Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EUREX - Euro trhy FESX, FDAX


Doporučené příspěvky

Zdravim ta Libri,

OSPRAVEDLNUJEM sa kazdemu za zle zaznacenie posunu SL ! Posun sa uskutocnil o 3 usecky dalej, ked ako tretia vytvorila rezistanciu ale uzavrela v nizsie ako predchadzajuca, vtedy som posunul SL na 2471. A preco na tuto uroven, jednoducho keby sa dalsia alebo buduca usecka " prebila " cez tieto posledne 3, pravdepodobne by sla na uroven vstupu, tak som si chcel zachranit nejakych tych 80 USD + komisie. Toto rozhodnutie ale prebehlo pocas toho, ako ceny sa pohybuju, a faktom ostava, ze som to mohol riesit aj logickejsie, lepsie, profesionalnejsie.....Ale tiez sa len ucim a bojujem so strachom zo straty (ako vidiet - s chamtivostou problem uz nemam :o)
Rad by som na toto vlakno prispieval tymi najlepsimi screenmi a rozhodnutiami, ale aj ja som len jeden z vas - ziakov, takze moje obchody nebrat ako svate pismo alebo neomylnu skutocnost, ale ako moznost vidiet uspechy / chyby druheho a poucit sa z nich.

Prajem vela stastia! :) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim ta Gladiator,

je to cest od "ucitela" ,.....ale zatial to musim s pokorou odmietnut, ...ESTE sa musim dost co ucit,..... :) ALE tesilo by ma, ak by sme sa za par mesiacov stretli mozno aj osobne a potriasli si rukami ako " rovnocenny partnery" hehe ;) (tu) ...vies, rad by som ti ukazal to Ferrari :D

Rad by som sa ta opytal na ten Market Profil, pokial spravne vidim tak to mas zobrazene v NT, ...hladal som to v programe tiez, ale nenasiel,.....Je to niekde na stiahnutie?


Good luck! :) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Opius,

so stretnutím v neskoršej dobe nevidím problém a potriast ruakmi si môžme "rovnocenne" kedykolvek. Všetci sme si rovnocenný a to tvoje Ferari si prídem osobne pozriet to si piš...aspoň si porovnáme či je je lepšie ako moje .. ;)

Na screne si v lavom rohu dole všimni odkaz na web , odtial si to môžeš stiahnut zdarma na 7 dní , potom je to za poplatok. Myslím si, že škoda ti je to teraz stiahnut pokial nevieš o čom je reč, naštuduj si to z knihy aspoň 3 mesiace a potom to možno budeš vediet čiastočne využiť. Stiahneš si demo a potom sa rozhodneš či sa ti to oplatí kúpiť.

Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Opius, Gladiator díky za screeny

Super, posunuli ste ma o kus ďalej pri mojich ďalších analýzach trhu.

Knižka od Rossa je ešte stále na ceste, ale ak tomu správne rozumiem, tak všeobecné pravidlá pri PA analýze:

1. Analáza trhu od najvyššieho TF po najmenší TF
2. Cenové kanály a centrá majú prednosť pred samotnými formáciami (triangel, vlajky, DB-T...)

Formácia, konkrétny vstup, posúdenie sily trhu, výstup atď už je záležitosť čisto individuálna. Možno sa snažím takýmto rozmýšľaním trh príliš zviazať, ale myslím že práve on mi dá odpoveď už najbližších mesiacoch ;)

Všetko dobré!

"Myseľ nemá hraníc okrem tých, ktoré sami uznávame." -- Napoleon Hill

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Rajco,

ideš na to správne , ale pri kanáloch trochu ostaneme. Je podstatný rozdiel či má kanal rozpätie 10 tickov , alebo 30 tickov, v prípade 10 tick kanála je samozrejme zbytočné v nom hladat formácie a na základe nich obchodovat vtedy je samotným indikátorom -formáciou kanál a jeho prerazenie. Pokial ide o kanál s šírkou 30 tickov a viac tak môžeš o vstupe uvažovať aj na základe formácii, ale tie sa musia vytvorit na okrajoch kanála, v prípade, že sa formácia napríklad shortový triangel utvorí v spodnej hranici kanála tak špekuluješ na prerazenie triangla spolu s hranicou kanála. Tá istá formácia short triangel vytvorený pri hornej hranici kanála sa obchoduje samozrejme ako samostatná formácia. Pointa je v tom , aby si sa dostal pri prerazení minimálne na hranicu BE v prípade, že by šlo o falošné preazenie a za týmto účelom si musíš všímať ST úrovne.


