Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Tip pro intradenní obchodování: denní a týdenní cíle


Doporučené příspěvky

Takže s odstupem dvou let kdy jsem obchodoval hlavně na simu a dnes kdy jedu live,bych ohledně denních cílů řekl asi toto. To jaký si zvolit denní cíl je závislé také na tom jak se cítím.Mám dny že udělám jeden obchod třeba i do plusu a jsem nervozní a cítím že kdybych obchodoval dál tak bych určitě něco ,,zkopal" tak toho radši nechám a spokojím se i s málem.A někdy když jsem v pohodě a relativně v klidu (což je samozřejmě ideální) Tak si troufám dát si větší cíl.Samozřejmě v závislosti na volatilitě a pohybu cen.Osobně bych si asi nemohl dát cíl denně vydělat třeba 200 dolarů a dost a nebo 2krát stop a dost.Vystupuji na posouvaném SL. Když vydělám prvním obchodem třeba 200$ a trh se hýbe a slibuje další hezký pohyb(NQ) , obchoduji většinou po krátké pause klidně dál,ale hodně konzervativně.Neznamená to že musím za každou cenu vstoupit do obchodu a vydělat víc. Pro mojí hlavu jsem svuj imaginární PT splnil a od teď si mohu obchod opravdu vybírat.Když prvním obchodem prodělám což se často stává, protože je muj první obchod dne většinou agresívnější.Nutí mne to opět se víc pozorovat.Takže pro mne je spíše důležitější ten DEN nejlépe každý den končit v plusu je jedno jestli 40$ nebo 400$.( Druhá možnost je samozřejmě velice příjemnější.) Ale myslím že cíle jsou věc individuální a každý na to přijde časem sám.
Přeji hezké obchody: Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 107
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

z mojeho pohledu zase není uplně dobré dávat si limity v konkrétních částkách - hlavně u začínajících..jednak protože neuplně zkušený obchodník může zplodit uplný paskvil a jednak pro to, že to může na začínajícího dost tlačit (třeba ho to může podvědomě nutit, aby neúměrně natahoval profit targety, aby dosáhl týdenního cíle, nebo neúměrně povolí SL, protože ví, že má daný den ještě rezervu atd.)...

proto mně osobně nejvíc pomohly LIMITY POČTU OBCHODŮ namísto limitů počtu dolarů (např. právě kvůli změnám ve volatilitě, viz minulé dny)...

velmi důležité je o tom ale opět přemýšlet, než si něco střelím do plánu..stěžejní je to mít alespoň částečně podloženo obchodními výsledky z backtestu, paperu...uvedu příklad na mojem obchodování:

FAKTA Z BACKTESTU A PAPERU (i REPLAY):
1) málokdy se stane, že bych měl za den víc obchodních příležitostí než 1-3
2) málokdy následuje bezprostředně po prvním zisku v daném dni další zisk
3) průměrná ztráta tvoří cca 1/3 průměrného zisku

toto byly nejdůležitější fakta pro stanovení následujícího:

1) po prvním zisku daný den končím
2) po první ztrátě nebo BE pokračuju
3) po druhé ztrátě nebo BE končím

toto jsou moje limity..lze z nich snadno vyčíst že jsem konzervativnější a snažím se víc chránit kapitál, ale funguje mi to dobře..

jinak co se týká profitů, mám i svou ideální dolarovou zónu, pro jak velké profity v "běžné" volatilitě chodím..stejně tak mám svou hranici pro jednotlivé SL (tuto vnímám daleko silněji než profit zónu)..naprosto stěžejní je pro mě ale stanovení limitů obchodů..

samozřejmě to nemusí sedět každému a na každý styl..jsou styly, které vyžadují mnohem více obchodů a takovým to sedět asi nebude..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Děkuji za aktualizaci článku. S jeho závěry souhlasím.

I mě se několikrát stalo, že jsem po zisku na počátku dne nakonec odevzdal ještě víc. Myšlenku stanovit si denní cíl zmiňoval Petr také na loňském školení e-mini I. Po několika špatných dnech jsem jí začal uplatňovat a přináší mi úspěch. V současnosti používám pravidlo, že přestávám obchodovat živě jakmile dosáhnu denního zisku 300$, mám 3 ztráty v řadě nebo uplyne hodina a půl - podle toho, co dřív. Vypozoroval jsem, že když nastane, kterákoli z těchto události, mám sklony dělat chyby. Toto pravidlo mi přináší větší klid na obchodování. Je možné, že některý den nedostanu z trhu maximum ale v celkovém pohledu mi to rozhodně prospělo.

Ještě bych rád dodal, že těch 300$ není cíl, ktrého musím každý den dosáhnout (a taky zdaleka nedosáhnu) ale hranice, po jejímž dosažení přestávám živě obchodovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,
dobry clanok. Co sa tyka mna ja nemam stanovene profit targety pretoze ich nepouzivam, ale za to mam stanovene podobne ako Majkll limity poctov stratovych obchodov.

