Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EUREX - Euro trhy FESX, FDAX


Doporučené příspěvky

To Madra,

to je presne ten typ grafu (rozsypaný) ktorý by som neobchodoval. Kôli nizkemu volume je roztiahnutý do strany a tvorí každú chvíľu ledge formácie, hoc to niesu skutočné ledge. Pri takomto grafe nemôžeš mat reálny obraz o trhu , ale pokial na tom vieš obchodovať tak je to Tvoja šikovnost a ostan pri tom. Povedal som len svoj názor,
nech sa ti darí.


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim ,
vedel by mi niekto vysvetlit, kto a za akym ucelom robi tie prudke nakupi v zavere obchodovania napr. piatok v USA 21.55 hod.o cca 100 bodov ?
Preco vtedy neplatia ziadne suporty a rezistencie a nikde sa to ani na chvilu nezastavi?
A co cakajuce pokyny na predaj ?
Ide o nejaky system obchodovania?
Ako na to zareaguje EUREX v pondelok?

Vopred dakujem za odpoved.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Ufonik,

všeobecne posledných 30min pred záverečnou vládne na burzách najvyššia aktivita, netýka sa to len piatku takže to nieje nič nové. Supporty a rezistencie platia stále, ak však príde velká objednávka a na protistrane nemá protiobjednávku tak to hravo preletí. Pred záverečnou sú väčšinou čakačky stiahnuté a obchodníci chytajú posledné ticky. Velke objednávky ktoré neboli vyplnené v priebehu dňa (kôty) ktoré dostali brokeri od svojich klientov sa snažia vyplnit do poslednej chvíle. Nedá sa povedat konkretne čo kto robí a prečo, lebo každý má pre obchod iný dôvod.
Neviem ktorý trh myslíš ale FESX vyrástol len o 16 tickov ....
Ako zareaguje EUREX v pondelok? No asi ako stále .....rozbeh do 9:00 potom nástup obchodníkov "zvonku" a potom sa uvidí... ;)
Prejdi si cele vlákno nájdeš tam dosť odpovedí na Eurex.


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pro zajímavost DAX dneska ráno - během méně než minuty pohyb o 80 bodů (2000€) nahoru, chvíli - asi tři minuty - přešlapování na místě a následně stejný skok o 50 bodů (1250€) zpět dolů ... od té chvíle čistý CHOP. Všímejte si pohybu ceny v zavíslosti na time histogramu dole ... je to v postatě skoro GAP. Co tohle mohlo způsobit, to fakt netuším ...

9179

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Lucinek, nejde o žiadnu záhadu.... ;) ide o prerazenie ST úrovne pri rannom otvorení , obchodníci zbadali príležitosť a po korekcii naskočili samozrejme čakačky už čakali nad preražacím Hig a výťah ich vyviezol po najbližšie Hig , čo bolo najbližším logickým bodom pre výstup... Prikladám screen. Gladiator028

9180

9181

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pozdravujem Rád by som požiadal o názor skúsenejších traderov - v grafe som vyznačil sviečky, ktoré sa vyznačujú vysokým VOL a dlhými "chvostíkmi" :-) Aká je v trhu nálada, keď sa zobrazujú takéto sviečky, resp. spôsobuje ich niečo, čo by som mal pri obchodovaní posudzovať? Dík

9184

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Rajco, čím väčšia sviečka tým väčšia volitalita na trhu, teda sleduj volume a pokial nemáš vážny dôvod na obchod a skúsenosti vyhýbaj sa takému to trhu. Takýto trh je dravý a je určený pre dravcov...žralokov... ;) pokial sa voláš Nemo tak zalez do úkrytu a počkaj až sa to upokojí... :) Dalšia vec je že pokial skutočne len začínaš a ešte si si nezvykol na sviečkový graf tak skús radšej OHLC -klasiku tam lepšie vidíš close a open na úsečke , zároven ti to tak neunavuje oči, lebo sviečka má hrubé telo a pri jasných fárbách to zvykne zavádzať. Prikladám screeny s porovnaním ako klame graf ke je naiahnutý. Skús si tam dat ešte volume a okrem funkcie ktorú má poslúži ti ako "podložka" pod nohu stola ked sa kýve, teda skrátiš si graf a nebude vyzerat tak hororovo.... Každý je strojcom svojho štastia Gladiator028

9185

9186

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim ta Gladiator,

aké obchody si robil vcera? Ja som dostal ( docasne do otvorenia real uctu) pristup na NT simul. az v poobednajsich hodinach, preto som videl trh az neskor. Tam by som siel na prerazenie do short, ale do casu pri tej sipke sa mi nevyplnil predajny prikaz, tak som to zrusil,...co sa neskor ukazalo ako dobre rozhodnutie, ankolko trh urobil este sving hore , az potom to shortovalo,...

aky mas na vcerajsok ( a aj moj planovany obchod) nazor ?

Dik!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Opius, vidím že si sa dal na dráhu PA obchodníka...to je dobre avšak toto Tvoje rozhodnutie nebolo OK, lebo celý obchod sa odohral v rámci CG , teda žiaden obchod sa z môjho pohladu nedal realizovať a to už nehovorím o pokročilom čase 20:45. Pozri si screen , vyznačil som ti tam body ktoré ohraničuju CG a teda kým sa obchod deje v týchto mantineloch pozri si v telke radšej "mexicku telenovelu" napácha menšie škody na Tvojej psychike ako nevydarený obchod.... ;) Pridávaj sem screeny a vychytáme všetky muchy prípadne použijeme repelent.. :) Gladiator028

9190

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdar Galdiator,

ano, po tej Ross ovej knihe som si prehodnotil moje byvale strategie a obchody bez indikatorov, ..a pri PA asi zakotvim, takze teraz mi tvoj pohlad na obchody hovori o to viac.

Ked sa vratim este k tomuto obchodu, ja som zadaval sell prikaz okolo 18:45, pretoze som cakal prave prerazenie CG ( podarilo sa mi ho definovat hehe tesim sa) ...a prave vtedy sa ceny vracali k spodnemu ST, ktoreho prerazenie sa potom neuskutocnilo, ale ceny vystupili k hornrmu ST a to uz bol cas skor na spanok alebo Ruzovu Zahradu na Mrkize ako si aj ty podotkol.

Rad by som sa ta opytal na to, kedy je vlastne to skutocne prerazenie? Ako by vyzeralo? Musi sviecka uzavriet pod ST? Ako si to myslel? A druha moja otazka na teba, co myslis tym ze nema klesajuce dna?

Vopred dik !
Prajem vela statnych obchodov! :) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.
×
×
  • Vytvořit...