Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EUREX - Euro trhy FESX, FDAX


Doporučené příspěvky

Dnesni FESX je hodne roztekany a mozna nejlepe danou situaci popisuje formace , ktera se tam objevuje. Pokud spojime extremy volume dostaneme dalsi nedilnou soucast teto formace. Musi jit o hodne rozsireny pattern, protoze ho mladi a perspektivni traderi casto vykresluji na zastavky a podchody... :-) Preji hodne trpelivosti. R.

8988

Link to comment
Sdílet pomocí služby

.......... jo jo, je to dnes volako zmetené. :)
Změnil jsem přístup, nasadil jsem na mikroskopu jemnější optiku a vykřesal jsem 285,- €. Jedu na sim a nebyl jsem u PC celou dobu. Udělal jsem 6 obchodů a z toho jeden ztrátový (-15€) :)

Použil jsem indikátory - Volume a FinWin.

Ať se daří!

Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Všechny "traderisty" :-) ,

Atlas, můžeš mi prosím zdělit město Tvého bydliště ? Neboj, nechci Tě přepadnout, jen si chci potvrdit mou ďábelskou teorii o tom, kdo jsi, možná to vím :-))

Omlouvám se za offtopík, brzy přihodím svou troškou do mlýna snad i já, také se babrám v FESXU a snažím se kloubit všechno možné, včetně PA.

Pozdravuju, Aff :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To stomas: V NT jsou indikatory, ktere zobrazuji High/Low dnesniho dne a nebo High/Low predchoziho dne v dnesnim grafu. RBHiLow jsem si napsal sam jako kombinaci techto standardnich NT indikatoru. Zobrazuje dnesni High/Low, ale jen posledni hodnotu at tam nemam spoustu car a rovnez High/Low u vsech predchozich dni na grafu. Vypada to potom tekhle... R.

8994

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte, tak dnešne FESX napriek slubnemu začiatku nestalo za vela , medvede sa nechali zastrašiť a vôbec to bolo rozoskákané a k levelu 2300 ho bolo treba doslova dokopať....takže som to zabalil.

To radustor,

čo sa týka MM tak mám to jednoduché. Používam SL 50-70 Eur a ten si ujasním ešte pred vstupom do pozície . Teda urobím si "štartovaciu čiaru" a od nej si naznačím SL na uroveň 50 a druhý na úroveň 70 Eur. Potom počkám na priblíženie ceny na štart a zhodnotím podla úsečiek ktorý SL použijem. Pokial štartujem zo silnej ST úrovne ked je začiatik úsečky na jej úrovni , alebo pod nou 1 tick automaticky dávam 50Eur.

PT nastavujem podla ST urovní, ale nieje to vždy fixný bod pre výstup , záleží to od trhu ako sa vyvíja ,nedá sa to zhrnut do nejakeho pevneho pravidla.

Vstup do obchodu : Snažim sa urobiť obchod do 12:00 , lebo ranné pohyby sú najlepšie a zvyčajne aj doobeda mám fajront... :)

Hypoteticky príklad s okruhlym počtom kontraktov :

Model1: Pokial je ranné otvorenie z môjho pohladu OK a spojí sa to s dobrým paternom ktorému verím na 99% otvorím 10 pozícii a vystupim na ST /PT pokial je vo vzdilenosti do 20tickov (200Eur) s tým že polovicu zisku si zaistím po dosiahnutí 10 tickov.Pri dlhšom trendovom obchode posúvam SL na logicke body ...ST , hranica CG, CC Pod 10 tickov ma obchod nezaujíma.
V prípade úspešneho obchodu druhý obchod realizujem už len za predpokladu , že ide o zaujímavý patern spojený s vysokým volume a pokial sa dá vyhybam sa obchodu čase medzi 12:00 a 14:00 k vysvetleniu sa dostanem neskôr. Druhý obchod však idem už len s polovicou kontraktov teda 5 , aby som v prípade neuspechu neohrozil výraznejšie svoj profit z prvého obchodu . Po tomto obchode už definitívne končím pre tento deň bez ohladu na výsledok.

Model 2: Ranné otvorenie je OK , ale nie je tam podla mna "tutovka" , no stojí to za pokus otvorím 5 kontraktov . Výstup na ST , alebo posuvanim SL za cenou zase podla zhodnotenia situácie.
V prípade, že je obchod úspešný druhý otváram s rovnakým počtom kontraktov teda 5 s rovnakým postupom , ale musím mať na to velmi dobrý dôvod nakolko SL je totožný s prvým obchodom a tak môže výraznejšie ohrozit získany profit v prípade že obchod by nebol úspešný.

