Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EUREX - Euro trhy FESX, FDAX


Doporučené příspěvky

Zdravím Opius Trochu ti rozumiem ako si sa cítil po vstupe na prerazení triangla short na 2520, trh moc neposlúchal :-) a trochu nám zaváhal na 2515-10. Až po konci obchodu okolo 17:00 mi napadlo zakresliť cenový kanál na základe 2 high na začiatku poklesu trhu. Myslím, že by ma to trochu ukludnilo pri sledovaní vývoja pozície. To sa mi machruje, keď som si obchod prehral až z playbacku ;) "Nezakladajte svoju mienku na názoroch druhých. Myslieť nezávisle za seba je znakom nebojácnosti." -- Mahátmá Gándhí

9329

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To rajco, zdravim ta, no faktom ostava, ze trh, ktory je ospaly, je horsi ako volatilny,....nic sa nedeje, dlho si v pozicii a potom clovek ma tendenciu byt netrpezlivy,...tak vyzeraju aj moje dnesne obchody,...ale toto su tiez tie veci, ktore sa musim este ucit :) To madra, nie, zatial sa nechystam na FDAX, ale dnes po uspavanke na FESX a debate, ktora sa tu rozputala, som sa tam pozrel a skusil som obchod, ...ten prvy nepozerajte...to som mal zle nastavene ATM,....ten druhy je uz skutocny...+ 150 USD (dosiahnuty PT) To Gladiator, FDAX je dost brutalny, ked som v prvom obchode mal zle nastavenia ATM, vyletel som za par sekund na SL, ...ten druhy som uz mal nastavene SL 100 /PT 300 , ale nakolko som uvazoval o 25 USD / tick a nie ako skutocnost 12,5 - tak to dopadlo len +150. ... Megauspech kazdemu a kazdy den! ;) (tu)

9330

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte, urobil som si domácu úlohu na tému FDAX , vyzerá to na trh v rovnováhe nakolko trh zavrel velmi tesne na úrovni Open . Tu istu informáciu mi dal MP , pokial sa zajtra nič neudeje do 10:30 odchádzam za príjemnými činnostami a pozriem si ho po 14:00. teraz je ťažko hodnotiť možný smer na zajtra nakolko ako som už písal neprevažuje ani jedna strana. Na 4 hodinovom grafe je to trh do strany v kanále takže tiež niesom o nič múdrejší zajtra uvidím aké finty na mna vytiahne..... :) Gladiator028

9333

9334

9335

Link to comment
Sdílet pomocí služby

lucinek

vetsinou to ustrely po nejaky zprave. ale dax proste ma vetsi pohyby. kdyz se clovek podiva treba i na 1min TF tak neni problem prumer i 5 bodu, tedy 125 ecek. a to byva i vice. takze je fakt potreba mit slusny SL a vstupovat chytre, protoze te to vykosti behem jedne 1min TF svice ani clovek nevi jak. a kdyz ti to preskoci SL? to je klasika. proste te to vyplni na cene ktera je v ten dany moment.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Panove:

pridam se opet do evropske diskuze, uz jsem tady dlouho nebyl, protoze dopoledne vyuzivam pro backtestovani vylepseni na mem systemu pro Russel, tak jsem vstup na Eurex odlozil.

Ale proc pisu. Pokud nekdo uvazuje o FDAX a jeste nema zkusenost z live obchodovanim, tak ho chci s dobrym umyslem varovat at na nej hodne rychle zapomene. Je to hodne DRAHY trh (velikost jednoho ticku) + hodne volatilni, coz je docela smrtici kombinace. A pokud nekdo nedokaze drzet disciplinu na maximu, coz na zacatku nedokaze vetsina, tak se dost osklive spali.

Mluvim z vlastni zkusenosti, ja se sice spalil na TF (a ted uz dobre vim, ze by bylo pro zacatek lepsi vybrat si treba NQ nebo YM) a trvalo mi docela dlouhou dobu nez jsem se z toho zpamatoval a ted delam velmi male krucky zpet na spravnou cestu.

