Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EUREX - Euro trhy FESX, FDAX


Doporučené příspěvky

Zdravim ta Gladiator, co povies na ten vcerajsi short od 18:30 , ...to bolo kraaasne :o) ... zobchodoval si ho ? Dnes som po otvoreni spravil malicky obchodik 70 USD - komisie, pretoze som zazmetkoval, mohlo to byt aj 160 USD. Myslel som si, ze minule CC bude odraz na revers, nakoniec to bola len zastavka,....ale nevadi, clovek sa stale uci... Co potom nasledovalo som v podstate vystihol, len som ten pekny dalsi short nezobchodoval, nakolko som bol prec od PC... Ako si dopadol vcera ty? Good luck! :) (tu)

9220

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Opius: zrovna ted jsem si prohlizel FESX, kde by se dneska dalo vstupovat. Dival jsem se na tvuj vstup - pokud si obchodoval pruraz oteviraciho CG, jak vstupujes? Protoze se mi zda, ze si mohl vstoupit driv. A jak velky mas SL, ze te v obchode podrzel? Ja bych vstupoval na prurazu Rh o chvilku pozdeji. A jeste byla dneska pekna moznost na prurazu CG po 1-2-3 okolo 14 hod. Obchodovali jste to nekdo? Byla to pekna formace i na vyssim TF. Jinak zatim jsem jenom teoretik Rosse, backtestuji Rh po 1-2-3 na vice trzich, takze start na Eurexu se jeste nejakou dobu odklada. Lada

9221

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim ta yax,

ano, mas pravdu v oboch pripadoch, ale ako som pisal, som zazmatkoval a tak som vystupil, pricom som mohol ist az na vrchol,...a to druhe do shortu som nebol doma pri PC, inak by som to zobchodoval,...
Co sa mojho SL tyka, ja osobne mam nastaveny SL na 60 USD ( pri PT 180 USD ), pred tym som maval omnoho vacsi 100 -150 , ale to som nepouzival strategiu PA ale FinWin,...kedze teraz som PA, tam staci maly SL (teda podla doporucenia Gladiatora ) co sa mi potvrdilo, ...aspon sy clovek lepsie chrani obchody....
Viac mudrosti ti neviem povedat, tiez sa to este len ucim, ale svoje nazory si tu budem urcite prezentovat, nakolko ma niekto skusenejsi moze poopravit,....Ja tiez som zvedavna nazor Gladiatora na tieto obchody ...

Nikam sa nenahli, ..ale zbytocne s live necakaj, teda z osobnej skusenosti viem ako som to odakladal a tlacil pred sebou obrovsku stenu, ...a ked som ju konecne preskocil (vcera som fundoval ucet) ...tak sa sam sebe cudujem, na co som tolko cakal? ...Je pravda ze real je len este predomnou, ...ale aj ten prvy krok dal zabrat ....

Inak ked budes zakladat ucet a nahodou by to bola kombinacia RCG + Mirus ...rad ti pomozem so skusenostami ako som to riesil do zdarneho konca, ..aj ked to v podstate najdes na forach tejto stranky, ..len nebudes musiet hladat.

Good luck ! :) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravím. sem v této diskuzi nováček. trh FESX sice nějakou dobu sleduji, ale o techniky Rosse se zajímám zatím pouze krátce. Situace, kterou popisoval Yax jsem si také všiml a vyznačil si ji. Sice sem neodbodoval, protože celé dění zatím sleduji, ale docela se mi to zakreslit podařilo.

9223

9224

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Opius:

tak preji hodne stesti do obchodovani.

Ja taky pouzivam Mirus+RCG a jsem spokojeny. Akorat NJ neni nic moc platforma, Sierra byla lepsi, ale NJ ma obchodovani z grafu, coz je vyhoda, ktera predci vsechny jeho nevyhody.

Jinak ja jsem 4. mesic live na vecernim russellu, obchoduji finwinII a uz mam za sebou docela dost "psychickych traumat" kvuli porusovani systemu, takze jsem hodne zvolnil a ted uz je to o dost klidnejsi. Sice porad obchoduji FW, ale studuji Rosse, protoze se mi libi ten jeho zaklad, cista PA bez indikatoru a dale obchodovat s momentem, takze clovek se velmi brzo vyveze na BE a neni tolik ztrat. Respektive clovek hodne rychle pozna, kdyz se obchod nerozjede jeho smerem, takze ma moznost utect pryc, jeste nez ho dostane samotny trh.

A mym dlouhodobym cilem je zvetsit ucet tak, abych mohl prejit na denni grafy a obchodovat swingove, coz bude hodne klidne obchodovani. Ale to zatim nejde, protoze par gapu ve spatnem smeru by mi hodne zamavalo s uctem.

Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Opius, včera som další obchod nerealizoval nakolko ked urobím dobrý obchod do 18:00 další už neriešim a vegetím... :) K Tvojmu dnešnému vstupu, ja som dnes riešil iné veci a k PC som došiel až teraz takže to len okomentujem z môjho pohladu. Vstup by som riešil ako Yax , vstupil si predčasne a zbytočne si riskoval vstup po Rh bol jednoznačne OK . Prvé ranné prerazenie neznamená brat hned prvú úsečku, ideálne je počkat na korekciu , ale to je velmi individuálne. Hlavne že si neprišiel o peniaze, pozri si screeny . X krát opakujem, že hladajte vstupy na vyššom TF ....pozri si súvislosti a pochopíš prečo si zbytočne vystupil predčasne. PT zafungoval perfektne ako stále pokial sa jedná o silne ST, alebo CC. Hlavne že už plávaš medzi žralokmi, len sa snaž zbytočne nekrvácať, lebo vieš že v blízkosti žralokov je to blbý nápad.. ;) Gladiator028

9225

9226

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Opius:

u Rossovych technik jsem jeste zelenac a jeste dlouhou dobu budu.
Zatim mam vybrane aspon pro me to jednoduche - urcit trend a pak vstupovat na Rh.
Gladiator tady treba uvadi prurazy CG a to je aspon pro mne to nejtezsi, co se tyka zkusenosti a nakoukani, takze k temto vstupum pro me vede hodne dlouha cesta.

Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Gladiator, zdravim ta, dakujem ti za komentar, je par vezi, ktore sa mi musia "osvetlit" ,... Urobil som potom dalsi obchod, ...tiez maly, ...ale potesi.... Mam vsak velky problem: neviem sa udrzat a uzatvorim poziciu skoro, nepockam na PT, ale ked uz som +10 ticov a viac ( moj PT je 18 tic ) a nahodov sa objavi nejaky pohyb o 3 ticky spat proti mne, tak uzatvaram,.......Nemal si so svojou psychikou podobny problem ? Ako si to riesil? ( mozno je problem prave v tom, ze niektore suvislosti PA plne nemam pod kozou a tak nemam v to doveru dostatocnu...) Good luck! :) (tu)

9231

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Opius,

ten problém s vytrvalostou má každý, aj ja to riešim a pri vyšších sumách je tlak o to vyšší. Čo by si urobil keby si bol v profite 770 Eur , ale nebolo by to eše pri PT ? Ja som to nechal tak a skončil som na BE , druhý obchod som bol v profite 550Eur a nechal som ho tak isto lebo nedošiel pre PT . Nikdy neberiem profit pod 10 Tickov a je jedno aka je velká pozcia skrátka musíš dodržiavat svoj OS a z dlhodobého hladiaska sa ti to oplatí. Jedina rada ktorú ti môžem dať otvor pozíciu a choď od PC na minim dvojnásobok TF.ka teda ak ideš 5 min nechaj to tak 10 min a potom sa pozri na výsledok. Klúčom je správne načasovat vstup v pomere k šanci pre dosiahnutie minim po BE teda von z rizika a potom to nerieš. Ja si velmi vyberám vstupy a musím mat minim 70% šancu na dosiahnutie BE v prvom časovom limite a to zistíš z rýchlosti vykreslovania úsečiek , formácie a najbližšieho bodu ST , ked to správne definuješ máš na 70 % vyhraté.

Výnimkou su situácie ked mi niečo ušlo a zistil som , že som nastúpíl do nesprávneho vlaku, vtedy vyskakujem za jazdy pokial ešte nemá velkú rýchlost ,aby si to odniesli len zodraté nohavice, ale aby mi z nich nevypadla penaženka.. vtedy okamžite uzavriem pozíciu bez ohladu na stratu , nebudem predsa čakat ako hlupák kým si pre SL dôjde sprievodca vlaku....to ale neznamená ústup vo forme posuvania SL to v žiadnom prípade. Takéto nezmysly som robil v začiatkoch a vyšlo ma to velmi draho.

Ked začneš predčasne zatvárat pozície pri 70 Eurách zisku hoci potenciál je vyšší tak nakoniec sklzneš na nižšie sumy a nakoniec bude tvoje RRR 3:1 nie 1:3.... (td) Teraz sa musíš vytrénovať na malých ziskoch aby si ustál velké zisky , lebo ked psychicky neunesieš úspech v podobe 100Eur tak čo potom chceš riešiť z multikontraktmi ? Znie to možno neuveritelne , ale take obchody ako som spomenul hore čo skončili na BE , alebo horšie "riešim" prvých 10 sekúnd
poviem si do r...i a idem dalej nerozoberám to pol dna a nebucham si hlavu o PC.. ;) Samozrejme že ma to v duchu naštve , ale skutočne len na moment ....nesmieš si to pripustiť , peniaze musia byť v obehu... (tu)

"Pokial v tomto svete nežiješ na hrane tak zaberáš zbytočne vela miesta"



Gladiator028


Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Gladiator :

... :D ..to Fakt ? ....tak to je znamenie :D :D :D (tu) (tu) (tu) Dik za info! Taketo veci ma vzdy potesia .
Inak pri tejto prilezitosti prida trochu odbocku od temy,.....Pre toho kto videl The Secret to bude zrozumitelne (teda viznam) , kto nie pre toho asi menej, ale na konci druheho filmu The Opus je tato motlitba:

Drahý Stvoriteľ, daj mi dnes znamenie, že si venoval pozornosť akýmkoľvek veciam, ktoré som vytvoril a prines ich spôsobom, ktorý nebudem očakávať, aby som bol prekvapený svojou schopnosťou ako viem používať tieto veci a urob to tak, aby som nepochyboval, že prichádzajú od Teba.


...pacila sa mi, tak len tolko...

Good luck ! ;) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Opius

Prešiel som si tvoje obchody v playbacku a keď som si predstavoval, že som v tom naostro, tak by to so mnou určite takisto (ak nie horšie) zamávalo :-)

Ďakujem tebe aj Gladiatorovi za vkladanie screenov s obchodmi - sú (určite nielen) pre mňa naozaj výživné :-)

"Tehlové múry sú tu preto, aby zastavili ľudí, ktorí si niečo až tak veľmi neželajú" -- Randy Pausch

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.
×
×
  • Vytvořit...