Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Trhy pro záčátečníky


Jakub

Doporučené příspěvky

PetrPavel:

Vďaka za odpoveď. Je to offtopic ale hádam nám to prejde. Nieže by som sa nejak vyhýbal anglickému dohovoreniu ale predsa môže prísť k nejakému nedorozumeniu. Behom leta budem otvárať účet takže predčasne dakujem za to na čo si dávať pozor. Keď pojdem na paper tak sa určite spojím s pánom Sabom je dobré vedieť že sú ústretový!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...
  • Odpovědí 330
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Hezký večer, 10 den zkouším Ninja Trader o kterém jsem se dočetla zde na finančníku a něco mi nejde do hlavy. K pc si sednu kolem 16 hodiny a zkouším intradeně obchodovat. Dnes jsem měla zisk 1850 dolarů! Zdá se mi to moc, určitě dělám něco špatně, není možné mít takoví zisk a aby to bylo tak jednoduchý? Kolik si člověk může vidělat denně? Obchoduji 3 až 4 dny v týdnu. Děkuji za odpověď :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

honzina Napsal:
-------------------------------------------------------
> Hezký večer, 10 den zkouším Ninja Trader o kterém
> jsem se dočetla zde na finančníku a něco mi nejde
> do hlavy. K pc si sednu kolem 16 hodiny a zkouším
> intradeně obchodovat. Dnes jsem měla zisk 1850
> dolarů! Zdá se mi to moc, určitě dělám něco
> špatně, není možné mít takoví zisk a aby to bylo
> tak jednoduchý? Kolik si člověk může vidělat
> denně? Obchoduji 3 až 4 dny v týdnu. Děkuji za
> odpověď :S


Ahoj pamatuji si kdyz jsem pred cca dvema roky zacinal na podobnou mozna jeste lepsi situaci. Sedl jsem ke kompu nakoupil zlato a vecer jsem mel +4.000,- USD bohuzel jen na virtualnim ucte. Videl to kolega a sel malem do mdlob. Hned mi chtel pujcit penize abych mu je zhodnotil... Nastesti jsem mel dost rozumu abych "cul nejakou chujovinu" a abych ho odmitl. Stejne jsem ale tenkrat ziskal pocit ze nemuze byt nic lepsiho nez stat se spekulantem ci hezceji receno financnikem. Casto si na tuto krasnou chvili kdyz jsem nekolik set dolaru live v minusu vzpomenu a tesim se az jednou panbu da a ja si ji opravdu proziji na live ucte. Jeste se to nepodarilo ale stale verim.... Welcome to the club!!!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...

Dobry vecer vsetkym
mam otazku ohladne trhov pre zaciatocnika pre pozicne obchodovanie komodit:
vseobecne rady su zacat cukrom a corn lebo tam staci stop loss 150 az 200 $ pri ucte 10.000$
pretoze denna volatilita je cca. 200$
Co vsak uz dobre 2 roky nie je pravda lebo najkratsie bary na cukre su nejakych 500$ a hocikedy sa cena za den pohne az o 2000-2500$. U Corn je denny priemer takych 1000$, tie kratsie usecky.
Zda sa ze zacinat pozicne s mensim uctom- klasickych 10.000$ - a dodrziavat konzervativny money management- neriskovat viac ako 5% (popripade menej) na obchod-
snad ani neni na com?
ma niekto na tomto fore skusenosti live pozicnym obchodovanim odporucanych zaciatocnickych komodit a vie mi poradit ako to riesit?
Okrem teda toho ze zacat s vyssim uctom lebo 10.000$ uz nie je aktualnych na zaciatok?
Dakujem
Nat

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 months later...

Ahoj,

nedávno jsem začal s backtestem, pro začátek jsem zvolil FinWin, který backtestuji na NinjaTraderu + Data od ZenFire, bohužel mi vypršelo demo. Po prohledávání fóra jsem zjistil že lze data koupit do programu Siera Chart, chtěl jsem se jen zeptat:
1) zda jsou tyto data vhodná pro backtest ID obchodování YM nebo NQ.
2) je nutné mít na backtest ticková data? popř. je v tom nějaká velká výhoda oproti minutovým?