Gladiatot028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Opius, prikladám screen ako to vidím ja , trojuholnikova formácia sa nedá zakreslit tak ako to máš urobené . Jedna časť trojuholníka musí byť vodorovná, kolmá pri stupajucom , alebo klesajucom trende. Pokial sa vytvorí trojuholník uprostred cenoveho rozpätia , kreslí sa ako rovnostranný trojuholník a obchoduje sa strana ktorú cena prerazí. Neskôr tu hodím príklady , teraz sa idem opalovat na dnes končím. Gladiator028

9302

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Gladiator S tým strihnutím kanála som to tiež akosi tušil, ale tá súvislosť so zmenou hranice kanála na CC mi nenapadla. Hlavne na vyššom TF to vidno lepšie, raz darmo - "vyššia bere" :-) Prikladám screen so zakreslením kanálov a CC na TF 60 podľa toho čo v trhu vidím. PS: Neviete niekto ako by som sa zbavil zaznačených obchodov v grafe? Prekutral som celý NT a neprišiel som na nič. Ďakujem za predošlú odpoveď a všetko dobré! "Viac ako čokoľvek iné, byť pripravený je tajomstvom úspechu." -- Henry Ford

9310

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim vas,...

ako ste dopadli dnes ? Ja som to sledoval len okrajovo, nakolko tie pohyby mi neukazovali ziadnu formaciu podla - mojich - predstav, ...inak som skusil jeden obchod, ale skoncil som so stratou 60 USD na SL, ....dalej som to ani neskusal. Ked necitim v niecom akusi istotu, tak radsej nejdem .....

To Gladiator :

Obchodoval si nieco? Zamyslel som sa nad tvojou doobednajsou poznamkou, ze ides sa slnit,....z coho som vydedukoval (aspon si myslim ze spravne) ze dnes nie je den na ochody,....mne sa to aspon potvrdilo... Ako riesis taketo dni? Teda podla coho sa rozhodnes, ze dnes to nechas byt a nebudes vyrabat straty? Teda pri pohlade na to co sa dnes vykreslovalo na FESX som to pochopil po svojom, ale rad by som vedel tvoj pristup....


Dik a vela stastia prajem kazdemu ! :) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Opius,

nič som neriešil a vegetil som , okrem rannej aktivity ktorú vidím priamo v grafe mi zbytok dotvorí Market profil podla usporiadania TPO (počet písmen v rade) a ich rozloženiu.
MP je fantastický v tom, že to funguje ak v šachu...pozrieš si rozloženie figuriek (TPO) a podla formácie predpokladaš možne ťahy protivníka. Je vela vzorcov správania trhu ktoré sa odrážaju v MP , ja mám napozeraných 6 modelov a podla nich sa riadim. Samozrejme , je to len predpoklad pravdepodobnosť vývoja trhu kde sa dá odhadnúť aj možne denné Hig a Low. Pokial budeš podla toho pozorovat trhy minim 2 roky prídeš do toho , modelov je velmi vela a vzájomne sa kombinujú ja som tiež len študentom toho fantastického systému , ale už som tomu prišiel na chuť.
Všetci velký obchodníci - parketáci to používaju ako povinné čítanie a analyzuju podla toho čo sa kedy udialo na trhu a prečo ja to vidím tak na 5 rokov štúdia.

Inač ked nebeži FESX idem na meny , ale dnes sa mi nechcelo nič a potreboval som trochu odpočinku.


John Quincy Adams
Trpělivost a vytrvalost mají magický efekt, před kterým se stratí problémy a zmizí překážky.




Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte,

vyzerá to tak, že zatial sa na trhu hrajú len inštitucionálny obchodníci nakolko volume je identické, bez výraznejších zmien cca 5000. To svedčí o nezáujme zo strany verejnosti , spomenutý obchodníci sa nesnažia hnať za trendmi, na ich profity im stačia malé pohyby. Verejnost a s tým prudšie pohyby nastúpia pravdepodobne v poobednajších hodinách po vyhásení správ.

Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.
×
×
  • Vytvořit...