Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EUREX - Euro trhy FESX, FDAX


Doporučené příspěvky

Ahoj Gladiator, máš pravdu, je to dosti kolorované ve stylu "DISCO". :) :) :) (je to jak u Zohana v kadeřnictví). Už jsem to změnil, ale měl jsem zato, když nechám vyniknout určité fragmenty divergence ve finwinu, že budu mít snažší vstupy a výstupy. Je fakt, že večer mi hlava třeštila, jak byla unavená z pozorování a vyhodnocování indikátorů. No jo, nic na plat, v jednoduchosti je krása. Ale jak to všechno zjednodušit? Jen samotné RSI by bylo fajn, ale jsem zjistil na ninjovi s daty od zenfiru mi volume jede naprd!!! Co vy ostatní tradeři s kombinací NT+ZF máte podobný problém jako já? Gladiator jedeš taky minutové grafy a v jaké TF kombinaci? Když použiji kombinaci 3/15 min s RSI, tak RSI na 3min ukazuje slušnou divergenci a 15min neni žádná divergence patrná. Obchoduješ live i na minutových grafech? Ještě mám dotaz na EMA 144, jak jsi psal, používáš ji samotnou a nebo jen v použití s tunelem? Ještě jednou Ti děkuji za pomoc. :) Jirka

8039

8040

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Atlas, hlavne je aby tebe vyhovovali farebne stvárnené indikátory, nemusíš ist podla môjho názoru. Ja len tvrdím, že čím viac farieb tým väčší je trader magor....vidí niekedy fatamorgánu a po vstupe do obchodu zrazu precitne , ale už je neskoro... Pokial obchoduješ Win-Fin a vyhovuje ti tak ho obchoduj dalej a zbytočne si to nekomplikuj . CCI si daj spolu ak ti to nevadí a na samotné divergencie si da MACD ako bar , lebo tam ich vidíš jasnejšie , vlastne len slepý by ich tam neuvidel.... :) Minutove grafy som nikdy neobchodoval ani nebudem a tebe radím to iste. Uvedom si že na 1 min tf musíš robit rozhodnutia každú minútu a tak s velkou pravdepodobnostou urobíš viac chýb ako pri 3 alebo 5 min grafe. Vyhladavaj formácie v grafe suporty /rezistencie, vlajky, trojuholnikove formácie a podobne , ked takú formaciu identifikuješ a vieš čo zvykne nasledovat potom hladaj vstup/výstup s Win -Finom, lebo dáva dost falošných signálov. Ked budeš pozerat len na Win... tak ti môže újst dôležitá informácia. Podstatná je horna polovica grafu...aspon pre mna. Divergencie hladaj len na TF ktorý priamo obchoduješ a na 15 min len potvrdzuj smer trhu. Je malo pravdepodobné že by si našiel totožnú divergenciu na obcoch Tf súčasne. Pokial nepoužívaš tunel tak EMA 144 kludne daj preč aby ta nerozptylovala máš tam podla Win...EMA204 takže tu používaj v zmysle pravidiel Win.. Prejdi si volume 5000 na FESX námatkovo ako dlho sa vykresluje jedna úsečka v hlavných hodinách a ako dlho mimo hlavných hodín.Pokial je interval medzi jednotlivými úsečkami dlhší ako 3 min tak vlastne v skutočnosti obchoduješ možno 3.5 alebo 4 min graf....Takže ked je volume pomalšie tak ti môže byt jedno či obchoduješ 3 min graf alebo volume 5000 , je to len vec zvyku . Hodnoty ti ukazuje tie isté akurát formácie môžu byt iné , musíš skúšať a skúšať. Prikladá screen ako som to myslel s tým Win-Fin grafom. Good luck Gladiator028

8044

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Gladiator,

mockrát díky, vážím se tvé pomoci. :)

No někdy jsem si připadal jako traderek-magorek! :)

Víš, někdy nevěnoval velkou pozornost přepínání timeframů, to byla zásadní chyba. To co jsi dnes napsal jsem si pro jistotu uložil do wordu, abych to měl po ruce. Asi vypadám jako amatér a doopravdy jsem.

Gladiator, prosím tě, kde jsi naučil poznávat formace? (mám sice knihu od Eldera, ale zatím jsem z ní spíš čerpal o indikátorech )

Jak jsou pro tebe při vstupech formace důležité? Myslím jestli při vstupu nebo výstupu kladeš větší důraz na signály z indikátorů nebo z formací.

Děkuji.

Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Atlas,

"magorek" niesi sám ...profíci obchoduju na parkete, tento biznis je v naších končinách pomerne mladá záležitost a tak tu v podstate magoríme všetci.. :)
Prečítal som dost kníh o tradingu a skúšal som všetky možné systémy , každá kniha mi niečo dala a nemôžem povedať že niektorú knihu je škoda kupovať. Ked ti čo i len jedna veta v knihe dá zaujímavý poznatok ktorý ta posunie vpred tak to neboli zbytočne vyhodené peniaze. Kniha stojí cca 35 Eur , ako náhle vdaka informácii ktorú si z nej získal zarobíš 35 Eur je zaplatená....
Pokial chceš vediet čítať graf - pohyb ceny tak si kúp knihu Joe Rossa "Jak videlávat denným ohodovánim na burze" alebo dalšie jeho knihy , je to naozaj kniha ktorá ta kopne do predu nie posunie.
Jeho stýl obchodovania je založený na "Price Action" samotný graf bez indikátorov a tam máš popísanu celú obchodnú techniku. Aj ked nebudeš používať tento štýl obchodovania môžu ti poslúžiť tieto informácie v kombinácii s tvojím OS.

Formácie v grafe sú pre mna najdôležitejšie a prvé čo hladám sú "cenové zhluky" congestion v rámci techniky J.Rossa sú základnou pre další možný pohyb trhu. Podla môjho skromného názoru by mal každý trader vediet najprv čítat graf ako taký a pochopiť čo sa deje v trhu , prečo vznikajú aké formácie a potom ked si to dobre zladí so svojím systémom má ovela väčšie šance na úspech ako ked vstupuje do trhu na pokyn indikátora a pri tom nemá šajnu čo sa deje ...Kúp si tu knihu určite neolutuješ.


Good luck


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Gladiator,

opět Ti děkuji.............. no, myslel jsem si, že stačí pochopit indikátory. Zkoušel jsem se zabývat PA, ale nějak jsem nebyl schopen pochopit formace, které jsi tu popisoval.

Jsem ztracen................... ufff :(

(omlouvám se, že je tento příspěvek offtopic)

mám e-book od J.Rosse TRADER`S TRICK ENTRY a ZÁKON GRAFŮ, takže se ponořím do četby a budu šrotit.

Díky moc a přeji Ti mnoho zdaru

Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Atlas,


indikátory sú dobrá vec ,ale.....všimni si napr. Ema, Sma atd... vykresluju sa vždy pozadu za úsečkou ,neukazujú ti smer dopredu , ale to čo vlastne vidíš aj sám. Nehovorím že su nefunkčné ved ich používam aj ja v niektorých mojich stratégiach ale priorita je vediet čítat graf. Pozri si článok Dvanást statečných - Dan Zanger na finančníkovi , to je príklad obchodníka PA . Je tam aj odkaz na jeho web tak si tiež pozri jeho grafy a formácie aké používa . Sú tam všetky základné tvary formácii grafu, ale je to tiež odlišné od učenia Rossa no pointa je rovnaká...čítanie grafu.


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Atlas:

sice netusim jak obchodujes, ale ztracen jsi podle me kvuli tim, ze chces vsechno najednou.. Vem si jeden pattern a ten delej klidne tri mesice porad dokola.. na ostatni kasli.. Pak priber dalsi a dalsi.. Kazdy ma svoje a chce to chytnou do oka.. pak uz nebudes potrebovat ani trendove linky(ja je mam v grafu jen proto, aby screen vypadaly cool :D ).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nazdar klucí,

Děkuji vám Gladiator a japapatramtara, no, asi něco na tom bude. Díky za tip na web Dana Zangera, četl jsem jeho příběh a teď koukám na jeho paterny a snažím se to pochopit.

Kdybych obchodoval úspěšně podle PA to bych byl mazáááák :)

Jdu na to juknout.

Jo ještě, koukal jsem zběžně na vlákno "price action", píše se tam o tom, ale je škoda, že je tam málo screenů se zvýrazněnými formacemi.

Díky moc............. :)

Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

japapatramtara:

díky, dám si pozor............. :) Já jsem teď ve stádiu, kdy si ještě nedokáži udělat jasno kolem PA co je pravda a jaksi není. Takže beru všechny informace a některé mohou být i trochu zavádějící.

A ty obchoduješ podle formací? Jak Ti to jde?
Obchoduješ live FESX?

Omlouvám se všem ostatním, že jsem svým dotazem mimo toto vlákno.

Předem díky.

Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.
×
×
  • Vytvořit...