Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EUREX - Euro trhy FESX, FDAX


Doporučené příspěvky

To rajco,

zdravim ta, noo...ja som tiez zatial iba na zaciatku, ...ale snazim sa ,myslim ako kazdy na tomto fore, ...toho co najviac sa naucit a zdielanie nazorov a screenov da niekedy viac ako prestudovanie si nejakej knihy, leader je tu vsak omnoho skusenejsi Gladiator, takze jemu patri vdaka.

Ale urcite bude prinosne pre nas ostatnych, ked aj ty prispejes svojimi obchodmi, takze sa toto vlakno obohati o dalsi uhol pohladu, co je podla mojho nazoru dolezite.

Good luck! :) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Opius,

je to motlitba či myšlienka s velkou hlbkou a páči sa mi, preto ma napadlo aby každý kto chce pod "normálny"príspevok umiestnil aj nejakú myšlienku-výrok ktorá má nejké posolstvo pre nás. Bude to pestrejšie a niekomu to určite pomôže , aby mu "docvaklo" ak niečo v duchu rieši.

Citát z knihy Umenie vojny

Pět měřítek podle nichž lze rozpoznat budoucího vítěze : Kdo zná protivníka a zná sebe vybojuje sto bitev beze ztrát. Kdo nezná protivníka, ale zná sebe jednou zvítězí jednou prohraje. Kdo nezná protivníka ani sebe ztratí každou bitvu.“

Myslím, že je to presne mierena myšlienka pre nás traderov....


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Gladiátore, každý tvůj příspěvek je ohromnou školou a velmi se těším, kdy se objeví nový zápis z tohoto vlákna na titulní stránce webu. S těmi moudry to je skvělý nápad - možná by se mohlo i založit samostatné vlákno. Tvůj citát jsem si hned přidal do OneNote sešitu, kde si vedu všechny záznamy o tradingu a také související věci jako jsou tipy na literaturu, citáty a moudra. S tradingem jsem na samotném začátku - jsem spíše jako houba a nasávám zkušenosti jiných, abych to semlel a přebral v paper obchodech a následně vytvořil životaschopný systém vyhovující mému naturelu a šel s tím na živo. Na zveřejňování svých screenu se ještě necítím v pohodě, navíc nemám dokončen k plné spokojenosti svůj systém. Nicméně nějakou větičku rád přidám.
Můj oblíbenec Kiyosaki: "Život je krutý učitel. Nejprve vás potrestá a teprve pak vás něco naučí."

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte,

vidím, že tu za chvílu budeme bohatší o bohatstvo ducha a s tým prichádza aj materiálne bohatstvo .... (tu)

Libri,

tu myšlienku ktoru máš pod príspevkom by som na Tvojom mieste nepoužíval. Pokial veríš v najlepšie nemôžeš sa pripravovat na najhoršie, lebo tak si človek vlastne protirečí a pritahuje skôr neúspech. Viem, že je to citát niekoho múdreho a nemyslel to zle len zas sa dostávak k prvemu slovu , že ...nemyslel...
Podvedomie sa chytá klučových slov a velmi rado ich plní..!!! Takže pri výbere slov musí byť každý velmi opatrný . Človek musí za sebou spáliť všetky mosty , aby mu ústup neprišiel ani na myslel skrátka musí verit len v úspech.


"Amatéři soutěží, profesionálové spolupracují. Náš blahobyt je svázaný s blahobytem všech“


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Gladiatore - opět díky. Myslím, že jsi mi poradil, jak odvalit balvan, nad kterým tápu poslední týden.Ten citát je shrnutí jednoho Curišského axiomu. Jinak The Secret jsem viděl a je tam zhutněna základní myšlenka posaná různými nuancemi několika autory (psychokybernetika,Kyiosaki,Hill).

"Tvrdá práce se vyplatí v budoucnosti. Lenost se vyplatí teď."

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim kazdeho,

takze pridavam tiez slova jedneho miliardara ktore povedal pri rozhovore s moderatorkou a odpovedal tym na jej otazku, ako sa dokazal postavit na nohy, ked 14 !!! jeho firiem skoncilo neuspechom a az 15 sa stala zdrojom jeho 3,5 MLD USD:

" Vzdy som zdravo riskoval a velakrat sa to nevyplatilo. Ale jedno je iste: kto nechce riskovat - ten vlastne nechce prekrocit svoju zonu pohodlia a relativnej istoty, ktora je aj tak len vyplodom jeho vlastnych myslienok a s realitou nema nic spolocne. Tym padom taky clovek podlahne kontrole svojho vlastneho strachu. Pretoze svet ako taky ludi ani netresta, ani neodmenuje. Svet je neutralny, preto je hlupost proti nemu bojovat, hnevat sa nan v pripade neuspechu alebo ho milovat v pripade uspechu. V podstate je kazdy clovek na tomto svete sam. Sam so sebou. Sam vo svojom vnutri. Je jedinym svojim priatelom, alebo nepriatelom. Je tym jedinym, koho vie skutocne ovplyvnit. Svet okolo, je len odzrkadlenim jeho vnutra. Keby som sa vzdal pri co i len jedinom neuspechu, a to som sa ocitol 2 krat na ulici bez strechy nad hlavou, bol by som byval podlahol svojmu vlastnemu strachu. Bol by som byval svojim vlastnym nepriatelom. Ale vzdy som vstal, pretoze som sa neprestaval mat rad, sam seba, nestracal som sebauctu, nikdy som sa spiatocne neobvinoval za vysledky mojho snazenia. A nadalej som neprestaval riskovat a verit v uspech. Pretoze velky uspech a velke bohatstvo lezi za velkym oceanom rizika. A veril som, ze raz ho urcite preplavam. "

...dufam ze je to k "veci" :) ...prelozil som to z madarciny, ...nedarilo sa mi z toho spravit nejaky vinatok - jednu myslienku, tak som to prelozil cele...

