Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EUREX - Euro trhy FESX, FDAX


Doporučené příspěvky

Ahoj Opius, prikladám screen, s pripomienkami. Niektore trend čiary tam máš nelogicky zakreslené a ked už kreslíš hornu trend čiaru tak je tam preto, že ti služi ako odrazový mostík do Shortu , ty si vstupil na dolnej hranici, teda uplne zbytočne riziko straty , alebo menšieho zisku lebo nevyužiješ celý potenciál pohybu. Klasicka chyba- nakupuješ na vrchole, predávaš na dne.... ;) Gladiator028

9336

Link to comment
Sdílet pomocí služby

yax Napsal:

Pokud nekdo uvazuje o FDAX a jeste
> nema zkusenost z live obchodovanim, tak ho chci s
> dobrym umyslem varovat at na nej hodne rychle
> zapomene. Je to hodne DRAHY trh (velikost jednoho
> ticku) + hodne volatilni, coz je docela smrtici
> kombinace. A pokud nekdo nedokaze drzet disciplinu
> na maximu, coz na zacatku nedokaze vetsina, tak se
> dost osklive spali.


Lada,
u mna si aj tie najmenšie myšlienky smerom k Dax-u určite presvedčil, že v mojom prípade nemá význam o ňom teraz premýšľať. Rád by som sa dostal do live aj bez "školného". Aj keď nejaký ten semester si určite zaplatím. :)

Takže najprv sa skamarátiť s FESX-om.

Dík a všetko dobré!

Cieľ bez plánu je len želaním. -- Antoine de Saint-Exupery

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj YAX - Lado,

díky, že jsi se podělil o svou zkušenost z FDAXu. :)

Asi jsi tam nechal nějaké to školné. Zjistil jsi potom při zpětné analýze, proč k těm ztrátám došlo?

Prosím tě, měl bych na tebe dotaz - jestli budeš chtít odpovědět budu rád.

- jaký používáš obchodní systém a MM pro TF, FDAX a FESX?

- psal si, že ti ani to TF moc nesedělo, proč jsi pak šel do FDAXu. Možná jsem to špatně pochopil. Chci jen říct, že TF je docela rychlé a FDAX je ještě mnohem rychlejší. Mě se na TF daří a proto papepruju FDAX.
U mě byl problém opačný jakmile ten trh neměl "šmrnc" tak jsem dělal koniny.

Předem díky! :) (tu)

Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj rajčo,

nejde to, abych nereagoval na tvůj příspěvek.

Nejdřív se tě zeptám, abych pochopil jakého si "ražení".

- ty jsi testoval FDAX a FESX? co ti sedí více?
- tvůj OS jsou indikátory a nebo používáš PA?
- jak na tebe působí FESX v poslední době? Zkoušel jsi na té "rovině" něco vydělat? :)
Já to zkoušel a vůbec nemám na to nervy u toho sedět čekat a počítat volume jestli nááááhoudou nepřichází trendíček.

Já si musím nedřív všechno "ošahat" než se rozhodnu co a jak. Když jsem začal testovat FESX (před 4 měsíci) tak jsem si říkal: "jééé to paráda, funguje od rána a do oběda jsem z toho vymrsknul 200 €, to se mi líbí" jenže situace, se změnila a já se nedokážu takovou dobu koncentrovat u nehybného grafu.
Takže dočasně FESX opouštím v naději, že se jednou rozhýbe.
To už je lepší po ránu ES, ten se nechá obchodovat slušně a pro začátečníka pohoda. (Upozorňuji, je to můj názor - moje zkušenost) :)

Měj se fajn!

J.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Atlas,

sice jsem minul tu stranku, kde Gladiator rikal, ze bude obchodovat FDAX, ale to co jsem psal si myslim porad.
Na FDAXu jsem neobchodoval, obchoduji jenom TF (a na nem FinWinII), ale je stejna kategorie trhu. Kdyz clovek blbne, tak ho hodne vytresta.

Ja se spalil na TF a bylo to jenom z porusovani discipliny. A to ze jsem nebyl schopen unest druhou ztratu po sobe a pak jsem preobchodovaval. Ted uz je to klidnejsi, dal jsem si do konce cervna limit pouze jeden obchod na den a zacina se darit a porad jsem verny TF. Prece jenom nezahodim tolik hodin koukani na nej, i kdyz ted uz vim, ze pro zacatek by byl lepsi pro me treba YM.

A ten svuj prispevek jsem myslel v tom smyslu, ze na zacatek jsou lepsi pomalejsi trhy, hlavne pro toho, kdo jeste nema live zkusenost, protoze na paperu ztraty moc nepali.

Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Lado,

jasně, rozumím Ti a chápu to.

Já jsem si zase myslel, že najdu nějaký super trh, který bude jasně a čitelně kmitat jak já potřebuji........ hehehe...
a tak jsem se obklikou vrátil zpět na začátek na TF a jsem rád za tento trh.
Nicméně proč jsem šel po evropských trzích?
Chtěl jsem si své odpracovat do oběda a pak odpoledne už jen foxovat. :)
Proto chci časem přejít na FDAX.
Jsem indikátorovec :) Kombinuji CCI s upraveným MACD. K tomu jsem přizpůsobil i svůj MM. Mě nevadí, když udělám třeba 4 ziskové obchody s celkovým profitem 300$, hlavně když jsem včas prodal než abych šel do ztráty byť by byla sebemenší. Měl jsem problém se ze ztrátami vyrovnat. Je to čistě můj individualní přístup, který mě přináší profit.

Ať se ti daří Láďo!

A dej vědět jak to jde. :)

Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.
×
×
  • Vytvořit...