Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: NinjaTrader – popis parametrů pro nastavení vzhledu grafu


Doporučené příspěvky

Přátelé,
neví někdo z Vás ,jak zobrazit v NT starší data se starším kontraktím měsícem nebo-li vložit kontraktní měsíc staršího data ?
Mám na mysli např.ER 08 07.V Instrument Manageru nevím jak nastavit právě tento a starší kontraktní měsíce.
Tesdy kontraktní měsíce "mimo" menu Instrument Manageru.
Vyřešil jsem problém změnou názvu .txt souboru ,ale toto asi není cesta.
Jinak ,má zkušenost je taková,že .txt soubory v db-importu lze zobrazit jako fixní a .ntm soubory v db-data
lze přehrát a backtestovat.
Dále bych navrhoval vytvoření diskusního vlákna s odkazy pro dostupné zdroje dat,myslím,že by to všem v začátcích pomohlo.
S pozdravem Cameron

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 45
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Prosím, dokázal by mi někdo poradit jak posunout " cenový graf" např celý dolů nebo nahoru ???? Roztáhnout a smrštit cenové úsečky dělám tak , že chytnu cenovou osu v pravo na grafu a za stálého držení myši cenový graf roztáhnu nebo smrštím, ale nemohu přijít na to jak cenový graf posunout nahoru nebo dolů celkově.... tj abych si dokázal aktuální cenu dát "do středu" grafu... snad jsem to popsal srozumitelně :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

to cameron

zobrazení historických dat tady bylo nesčetněkrát popisováno, stačí hledat, ale tady je stručný popis:

1. data vlož do složky C:\Documents and Settings\User\Dokumenty\NinjaTrader 6.5\db\import (soubor txt nepřejmenovávat)
2. Tools- Instrument Manager – vybereš daný kontraktní měsíc (musí být shodný s názvem importovaného souboru) a poté ho přesuneš do levého sloupce
3. data neimportuješ – na konci vyskočí hláška že se import podařil
4. File new chart – zvolíš si od kdy do kdy se má graf vykreslit a čekáš

Pokud chceš zobrazit ER 08-07, tak se ti to nepodaří, neboť pro rok 2007 jsou obchodovány kontraktní měsíce 03, 06, 09 a 12., Takže např. ER 09-07 zobrazit lze.

Pokud hledáš historická data pro backtest, tak se mrkni do vlákna Historická data.


S pozdravem Libor :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Tak po dlouhé době přidám taky dotaz na NT. Konečně jsem se rozhoupal k backtestu (díky Laadisovu Backtest Helperu) a zajímalo by mne, zda jde následující:
Mám dvě okna grafů stejného trhu - range bars 4 a RB 8 - krokuji po svíčce v RB4 a potřeboval bych, aby se mi nějak současně hýbal i graf vyššího TF, abych nemusel neustále přepínat a krokovat každé okno zvlášť - nevíte, jestli to jde? Díky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 6 months later...

to Lucínek: nevim jestli to je přesně co hledáš, ale přes Global Cross Hair když si nastavíš na oba grafy tak tam kde máš "zaměřovací kříž" na jednom grafu tak ho máš i na druhém grafu , ale pokud si se ptal na to aby se ti krokoval i druhý graf po "zmáčknutí" šipky do prava při krokování v backtestu tak nevím... já to dělám tak , že tam kde mám signál tak tam dám myš tj zaměř. kříž a hned toto místo vidím i na dalších grafech...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ludekM, Gery:

Premarket lze odlišit pomocí jednoho indikátoru, který tady poskytl Laadiis.

Zdeje link na příslušné vlákno: www.financnik.cz/forum/read.php?14,119624,138439,page=33#msg-138439

Tento indikátor se jmenuje BTH_HLByTR a je součástí balíčku ostatních indikátorů, které se instalují spolu s BacktestHelperem.

Jarda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

opět zdravím ...

zmíněný indikátor ... tedy BTH_HLByTR ... je součástí BacktestHelperu ...
tomuto projektu je věnováno samostatné vlákno ... jinak by se to nedalo uřídit napříč celým fórem ...
balíček indikátorů je pak takovým bonusem ...

Tradeři traderům ... na to kolik tento projekt spolkl mého soukromého času a fakt, že je poskytnut pro komunitu traderů zdarma ... si myslím, že duch hesla může být spokojený ... byť pro VIP členy ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

qay1,

duch hesla Tradeři traderům neznamená, že vám budou všichni servírovat všechno na tříbrném podnose až pod nos a zdarma.

Sorry, ale pokud vám zdejší úroveň či systém nevyhovuje, tak server nevyužívejte. Určitě bych ale nerad, aby byl zrovna Laadiis napadán za to, že jeho skvělý nástroj je jen ve VIP sekci. Protože to, co pro zdejší tradery udělal zrovna Laadiis se rovná takovému množství práce, které pro ostatní poskytne skutečně málokdo.

Některé "vychytávky" jsou jen ve VIP sekci jednoduše proto, že většinou v základu vycházejí z know-how, které je poskytnuto na kurzu a autoři nástrojů toto respektují.

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...