Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Tip pro intradenní obchodování: denní a týdenní cíle


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 107
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Borax: Zdravím
D ělám to velice podobně jako ty.Je mi to tak bližší. Občas by tě tvoje cíle mohly nutit dělat více obchodů než je zdrávo. Dnes například 3 obchody. Více obchodů už je pro mně osobně dost riskantní. Většinou se totiž člověk snaží udělat víc obchodů když jde do minusu. A když jsi v plusu po třech obchodech tak už profit stejně bohatě stačí. :)
hodně úspěchů všem!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hany: Podle mě jde o intenzitu pocitu, který obchodníka zasáhne ať už se jedná o zisk nebo o ztrátu. Nebezpečná je jak chamtivost vyvolaná ztrátou a následnou snahou získat ztrátu zpět nebo i euforie vyvolaná ziskem. Je třeba intenzitu pocitů zažít a postupným tréninkem otupit. A každý sám musí poznat, zda ho více rozhodí ztráty nebo zisky. Osobně jsem sám sebe překvapil, jak jsem byl rozhozen prvním větším ziskem, ale samozřejmě i ztrátou - ono v tom moc rozdílu není, hlavně u nás začínajících obchodníků, kde chybí zkušenost.
Ať se daří přeje Lukas:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Josee,
ne při paper, jsem tuto podmínku neměl ... i pri live mám základní "nastavení" 2x SL a konec, profit 200 USD/den a konec nebo 2x win obchod a konec. To jsem jen jel i pri paper, ale tam fakt nemám problém s čímkoli, při paper mi hlava neděla nic, ať se snažím, jak chci ... striktní omezení při mém současném live na pouze 1 obchod/den a konec bylo pro mne nutnost. Samozřejmě pokud se ukáže, že beru signály pouze dle plánu, tak to opět uvolním.

M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Skvělý článek. Nejen, že je velice důležitý takový denní a týdenní cíl mít z hlediska dobré správy svých financí, ale je to rovněž i skvělý nástroj jak si trénovat a budovat disciplínu.

PS: Co se týče těch uvedených targetů, myslel jsem si, že se Tomáš pohybuje už v trochu jiných číslech.
Link to comment
Sdílet pomocí služby

rolex:

zda se ti, ze Tomasovi targety jsou male?:) mno nevim..pokud ma tydenni target 1,000 USD, pak to za mesic dela 4,000 USD na kontrakt..pri poctu napr. 10 kontraktu to je v souctu 40,000 USD mesicne, tj. cca 800,000 CZK mesicne... me to jako uplne nejnizsi suma nepripada :) ale kazdy muze mit samozrejme jine predstavy..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Velmi vhodný je i kompromis: Při určitém denním čí týdenním komplet zisku a ztrátě dále vyloučit patterny-strategie s menší úspěšností a pokračovat jen s těmi s vyšší pravděpodobností úspěchu dle BT a dané situaci na trhu. Takhle mi to vychází statisticky nejlépe:) Hezký den.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Skvely clanek. Jedu NQ a muj denni cil je udelat mezi 100$ az 150$, takze kdyz vyjde prvni obchod tak koncim. Max denni ztrata je 150$ a tydenni cil je 250$ az 300$. Kdyz se mi to podari dosahnout driv tak obchoduju dal ale vic si vybiram, coz nekdy nefunguje jak bych chtel :) (potencialne horsi obchody ktere nevemu jdou mym smerem a hodne odfiltrovane obchody se pak nepodari)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 years later...

Super článek, další věc do mého obchodního plánu.

Zatím mám jen plán na celý měsíc a to jen v případě ztráty (o profitu jsem nikdy neuvažoval). Měsíčně jsem si stanovil, že přestanu obchodovat při poklesu účtu o 10%, a pokud mám 3 měsíce za sebou ztrátu 30%, tak přestanu úplně obchodovat a vrátím se zpět na papertrading.

PS: Zajímalo by mě, jak nastavit měsíční limit pro profity, kolika násobek denního profitu by to mohlo být?

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...