Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EUREX - Euro trhy FESX, FDAX


Doporučené příspěvky

Vdaka ti rajco !

to iste ti prajem aj ja,...a vlastne vsetkym na tomto fore, pretoze jednou z najkrajsich veci v zivote cloveka je, ked je jeho snaha odmenena uspechom. V comkolvek. Viem ake to je, ked sa cloveku nedari. Zazil som to velakrat. Ale viem tiez, ake to je, ked sa cloveku dari. Ked je clovek naplneny stastim, nadsenim, vnutornym pokojom, ale predovsetkym stupne jeho " cena " pre sebou samim. Doslovne uspech cloveku prinavrati svoju dostojnost pred sebou samotnym. A vtedy je clovek naozaj stastny, pretoze cas - to jedine co sa neda kupi, ukradnut ani inak zaopatrit a strateny navratit - nepremarnil nadarmo !

Preto stastie a uspech - je lepsi ako neuspech a depka. ...a vsetko zacina v mysli kazdeho z nas.....


Good luck! :) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Opius, tak to sa na to teším... :) práve som zarobil na pravé prené koleso, ale trvalo mi to až 1,5 hodiny ....to sa človek namaká kým zarobí slušné peniaze... :) Prikladám"Matriošku" možno to bude pre niekoho komplikované , ale je to pochopitelné.... je tam prvý filter 60 min graf, potom kanál na 15 min grafe a vstup na 10 min grafe. Možno už toho prezrádzam veľa z knihy receptov no dúfam, že mi nejaké drobné na tej burze necháte.... ;) Velmi sa mi zapáčilo nové heslo tak ho "change" za staré....život je zmena. "Pokial nežiješ v tomto svete na hrane tak zaberáš zbytočne vela miesta" Gladiator028

9209

9210

9211

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim ta Gladiator,

tie screeny su skvele, jasne a vystizne :o) ....super!

vravis ze si zarobil na prave predne koleso ? ;) (tu) to ti potom gratulujem, .. jedno stoji nove na F355 2.700,- € plus pneumatiky ...hehe ....takze este 14 takychto dni a mas ho na dvore :D (tu)

Vies s cim mam zatial problem? S identifikaciou 1-2-3 formacie. Ako je mi to jasne v Rossovej knihe, rozumiem aj pravidlam,...len ked som videl dalsie priklady, alebo 123 na screenoch aj tvojich, ...ja to tam jednoducho nevidim...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak takýto recept vyzerá byť veľmi chutný, Gladiator :-) Naozaj až TF60 ukázal, ako sa veci skutočne majú. Najprv korekcia v cenovom kanáli, potom formácia ukázala vstup a najbližšie CC ukázalo rozumný profit target - super. Veľmi ma zaujalo určovanie PT podľa logických cenových úrovní - to vo mne vzbudzuje dôveru a vidím to aj ako juednoduchý nástroj na posudzovanie potenciálu obchodov. Vidím tam však falošné prerazenie a určite by som doň naskočil. Bolo sprevádzané aj nárastom VOL. Prešiel som si to celé v playbacku, ale nezaregistroval som extra rozdiel v chovaní trhu pri falošnom a pravom prerazení. resp. až vtedy, keď by som tam už určite zapojil :-) Bolo možné sa tomuto predčasnému signálu vyhnúť, prosím ťa? Alebo to chcelo jednoducho čím skôr vyskočiť von a pripojiť sa na ďalšom. Dík

9213

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdar Gladiator,

rad by som sa ta opytal, ci vstupy aj vystupi sa ti vyplnuju bez sklzov alebo nejakych problemov, ked ides 5 alebo 10 kontraktov naraz ? Zaujimalo by ma, ci je likvidita na taky pocet kontraktov nejako obmedzena casovo ( napriklad OK len medzi 9 -11, potom poobede do 18 hodiny) ...alebo je to vsetko OK bez nejakych obmedzeni ?

Vdaka !

