Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EUREX - Euro trhy FESX, FDAX


Doporučené příspěvky

To Radusor,

nebola to žiadna správa išlo o prirodzenú aktiváciu čakacích predajných príkazov pod silným supportom . Ked ráno začína takým jednoznačným výpredajom tak automaticky su umiestnené čakačky pod najsilnejší suport to vedia všetci parketáci a tak to šikovne využijú a ten kto to vie taktiež nastaví len vrece pod sýpku.... ;)
K dalším levelom sa trhu už velmi nechce lebo pomaly odchádzaju kupujúci , ale zajtra to pravdepodobne doženú treba ráno skontrolovať premarket ES a podla toho reagovať.


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Gladiator028 :

zdravím tě a chtěl bych se tě zeptat, dneska jsem o tom suportu věděl , ale chtěl jsem se tě zeptat jak vstupuješ na takovém proražení? prostě a jednoduše dáš jeden tick pod suport čekačku, nebo nějak jinak? já jsem o tom uvažoval , ale raději chodím až na druhou svíci a to už se mi zase nějak nezdálo tak že dneska jsem to prostě propásl...:-( dík za reakci (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Gladiator028 Napsal:
-------------------------------------------------------
> nebola to žiadna správa išlo o prirodzenú
> aktiváciu čakacích predajných príkazov pod silným
> supportom . Ked ráno začína takým jednoznačným
> výpredajom tak automaticky su umiestnené čakačky
> pod najsilnejší suport to vedia všetci parketáci
> a tak to šikovne využijú

Ahoj,
rad bych se zeptal,
1) ty cekajici prodejni prikazy se pod supportem "objevily" jako reakce na ranni vyprodej nebo uz tam byly od zacatku?
2) "parketáci to šikovne využijú" znamena, ze oni cene pomuzou klesnout (prodavaji) aby pak nakoupili od tech co maji cekajici prodejni prikazy pod supportem?
Diky za pripadne vysvetleni.
Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

:Ahoj Atlas,

ako, že si to nevidel? Včera som pridal screen s touto úrovnou pre Lapaza ...videl , ale zabudol... ;) Do buducna si rob poznámky priamo do grafu aby si to mal pred očami, a to nemyslím len moje pohlady na trh, ale aj ked niečo vypozoruješ čo uznáš za zaujímavé. Ked to nechceš mat priamo zakreslene tak si daj len poznámku do rohu grafu.

To Radustor,

normálne by som na taketo prerazenie v jednej úsečke nevstupoval , ale išlo o velmi silný suport a už od rána boli vypredajne tlaky a tak som nepochyboval o úspešnosti prerazenia vstup na základe čakačky.

To Jiji1,

niesom jasnovidec a vychádzam len z tradingovej logiky a praxe, takže ide len o môj osobný názor.
Tie príkazy tam boli už od včera nakolko sa trh blížil k supportu dost blízko a tak nikto neriskoval ked to tam nechal aj cez noc, ale to nieje podstatné , podstatné je , že od rána bol trh pod tlakom predávajucich a prerazenie suportu bolo len otázkou času. Ked je trh tak odhodlaný a drží si smer ,klučovou bola úsečka o 9:20 (na 10min grafe) lebo po 9:00 nastupuju do trhu "verejný obchodnici" pred tým sa väčšinou exekuuju len príkazy z noci a pár nedočkavých traderov. A práve týto obchodníci...nová krv...cenu len potvrdila dalšim tlakom teda cenu uznali za nadhodnotenú a začali ju tlačit dole, prvý ranný obchodníci si o 9:30 začali vyberat zisky na základe vzniku rastovej úsečky (short) a pristúpili býci ktorý videli príležitost v ochladení medvedov a tlačili cenu hore vtedy vznikla jediná korekcia avšak zastavila sa na hornej hranici cenového kanála čo bol dostatočný signál pre medvedov že býkom došla síla a tak začali opäť tlačiť cenu dole , vtedy už bolo viacmenej rozhodnuté o vývoji ceny . 12:50 prišiel druhý jasný signál v podobe rastovej úsečky a potom stačilo už len zadať čakačku, keby trh neprerazil úroveň nič by sa nestalo , ale ked už raz prerazí taku silnú barieru tak to už stojí za to.

