Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EUREX - Euro trhy FESX, FDAX


Doporučené příspěvky

To Atlas: nedá mi to neodpovědět. Rozmnožil jsem se, kupuju barák a je s tím jeden problém za druhým a zavřeli nám firmu. Takže mám přítelkyni na mateřské, hypotéku na krku a jsem bez práce, ještěže mám aspoň odstupný do září. Ale jinak dík za optání :-))). Poslední dobou si k tomu nestíhám sednout a teď přemýšlím jestli se víc věnovat shánění práce nebo tradingu :S. Ale jestli se ptáš na grafy, tak já tam vidím divergenci na DT na SR úrovni. Zatradoval bych si, ale v takovým rozpoložení by to asi nedělalo dobrotu. Ať se daří!

9023

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Sydney22, jo jo, ač se to zdá nemilé či jinak komplikované buď v pohodě, protože záleží na úhlu pohledu či jak to nazvat. Dle mého názoru máš ideální podmínky pro trading. Jak píšeš - firma končí, dostal jsi odstupné, máš rodinu (silná motivace uspět v pomalu v čemkoliv :) ) no hypotéka bude asi břímě (to nevím, s tím bych já asi počkal). Prosím vás, je to jen a pouze můj názor - vše je o víře a vytrvalosti. Já jsem se rozhodl a dělám co mě baví! Kdybych si měl připouštět strach a neúspěch, tak budu raději někde zaměstnaný třeba ve státní sféře a budu mít jistotu fixního platu (i když v dnešní době to nemají jisté ani zaměstnanci :( ) Už to tady padlo - doporučuji si přečíst The Secret - mě osobně to mnoho dává a rád si tu knihu pročítám. Doufám, že neporušuji nějaké diskuzní pravidla. Sydney22, buď optimista, jdi si za svým cílem a věř v sebe a své schopnosti. :) Omlouvám se, že jsem se nechal unést, ale trading je i o vnitřní pohodě a doufám, že těch pár slov pomůže. Posílám screen z rána, kdy jsem si vyškrábnul 110,- €. Mé pohnutky ke vstupu a výstupu jsou ze screenu patrné. Ať se daří! :) Jirka

9024

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte všetci, tak som nejakú dobu testoval a tak skúsim prispieť tiež mojím dnešným obchodom. Zobral som si k srdcu Gladiatorove rady a zaznačil som si v grafe cenové hladiny na ktorých sa nejakým sposobom odráža cena. Takže sa nezľaknite tých čiar, ktoré som si tam doplnil. Pomáha mi to sa pripraviť na obchod, možno časom ich dám preč a budem to mať len v poznámkach. Takže som čakal na prerazenie ceny na 2331 do longu, ktoré už bolo párkrát úspešné. Naskakoval som až na novej úsečke preto ten nástup až 2333, výstup som si zvolil na PT 200 a podarilo sa skoro na tik presne. Inak moj problém je trpezlivosť, lež sa to vyšplhalo k tejto cene tak mi trhalo ruku a chcel som vstúpiť už skor, lebo stále mám ten pocit že mi niečo uteče, snád to raz prekonám. Sydney22 držím ti palce, viem si predstaviť že táto situácia ti moc na pohode nepridáva a preto buď o to viac pri obchodovaní opatrný a viac si vyberaj (tu) kam vstúpiť. Prajem úspešné obchody

9025

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Affinity,

to nevadí. Taky si říkám jestli za těmi uživatelskými jmény není někdo z mého okolí a nebo koho třeba znám ............. kdo ví :)

Affinity, podle jakého způsobu obchoduješ FESX?............ bylo by fajn, kdyby jsi sem hodil nějaký screen, třeba ten dnešní úspěch. :) Jestli se tedy můžeš podělit o své metody. :)

--------------------------------------------------

Ahoj Mahrlo,

je vidět, že ti to funguje a to je super! Jen tak dál. Já tedy používám indikátory, protože jsem si s nimi trošku jistější než bez nich. Ale system "Gladiator028" mi sedí a rád ho kombinuji s tím co používám. :)

---------------------------------------------------

Ať se daří!

--------------------------------------------------

PS: Již dlouho o tom přemýšlím, ale nejsem si jistý jestli to umožňují pravidla diskuse a také nevím jestli by o to tady kolegové stáli. Říkal jsem si, že by bylo zajímavé, kdyby jsme k našim uživatelským jménům přidali i nějakou naší malou fotku. Nevím, možná je to blbost. Co vy na to? ;)

Nebo si počkám na "Setkání Finančníků" :) Rád bych spousty poznal osobně! ;)


Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Sydney22,

Vitej v klubu, jsem na tom naprosto, ale naprosto stejne. Na psychice to moc neprida, ale osobne jsem se na to dival spise pozitivne, mam 5-6 mesicu, abych prostrelil trading (no ted uz ani ne...) a tak na tom muzu den co den makat. Pokud bych vlezl nekam do prace, tak na trading muzu zapomenout, nez se zapracuji atp. a to byla skoda vuci minulosti, kdy se tomu uz par mesicu venuji...
Nejhorsi byla sebeduvera a obavy o finance a tak jsem sedl k Excelu a dal tam vsechny naklady (hypoteka, domacnost, platby, zkratka vsechno) a prijmy (z UP a dabelskou materskou), secet a potrhl a mam to cerne na bilem, presne vim, kdy budu muset neco zacit tahat z trhu a tak to uz neresim, kdykoliv prijde myslenak zda to zvladnu tak ji vyzenu: predstavim si neco jako... mas to v Excelu tak neotravuj ted je jeste cas a musim makat na tradingu!!!

