Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Tip pro intradenní obchodování: denní a týdenní cíle


Doporučené příspěvky

zdravím,
ještě doplním drobnost ... pokud "hlava nechce, tak platforma pomůže", používám OEC Trader a tam je integrovaný Risk monitor, kde mám nastavené parametry, kdy chci ukončit obchodování, tedy jen pro ztrátu ... pak mi platforma zkrátka uzavře obchody a shodí příhlášení ... (tu) myslím, že tato vychytávka bude dostupná ve více platformách

M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 107
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

zdravim,
ja obchodujem na etapy - to je doobedna a poobedna seance a medzi tym je chop. taktika dava malo signalov za den, a v jednotlivych etapach sa snazim zhrabnut vsetko co sa len da. cez chop sa neobchoduje. hlavna myslienka spociva v tom, ze vy nikdy neviete, ako sa trh rozbehne a takisto neviete ci sa vobec rozbehne vasim smerom - i ked statisticky by to malo sediet s backtestom. chcem tym povedat tolko, ze ti, ktori chodia na fixne PT, a vystupia pri 200-300 USD a trh nakoniec da dajme tomu 600-800 USD, tak sa jednoducho o to obrali. a nech maju straty zo zakladneho SL 150 USD, jednoducho nemaju potencial ich kryt. takato taktika nemoze daleko zajst. preto si osobne myslim, ze je najprospesnejsie z trhu zmykat co sa len da, pretoze nikdy nemate ziadne zaruky a je treba straty niecim dotovat.
od toho sa potom odvijaju plany - plany su orientacne. akekolvek fixne zavazky ma len znervoznuju, dostavaju pod tlak a robim chyby. boli mesiace, kde 2 tyzdne som nebol schopny sa pohnut - taktika mala svoje temne dni, a vyhrabalo sa to az v druhej polke mesiaca. vazeni, moja skosenost je teda taka, ak plany - tak orientacne, mat nejake mesacne minimum, ktore taktika zarucene da, vsetko nad ramec je bonus. do rozskatulkovavania tyzdnov by som moc nesiel, lebo to len znervoznuje a zaklad je skalopevne sa drzat taktiky...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím. Obchoduji sice zatím pouze paper, ale o denních a týdenních targetech jsem již přemýšlel a jak čtu zde na finančníkovi, tak je i zahrnu do svého obchodního plánu. Již několikrát se mi na demu stalo, že jsem vytvořil velmi hezký profit na úvod obchodování, ale po té jsem byl schopen tento profit, ať z části nebo celý, odevzdat zpět. Proto sem také začal uvažovat o těchto targetech a dneškem počínaje je také začnu praktikovat (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky za článek.
Začal jsem papertrading YM. SL 60$, PT130$. Cíl: měsíční profit 1000$, týdení cca 300$. Pokud je první obchod PT, ten den končím, pokud první 2 obchody SL, také končím. Strop jsem si dal max. 3 obchody/den. První týden jsem jich dělal víc, ale v minulý týden jsem použil pravidlo při prvním úspěšném obchodě stop, a bylo to lepší i z hlediska psychiky. Chci ještě vyzkoušet systém kdy při profitu > 100$ můžu vstoupit do dalšího obchodu pokud se cena rozjede ve směru trendu s hodně přitaženým SL na 20$ a úměrně k tomu snížený PT na cca 50$. Zjistil jsem totiž že u většiny úspěšných obchodů mám následující svíčku (používám graf RB10) po vstupu ve směru trendu a případná korekce přijde až když jsem v profitu 50-60$. Toto chci ovšem aplikovat jen ve dnech kdy je jasně stanovený trend a chci si tímto mini obchodem mírně vylepšit zisk. Nezkoušel někdo něco podobného?
Jinak pro papertrading jsem si stanovil měsíční cíl o něco vyššší, tj. 1300-1500$. Snad to není na YM nereálné. Pokud se mi tohle podaří 3 měsíce za sebou, tak potom live.
Za případné reakce zkušenějších děkuji předem.

