Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EUREX - Euro trhy FESX, FDAX


Doporučené příspěvky

Gladiator028:

Ahoj, uz dlouho tady ctu toto vlakno a v podstate vsechny tve prispevky i jinde a musim ti za ne podekovat. Hlavne ten o te psychologii v jinem vlakne. Hodne jsem si z nich vzal. Malem bych zapomnel, muzu si taky, az se dostanu do profitu :), napsat o radu jak vyplnit dan. priznani s nulou? ;)
Offtopic:
V tvem predchozim prispevku pises
"Ako som písal , radšej si otvor účet v USD a tak z neho pošli peniaze lebo ked to pošleš z EUR účtu tak ti tam sítce pripíšu USD , ale každodenne ti bude zostatok na účte plávat podla rozdielov v kurzoch ."
Jak tomu mam rozumet, ze mi rozdil bude plavat podle rozdilu v kurzu? Ja si zalozil ucet v EUR (hlavne z duvodu, ze v budoucnu to bude v CR hlavni mena, na Slovensku uz je) a kazdy den tam mam porad stejny zustatek v EUR. Obchoduji ted jen USA trhy (v budoucnu planuji Evropu, ale DAX je divocak a FESX mi moc nesedl, zkousim jeste FGBM) a to co jsem zatim prodelal (cca 300usd) je vedene oddelene. Takze poslal jsem tam 7000 EUR, ty tam porad mam, a krome toho tam mam dalsi sloupecek, kde mam -300USD. Tech 7000 EUR se zobrazuje kazdy den i v USD k aktualnimu kurzu, ale nedochazi k skutecnemu prevodu, takze zadny prevod= nic neztracim. Uz 2 mesice mam porad stejny stav v EURech.
Zajima me, proc si tedy myslis, ze ucet v USD je o tolik vyhodnejsi. Jsem jen zelenac, tak pokud to je opravdu spatna volba, tak bych to jeste mozna prevedl.
Navic dalsi fakt, ktery me odradil, ze kdybych chtel ucet v USD, tak bych mel penize v USA u nejake Harris bank (v zivote jsem o ni neslysel, to neznamena, ze neni dobra), takze jsem radeji volil EUR a Bank of America v Londyne.

At se dari

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Gordon:

ahoj, jestli tě to moc neobtěžuje, já osobně jsem moc rád za tvé příspěvky, hodně si z nich beru.

Díky

J.

to všichni:

chodí mi občas motivační citáty. O ten dnešní se s vámi musím podělit. Omlouvám se, že je to offtopic. :)

___________________________________________________________

"Pokud budeš čekat, až se ujistíš, že je všechno správně,
pak toho asi moc neuděláš." -- Win Borden

"If you wait to do everything until you're sure it's right, you'll
probably never do much of anything." -- Win Borden

____________________________________________________________

To platí i v tom co děláme .............

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Hanslama,

ahoj, teší ma že som ti mohol nejakou radou pomôcť.... čo sa týka zdanenia tak sa potom ozvi ked budeš mat čo zdanovať ;)

Ohladom plávajuceho zostatku:

Harris bank je banka svetoveho mena a mám tam učet aj ja kedže som klientom RCG, takže do budúcna sa nemusíš obávať o vklad do tejto banky. Ked je dobra pre cliringove spoločnosti tak bude dobra aj pre teba.. ;)
Zostatok na účte máš stále rovnaký preto, lebo ho máš otvorený v Eurách v Europe. Ja mám účet v USD ale platba odišla z účtu v Eurách do USA teda stále mi to prepočítavajú v kurzoch medzi EUR-USD a to je ten rozdiel. Takže pri prevode z účtu v USA do Europy mi zučtuju prevádzanu čiastku v Eur v aktuálnom kurze voči Usd nakolko peniaze odchádzaju na Euro účet.
Nieje to však podstatné nejde o nijaké straty iba si musíš strážiť v deń plánovaného prevodu kurz pokial chceš mat lepší profit. Ja sledujem denne aj EUR-USD aby som mal prehlad o pohybe na účte.