At se dari.

R.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Chlapi tak to teda klobuk dole, v takomto stave zacat tradovat. Osobne by som velmi nerad zacinal s tradingom a snazil sa uverit ze do 4 mesiacov dokazem z tradingu zaplatit zivot. Ja som tiez vo vypovednej ale pracu si zhanam pretoze moj plan je viac menej strednodoby tzn 2 roky, ked po dvoch rokoch nebudem bez uctu a kapitalu tak som vyhral. Za takychto podmienok by sa mi teda do tradingu velmi nechcelo, asi by som to psychicky nedal. Drzim vam palec (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Lapaz:
Díky za podporu :). V žádným případě neskončím, na to jsem tomu věnoval moc času, ale jestli se objeví práce tak ji budu muset vzít a pokud nepůjde tradovat v práci tak se budu muset presunout na nejaký americký index večer. Vsadit všechno na jednu kartu (na trading) si prostě nedovolím. A takových co to měli v excelu sepsaný a jasný už bylo :-)))! Excel je excel, live trading je live trading. Tím tě nechci nijak nahlodávat, to je prostě fakt, Tobě samozřejmě přeju ať se daří!! Naprosto nepochybuju, že se tím budu jednou živit (jinak bych to ani nedělal), jenom si nedovolím počítat s tím, že to půjde super hned teď...
Ještě vážně přemýšlím o tom, že přítelkyni naučím nějaký brutálně jednoduchý a robustní pattern, naprogramuju jí na to allert a nechám ji to obchodovat doma zatímco já budu popř. pracovat. 100% by jí to šlo líp než mně protože o tom nic neví a nic by nevymýšlela, ale jela podle plánu :-).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nazdárek klucí (Sydney22, lapaz),

tak to jsem na tom ještě relativně dobře - už jsem se domnožil (mám dva kluky 15,12 let), barák mám a hypotéku neplatím, manželka má slušnou práci. :) Nicméně platím leasing na auto. Stejně má rodiny určité finanční požadavky a u větších dětí jsou přeci jenom už jinde (škola, počítače, mobilní telefony, značkové oblečení, kapasné a atd.)

Přesto mám stejný pocity jako vy a občas před usnutím, když začnu moc přemýšlet mám pak chuť všechno vzdát a jít si druhý den hledat práci............ :(

Ráno si pak uvědomím co mě baví, na co se těším a jsem skálopevně rozhodnutý jít tvrdě za svým a nevzdávat se. Je mi jedno jestli někdo tvrdí, že to nejde a nebo, že to chce několik let tradování při práci a pak se stát full-traderem a atd. Každý máme jiný naturel a proto, ať si každý jde svou cestou, která mu nejvíc vyhovuje.

"Myšlenky se stávají realitou!" (Mike Dooley)

Samozřejmě by byla škoda, kdyby jste tradingu nechali a vrhli se do hledání nového zaměstnání. No s tou prací je to taky dnes trošku problém (nevím co je vaše "parketa" a jak se ve vašem oboru hledá práce).

Takže přeji vám pevnou víru v to co děláte! :)

Teď k tradingu!
Udělali jste při dnešním pohybu cen někdo nějaký pěkný obchod? Chcete se podělit s ostatními o váš screen?


Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte,
pozerám že riešite i otázky existencie. Ja som v trochu inej situácii, som spolumajitel firmy a podobne ako písal Gladiator, mám zamestnancov na ktorých nemusím dávať neustále pozor, takže nejaký čas na burzu si dokážem nájsť i v práci. Predtým som obchodoval len večer, ale nakoľko mám tiež manželku a dvoch synov, tak to bolo na úkor času, ktorý som chcel tráviť s nimi. Pravdu povediac niekedy mám tiež nutkanie venovať sa len tradyngu, lebo ked to človek robí v práci, nikdy nieje nan úplný kľud, ale zatial ma živí moja práca vo firme a na burze keď to tak zrátam som stále v mínuse. Až tento doženiem a začnem konečne zarábať, tak už nebudem váhať ani minutu, lebo tradyng ma neskutočne baví, ale zatiaľ je to otázka rozumu. Takže vám držím palce (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj mahrlo,

to je dobrá kombinace - "spolumajitel firmy a podobne ako písal Gladiator, mám zamestnancov na ktorých nemusím dávať neustále pozor, takže nejaký čas na burzu si dokážem nájsť i v práci".

Takže čekáš až budeš více profitovat a jdeš do plných................. :)

Měj se fajn

Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.
×
×
  • Vytvořit...