Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EUREX - Euro trhy FESX, FDAX


Doporučené příspěvky

Ahojte,
obchoduju live FTSE, ale poslední dobou se po očku dívám i po alternativních evropských trzích. Líbí se mi DAX i ESTX50. Chtěl bych se zeptat na ESTX50. Je to hodně likvidní trh, ale přesto by mě zajímalo, jestli a jaké jsou skluzy v plnění.
Vstupuju a vesměs i vystupuju (trailing stop loss) stop příkazem. Kolik teda máte v reálu v průměru skluzy u STP příkazů? Resp. používate někdo případně STP LMT příkazy? Tam ke skluzu dojít sice nemůže, ale zase můžou být přeskočeny. Takže v jakém procentu cena "přeskočí" STP LMT příkaz aniž by došlo k vyplnění?
Uvedu příklad. FTSE je nepoměrně míň likvidní. Když jsem používal STP příkazy, průměrný skluz dělal tak 1 bod (2 ticky). Při používání STP LMT příkazů jsem exekuován přesně v cca 80%, ve zbylých 20% vstupuju tak o bod hůř, takže skluz mám v průměru 0.2 bodu (80% x 0 + 20% x 1).
Díky a hezkej víkend.



Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Lico,

zdravím Ťa, zatial jediný obchodník na tomto fore s FDAX-om je Gordon, jeho screeny si môžeš pozriet , je ich tu dosť ale obchoduje Range. Pokial chceš volume tak si to musíš odsledovat sám, pretože volume sa líši podla času obchodovania a tak by si si mal pripravit viac modelov volume. Určite minimálne 3 a to 1 v ranných hodinách 2-he v čase hlavných obchodných hodín od 15:30 do 18:00 a 3- tie do 22:00. Univerzálne volume asi nieje ono.
Napr na FESX používam podobné nastavenie volume v rozpätí od 5000 - 15 000 podla rýchlosti trhu.
Pokial si nováčikom nielen na diskusii , ale aj v skutočnosti tak by som ti FDAX na začiatok určite neodporúčal , ale rozhodnutie je na tebe.


Good luck

Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Gladiator028

diky za prispevek.. ja to tusil, ze to nejak tak bude, takze budu muset otestovat nekolik verzi.. :-)
FDAX trh jsem si vybral, protoze v odpolednich hodinach nemam kvuli jinym aktivitam cas na obchodovani a mam cas jen dopoledne, kdy se obchodujou evropske trhy.. takze nevim, jaky jiny trh si vybrat.. porovnaval jsem FDAX a FESX, ale oba trhy se skoro stejne hybou.. takze jsem v rozpacich.. muzes diky tvym zkusenostem neco doporucit?
diky

Lico

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Žito,


zdravím Ťa , ja obchodujem live ESTX50 dosť dlho a vstupujem výhradne limitným príkazom , alebo čakačkou SS/SB Ešte som nikdy nemal sklz v plnení. Pri tomto trhu pokial obchoduješ do 10 pozícii nič tak nehrozí, je to velmi likvidny trh. Niekto iný môže mať iné skúdenosti , ja hovorím len za seba a môžem povedať že FESX je moja " srdcová záležitosť".


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to all
testuji FDAX jiz 6 mesicu sim a pripravuji se na LIVE po 2 letech backtestingu a sim a studiji a nakoukavani grafu a to opravdu denne a mohu rici ze FDAX je opravdu tezky trh a nema cenu ho zacinat s castkou mensi nez 20k a ne drive nez po 6 mes sim v zisku vice jak 3500EU na kontrakt, skluzy v plneni jsou i 100 EUro a pokud nesledujes fundam zpravy tak klidne jsi v pozici se SL=150EUro ale zkoncis se SL 600EUro, to jen tak pro zajimavost jaky dokaze DAX byt. Jinak je treba ho mit nakoukany a s citem tak ze v trendujicim DAXu se obchoduje vyhradne STOP a LIMIT prikazy neb nestacis reagovat na patterny marketem.

at se dari a budu sem davat jeste screeny kdyz bude zajem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim kazdeho!

Takze tento tyzden zakladam ucet (trochu sa mi klepu ruky ...) ale pred tym by som rad par dolezitych informycii:
Rozhodol som sa pre trhy FESX a neskor FDAX ( betar jeden Gladiator ma ma odlakal od ES :), cez platformu NT, broker Mirus, data ZenFire.

1*/ Rad by som vedel, ci sa oplati poslat pre obchodovanie na tychto trhoch Eura alebo USD? Koli tomu, ci tam nie su zbytocne niekolkonasobne konvertovania z jedneho na druhe,... takze co by ste radili?

2*/ Ktoru clearingovu banku doporucujete pre tuto kombinaciu?

3*/ Je pravda ze na FESX zvysili Margin ?

4*/ Je nejaka ina alternativa v podobe europskeho brokera + clearingovej banky s podobnym marginom a RT poplatkami? (aby som nemusel posielat peniaze za velku mlaku...)

5*/ na niektorych nitiach som cital, ze ked poslem peniaze z nasej banky (v mojom pripade VUB) do clearingovej, ....tak peniaze (bez vedomia klienta ...teda v banke sa o otm clovek dozvie az po vypise z uctu) putuju peniaze este cez niekolko bank, ktore si tiez nieco nauctuju, takze konecne prevodne najklady su vyssie, ako sa rata na zaciatku podla cenika banky.....?


Tych otazok je este asi 2693,...ale zatial tieto mi velmi pomozu...

Dakujem kazdemu!!!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravi ta Gladiator.

