Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Trhy pro záčátečníky


Jakub

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 330
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

50% rozhodn neni OK, projdi si brokery, najdeš nižší intraday margin, např OEC má pro ES 500 USD, takže nějaký základní MM to splňuje, ale zda ten kapitál stačí záleží na vlastní stylu obchodování, obchodním plánu, kolik používáš SL a kolik % kapitálu to dělá
ES, NQ se nedá srovnávat s mini corn nebo wheat, likviditou jsou jinde

imho na start na NQ by 4000 USD mělo stačit, běžný SL je 40-60 USD, tj max 1,5% risku

Link to comment
Sdílet pomocí služby

co chceš slyšet :) jako že napíšu náhodný číslo, který neni použitelný, samozřejmě ano, dá se obchodovat .. ale záleží na Tvoji strategii, jak vstupuješ, jakým příkazem v jaké fázi pohybu, já mám v platformě defaultně nastavený SL 2,50 bodu, tzn 50 USD, který po vstupu upravím dle situace, ale přes 60 USD moc často nechodím

ale tohle je ti dost k ničemu, pokud nemáš vlastní systém, pokud ti účet poroste a budeš profitabilní se SL 80 nebo 100 USD, tak je to taky správně

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pesiak Napsal:
-------------------------------------------------------
> A s kapitálom 4 000 USD je možné niečo obchodovať
> ?? Ak by som sa vrhol na ES, tak intraday margin
> bude predstavovať aj viac ako 50% kapitálu, a to
> asi už neni OK...Jedine do úvahy pripadá také NQ
> intraday
>
> Potom už len mini corn, mini wheat, alebo čo ešte
> ?

Mikro futures na Euro, Yen, Australsky dolar, a dalsi. Musi to ale byt FUTURES u seriozniho brokera, nikoliv forex! Zkus si projit specifikace kontraktu na CME, podle me to je pro zacatecniky mnohem vhodnejsi nez akciove indexy ktery jsou psychicky narocne vzhledem k hodnote ticku. Mnoho lidi bude strasit ze likvidita na mikro futures je nedostatecna, ja bych rekl ze je nizka, ale dostatecna. Vic nez 1 kontrakt urcite nema cenu pro uceni zkouset, a s jednim kontraktem zcela bez problemu dostanes plneni na limit (tj. bez sluzu na vstupu a na PT). Zde priklad takoveho obchodu, risk $25 na M6A a naprosto dostatecna volatilita na RRR 1:3 takze lepsi uz to nebude nikde: www.financnik.cz/forum/read.php?2,180375,248815#msg-249049

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Je nedostacujuca. kedy som zacinal na M6E v ramci myslienky trenovania psychiky. Bolo mi to odporucane aj brokerom.
Opat je ale pravdou, tam sa psychika necvici ale prevadza roznymi skuskami odolnosti. Neide ani tak o to zeby som nebol vyplneny (obchodoval som MARKET stale ho obchodujem aj pri viacerych kontraktoch a stale ho budem obchodovat) Takze vyplneny som bol, avsak aka kolvek analyza na tom grafe je k nicomu. NEskor som zapojil do analyzovania graf priamo EUR/USD futures tusim 6E ot uz islo lepsie, ale uz som mal po ucte :)

Na druhej strane to ze som vynuloval moj prvy 600 USD vklad (u AMP staci na to aby ste mohli obchodovat mikro) nebola chyba trhov, brokera, ale len a len moja. Avsak samotny trh ma daleko od spravania sa realne "pohybujuceho trhu" Cize aby sa to potom nestalo kontraproduktivne.

Ak obchodovat v malom, tak to radsej forex a mikroloty = trh sa hybe normalne, zivo, tak ako kazdy "normalny" no pracujes s mensimi ciastkami.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger Napsal:
-------------------------------------------------------
> Takze
> vyplneny som bol, avsak aka kolvek analyza na tom
> grafe je k nicomu. NEskor som zapojil do
> analyzovania graf priamo EUR/USD futures tusim 6E
> ot uz islo lepsie

Zapomel jsem dodat, ze to chce analyzovat dany trh na grafu s vyssi likviditou, ale vstupovat na tom mikro trhu. Napr Euro - analyza na 6E a vstupy na M6E, atd. Podle mych informaci je forex drazsi na komise a horsi na slip, pripadne "svindlovani" brokeru atd., ale nemam moc zkusenosti, takze mozna nekdo jiny muze sdelit svuj nazor pokud obchodoval forex live.

Pesiak - pravidla diskuze neumoznuji sdilet emailove adresy, klidne pis sem. Nevim o cem chces konzultovat, ale snad nic co by se nedalo zverejnit zde. Nedelal bych z toho vedu ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Detroit - chcel som sa ťa spýtať, že či teraz obchoduješ tie micro futures alebo si ich obchodoval volakedy v minulosti...

A neodpovedal si mi, že prečo by som nemal obchodovať zrovna na forexe, prečo ? Chceš tvrdiť niečo v tom zmysle, že obchodovanie micro futures na meny je transparentnejšie alebo ako ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pesiak Napsal:
-------------------------------------------------------
> Detroit - chcel som sa ťa spýtať, že či teraz
> obchoduješ tie micro futures alebo si ich
> obchodoval volakedy v minulosti...
>
> A neodpovedal si mi, že prečo by som nemal
> obchodovať zrovna na forexe, prečo ? Chceš tvrdiť
> niečo v tom zmysle, že obchodovanie micro futures
> na meny je transparentnejšie alebo ako ?