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím. Já jsem donedávna žádné targety na zisk (ať už se týká zisku na obchod, denního/týdenního/měsíčního zisku) nepoužíval. Na ztráty samozřejmě ale ano. A to nekompromisní SL na obchod a maximální denní ztráta (pro každý pattern/systém zvlášť).
Targety na zisky mi vždycky v backtestech vycházely, že snižují průměrný zisk na obchod. Na druhou stranu ale dokáží vylepšit jiné charakteristiky jako je drawdown, doba trvání drawdownu a počet ztrátových obchodů v řadě. Takže do některých systémů jsem zavedl denní targety. Týdenní ani měsíční targety nepoužívám.
Co se ještě týká řízení ztrát. Osvědčila se mi tzv. "záchranná brzda". Sleduji equity křivku každého systému zvlášť a kreslím pod ní bollinger band ve vzdálenosti jedné směrodatné odchylky od průměru posledních 20-ti dní. Pokud se equity křivka dostane pod bollinger, systém přestávám obchodovat a znovu začnu až se equity dostane nad bollinger. Funguje mi to téměř na všech mých systémech a dokáže to "oseknout" dost nepříjemné drawdowny v dobách, kdy se systému naprosto nedaří.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mé denní limity jsou:
Pokud během první hodiny až hodiny a půl mám profit víc než 400 $ na K již více neobchoduji. Co se týče ztrát, velmi záleží, jaké to byly ztráty. Jestliže vezmu po sobě dva obchody mimo obchodní plán, už víc neobchoduji, protože vím, že ten den není má psychika v pohodě a je lhostejno zda to byly ztráty nebo zisky. Prostě pokud mám problém s plánem, jednám impulzivně a i kdybych měl dva zisky po sobě, ale mimo plán, jen si koleduju o vydělané zase přijít. Pokud je vše podle plánu, jsou mým horním limitem 3 ztráty po sobě, coz je 3 x 150 $ tedy 450$. Statistiky si vedu velmi podrobné, ale protože live zatím obchoduji krátce, ještě není dostatek dat na nějaké závěry. Osobně je pro mě v této fázi obchodování nejdůležitější statistika dodržování obchodního plánu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ja mam nastavene targety v % nie v absolutnych cislach. Aspon nemusim revidovat svoj plan vzdy ked mi narastie equity, scaluje to nalezite na velkosti uctu. -3%/+8% su moje denne cisla, zvazujem zmenu na -4%/+10%.

miro podobnu situaciu som riesil aj ja rozhodoval som sa medzi rovnakym pristupom a musel som si na to spravit v excely statisticky model. Vyslo mi ze strategia ktora bude taka ze kazdy den spravim min a max 2 obchody (tzn kazdy den 2 obchody bez ohladu na vysledok) je lepsia (davala mi lepsie vysledky) nez moj povodny plan ze ak trafim PT skoncim, ak SL spravim 2hy obchod. Dokonca aj DrawDdowny vychadzali lepsie. Nakoniec som sa teda rozhodol robit 2 obchody denne a zatial to vychadza.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to athoos: Měsíční cíl 1300-1500 na YM je podle mého názoru z dlouhodobého hlediska nereálný. Backtestové výsledky ti možná takovou částku dají, ale live je trochu o nečem jiném než back i paper. Myslím si, že ze začátku budeš štastnej jak blecha za 400-800 dolarů na kontrakt za měsíc. Mluvím z vlastní zkušenosti, také obchoduji YM, od listopadu 08 jedu live. Zdůraznit chci ale jednu věc: trading je v první řadě velmi individuální záležitost, takže pokud někdo dělá na YM oněch 1300-1500 měsíčně na kontrakt tak je machr.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Vás,
když jsem byl na kurzu Tomáš povídal, že 2000-3000 by měl tískat každý při obchodování systému FinWin. Backtestuji seanci, která trvá 4. měsíc. První dva měsíce se mi dařilo potom jsem se dostal v průměru pod 2000. Teď je otázka, kde jsem polevil... Kvalita statitického vyhodnocení je závislá mimo jiné i na počtu analyzovaných vzorků. Kolik je správný počet obchodů po provedení analýzy?
Často se mi stává, že čekám na obchod i několik dnů, potom se mi podaří chytnout nějakou ztrátu a týdenní cíl by byl ten tam a má psychologie by trpěla navíc nedosažením cíle. Já osobně mám stanovené limity - kolik, co a kdy obchodovat. Cílem je konzisteně vydělávat. Pokud výsledek klesne pod 1500/kontrakt/mesic, jdu backtest znova a hledám, kde jsem polevil.
Obě strany mince cílů z mého pohledu jsou následující.
1. Vyhodnocení prováděné příliš často vede k přílišnému soustředění na výsledek a ne na samotný proces obchodování - dodržování obchodního plánu, a tak se může stát, že začnu hledat příležitosti, kde nejsou, jenom proto, abych se snažil dosáhnout nějakého cíle, přitom se tím spíš od cíle vzdaluji, protože obchoduji pod taktem chamtivosti a ne pod taktem obchodního plánu.
2. Jsme na trhu proto, abychom vydělávali, tudíž náš cíl je naší motivací.
Díky za článek.
Ať se daří přeje Lukas:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nejraději (nejen v tradingu) napřed stanovuji dlouhodobé cíle, potom ty krátkodobé. Při tradingu jsem to dříve dělával v obchodím plánu (např: za rok chci vydělat XXX, za měsíc XXX/12 a za den XXX/252).

