Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EUREX - Euro trhy FESX, FDAX


Doporučené příspěvky

lapaz

přesně,jak píšete...spousta čar a jenom zmatek...stáhl jsem si indikátor HiLow ze support NT a
nestačil jsem se divit...celkem 4čáry pro High(dnešn íden+ 3dny zpátky) + 4čáry pro Low...totálně zdeformovaný
graf ...v nastavení chybí fce False pro jednotlivé dny,tzn. o přehlednosti nemůže být řeč.

..ale vždycky si to můžu zaznačit sám...taky dobře ))

hezký den
Tomas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Yax, mám chvílu času lebo si pripravujem obchody tak to tu ešte raz zopakujem. Vstupy , presnejšie Hlavne vstupy si vždy hladaj na vyššom TF-ku 15-30 minut , lebo tam vidíš formáciu najjasnejšie a ked je už utvorená na vyššom TF tak určite dôjde k silnejšiemu prerazeniu na nižšom TF. Na nižšom TF tuto formáciu nemusíš zbadať včas, lebo je roztiahnutá do velkeho počtu úsečiek. Všetko máš jasne znázornené v screenoch tak si to detailne pozri. V prvom rade musíš vediet čo hladať až tak to môžeš nájsť.... ;) takže si zober 1-2 paterny a tie hladaj v grafoch a označuj ich ako to mám na screenoch , potom prepni na nižšie TF a pozri si ako vyzerajú na týchto grafoch , zaručene bude zdeformované. To ked "dostaneš do oka" tak na buduce ked spozoruješ podobnú formáciu (zdeformovanú) na 5 min grafe prepneš na 30 min graf a tam si potvrdíš či je tvoja domnienka správna, alebo či potrebuješ o 2 dioptrie viac..... :) Čo sa týka Ledge, nie vždy vyzerá ideálne , ale nikdy nemá viac ako 10 úsečiek , ideálne je 4-6 usečiek. Nepochopil si to celkom správne, že ledge sa obchoduje vždy len do smeru trendu. Pravda je že nemáš väčšinou na výber, lebo sa vytvára väčšinou do smeru trendu....Na screenoch som ti znázornil diskutabilné Ledge ktoré je na vrcholoch , takže si môžeš vybrat pokial si odmyslíš pokračovanie grafu ktoré úž vidíš tak kde je smer trendu ? Takže práve si dostal odpoveď načo treba sledovat obe hranice Ledge....určite to nieje kôli vizualizácii a lepšiemu "umeleckému"zážitku. Zhrniem Ti to ešte raz : Hlavný signál hladaj na 30 min grafe potom prepni na 10 min graf kde si ho potvrdiš a nakoniec hladaj už konkrétny vstupný signál na 5 alebo 3 min grafe, podla toho čo ti lepšie vyhovuje. Prípadne použivaj 15 min graf a rovno 3 min graf za rovnakých podmienok. Platí to pre všetky Rossove paterny a ostatné PA formácie. Každý je strojcom svojho štastia Gladiator028

8996

8997

8998

8999

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Gladiator:

diky moc za ty screeny, vyborny studijni material. Zacinam tomu rozumet, i v knize jsem se dostal dale.
Takze signaly hledat na vyssim a pak hledat vstupni bod na nizsim TF.
Idealne silny vstupni signal na vyssim a pak najit na nizsim pruraz z nejake congestion v ramci toho velkeho signalu.

Takze jeste jednou diky moc.

Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To All To Stomas Posilam zdrojovy kod na RBHiLow indikator. Postup: Smazat jpg priponu. Nakopirovat do adresare NinjaTrader 6.5/bin/Custom/Indicator (vetsinou v adr. Documents) Pak otevrit pro Edit pres menu NT a zkompilovat At to slouzi, kreslit rucne se daji patterny, ale High/Low je lepsi nechat kreslit automaticky, zejmena se to hodi pro Backtest. S pozdravem R.

9004

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Atlas,

je to takova mutace toho CurentDayOHL, protoze jsem chtel mit jen posledni hodnoty, abych tam nemel moc car, to tam jde, ale zase se ztrati hodnoty predchozich dnu, no a u toho meho to tam nechavam :-)

Hodne se mi libi myslenka Rosse o prorazeni High/Low predchoziho dne nebo poslednich dnu a tak to mam prehledneji a vzdy se kouknu jestli se neco takoveho rysuje, protoze takovy pruraz muze zpusobit momentum, ktere mam rad.
R.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte pridávam screeny s témou "falošne volume" medzi 12:00- 14:00 zo včerajšieho príspevku..Treba si odmysliet pravu stranu grafu a zistite, že takýto nárast volume po čase ked sa nič nedialo, môže zatiahnut tradera do hry , pokial v tom nemá jasno. Uvedené príklady sa samozrejme môžu stať kedykolvek, ale obzvlášt opatrne treba na to pozerat v čase obeda. Gladiator028

9005

9006

9007

9008

9009

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.
×
×
  • Vytvořit...