Pokial ti nesadol FESX skús FGBL je trocha pomalší a hodnota ticku je 10 Eur, je to dobrá alternatíva , ale ho musíš obchodovat najlepšie zrána od 8:30 do 11:00 potom medzi 14:00-17:00 potom je to už len pohyb zotrvačnostou...


Good luck

Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravim ta Gladiator028!

Dik za rady, a povzbudenie, to budem potrebovat,.....citim sa ako ked som mal 9 rokov a siel som k zubarovi :)
Ale ked si predstavim ze vsade v mojom najblizsom okoli je to teraz same prepustanie (myslim tym tiez z urovne managementu ) ....tak predstava toho, ze v podstate ked sa clovek zivi tradingom, je voci tymto negativam imunny, ...a budem zit akoby v paralelnom vesmire,....to ma vzdy zahreje na dusi a osmeli....

Prajem same skvele obchody! :) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

měl bych žádost na diskutující aby (pokud možno vždy) když píší o PT a SL uváděli kromě jejich hodnot i TF na kterém obchodují. :-)
Uváět jenom samotné číslo je velice relativní - 75 eur SL může být na 3 min. TF zbytečně velký a na druhé straně u 15 min. TF může být neskutečně malý... :-(
Zatím jenom paper traduji FESX, FGBL a vypadá to zajímavě ale občas je to na mrtvici! :-)

Všem díky
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Malý Bobeš, zdravím Ťa, ono trading je viac než občas na mrtvici.. :) Väčšina traderov obchoduju intradenne a tak TF v rozpätí 3-15 min je akurát. Pokial ti môžem poradit tak obchoduj 3 min TF ale vstupy si kontroluj na 15 min TF získaš tak väčší odstup od situácie a budeš vediet lepšie zhodnotiť situáciu. Pokial ti 15 min TF hovorí že trend je rastúci tak neber v žiadnom prípade signály na predaj a zas naopak, teda pokial sa nechystáš skalpovať , ale pokial si začiatočník tak neskalpuj lebo tvoj skalp s velkou pravdepodobnostou ostane na opasku burzy.. :) SL 75 Eur pri FESX vôbec nieje zbytočne velký je to skôr zlatá stredná cesta...dá sa použiť aj 50Eur , ale musíš vediet čo robíš , nielen klikať rýchlo rastúce sviečky. Môžeš skúsiť aj volume grafy a pre trh FESX je taký univerzálny volume 5000 , ale zas si musíš filtrovať vstupy na volume 15000 ... nižšie volume pri tomto trhu nieje dobré, lebo ti zbytočne roztiahne graf do šírky a tak stratíš prehlad o to čo sa vlastne deje a získaš dojem že trh sa len plazí a bude ti taktiež generovat zbytočne vela falošných signálov. Prečítal som si tvoj príspevok na tému Ninja.....teraz sa obchoduje kontraktný mesiac 03-09 takže zbytočne klikáš na 06-09 , chyba tam nieje žiadna. V prípade SL , sa musíš informovat u svojho brokera či ti zabezpečuje SL na vlastnom servri alebo nie, malo by to byt však samozrejmostou. Prikladám screeny aby si videl rozdiely v posúdení možnosti vstupu do trhu. Na 15 TF by ta vstupit asi nenapadlo , ale na 3 min by si mohol dostat ...neslušné myšlienky.. :) Good luck Gladiator028

8015

8016

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Gladiator028,

tedy jsi machr, smekám klobouk, sleduji tvé příspěvky z "povzdálí" a zkouším co a jak. A říkám si jak to může tomu Gladiatorovi fungovat. :) :) :)

Je fakt, že tunely TMX mi nesedli. Měl jsem problémy s timeframy a nakonec se mi osvědčil model 5000/15000 volume a s kombinací finwin + RSI.

Nemohu si zvyknout na "rychlost" FESX, když jsem jel TFko tak to bylo fakt akční a někdy až moc, když jsem chytil nějaký fundament vykoplo mě to natotata....... uff. :(

Gladiator028, díky za pomoc nám nezkušeným.