Good luck! :) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Rajco, prikladam screny s vysvetlením situácie, všeobecne platí , že čím nižše TF tým väčšia pravdepodobnosť omylu , lebo graf generuje viac signálov k potenciálnemu obchodu. V povedomí každého začínajuceho tradera je kód -program ktorý ho tlačí na čo najnižšie TF aby dostával informácie čo najrýchlejšie ,aby mu niečo podstatné neušlo , ale efekt z toho je presne opačný ...v duhom rade, zase už to samo o sebe generuje druhu informáciu a to .....čo najrýchlejšie zobrat zisk a von... a to generuje tretiu informáciu....strach zo straty a to je práve začiatok konca... :D Trader potrebuje vidiet celu skladačku na vyššom TF a vstup hladat na nižšom , ale určite nie na 1 min.grafe. Z mojích skúsenosti je najnižšie použitelne TF-ko 5 min pre trh FESX . V poslednom čase ked ide trh viacmenej do strany obchodujem 10 min graf a eliminujem tak možnosť omylu. Falošným signálom sa môžeš vyhnuť jedine pozorovaním úsečiek a na to potrebuješ čas teda prax , nikto nieje neomylný aj ja sa občas nechám zblbnúť, ale pokial niesom presvedčený a mám pochybnosti o smerovani trhu nechám to tak. Dalšia vec je že už skôr som písal o tomto "úkaze" rýchleho volume v čase obeda na ktoré treba dávat pozor. Nebudem sa opakovat ak chceš tak si to nájdi, je to možno 4 strany do zadu...neviem presne. Gladiator028

9214

9215

Link to comment
Sdílet pomocí služby

rajco:
dovolím si odpovědět za Gladiatora. Falešný průraz se ti nikdy nenahlásí :) věřím že spoustu jich dokážeš odfiltrovat citem po nakoukání dostatečného počtu hodin. Já sám jsem velký začátečník a popravdě mám s PA podle Rosse dost neúspěchů. Nicméně to co ukazuješ na svém screenu je čitelné i pro mne. Všimni si kolikrát se trh odrazil od supportu 2502 (nebo 2503 ? neodhadnu to přesně). Už při druhém ťuknutí bys měl přitáhnout SL (nejlépe na BE). Při čtvrtém ťuknutí a close nad low bys už v trhu neměl být vůbec. to se snažím z Rosse uplatňovat vždy - opatrně do obchodu vstupovat, ale rychle z něj vystupovat :)
zvyšuje se mi množství BE + pár ticků , snižují se mi maximální zisky z obchodu, ale dramaticky ubylo plných SL , pro psychiku je to balsám a equity roste.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Opius,

pri takýchto množstvách nieje žiaden sleep , občas 1 tick na kontrakt a to nestojí za reč . Toto niesu množstvá viem o obchodníkoch na FESX ktorý obchoduju 100-300 kontraktov a nestažuju sa.... ;) Denne sa tam zobchoduju miliony kontraktov takže take monožstvá sa tam len"odparia" je to len šum popri skutočnému objemu obchodov.

To Marcel.I

kontraktný mesiac je 06-09 v dalšom mesiaci to prejde na 09-09 .


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Gladiator, Libri

Ďakujem za usmernenia.

Gladiaror:
S vyšším TF si dám asi poradiť, trh vtedy vyzerá naozaj prehľadnejšie. Inak s tým obchodovaním v čase obeda - presne až teraz mi to docvaklo. Tvoj postreh o vyplňovaní PT príkazoch pokiaľ je väčšina obchodníkov na obede - to sa mi do tej situácie presne hodí.

Inak Libri - prístup k riadeniu obchodu ako popisuješ sa mi vždy pozdával ale akosi som ho vnútorne odmietal s tým, že musím dať trhu "priestor na dýchanie". Však Ross je už na ceste ku mne, už sa teším :-)

Ďakujem za kopu inšpirácie... Teraz krok späť a urobiť si v hlave poriadok :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím :) takže k těm falešným proražením :) Jsou dvě věci na které se davám pozor. První je že se před proražením nesmí udělat dlouhá čárka v tomhle připadě se už dost velké momentum vyčerpá před skutečným proražením na které čekáme. a za druhé chci aby byli malé pohyby k našemu proražení aby trh nehnal a po malých čárkách šel k proražení TR. jinak se taky divám aby nešel dlouho jenom dolu bez korekce např. 10 čárek down a poté se nacházel před proražením. Je velká pravděpodobnost že dojde ke korekci. Tot můj pohled na věc :) Jinak jedu zatím papertrading a na podzim planuju live tak snad vyjde :) A čistě jenom Rosse ale jiný trh :) Jinak super vlákno a gladiator klobouk dolů že se tady každý den dělíš a své poznatky :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.
×
×
  • Vytvořit...