Předem Vám děkuji za odpovědi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 dinoboss: Pán, který odpovídal na tvé dotazy, nemá přesné informace. Viz www.sierrachart.com/index.php?l=doc/helpdetails54.html (back to June 2006).

A pro případnou fíčůru Replay Chart budou nutná podrobnější data. Není imho důvod si nestáhnout data ticková a v případě potřeby je zkonvertovat na data minutová, přímo v SC. Např. pro úsporu času při načítání/znovunačítání dat. A pro archivaci je komprimovat, úspora místa je dost značná.

No a případné doplnění novějších dat v budoucnu, po vypršení trial limitu, představuje jen relativně malý technický problém.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat na doporučení nějaké demo platformy pro začátečníka na backtesting a následně paper-trading. Otevřela jsem si (tak jako více zde publikujících lidí) demo účet u Plus500 a zároveň reálný účet za jejich 500 Kč taky bych řekla, že to celkem funguje. Ale podle ohlasů zde, to není pravděpodobně ta nejlepší cesta. Prosím tedy o Váš náz jakou platformu (zadarmo) zvolit pro začátečníka a jaké trhy pro denní obchodování.

Děkuji, LB

Link to comment
Sdílet pomocí služby

LenkaB:
Jde o to, že u normálního brokera potřebuješ úplně jiné peníze. S bonusovou pětistovkou tam nevystačíš. Plus500 žije z lidí, co nejsou schopni nebo ochotni investovat do tradingu větší peníze.
Téměř všichni brokeři poskytují demo platformu zdarma, před založením účtu ale obvykle jen na omezenou dobu. A mám pocit, že poslední dobou brokeři víc tlačí na klienty, aby obchodovali (účtováním poplatků za neaktivitu, za platformu nebo data se platí, pokud neutratíš na komisích XX dolarů ...).
Projdi si jednotlivé brokery v sekci Brokeři, určitě si vybereš. Já mám dobré zkušenosti s Global Futures, pan Kužel komunikuje česky. Nevím, jak jsou aktuálně nastaveny podmínky, jak dlouho ti nechá demo bez otevření účtu. Ale pokud to myslíš vážně, stejně si časem musíš někde účet otevřít, a u GF nemají minimální hranici. Pro intradenní obchodování mají Strategy Runner a Global Zen Trader (stejná platforma jako SOL u Strikeru).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...

Ahoj Jsem zde nový a v začátcích se zaměřením na intradenní obchodování pomocí tech. analízi a hledám trh na který se zaměřit. Mám zájem o evropské trhy z důvodu dopoledního obchodování zaujal mě akciový index FESX o kterém sem se dočetl v ,, VÝBĚR TRHU komodity a ETF’s od kolektivu Finančník.cz,, avšak mě mate těch zákonem daných minimálně 25000 dolarů na účtu při obchodovaní akcií a akciových indexů jelikož zde na fóru mnozí píší, že je možné začít obchodovat například NQ což je také index a to i s menším účtem než je 5000 dolarů. Také by mě zajímaly nějaké komodity nebo e-mini kontrakty komodit vhodné pro intradenní obchodování které jsou na evropské burze. A četl jsem i o ETF's které mě zaujaly možností držení v menším množství než je to u klasických kontraktů což by mohlo byt zajímavé pro pozition sizing, ale nevím jestli je nějaký vhodný pro intraday a ještě k tomu začátečníka. Prosím některého (doufám že :) )budoucího kolegu o zodpovězení alespoň některých otázek nebo o dobrou radu. S pozdravem IVO

Link to comment
Sdílet pomocí služby

> IVOCAJ

Ucet 25K USD je potreba pro intradenni obchodovani AKCII. Index jako takovy se pocita z urciteho kose akcii a obchodovat primo ho nemuzes. Pokud chces obchodovat index, musis si vybrat nejaky derivat, jako treba futures kontrakt na akciovy index nebo ETF a to samozrejme nejsou akcie, takze "pattern day trader" zakon se na ne nevztahuje.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...