V prípade, že prvý obchod končil stratou druhý otváram za rovnakých podmienok ako som popísal vyššie so snahou o vymazanie strát. Pokial je úspešný je to OK končím, pokial ani tento nie je úspešný-končím taktiež. Nesnažím sa za každú cenu dohnat stratu v dannom dni , lebo to už ide trader proti sebe nakolko ho ovladaju emócie a doslova si koleduje o dalšiu nakladačku... ;)

Model 3: Otvorím obchod s 10 kontraktmi a nie je úspešný tak druhý otvorím taktiež s 10 kontraktmi pre dohnanie strát , ale po nom bez ohladu na výsledok končím.

Nikdy to nerobím naopak, teda ak začnem 10 kontraktov a som úspešný potom už idem len s nižším počtom kontraktov . Pokial by som išiel na začiatku s 5 kontraktmi a bol by obchod ziskový tak druhý s 10 kontraktmi v prípade neupechu by vymazal skoro celý zisk a to nemienim riskovať.

Teraz niečo k Volume prečo sa snažím neotvárat obchody medzi 12:00-14:00

Netvrdím , že sa vtedy nedá obchodovať a ak sa pre to rozhodnem tak si dobre všímam volume a rýchlost vykreslovania úsečiek z jediného dôvodu. V Europe je to čas obeda a tak dost obchodníkov odchádza od PC a nechávaju tam čakacie príkazy s pevne stanoveným PT , lebo väčšina to nebude trailovat ked nemaju prehlad o situácii. Takže čo sa môže stať , úsečky sa hýbu ale volume klesá napriek tomu to vyzerá slubne pozeráte na monitor a zrazu vypáli krásne volume úsečka ktorá bola aktivovaná nákupnými príkazmi hned to postaví do pozoru ostatných traderov a tý v domnení, že ide o vstup nových obchodníkov nasakujú ako divý do "lietadla" ktoré sa práve odlepuje od zeme ...vyzerá to na letenky "last minute" teda super kšeft... lietadlo stúpa a všetci sa tešia ako dobre urobili , zrazu však vidia ako piloti berú padáky a "odskakujú"si na obed..práve došiel príkaz po stanovený PT. Pozerajú na seba ...lietadlo akosi zabrzdilo a začína padať dole teraz maju na výber ..zobrat padák a vyskočiť-prijat menšiu stratu, alebo začať hladať príručku o riadení lietadla a to rozhodne nieje dobrý nápad ....

Teraz jasnejšie , tento nárast volume mohla spôsobiť jedná velká objednávka a tá ked bola vyplnená podla inštrukcii -PT odchádza z trhu a tý čo sa pridali so svojími mini kontraktmi nemajú sílu vytlačiť trh vyššie preto musia zákonite padnúť a ešte po nich s radostou prebehne stádo býkov.

Nieje to žiadne učenie ktorého sa treba držať, je to len môj subjektývny názor na vec odvodený od mojich pozorovaní
a každý nech si to zoberie ako uzná za vhodné. Skrátka pokial nemám velmi vážny dôvod pre obchod tak ho nerobím.


Každý je strojcom svojho šťastia


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Gladiator a ostatni:

jelikoz jsem se pustil s vervou do Rosse, tak bych vas chtel poprosit o odpovedi na moje dva dotazy:

1. je dost trapny, ale za zeptani nic nedam. Pochopil jsem spravne, ze pruraz z ledge se bere jenom do smeru predchoziho trendu. V knizkach jsou obchody do smeru trendu, ale pak nechapu, proc se hleda dolni a horni hranice ledge, stacilo by hledat jenom tu, ktera je ve smeru trendu. Zatim si to vysvetluji, ze je to kvuli lepsi vizualizaci.

2. na jakem TF zacinate koukat na graf, Ross vsude pise o dennim, ale to je pro me, ktery doposud obchoduje na velmi nizkem tickovem, neco tak strasne vysokeho, ze si to snad ani neumim predstavit. Zkusmo sem si je prohlizel, formace pekne, ale ta trpelivost musi byt obrovska.
Urcite to tady uz padlo, Gladiator popisoval hledani formaci a prepinani TF, takze se omlouvam, ze bych chtel nejake opacko, ale jde mi o nejake postupy, abych mel smer kudy se vydat v testovani.
Protoze ted jsem docela zmateny, jestli vsecko hledat na 15ti minutovem, nebo zacinat treba na 30ti minutovem a pak se dostat, treba az na 3 minutovy a jak ty formace prenaset, to je docela orisek, aspon zatim. Ale jsem teprve na zacatku, tak doufam, ze s dalsich ctenim se mi to vyjasni a treba to bude, jak si to predstavuji ted, ze S/R, cenova centra apod budu hledat na vyssim TF a konkretni vstupy ve forme prurazu budu delat na 5ti minutovem TF.

Jeste jednou se omlouvam, urcite to tady uz bylo popisovano, ale ja to asi zatim nepochopil tak, abych vedel konkretne jak na to. Tak proto se na to ptam a prosim o shovivavost a treba i nejake pekne screeny s tim prepinanim TF. Jinak vlakno pomalu prochazim od zacatku, takze jestli uz to tam je, tak na to brzy narazim.

diky, Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.
×
×
  • Vytvořit...