Pro me je z Eurexu idealni trh FESX. Je klidny, neni moc volatilni, takze nemusim mit velky SL. A kdybych blbnul, tak nemam sanci prodelat kalhoty, protoze clovek ma dost casu resit i to, kdyz treba spatne vstoupi. A pro toho, komu se to zda malo akcni, tak at jde hrat radsi hry na PC, aspon ho to nebude nic stat (to myslim v dobrem, ja uz si tu akcni hru na TF zahral a docela to bolelo). I na linem FESX se da udelat 100 Eur denne a to je vic nez dost. Musite pocitat s tim, ze pokud vas to ma zivit, tak musite uvazovat v rovine 3-5 kontraktu a vice. Z 1 kontraktu se zit neda, at se snazite maximalizovat zisk sebevic. Pro toho, kdo jede paper, tak se zkuste zamyslet, co treba udelate, kdyz chytnete 3 ztraty za sebou, jestli se dokazete dal chovat podle systemu - a pokud ne, tak je daleko bezpecnejsi trh, ktery neni tak rychly jako FDAX, kde muzete videt prilezitost na kazdem rohu a tak se budete snazit dostat penize zpatky a tak to neskonci jenom 3 ztratami. V paperu clovek kouka na zisky a celkovy vysledek, ale v live se to hodne rychle zmeni a tam clovek kouka hlavne na ztraty a predevsim pak na ochranu kapitalu.

To by stacilo, doufam, ze jsem presvedcil aspon 1 cloveka aby na FDAX zapomnel. Podivejte se na Gladiatora. Ma dost zkusenosti, dost velky ucet a stejne na FESXu. Proc asi?

Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby

911: Zatím jsem neměl větší problém, max. slip jsem chytil asi 4 ticky, když jsem tam vlezl docela hloupě těsně před nějakým reportem. Už si na to dávám větší pozor.
Ale k tomu "ústřelu a přeskočení SL": Pokud trh udělá třeba pohyb jako 1.6.2009 ráno, viz. obrázek (podstatný je dole ten time histogram, který ukazuje, jaký pohyb byl v podstatě v nulovém čase):
www.financnik.cz/forum/file.php?7,file=9543
tak jak to asi dopadne se SL? Vyplní se mi až o těch 80 bodů (!!!) výše (za předpokladu, že bych byl v té chvíli z jakéhokoli důvodu short), nebo se prostě vyplní "někde cestou", třeba i se skluzem tak velkým jako je 5 nebo 10 bodů, ale ne celých 80?
S tímhle nějak nemám praktickou zkušenost (a docela nerad bych ji udělal O:-) )
Tušíš, jak se to zachová u takového pohybu?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

yax: No zrovna velikost ticku není podle mne tak zásadní problém, neboť na FESX je to 10€ a FDAX je 12.5€. Takže buď musíš na FESX hrát na malém tf (pro RB třeba jen RB4) a pracovat tak s 6tick SL, s tím se na FDAX nemůže, to je pravda.
Na straně druhé pro mě osobně je RRR na FDAX mnohem větší, než na FESX.
Na FESX mám navíc mnohem větší tendence k chybám - ten trh je pomalý a proto celou dobu neudržím koncentraci a často jsem tam něco prošvihl. U FDAX si prostě nedovolím odtrhnout oči od monitoru a paradoxně tak chybuji mnohem méně.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Yax,

práve včera som pridal príspevok o tom, že vstupujem na horúcu pôdu FDAX-u nakolko na FESX potrebujem robit 10 kontraktov na zaujímavý profit a na FDAX-e mi stačia 3 , to len z pohladu profitovosti. Nejaku dobu som šiel paper na FDAX a vyšlo to celkom dobre. Výhodou je že obchodujem PA sytém a ten funguje na všetkých trhoch rovnako takže nemusím prerábat svoj systém, dalšia vec je že pohyb má velmi podobný s FESX čo je pre mna dalšia výhoda. Jediná vec čo sa zmenila je rýchlost -rytmus pohybu , paterny však funguje rovnako. Máš pravdu, že celé je to o psychike o tom aby trader ustál nejaké straty a preto je to trh fakt pre väčšie účty a skúsenosti. Ja som si na to vyčlenil rizikový kapitál ktorý sa pokúsim zveladiť, pokial ho prešvihnem nič sa nedeje idem dalej po starom...FESX a pridal som už aj meny.


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim ta Gladiator,

vcera som skusil FDAX, (vid screen) zaujimal by ma tvoj nazor na ten obchod, ci by si to robil podobne alebo inak vstupoval / vystupoval,...

Rad by som ta poziadal o nejaky screen ohladom PA analizy na grafe nejakej meny, nakolko som sa snazil si nastavit graf, ...ale stale tam mam len prerusovane usecky,....proste nezmysly...

Dik.

Good luck ! :) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.
×
×
  • Vytvořit...