Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EUREX - Euro trhy FESX, FDAX


Doporučené příspěvky

Ahoj Opius,

konečne počujem (čítam) od teba optimistické správy, som rád že začínaš mať v tom jasno. Ked budeš obchodovat Tunel tak overuj si paterny aj na normálnom grafe , lebo čiary v tuneli zvyknu zmiast a skreslujú hlavne DB/DT , lebo sa ti môže zdať že dná/vrcholy niesu rovnaké. Jednoznačne tunelová metóda je najlepšia pre určenie trendu a extremov trhu, ale na to si už prišiel aj sám.
Tie tvoje screeny vyzerajú zaujímavo a vidiet že dá sa s tým skalpovat aj v "netrende" ale ja osobne do takýchto trhov neleziem. Tak bojuj dalej a pridávaj tu nejaké screeny z tvojich obchodov .


Good luck

Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ještě bych se chtěl zeptat na ten indikátoer ADX: přečetl jsem si, že neukazuje směr trendu, ale sílu trendu.. tj čím má větší hodnotu , tím je větší síla trendu.... pokud tomu tak je tak jestli by jsi nemohl vysvětlit Tvé pojetí indikátoru ve smyslu " idikátor udělá "V""... děkuji...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Radusor,

ahoj, tunlová metóda ktorú používam pre určenie trendu je odvodená z originálu " Vegas currency daily" ktorá sa používa pri obchodovaní forexu. Celý tunel sa skladá z viacerých fibo úrovní (hodnoty sa počítaju podla jednotlivých trhov samostatne) tieto úrovne ti slúžia na definíciu pohybu trhu a na postupné zatváranie pozícii na jednotlivých fibo úrovniach. Teda hlavne využitie má pri otváraní multikontraktov kde napr: prvú pozíciu zavrieš na fibo 55, dalšiu 89 atd. Takto si chrániš profit a minimalizuješ riziko , ked aj tretia pozícia nedorazí vyššie a vyhodí ta na stoplose zisk z prvých pozícií máš už uzavretý.
Vo Vegase sa používa EMA144 a EMA169 ako denný tunel(línia) z toho som si vybral len EMA144 nakolko pre moje účely to úplne stačí. Funguje ako retracement 50% , teda trh okolo nej dost čast osciluje kým ju prerazí.
Pokial ta zaujíma tunelová metóda , tak ju máš detailne popísanu na stránkach Finančníka.

ADX určuje sílu trendu , ale aj smer no musíš ho vediet správne čítať. Čo sa týka obratu (háčika) máš to zakreslené na predchádzajúcich stránkach v screenoch (označene krúžkom, štvorcom) a je to tam aj vysvetlené ako sa to dá využiť v spojení s Fin Win systémom. Tunely sú zobrazené niekde na začiatku tohoto vlákna.


Good luck


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte, porovnával som trhy FDAX a FESX z hladiska profitability a rizika , jednoznačne zvýtazil FDAX k čomu prikladám tabulku výpočtov. Pre mnohých z Vás to isto nie je novinka, ale pre začínajúcich obchodníkov , alebo pre "ne-Európskych obchodníkov to môže byt užitočné. Vzorové obchody pre výpočet som bral z 24.2.2009 v čase od 9:50 - 10: 50. Marginy sa môžu líšiť od jednotlivých brokerov , ja som bral marginy od môjho brokera. Stoplossy som uvádzal na základe môjho obchodovania FESX , FDAX neobchodujem a stoplos som len zdvojnásobil nakolko ide o dravý trh, názory jednotlivých obchodníkov na stoploss sa samozrejme môžu líšiť. Obchod v dannom čase som bral ako celok , bez výstupu na korekciach ktoré tam boli. Gladiator028

7875

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim ta Gladiator028

To porovnanie FESX a FDAX vyzera velmi zaujimavo,...prave ho idem testovat,...rozmyslam ze by som siel do live na Fesx s cca 3000$, potom ked sa torchu navysi kapital (asi na 6k) zavitam na Fdax.