Rad by som sa ta opytal na to, ze ako zdanujes tvoje uspesne zarobene $, myslym len zakladne info, ze ci to robis na zivnost (na fore sa pise ze nemusi sa vyberat zivnost na tuto cinnost), dalej ci podavas danove priznanie raz za rok, ci si odratavas nejake naklady a podobne. Teda ked uz raz clovek zaroby tie miliony :D :D :D tak co s nimi dalej, aby aj rezort pana ministra Pociatka bol spokojny, aj moja manzelka ;)

Dakujem !

Vela uspesnych obchodov! :) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Opius:
Ahoj, nejsem sice Gladiator, ale o dane bych se ted nestaral ;) Az vydelas tak to zacni resit. Ja nez zacal pred 2 mesici obchodovat, tak jsem taky vsechno resil apod, ale nakonec se ukazalo, ze dostat se do profitu neni az tak jednoduche. Leden jsem mel lehce ztratovy, unor +- velka nula. Navic pokud vydelas, tak to danove priznani budes davat stejne az pristi rok.

K tem tvym dalsim otazkam. Pokud jsem to spravne pochopil tak volis kombinaci NT+Mirus Futures

1) Ja volil EUR. K zadne konverzi na ucte nedochazi. Pokud vydelas nejake USD, tak ti je vedou zvlast.
2) pro evropske trhy RCG. myslim ze Dorman eurex neumi.
3) co vim, tak margin na FESX 1kontrakt intraday je $1000
4) netusim, ale ohledne poplatku si myslim, ze je Mirus spicka. mozna ti ale nekdo poradi lepe.
5) pokud zvolis ucet v EUR, tak v ramci EU by to mel byt jen pausalni poplatek. Moje banka (Ceska sporitelna) mi pri prevodu strhla jen 200 Kc. Protoze se penize posilaly do Anglie, kde RCG vede ucty v EUR u Bank of America.

Snad ti to pomuze. Preji ti at se ti dari a pevne nervy (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Lico,

ahoj, ja ako zastánca FESX ti možem doporučiť FESX :) Môžeš ho obchodovať denne od 8:00 - 22:00 a je úplne v pohode. ... Pokial budeš obchodovať doobeda ta sa velmi neplaš od začiatku lebo ten trh si hladá smer každé ráno medzi 8:00-9:00 a až potom vidíš kam sa bude hýbať, občas sa stane že pokračuje v začatom pohybe ale ja ho obchodujem až po 9:00. Na začiatku(po otvorení) ťa môžu lákat rýchle pohyby v trhu , ale do toho neskáč, lebo tvoja objednávka nebude vyplnená,(exekuujú sa príkazy z noci ) ostane ti visiet na servri a ked ta to hodí do trhu tak sa môže stať že trh už bude niekde inde a ty si ešte ani nezačal a už si v ..... :S
Najlepšie volume má medzi 9:00 až 11:30 potom je trochu utlm , další čas nastáva medzi 14:00-18:00 potom zase trošku spomalí , ale v poslednom čase graduje až do konca.
FDAX a FESX sa hýbu rovnako a možno sa ti zdá že sú rovnako dravé, ale je to len zdanie FDAX je asi 6x rýchlejší ako FESX , pozri si moje porovnanie trhov na predchádzajúcej strane a uvidíš aký je to obrovský rozdiel.
Ja osobne by som FDAX nechodoval skôr ako po 6 mesačnom paper tradingu aj ked mám skúsenosti s FESX a súčtom minimálne 15-20 tis dolárov , jednak je to náočnejší trh na margin ( 3000-8000USDpodla brokera) a robí prudké pohyby.....
Skrátka na začiatok je FESX ideálny , lebo nieje velmi rýchly(ani pomalý) tak akurát a 10Eut tick je celkom dobré...
TF 3 min je ok , ale trend si musíš kontrolovat na 10 min TF a ten berieš ako vodítko. Pokial chceš obchodovať volume tak 5000 -8000 a filtruješ to na volume 15 000 tak a podla toho berieš smer trhu.
Experimetuj a skúšaj....



Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Opius,


tak som Ťa ukecal.. :) môžeš to kombinovať ..do obeda FESX a po obede ES , budeš skôr milionár.. :)
Každopádne ti odporúčam otvoriť si účet v USD a z neho poslat peniaze na účet brokera , ušetríš si tak nervy , ked ti tam budú lietat rozdiely v kurzoch na tvojom účte každý deň. Keď obchoduješ v USD tak nech to tak bude....

Banku musíš brat podla brokera , takže tam asi velký výber nebude..ja mám RCG a myslím že aj Mirus ma RCG a je to v pohode. Za prevod zaplatíš nejaké to kilko , ale ked ideš medzi "tradersku elitu " tak ťa to nemusí zaujímať.. :)

Čo sa týka marginu tak špička je Global futures 650 USD , ale velká nevýhoda je Patsystem, dnes zase zahlásilo chybu a mám čistý PC a ťahám grafy od začiatku (americké) chvála bohu FESX mi otalo... Otvorím další účet u Mirus a budem mať dalšieho brokera v zbierke.....pre istotu. Zen-Fire sú jednoznačne lepšie dáta a s históriou.

Keď zarobíš nejaké korunky tak potom ti poradím ako to legálne zdaniť "0"-ou ... :) a je úplne jedno kolko tam budeš mať . Určite , ale nebudeš mať účet na Slovensku ako tý chudáci čo talačia peniaze do bánk so 4 % ným úročením z ktorého im ešte zoberie štát svoj úrok a ešte im musíš dať všetky možné doklady , podklady a podobné somariny od kial, prečo ..začo a vôbec končím lebo pri pomyslení na to mám :(


Tak nech ti to sype a pochváľ sa úspechom čo najskôr!!!!


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.
×
×
  • Vytvořit...