Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EUREX - Euro trhy FESX, FDAX


Doporučené příspěvky

Ďakujem pekne za odpoveď a rady Gladiátor

Takže pri takýchto (volatilných) sviečkach trh je lepšie držať sa bokom.

OHLC graf používam už pri väčších TF, a uvažujem o použití aj na 3min TF - tak sa mi naozaj graf lepšie číta.

Momentálne hľadám vhodný OS. Po výlučnom testovaní WCCI systému ma oslovilo sledovať aj PA a prispôsobovať trhu aj výstupy, sledovať náladu v trhu a pestovať si cit. Niekedy mám dokonca pocit, že ma WCCI zbytočne ruší, ale ak mám niečo meniť, tak som skôr za plynulý prechod.

Pripájam sa k otázke Opiusa - ako môžeme lepšie predpokladať, že ktoré prerazenie je to pravé orechové :-) ? Aj keď odpoveď je asi taká, že je potrebné namiešať ten správny koktail zo smeru a sily trendu, ST úrovní, a hlavne veľká dávka citu :-)

Ďakujem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Opius, prikladam aktuálne screeny FESX s vysvetlením, neskôr večer vyhladám modelove situácie aby si to lahšie pochopil a pridám to sem. Toto prerazenie je velmi pekné, ale vstup si musíš zhodnotit na základe vyššieho TF ...pozri sc 30min , tam vidím rastový signál, takže short beriem len po najbližší ST alebo CC a von, ide o Longový trh aj ked to tak na nižšom tf nevyzerá. Všimni si hlavne ohraničenie trojuholníka, od jeho spodnej linie sa trh odrazil a je tomu stále tak, pokial prerazí spodnu stranu trojuholníka tak medvevde sú silnejšie a situáciu treba prehodnotit na základe vizuálnych signálov. Trh sa stále mení a ty musíš íst s ním, urči si priority na základe ktorých do obchodu vstúpiš a pokial sa zmenia musíš sa tomu prispôsobit a netrvat tvrdohlavo na svojom. Základ je správne vyhodnotit situáciu o aký trh sa jedná. Aktuálne sa trh hýbe medzi silnejšími CG takže hociaku pozíciu beriem len na "krátko" do 20 tickov a von, skrátka nieje tam jednoznačný smer pohybu hoci na 30 min je jasný Long. Gladiator028

9192

9193

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdar Galdiator,

dakujem za screeny, ...na ten trojuholnik som zabudol,...Inak som siel do shortu na 2530, vystupil som na pr spetnej druhej sviecke na 2521,....nie je to slava,...ale x 5, alebo 10 kontraktov :o)
Ozaj, ty by si to zobral? ( nemysli presne s tym vstupom, ale toto prerazenie CG)

Vela stastia ! :) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj opius,

tvoj vstup je samozrejme OK a bral by som ho aj ja , ale dnes mám na starosti domáce úlohy s detmi takže odbehávam od PC a prišiel som neskoršie. Viac ako 100-vku by som nečakal , lebo ako som písal ide o longový trh takže len utrhnut čo sa dá kým nepribehne sused s palicou... :)

Inak z dlhej chvíle som včera a dnes zobchodoval kanadský dolár a japonský jen a velmi sa mi to oplatilo... ;)
Zase sa potvrdilo, že system PA funguje na všetkých trhoch rovnako a nemusíš si ho preladovať ako indikátor. Screeny tu nepridám , lebo by to bolo off avšak tieto trhy krásne trendujú a priamo volajú po kasírovaní..... ;)
Práve trh prerazil hore, ale taku dlhu úsečku čo štartuje z CC a ide priamo neberiem pokial sa nejedná o ranné prerazenie staršieho High , alebo iného dôležitého bodu. Radšej mam ked sa cena pribložuje tesne pod horný opkraj CG -schodikovito a potom prerazí, to už tam mám čakačku. Teraz je možný vstup do longu po prvej korekcii s prihliadnutím na rýchlost vykreslovania úsečiek.
Večer pridám vzorove situácie z FESX s popisom teraz idem s dcérou na "nábožko ".


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Gladiator,

hehe, plne chapem tvoje povinnosti, mam 9 a 12,5 rocne dcery, tiez sa stane, ze sa zmenim na ucitela matematiky, ...ale je to dost tazke na sebaovladanie, ked ich musis motivovat k uceniu, pricom sam viem, ze v skole je to len mnozstvo balastu, a v zivote som z toho vyuzil max 5%,.... :S vsetko ostatne sa clovek uci samotnym zivotom...

inak som siel na prerazenie CC do long in 2530 - out na posunutom SL 2546,....takze aj ked cvicne, dufam v podobne uspechy aj v live...

Ozaj, pozeral som tie meny, ...ale tie cenove grafy su nejako rozsipane, nevyznam sa v tom,...aj na 60 min TF,...Ma to riesenie?