Parketáci samozrejme radi pomôžu dokopat trh k ich čakačkám a potom to už ide samospádom
Ešte si všimni prudký pokles volume pred prvým prerazením o 12:40, o tom som už tiež písal je to jeden zo signálov blížiaceho sa prerazenia.


Každý je strojcom svojho šťastia


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Gladiator,

jo jo, už se stalo........ víš, nikdy jsem nekoukal na grafy z takové "dálky" a nenapadlo mě, že by to mohlo fungovat. Je to jak jsi včera přiložil screen pro lapaze short na 2380. I když používám jako "berličku" CCI 50/14 taky není k zahozaní, protože indikátor ukazoval na grafu 30, 15, 10 min krásnou divergenci. A já jako nevěřící Tomáš stál opodál a pozoroval co se děje......... :) :)

Myslím si, že by se zítra trh mohl otočit do longu.

Děkuji a měj se fajn

Jirka



Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj radusor,

ano čerpám vela zo systemu Market profil a funguje to fakt dobre, ale nieje to konkretny systém ako nejaký indikátor ktorý si zadáš do trhu on ti niečo ukazuje a máš v tom jasno . Je to beh na dlhú trať, trh sa delí na 30min časové rámce v ktorých prebiehaju aukcie ako na dražbe a značia sa písmenami podla toho ako dlho sa zdrží cena v dannom bode v jednom časovom rámci vieš identifikovat o aký pohyb sa jedná a čo tým trh myslí. Pokial očakávaš od knihy niečo konkretne čo okamžite pochopíš tak ťa musím upozorniť že je to velmi ťažká kniha na pochopenie a tak tiež je dost blbo napísaná , lebo ked sa potrebuješ vrátit k nejakému opisovanému príkladu musíš ísť niekolko strán dopredu, alebo dozadu a dost to odvádza pozornosť. Kým som do toho prišiel čítal som ju bez preháňania aspoň 50x a to ešte nepoužívam z toho ani polovicu stratégii. Takže pokial to myslíš s obchodovaním skutočne vážne tak sa ti to oplatí kúpiť, ale výsledky skôr ako za pol roka nečakaj je to rentgen trhu zmiešaný s filozofiou skrátka náročne čítanie a nekonečne pozorovanie trhu.

To Lapaz,

v mojej terminologii je "parketakom" každý kto má prístup ku klúčovým informáciam o trhu v priebehu obchodovania nie ako štatistický údaj po funuse... Takými to "parketakmi" su tvorcovia trhu ktorý zadávaju najväčšie objemy objednávok a maju informácie navyše. Dalšia vec je že aj ked su to elektronicke trhy všetky objednávky sa zhromažduju na serveri burzy , lebo burza je centralizovaná a tam sa jednotlive objednávky páruju aby došlo k vysporiadaniu obchodov. Dost klientov burzy používa telefonicke objednávky zadávane cez brokera a tak týto vyvolený maju náskok pre nami. Tolko z môjho pohladu na vec ako to vnímam a moje poznatky sa mi v praxi dost často potvrdzuju.


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Gladiator: Zakreslujes si jednotlive hladiny TPO a rozhodujes se podle nich pri obchodovani? Jinak knizka je opravdu zajimava a zaroven dost tezka na pochopeni, po prvnim precteni jsem byl uplne mimo. Ale cennych informaci se v ni da najit spousty. Nektere bych rekl, ze se daji aplikovat i pomerne snadno (např. vztah otevření k předchozímu dni, počáteční rovnováha atd.) jiné jsou už opravdu o nakoukání a přemýšlení nad trhem. Každopádně je to kniha, která mě posunula ze všech nejdál (a snad jeste posune), co se týče chápání trhu a jeho procesů.
Dekuju za tvoje postrehy a za ukazku jineho obchodniho pristupu, nez je tady zabehly! Je to parada!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.
×
×
  • Vytvořit...