Odpovedel jsem v predchozim prispevku: podle me jsou futures levnejsi na poplatky, resp. spread je tam realisticky mensi, i kdyz lecjaky forex broker hlasi spread nula ci 1 pip a podobne blaboly, myslim si ze realita je zcela jina. Hlavni vyhodou futures je centralizace a regulace federalnimi urady, je to skutecna burza, kdezto forex nikoliv.

Zkusenost mam, sveho casu jsem jel prave forex, je to na delsi vysvetlovani. Uplne na zacatku jsem mel ucet u jisteho pochybneho brokera a obchodoval kde co, az dokud jsem nevynuloval ucet. Pak se nekolik mesicu nic nedelo a najednou mi sami poslali na ucet (ktery jsem uz povazoval za zruseny) bonus 200 dolaru, ale mohl jsem obchodovat pouze forex. Tak jsem se do toho pustil, otviral jsem vzdy pozici odpovidajici velikosti mikro futures, kde tick byl priblizne 1 dolar. Stop loss jsem mel cca $30 a pozici drzel obvykle nekolik hodin, nebo az den a pul. Musim dodat ze poplatky byly petkrat vyssi nez maji seriozni brokeri. A nejen to, byl tam vzdy minimalne 1-2 ticky slip, ktery tam podle me broker automaticky "generoval" sam sobe na prilepsenou, ale to jsou jen spekulace. Poplatky zadne, zato spread 4-5 ticku v lepsim pripade, nekdy i vice, coz jsou silene naklady. Kdyz to porovnas treba s trhem ES, kdybys mel spread 5 ticku tak platis za kazdy otevreny kontrakt vice nez $60 brokerovi. Navic platforma uplne silena, neslo zadavat limity jinam nez 10 ticku daleko, chybne se zobrazovaly otevreny pozice atd. A i pres toto vse jsem, svete div se, zhodnotil tech 200 dolaru postupne na cca 700, tedy 350% zisk za nekolik mesicu. Rozhodne tento pristup ale nikomu nedoporucuju!! Byla to silenost, ktera nahodou vysla. Jen uvadim pro ilustraci ze mikro loty nejsou uplny nesmysl. Dalsich par mesicu uz jsem pak uz ztracel, ale musim priznat ze jsem se moc nesnazil (ostatne, nemel jsem ani zadna pevna pravidla). Cely jsem to bral jen jako takovy cviceni tradingu na zivem ucte s penezma nekoho jineho. Nakonec jsem ten ucet umyslne vynuloval, kdyz se to blizilo zpatky ke dvem stovkam. Hlavne proto ze mi lezla na nervy ta platforma, uz jsem ji nechtel ani videt.
Tolik zkusenost forex. Vysoke naklady a svindlovani brokera, plus dalsi problemy ktere ani nechci rozebirat. Dale mam live zkusenost s mikro futures u seriozniho brokera tento tyden. Jelikoz jsem zrovna fundoval ucet u TS, kde jsou poplatky nizke ($1.20 za mikro kontrakt), zkusil jsem si par zivych obchodu na M6E, M6E a mini corn. Jeden z nich je na tom screenu co jsem posilal. U vsech nulovy slip, vstup na zaklade analyzy prislusneho korelujiciho "velkeho" trhu, vystup totez. Nevidim jediny problem. Hlavni vyhoda je z meho pohledu cas na rozmyslenou, jelikoz lze obchodovat vysoky timeframe vzhledem k male hodnote ticku. A to je dulezite. Neni to takovy fofr jako na indexech, kde behem par minut muzes prijit o ctvrtinu uctu. Vyssi TF je vzdy lepsi, pro jakykoliv trh, mensi nervy a mensi impulzivnost. Pritom stejne RRR jako intraday trading na e-mini indexech.
Trochu jsem se rozepsal, snad to nekoho primeje k tomu aby napsal svoji zkusenost, treba opacnou. Budu jen rad.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Súhlasím s detroit-om a potvrdzujem všetko čo napísal. Na forexe som to "skúšal so šťastím" (o tradngu ešte ťažko hovoriť) tak pred 4 rokmi. Akurát moja skúsenosť bola o to zaujímavejšia, že som mal zo začiatku perfektné zhodnotenie a zrazu začalo nastávať nevyplnenie, slipp, nelogické poplatky a až som nakoniec skresal účet na počiatočný kapitál a skončil. O neochote brokera už ani nehovorím. Bohužiaľ väčšinou trading na forexe vyzerá ako zlatá baňa kde začína väčšina ľudí, no neuvedomujú si všetky riziká a pár ľudí skončí kvôli tomu aj na finančnom a psychickom dne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Detroit - máš uplne pravdu, že tieto micro futures je super vzhľadom k money managementu. Ja môžem zadávať aj 60 tickové stoplossy, čo je dosť velký pohyb a ja budem v strate iba napr. 60 USD.

Inak ty si obchodoval e-micro australian dollar/american dollar a vravel si, že likvidita je dostačujúca. Na e-micro EUR/USD je trikrát vyššie denné volume, tak táto likvidita je potom bombová :)

Inak ty prečo analyzuješ graf AD (6A) a nie priamo M6A ??

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdarec
teda dobrej napad ty meny, rozeznatelne se hejbaj (treba ted 10 24 aud krasnej db s flipem) ne jak fesx a fgbl apod. ty jsou pro me k nepochopeni
meny daji se obchodovat dopoledne a vstupovani do micra je lahudka, na velky mam sl 70 dolaru a na micro 6:) na nacvik vstupu, zustani v trhu, vystupu a všeho okolo vyborny.
nejvetsi volume micro eur 8000, libra 2400, aud 2400

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...