Inak ked teraz tak skusam rozne sistemy, ako som ti spomenul moje predchadzajuce problemi s preobchodovavanim a vlastne aj sebakontrolou, tak stale viac sa zameriavam na graf/RSI divergencie. Paci sa mi na nich to, ze ma oslobodzuju (psichycky) od nerozhodnosti pri niektorych formaciach v sistemoch a predovsetkym ze sa ako signal objavuju omno zriedkavejsie ako mnohe ine signaly, kde je kopa falosnych a tym padom ma to velakrat zmiatlo. Aj ked z pociatku som divergencie nemusel, velmi som si ich oblubil, pretoze ked raz nastane, je velmi velka pravdepodobnost buduceho trendu a hlavne je pravdepodobne, ze to nebude len par tickov, ale slusny rast, ci pokles. A pre mna to vychadza (teda v spominanych trhoch) tak, ze kvalitne divergencie su v dnoch priemerne 3x do tyzdna a niektore dni je ich dokonca aj 2 -3, co som uz konecne pochopil ako dostatocnu pravidelnost obchodov, ..a tak som teraz spokojnejsi, ze skutocne nemusi clovek kazdy den robit niekolko obchodov, ale staci par dni do tyzdny zobchodovat co najjasnesiu formaciu a zarobis omnoho viac a s mensimi stratami.

Nech sa dari ! ;) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Gladiator:

no tvoje statistika se může jevit zajímavá,ale vidím zásadní problém v jedné věci a to u SL u trhu DAX.Pokud máš vyhodnoceno nějakým způsobem,že DAX je 6x dravější než FESX tak aby jsi měl stejnou pravděpodobnost zásahu SL tak musíš mít SL 6x větší na DAXU než FESX,takže v Tvém případě 450 USD,nebo obchodovat FESX se SL 25 USD.Pak Ti vyjde skoro stejné i RRR a zjištíš,že trhy jsou vlastně podobné ve smyslu,že riziko je přímo úměrné případnému zisku.Podle mě takovýmto způsobem 2 trhy porovnavat nelze.

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Borax,

zdravím ťa borax , nieje to štatistika, lebo štatistika vychádza zo vzorky X obchodov a toto je len porovnanie dvoch trhov v rovnakom čase s prihliadnutím na margin a mieru rizika.
Pre FESX vychádzam z vlastných skúsenosti na live , kde mi stačí stoploss v rozpätí od 50 do 70 EUR a pri trhu FDAX som použil pre porovnanie stopku ktorú používa kolega Gordon ktorý tu dáva svoje screeny z paper tradingu a pristupuje k tomu podla mna seriózne.Osobne by som ani ja väčšiu stopku ako 200EUR nedával.
Nemôžeš to obracať naopak , lebo FESX sa so stopkou 25 Eur nedá obchodovať a zase na FDAX nemôžeš rátať stopku 450 EUR na kontrakt , všetko je o načasovaní vstupu a riskovat 450 Eur pre profit 1000 by bol číry nezmysel...aspoň pre mňa.
Čo sa týka rizika tak aspoň pre mna je väčšie riziko zotrvat v obchode pre profit 1000EUR 5 hodín (podla uvedeneho príkladu)ako pre ten istý profit 1 hodinu...názory sa samozrejme môžu líšiť.
Máš pravdu v tom, že na základe toho sa nedaju vyvodit železné pravidlá pre tieto trhy , hodil som to sem len pre zaujímavost a každý nech si z toho zoberie čo chce...



Good luck


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Gladiator:

samozřejmě to co píšeš plně chápu,určitě se dá DAX obchodovat se SL 150 USD a FESX se SL 75 USD,ale SL 150 USD na DAXU prostě neměl k ostatním položkám ve Tvém PDFku úměru,a závěr vyzněl takový že je mnohem lepší kvůli RRR,SL a celkové výnosnosti obchodovat DAX,a že proti FESX se na něm dá snadněji a rychleji vydělat,tak jsem to pochopil já,a jen na to reagoval.

SL 25 USD na FESX byl jen modelový příklad SL na FESX k 6x dravějšímu DAXU,kde jsi dal 150 USD.

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to opius
preji hodne dobrych obchodu na FESX, nikdy jsem tento trh netestoval ani neobchodoval tak se k nemu nemohu vyjadrit, ale na FDAX je 6k priserne malo, budes pod psychickym tlakem nutnosti profitovat a nakupi se ti chyby.
osobne DAX nezacnu drive jak po 6 mesicich profitabilnich vysledku s prumerem nad 3000EU na kontrakt a s account 20K, ne mene.
pri 6K....kolik budes riskovat % na jeden obchod?
....kolik ti vyslo v backtestu ztratovych obchodu v rade a s jakym DD?
....kolik pozaduje tvuj brocker margin?
mas otestovano jake jsou v DAXu SP? bezne to na SL udela i dva body

az budes umet na vsechny tyto otazky odpovedet a postavit tak kvalitni MM, potom zjistis s jakou castkou je treba zacit na FDAXu

at se dari a neber to jako poucovani ci kritiku ale je lepe si to rici abychom si pomahali

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.
×
×
  • Vytvořit...