Vela stastia! Amen!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte Rajco a Opius, prikladám nejaké screeny zo staršieho trhu , ktoré su jasne čitatelné, lebo na súčasnom trhu je fakt treba cit pre rozhodovanie . Nie všetky paterny sú ideálne , ale v kocke stúpanie , alebo klesanie by malo byt postupné a čakací príkaz nedávam skôr ako vidím tesne pred hranicou CG možnost prerazenia. Včera si písal (Opius) , že príkaz si dal už o 18:45 , ale potom z toho zišlo.... nikdy nenechávaj dlho čakačku pokial ti trh nehovorí či si pre nu ide. Môže dôjst k šumu ...ojedinelej úsečke ktorá ti zaktivuje príkaz a hned sa stiahne späť, teda nestihneš si ani zahrešiť... :) Ked trh v CG stúpa a zrazu začne strečkovat tak sa niečo stalo a to ubralo na sile možného prerazenia, na takéto veci treba dávat bacha hlavne v čase obeda a večer po 18:00 . Ked som v čakacej pozícii hypnotizujem každú úsečku ktorá sa k približuje k príkazu, ked sa mi rýchlost vykreslovania úsečky nepáči zruším príkaz a neriešim to. Prvé prerazenia sú väčšinou len sonda a druhé je to pravé, ale to prvé prerazenie nemusí byt nejaké výrazne niekedy je to len 3-4 ticky a stiahne sa to späť ked sa potom úsečky začnu zmenšovať blíži sa prerazenie , signál je o to lepší ked sa tak deje s klesajúcim /stupajucim Higs/Lows. FESX posledných dní je ťažko čitatelný a treba si fakt dobre rozmysliet čo zobrať. Tak si to pozrite a niečo použijte v praxi. Gladiator028

9199

9200

9201

9202

9203

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, náhodou jsem objevil tuto diskuzi a mám velkou radost, už jsem si myslel, že FESX nikoho nezajímá :)
Zkouším už několik měsíců intenzivně backtest na TF 6RB Finwin a vypadá to slibně :) Chci najet na sim co nejdříve. Jaké hodiny vám přijdou " nejplodnější " a jaký TF používáte?


Ps: čtu diskuzi od začátku a pro dnešek jsem skončil na 15. stránce :) díky za reakce

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Filip.K

vitaj v rodine .... :) najlepšie hodiny pre obchodovanie FESX sú od 9:00-11:30 potom 14:00- 18:00, ale tento trh sa dá v pohode obchodovat celý deň a má vysokú likviditu. Univerzálne TF je 5 min , ale vstupy si musíš filtrovat na vyšších TF 15-30 min, k tomu však prídeš postupným "prekusávaním" sa cez toto vlákno.
Prajem ti vela štastia ..... (tu)


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Super Gladiator

Ďakujeme za veľmi inšpirujúce zobrazenie formácií. PA ma oslovuje čoraz viac - hlavne keď si nám to takto pekne podal na tanieri :-). Zopakujem si ešte znalosti o formáciách s Dr. Elderom a zbacktestujem históriu. Spomínali sa tu aj knihy od Joa Rossa. Našiel som ich viacero, ktorú by si prosím ťa odporučil na začiatok?

Ďakujem


Zdravím ťa FilipK

Ja som FESX tiež objavil pred nedávnom ako vynikajúcu alternatívu k e-mini Russelu (hlavne tie obchodné hodiny). Všetko dobré prajem a daj vedieť, ako pokračuješ.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Rajco,

najlepšia na úvod je "Jak vydelávat denním obchodovánim na burze" .

Pridaj si do portfolia aj klasicke paterny , vlajka, zastavka, diamant, klin, gulate dno/vrchol, šálka (cup) a podobne. Ross toto nevyučuje , ale spojenie Rossa a týchto paternov urobý z teba "Terminátora" na trhy....teda pokial sa to naučíš správne používať , lebo nie vždy je pravdou to čo práve vidíš , každý malý celok je súčastou velkého celku takže na trh musíš pozerat ako na "Matriošku" ktorú musíš celú rozložiť.
Pridávam jednu velmi zaujímavu myšlienku , ktorú som nedávno objavil pri čítani článkov o úspechu. Pointa je, že odvážnemu šťastie praje...

"Pokial v tomto svete nežiješ na hrane tak zbytočne zaberáš veľa miesta."

Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ďakujem Gladiator

Pekný citát. Myslím si, že rozumného riskovania sa netreba veľmi báť - aj tak sa mu v živote nikto nevyhne, tak prečo si ho trochu neochočiť?

"Matrioška" systém :-) som doteraz na trhy neaplikoval, keďže som sa snažil striktne dodržiavať WCCI. Možno je však čas trochu uvoľniť remene a pustiť sa vlastnou cestou.



Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim ta Gladiator,

vdaka za screeny, su poucne ! Presiel som ich spolu s knihou od Rossa ( snazim sa vstrebat co najviac formacii a ich podob )
...a zaroven som si ich presiel podla toho, co na nich vidim ja.....
Som happy, ze iste formacie sa mi uz dostali pod kozu, no este vela budem musiet studovat. Ale uz som si isty, ze PA je pre mna to prave. Skusil som si vecer na grafe zapnut indikatory, ktore som pred tym pouzival a predstav si, ze by som tie 2 obchody ktore som spravil - na zaklade indikatorov tam vobec neboli. Ind. zasa ukazovali obchody ( ak by som ich bral - malo ziskove / vela rizika) a ked som ich vypol a mal zasa cisty graf - zrazu tam ziadne zaujimave veci neboli, ...iba formacie PA mi bili do oci.
Ozaj, mam schvaleny ucet, tak dnes idem fundovat :o) okrem toho idem pranajat NT a data od Zen-Fire,....a pravdepodobne buduci tyzden uz vstupim do "areny" ako dalsi gladiator :) ...dovtedy chcem prebehnut este nejake veci v ovladani NT a podbne, a samozrejme sa ucim.... Vies,...ta motivacia......sam sebe panom.....doma, v pohodicke,....rano deti vypravim do skoly,....potom biznis,....stale s rodinou v kontakte,.....DUFAM ze to bude fungovat! ...okrem toho som objavil Ferrari F355 v Rakusku, sice 14 rocne, ale v neskutocne dobrom stave, vyskusal som, ...a je za babku - 36.000 € ....chcem si ho podarovat na narodky v novebri :D ...samozrejme ta zveziem :D (tu)

Dik !

Good luck ! :) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.
×
×
  • Vytvořit...