Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Trhy pro záčátečníky


Jakub

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 330
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 1 year later...

Dobrý den,

tento dotaz tu už padl několikrát, ale jelikož jsou nejnovější příspěvky 2 roky staré, tak se chci zeptat znovu.
Můžete mi poradit vhodný trh pro naprostého začátečníka?

Chci se věnovat intradennímu obchodování na trhu s menší volitilitou a do obchodování bych chtěl vstoupit s účtem cca 1600 USD. Má smysl s tak malým účtem zkoušet obchodovat v komoditách nebo doporučujete Forex?

Zatím nemám zpracovaný obchodní plán ani money-management, ale nejdříve bych chtěl najít trh nebo trhy na kterých budu v budoucnu obchodovat a na historii dat z těchto konkrétních trhů si svůj plán vypracovat.

P.S.: Vím, že jdou tyto trhy bez problému vyhledat na internetu, ale na 100% věřím těmto stránkám, takže to nejdříve zkouším tady.

Díky předem
Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

vhodný trh pro začátečníky je E-mini Dow Jones, obvykle ho v platformě najdeš jako YM.

1600 USD je extrémně malá kapitalizace, minimum bych viděl alespoň jednou tolik, ale k tomu musíš být už opravdu super nachystanej, mít za sebou poctivej sim(paper), železnou disciplínu, dodržovat money management (především denní/týdenní SL) a přesně vědět, co v trhu děláš. Zkušenosti ale i tak nepřijdou jinak než postupně živými obchody a osaháváním si trhů.

Hodně štěstí

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...
  • 2 týdny později...

Dobrý den,
Mohli byste mi prosím poradit, jaký slippage se objevuje u mini trhů ES a NQ? Chtěl bych si do svého backtestu zahrnout kromě poplatku brokerovi i právě slippage. Vzhledem k velkému volume těchto trhů bych řekl, že se bude jednat asi jen o rozdíl mezi bid a ask, čili 2 ticky na obchod (jeden na vstupu a jeden na výstupu). Mohl byste mi někdo se zkušeností s těmito trhy pomoct? Děkuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Skrblik15 Napsal:
-------------------------------------------------------
> Dobrý den,
> Mohli byste mi prosím poradit, jaký slippage se
> objevuje u mini trhů ES a NQ? Chtěl bych si do
> svého backtestu zahrnout kromě poplatku brokerovi
> i právě slippage. Vzhledem k velkému volume těchto
> trhů bych řekl, že se bude jednat asi jen o rozdíl
> mezi bid a ask, čili 2 ticky na obchod (jeden na
> vstupu a jeden na výstupu). Mohl byste mi někdo se
> zkušeností s těmito trhy pomoct? Děkuji

Na ESku to bývá opravdu jedet tick. Chcete-li se vyhnout skluzu v plnění, vstupujte a vystupujte limitními příkazy. Minimálně PT by měl být limit a výstup marketem bych viděl spíš jen jako "záchrannou brzdu". NQ neobchoduju, ale domnívám se, že tady může být skluz někdy i větší vzhledem k tomu, že se jedná o méně likvidní trh.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

×
×
  • Vytvořit...