Přeji Ti mnoho úspěchů

Jirka

PS: kdyby si občas přihodil k dobru nějaký screen z FESX, bylo by to super!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Atlas, ahoj , som rád že sú moje príspevky k dobru a dakujem za pozitívnu reakciu . Osobne sa vôbec nepovažujem za "machra" , lebo tak isto bojujem s trhom ako ostatný a výuka ma stála kopu penazí -školného , ktoré som nedobrovolne zaplatil kôli chybám ako každý iný. Sú tu určite skutočný machri ide len o to či sú ochotný podelit sa o svoje skúsenosti s inými..... Tunely nemusíš používať priamo na obchodovanie, stačí ked si v grafe zobrazíš Ema 144 (pokial chceš využívať tunel) a ked sa trh výraznejšie vzdiali od EMA prepneš si na tunel a pozrieš v akej úrovni tunela sa graf nachádza. Pokial je cena pri okraji tunela tak sleduješ vznik možného dna/vrcholu. Ja to využívam presne z dôvodu vyhladavania možných vstupov na extremnych bodoch. FESX sa zdá byť pomaly , ale vie dobre trendovat hlavne po vyhlásení správ ..tak ako ostatné trhy. Tá pomalost je skôr výhodou pretože máš čas pripravit si možný vstup do trhu na vopred vytýčenom bode. Môžeš študovat úsečky ako sa vykreslujú či po tvojom vstupe do trhu nie je viac reverz úsečiek ako 2 v krátkom slede za sebou lebo takýto vstup by ti nemusel výjsť a je dobre pozíciu hneď zavrieť nakolko hrozí nebezpečenstvo otočenia trhu (neber to ako pravidlo je to na každom traderovi zvlášť), alebo úrovne suporu nemyslím však podla Fibonacciho urovní , ale menšie nenápadné ktoré sa neskôr môžu ukázat ako velmi dôležité...atd. Ked sa v trhu "nič nedeje " tak nie je od veci otvorit si druhý graf a študovať ho spätne a vyhladávat v nom body o ktorých som písal vyššie ...opakovanie matka múdrosti a pri tradingu aj "matka hojnosti " ;) Good luck Gladiator028

8027

8028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Gladiator028, děkuji za odpověď. :) Je mi jasné, že placení školného je nevyhnutelné........ to patří k životu. Já bohužel začal s malým účtem a nerad bych ho hnedka ztratil. V současné době si nemohu více dovolit. :( Zjistil jsem, že mám jiný problém a byl bych moc rád za radu. Když jsem srovnával od tebe screen s mým tak jsem zjistil rozdíly v divergenci na RSI (viz přiložený screen). Nevíš proč mi vzniknul ten rozdíl? Možná někde dělám chybu, ale kde? Jinak pak nemohu vůbec využít divergence u RSI a je to k ničemu. Předem děkuji za radu J.

8036

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Atlas,

v prvom rade si všimni časovu zonu dole, je tam inak posunuty čas voči počítaniu volume, je to tým že máš iného poskytovatela dát ako ja a načitavanie volume sa môže líšiť. Ináč máš tam jasnú divergenciu na spodnom CC14 v čase 10:38-11:30 pozri si to lepšie.
Ďalšia podla mna chyba je, že máš graf velmi zlisovaný a rozahaný zbytočným pridaním dalšieho CCI 14 kôli tomu že do horného grafu si pridal CCI 6...akú to má mať funkciu ??? Radšej si presuň CCI 14 do horneho CCI 50 ušetríš tak plochu a zminimalizuješ lisovanie.....pokial nechceš odštavovať .. :)
Čím viac indikátorov a farieb tým si menej ostražitý voči skutočným signálom, lebo sleduješ "diskotéku s farebnou hudbou" a nie čo sa deje v grafe. Všimni si jednu vec , vždy keď RSI prekročí linku 50 hore , alebo dole dáva ti to taký istý signál pre možný vstup do pozície ako Win-Fin...
Načo sú v grafe v podstate rovnaké indikátory? To len aby si mohol trochu premýšlať.... ;)
Skýs si zobrazit ten istý graf bez Win-Fin len s RSI a uvidíš ten rozdiel vo vnímani obch.príležitostí.
Neodhováram ta od Win-Finu , len si musíš prehodnotit efektívne použivanie indikátorov.


Good luck

Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.
×
×
  • Vytvořit...