Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EUREX - Euro trhy FESX, FDAX


Doporučené příspěvky

Ahoj Jirko,
už čakám len na tie profity :), lebo ako sa hovorí, na dvoch stoličkách sa nedá sedieť. Keď vidím, že sa rúti krasny pohyb a v tom musím riešiť niečo iné, alebo som na služobke a ked si potom pustím grafy a trh mezi tým krásne trendoval, tak je to na infarkt :(. Ale na druhú stranu platím účty, leasing, úvery........... a to za mna nikto iný nespraví. Takže zatial je to taký "sňatek z rozumu". Tradyngu som ale úplne prepadol, venujem mu už zopár rokov, sledujem grafy,testujem, čítam všetky možné knihy, neustále nad ním premýšlam, ráno ked vstávam tak si živo predstavujem aké to bude sadnúť si po ranajkách k PC a zarábať už len tradyngom...........Už si niekedy pripadám ako magor a to ani nehovorím čo si už niekedy o mne myslí moja žena :). Držím palce každému čo sa do toho pustil a uspel a žene ma to dopredu, skrátka viem že sa to dá dokázať, len ma zatial poráža moja hlava. Skrátka pár dní zarábam a držím sa plánu a potom mi to v hlave prepne a už to trhu vraciam naspeť. Toto je u mna največšia prekážka - ja.

Ivan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Ivane,

moc dobře Ti rozumím, taky jsem si s tím prošel, ale u mě byla situace trošku jiná. Rád bych s tebou o tomto pohovořil, ale asi bychom měli na jiném vláknu, protože jak psal michal-administrátor, jsme tématem mimo.

Taky mě posilují a inspirují osudy lidí kolem tradingu. Musíme se tedy všichni co to tu navštěvují domluvit, že bychom pokecali na vláknu k tomu určeném.................. jenže nevím, které je to pravé a jestli je tu nějaké už založené............. :) Nevíš o nějakém? Nebo pokud tu nějaké je, tak ho "oprášíme" a pokecáme tam, co ty na to? Ostatní kamarádi, přidáte se? :) :) :)

Ať se daří!

Jirka

PS: Ty obchoduješ PA a nebo podle indikátorů?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj chalani,
čo už ste všetci na Bahamách :)? Ja som práve prišiel z cesty a pozerám že trh ide stále hore, ale pre mňa som tam z odstupom nejaké extra vstupy nenašiel, šťastie že som nebol pri PC, lebo už by som do toho určite bušil. A ako sa darilo vám, prípadný screen poteší. Skúsim sa na to pozrieť ešte o druhej, ale dnešok mám rozbehaný, tak to asi radšej nechám na zajtra.
Nech sa vám darí (tu).

P.S. Jirko ja sa snažím ísť čisto PA, lebo ako hovorí moja žena, ja sa neviem sústrediť na dve veci naraz:). Skrátka nevedel som naraz sledovať indikátor(nieto ešte dva -tri...) a cenu a dať si to dohromady. Ale i tu na finančníkovi ich je mnoho čo im to funguje, takže každý si musí nájsť to svoje (tu) a toho sa držať.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Ivane,
omlouvám se, že jsem se neozval včera - byl jsem mimo PC. No PA je pěkný, ale pro mě zatím ještě nedostižný, takže kombinuji finwin se základními paterny PA a pořád se učím........... :)
Zatím mám lepší výsledky podle indikátorů než obchodováním PA ............. jo jo hledám se.

------------------------------------

Ahoj Gladiator,
už jsem myslel, že jsi fakt na těch Bahamách............ :)

Díky za učební materiál.

------------------------------------

Ahoj Tridis,
díky za screen. Chci se zeptat, co to tam máš za indikátor mimo toho Volume?

Díky za odpověď.

-------------------------------------

Ať se daří!


Jirka




Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Jirko,
Tridis má v grafe okrem Vol aj HiloActivator, neviem či si bol na kurze finwin 2 tam ho Peter vysvetluje, inak Tridis gratulujem k včerajšiemu ubchodu (tu). Aj ja som pri PA na začiatku, ale zistil som že mi to funguje i bez indikátorov. Ale ty sa drž toho čo ti vyhovuje, veď i autori tohoto webu sú príkladom toho že sa dá s indikátormi úspešne obchodovať (tu).
Ivan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Ivane,

díky za odpověď. Tak jsem Hiloactivator vyzkoušel a zatím zůstávám u těch mých klouzáků. :) Na semináři jsem nebyl, takže podrobnosti kolem tohoto indikátoru neznám.

Vyhledávám na CCI divergence a křížení u klouzáků, k tomu to sychruji pohybem na Volume - a funguje mi to! :)

Asi jeden z největších fíglů je - a to pokorně přiznávám - dva timeframy na jedem monitoru! To jsem v minulosti dost podcenil a málem jsem zrušil účet.

Takže příprava a učení je dost důležité.

k tomu se hodí tomto citát: "Kdo chce stavět vysoké věže, musí se dlouho věnovat základům..." (Mathy)

Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Jirko,
tak to je fajn že ti tvoj systém funguje (tu), ved práve o to ide. Pozeral som na tvoje screeny a pre zaujímavosť, na ktorom CCI hľadáš divergencie, lebo vidím že tam máš CCI 14 i 50. Ten Hilo je v skratke tiež vypočítaný s klzavého priemeru a slúži na posúvanie SL, ale nechcem to moc rozvázať, aby som neporušil nejaké pravidlá diskusie, ak chceš, dá sa o tom dočítať na webe :S.
Takéto citáty mám rád (tu).
Ja dnes screen nemám, nakoľko som mal v práci fofry tak si zajtra pozrem o čo som "prišiel".
Ivan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.
×
×
  • Vytvořit...