezi těmito trhy není pro malého diskréčního retail tradera jakoby žádný rozdíl v obchodovatelnosti..NQ je likvidnější (větší volume), ale na YM to není de facto znát, protože z hlediska denního rozpětí pak často YM převyšuje NQ..oba trhy mají tick 5 USD a vyžadují podobný risk u stejných strategií..YM pak silně koreluje s ES, což se může hodit např. u intermarket analýzy..

nejlepší je tedy, když si zkusíte nakoukat oba trhu chvilku a zjistíte, který vám a vaší strategii vyhovuje lépe..spousta lidí zde na fóru obchoduje nasdaq, ale já osobně mám třeba raději DJ..

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

prosimvas mam dotaz na trh YM a jeho likviditu, nekde jsem se tady docetl, ze kdyz je volume pod nejakych 10000 tak ze by to zacatecnici obchodovat nemeli.

ja kdyz koukam na trh YM tak tam je vol max kolem 3000 (3 minutovy TF)

takze ted nevim..

vlastne ale nevim, jestli jsem to spatne nepochopil - jakoze 10000 by melo byt zobchodovano DENNE, nebo 10000 by mela mit kazda ta jednotliva casova usecka at je jakakoliv

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Aký trh je vhodný?

Pri porovnaní trhov NQ a YM, osobne preferujem YM z týchto dôvodov:

1. Nevyhadzuje často na SL a zákerných korekciách ako NQ, je kľudnejší. Nereaguje na každú zmenu, tak intenzívne.
2. Neskalpuje tak často ako NQ, čiže opäť menej SL a vyššie win%.
3. Ak stráca momentum po vstupe, dá sa to lepšie odhadnúť a ukončiť pozíciu, opäť šetrím SL alebo sú menšie.
4. Pri porovnaní rozsahov denných pohybov v USD sa striedajú, občas má lepšie pohyby NQ, občas YM. Po dlhšom pozorovaní som zistil, že to je zhruba rovnako.
5. Ľahšie sa počíta.

Toto je len moja skúsenosť pri dlhšom testovaní a papertradingu. Na YM používam 3 min timeframe.Niekto používa 2 min. Mne tie 3 vyhovujú a nebudem to meniť.
Ak máte niekto opačný názor, napíšte.Veľa úspechov

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

×
×
  • Vytvořit...