Good luck! :) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Opius a ostatný členovia rodiny...

presne pre takéto príspevky som práve založil vlákno na tejto adrese:www.financnik.cz/forum/read.php?3,133859,133859#msg-133859

Software-knihy- Duchová stránka tradingu, alebo príbehy úspešných...

Všetky takéto príspevky smerujte do nového vlákna, lebo tu už začiname meniť podstatu vlákna. Tu pridávajte len na konci technických príspevkov nejakú múdru myšlienku ako bodku za textom, aby podstata vlakan bola zachovaná.


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Opius Vyzerá to, že si si zasurfoval na správnej vlne :) V Elderovej knihe som čítal, že platné sú hlavne triangle, u ktorých nastane prerazenie do 2/3 formácie. Na 30 min TF vidím tento triangel tak, že prerazil až na konci pri svojej "špičke". Mám si to zakresliť inak, alebo tvoj vstup podporilo niečo iné? (trend na vyššom TF a odrazenie od spodku kanála ...) Ďakujem a prajem veľa podobných obchodov (tu) "Nepodceňujte seba ani svoje možnosti." -- Donald J. Trump

9258

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdar rajco, siel som do long, ako nahle prerazil trojuholnik tak som nastupil long, mal som nastaveny SL 60 USD/ PT 180 USD v oboch pripadoch. Long som uzavrel na posunutom PT 180 + 40 USD( slo to pekne, tak som to riskol a posuval) . Short som nastupil 2 ticky pod ST ( chcel som jeden ,ale trh bol rychlejsi ..tak sklz 1 tick) a vystupil tiez na posunutom PT 180 +30 USD. Este nie som taky profik, aby som siel do obchodu presne na ticky, niekedy to jednoducho nevidim v tom grafe, niekedy ako aj dnes to bolo viditelne.... Good luck! :) (tu) :) (tu)

9260

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Opius, dúfam, že si to zobchodoval Live.... ;) Ferari čaká ... (tu) Rajco, k zakreslovaniu trendových čiar prikladám screen, máš tam sítce trojuholník , ale ten sa zkresluje podla dna posledných úsečiek ktoré určuju sklon trendovej linky, ale nieje to pravidlo.... Pokial však by si chcel do buducna napríklad "trafit" dno poklesu v kanáli a následne nastúpit do Longu je to velmi dôležité, lebo aj jediný tick rozhoduje o úspechu , alebo......menšom úspechu.. ;) Gladiator028

9261

9262

9263

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Opius
nemyslim si,ze ten "vybuch" na FESX dna 5.6. bol zalezitost trojuholnika, nakolko taka ista reakcia bola v tom case aj na US30, EURUSD,OIL ..... islo o to ze dnes bol z hladiska makrodat dolezity den.
Taky je iba raz za mesiac a ty si bol akurat pri tom.
Payrolls boli najlepsie od zaciatku roku. To vyhodilo trh nahor.
Ale trh pochopil, ze nezamestnanost sa blizi k 10%, tak to spadlo.


Gladiator028

Ako mozes obchodovat s presnostou na 1tick, ked to ani cert nevie, mne dneska nezavrelo obchod prave kvoli 1 ticku .....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Opius,

nevšimol som si pri vkladaní príspevku, že si tam už vložil screen a tým pádom, že si už odpovedal na moju otázku. Takže všetko najlepšie k úspešnému obchodu , ako vidím správne chápeš súvislosti .....


Ahoj Ufonik,

dúfam, že sa neurazíš , ale musím poopravit Tvoj názor na vec.
Výbuch samozrejme nieje vecou trojuholníka , ale trojuholník je vecou výbuchu ..... presnejšie trojuholník výbuch predpovedal dávno dopredu a vieš že ...šťastie praje pripraveným....
Nemôžeš obchodovat systémom porovnávaní jednotlivých trhov tým štýlom ako si tu uviedol inými slovami...čo bolo skôr kura či vajce...? Formácie v grafoch slúžia práve na to aby nám povedali čo trh zvažuje urobit , ved na tom je založený celý PA systém. S tými správami je to tak, že nedovolil by som si tvrdit ktorá správa je dôležitá a ktorá nieje , trh má vlastný názor a velakrát zareaguje presne opačne ako sa očakáva. Každopádne je dobré , že máš vlastný pohlad na vec a ten si časom vybrúsiš do dokonalosti o tom nepochybujem.. (tu)

Napísal si: Ako mozes obchodovat s presnostou na 1tick, ked to ani cert nevie... to som nikdy nenapísal hoci rád by som bol keby to bola pravda. Napísal som že o úspechu a neúspechu rozhoduje jediný tick ... a to je zásadný rozdiel v pochopení významu vety...myšlienky. Vidíš , že stačí zmenit jedno slovo a celý význam vety je otočený o 180 stupnov . Tak nejako vznikajú správy v bulvárnych plátkoch....
Neber tieto "opravy " v zlom ...držím sa starého porekadla: Ohýbaj ma mamko pokial som ja Janko..... ;)
Nech sa všetkým darí.


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.
×
×
  • Vytvořit...