Postupem času jsem zjistil, že tím dostávám "sen" (nice to have) a tak dnes nejdříve vytvořím strategii a při zpětném testování zjistím její limity (expectancy a payout, max sys DD, profit factor, průměrný w/l, počet w/l, řadu w/l za sebou, atd.). Pro vybrané "nadějné" straterie provádím ještě walk-forward test zejména s ohledem na robustnost a stabilitu v různých fázích trhu.

Poté provádím dopředný test - až u strategií filtrovaných dle mého osobního naturelu (tolerance rizika, únosnost poměru w/l, velikosti účtu - resp jeho části určené pro daný trh, atd.) - tam, zpravidla na demo účtu, odzkouším, zda strategie příliš "nevybočuje" z předem otestovaných mantinelů.

Výsledkem potom je, že přesně vím, co můžu od svého systému očekávat (must to be) a pokud vybočí ze statistikou otestovaných limitů, tak ho přestávám okamžitě živě obchodovat (např. max sys DD klesne pod určitý klouzavý průměr ekvitní křivky, dosáhnu otestovaného počtu ztrátových obchodů v řadě, atp.). Většinou takové systémy dále sleduji, jestli se ještě "vzchopí".

Čili tvrdou realitou zůstává, že zpětnou vazbu musím provádět neustále a malování si vzdušných zámků (viz. jako na začátku) do tradingu moc nepatří. Jsem to přece nakonec já, kdo se musí přizpůsobit trhu, nikoliv on mě, že ano? ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dovolte, aby som sa podelil so svojimi skusenostami.
Na trh aplikujem svojich 6 paternov s cielom dosiahnut zisk na 1 DAX kontrakt 12.500 Eur (600 Eur / den).
Pattern d 35v mi nadeluje viac strat ale zastihuje prudke zmeny trendu s vacsim PT (protitrendovy patern).
Pattern 20v a 30v - trendove patterny mi nadeluju slusne profity v trende trhu s mensim PT ale rovnakym SL ako protitrendovy patern d 35v.
Pattern R 30v - reverzny patern s PT a SL podla volatility, 1-3x za mesiac.
Pattern D 100 PT - patern postaveny na 5x nizsom time frame ako ostatne paterny s rovnakym PT a RRR 2:1, je to patern vhodny pri chope a proti trendu na "vydobavanie" ziskov pri chope vo vyssich time framoch.
Zisk Februar - 16 225 Eur na 1 kontrakt.

Ide vsak o moje vlastne paterny a diverzifikacia mi napomohla k tomu, aby som sa sustredil na viac paternov a na dosiahnutie konzistentnych vysledkov v trhu. Obchodovat vsak musim od 9.00 do 17.30 h. Diverzifikacia je skvela vec a netreba na nu zabudat pri zostavovani obchodneho planu. Cest knihe "Jak se stat intradennim obchodnikem"!

Nech sa dari!


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Také zde všechny zdravím,

určit si denní PT a SL považuju za zásadní věc, kterou je potřeba dodržovat (když už nic jiného). Především co se týče denní ztráty je velice užitečné stanovit si, co jsme ochotni riskovat.
Obchodovat živě jsem začal teprve před dvěma měsíci a po úvodních pár slušných ziscích, jsem se dostal do drawdownu, který byl o něco větší než jsem na papíře kdy zažil. Samozřejmě jsem znervózněl, což mělo za následek, že jsem se začal chovat velmi velmi neprofesionálně, a tedy ztratil jsem ještně pár stovek dolarů. Teď obchoduju jen nejlepší pattern co mám a doufám, že mě vytáhne z červených čísel zase do černých. Jinak řečeno, jsem v začátečnické fázi, kterou soukromě nazývám "boj o nulu".
Pointa tohoto příběhu je ta, že nemít stanovený limit "2 ztráty na den a dost!", tak jsem v daleko obtížnější situaci než skutečně jsem.

Všem přeju mnoho zdaru a sílu dodržovat obchodní plán na 100%.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...