- Ked pocas obchodneho dna dosiahne obchod moj zakladny SL 2x za sebou, v tuto chvilu si davam odstup od trhov na 2 hodiny. Po 2 hodinach sa vraciam k pc a obchodujem dalej. Ak aj potom nasleduje strata, uzatvaram cely obchodny den.
- Mam este jednu vynimku kedy mozem obchodovat aj po 2 stratach (trh musi vykreslit urcitu formaciu a signal ktory mi z backtestu a paper daval 98 percentnu uspesnost) Vtedy mozem obchodovat aj hned po 2 stratach. Ak ale tento signal nevyjde, opat uzatvaram cely den. AK vyjde tak potom dalej pokracujem v obchodovani

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den vsetkym,

taktiez dakujem za vyborny clanok. Kedze som len pred necelym mesiacom presiel na live, na zaklade backtestov a paperu sa mi najviac z hladiska psychiky osvedcilo ako Majkllovi limitovanie poctu obchodov za den. U mna je to konkretne max 2 obchody denne, ci uz skoncia PT, BE alebo SL..
O stanoveni financnych, ci uz dennych alebo tyzdennych limitov pouvazujem a mozno ich zahrniem do svojho OS..

Pekny horuci den..

Tomas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim

Ja som do svojho O.P. tiez zahrnul Limit obchodov na den aby som mal 100% kontrolu nad stratami
- mam presne stanovene PT aj SL a tak viem ze ak mam 1 ziskovy obchod, tak v dany tyzden uz nebudem stratovy
- s pohladu psychologie to je pre mna lepsie lebo sa nemusim az tak obavat o ucet

majkl:

To aj mne vychadza z backtestov a Sim ze po prvom ziskovom obchode v 80% pride stratovy obchod
- takze mam podla O.P. jeden obch. na den (preobchodovanie to je zla vec )


"Konecne som prestal verit a zacal mysliet. (tu) (tu) (tu) (tu) (tu) (tu)

:) :) :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Uroboros111 Napsal:
-------------------------------------------------------
> Čím to je, že většina tu je po prvním obchodě dost
> často v zisku? Asi těžko jen soustředěností, když
> spousta lidí obchoduje jen 2 nebo 3 hodiny. Neberu
> v potaz začátečníky. Tam hraje roli cokoli. Proč
> tedy další obchody statisticky jsou neúspěšné.
> Nejde mi to do hlavy.


---nevím, jestlis to myslel tak, jaks to napsal, ale pokud ano, tak se pleteš..to, že většina je po prvním obchodě v zisku je diametrálně odlišné od toho, že většina po prvním zisku ztratí nebo chytne BE..

pokud se tedy budu obecně bavit o obecném pravidle že většina po prvním zisku ztratí nebo chytne BE, tak je to dle mého proto, že se buďto bojí o zisk a to jim svazuje ruce, nebo jsou přemitovavaní a to jim ty ruce zase moc rozvazuje..obě možnosti každopádně negativně ovlivňují obchodníkovo obchodování a psychiku...bavím se samozřejmě o těch, pro které to obecné pravidlo o prvním zisku platí (a taky je určitě daleko víc různých dopadů prvního zisku na obchodování - já to jen chtěl naznačit v čem může být problém)

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Je opravdu zajimave sledovat pristupy dalsich obchodniku k teto veci a jejich zduvodneni, proc to delaji.

Pro me je dulezite uvedomit si, proc si podobna pravidla do sveho planu davam. Jednu skupinu tvori pravidla typu - co delat, co je zadouci. Tato pravidla jsou celkem zrejma - zejmena byt ukazneny a provadet obchody podle planu. Jsem na tom podobne jako Majkll - nevyhovuje mi stanovovat si konkretni cile v absolutni hodnote. Trhy jsou pokazde jine a jakmile neco "musim", tak mi to nesedi

Druhou skupinu pravidel tvori nezadouci chovani - co nedelat, ceho se vyvarovat. Sem bych zaradil i doporuceni dnesniho clanku. Nejakou dobu mi trvalo nez jsem si to uvedomil. Vzdyt zisky jsou spravne a jejich omezovani je zdanliva hloupost. Kdyby nebylo psychiky opravdu by nemelo omezovani zisku smysl. Kdyz se mi ale nekolikrat stalo, ze po vetsim zisku jsem v euforii udelal serii chybnych obchodu, uz to smysl dava. Do euforii se jeste stale dostavam, ale uplatneni pravidla zabrani, aby me to stalo penize na uctu. Dokud se zisky nenaucim zvladat v klidu, prestanu jednoduse po vetsim dennim zisku obchodovat. Je to jednoduche a ucinne. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,

Vedet,kdy prestat povazuju za jeden s klicovych Bodu obchodniho planu (samozrejme,pokud se to dodrzuje:)
Souhlasim s tim, co pise Majkll, take u me se denni limity profitu v $ nefunguji. Spis je tu otazka momentalni situace na trhu. Jine je to u ztrat, tady mam stanovenou pomerne presnou castku, ktera me nejak zvlast neboli.

K tem targetum dodam:

* Pokud napriklad beru obchody s RRR 1:3,tak vim, ze po dosazeni PT uz trh zbytek dne takovy pohyb nenabidne proto je lepsi skoncit.

* Sel jsem jeste dal a pokud obchod, kterej z nejruznejsich duvodu nevezmu (napr. nedostatecne RRR), dosahne na PT, znamena to pro me take konec dne.

*Konktretni tydenni profity. Ano redukovat, ale proc prestavat obchodovat? (Brat napr signaly jenom do trendu s mensim riskem atd.)

P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...