Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Tip pro intradenní obchodování: denní a týdenní cíle


Doporučené příspěvky

no ja som mal tyzdeny PT 200, a dalej som to nedelil na dni, a ked som mal na TF PT 200, tak sa mi to moze kludne stat, dat si denne PT 40 SL 20 na tf tak to neni nic moc... preto mi pride asi rozumnejsie zvysit tyzdenny PT a stanovit nejaky rozumny SL,
len na jednej strane to je tak ze ako zaciatocnik by som potreboval skusenosti, ale na druhej strane ako zaciatocnik mam obrovsku sancu to posrat... cize moze byt menej viac, ked po prvom tyzny by som mal stratu cca spomynanych 1000 dol tak to by ma uz zlozilo trochu, preto som uvazoval o nizsich tyzdennych PT kde by bolo realne rocne zhodnotenie aspon 100 dol...

mixaJ - jj tak to myslim , ze ak chytim dane PT tak prejdem na paper, ked chitim planovane SL tak tiez to ukoncim napr...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 107
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

[ital] Riku [/ital]
Tak tady se neshodnem. Zde se silně projevuje různost osobnosti.
Každý máme svůj přístup, který vyhovuje (každý jsme jiná indivvidualita).

Ad můj paper.
Když jsem se soustředil na $$$, tak jsem prodělával (protože jsem měl danný denní/týdenní PT).
Dnes se snažím mít co nejméně ztrátových obchodů a co nejvíce kvalitních obchodů.

Mě vyhovuje mít kvalitní obchod se zajímavým RRR (RRR alespoň 1:2 - PT/SL definuji podle SR úrovní a ne fixního PT).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MixaJ Napsal:
-------------------------------------------------------
> Riku
> Tak tady se neshodnem. Zde se silně projevuje
> různost osobnosti.
> Každý máme svůj přístup, který vyhovuje (každý
> jsme jiná indivvidualita).
>
> Ad můj paper.
> Když jsem se soustředil na $$$, tak jsem
> prodělával (protože jsem měl danný denní/týdenní
> PT).
> Dnes se snažím mít co nejméně ztrátových obchodů a
> co nejvíce kvalitních obchodů.
>
> Mě vyhovuje mít kvalitní obchod se zajímavým RRR
> (RRR alespoň 1:2 - PT/SL definuji podle SR úrovní
> a ne fixního PT).
>
>
>
> Jaroslav Mixa (Junior Trader)
> --------------------------------------------------
> --------------------------------------------------
> --------------------
> Sebepoznání a vzdělávání je úspěšnou cestou k
> tradingu...

Mluvíme každý o něčem jiném. Já i článek mluví o cílech nebo hranicích, které by měl každý mít a jak jinak vyjádřený výši zisku resp. prodělku. Ty mluvíš o stanovování PT, SL a RRR.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Mluvíme každý o něčem jiném. Já i článek mluví o cílech nebo hranicích, které by měl každý mít a jak jinak vyjádřený výši zisku resp. prodělku. Ty mluvíš o stanovování PT, SL a RRR.

RiKu: Vsetci hovorime o tom istom o cieloch , ale ciele su rozdielne a pritom rovnake. Nemusi byt kazdy ciel v dolaroch !!!!
Napriklad ciel : mat co najlepsie vstupy podla O.P. a drzat uspestost vstupov napr. 50% - ti nakonic zabezpeci ze v dani tizden zarobis 500 USD ( ciel bol robit kvalitne vstupy a odmena je v dolaroch)

- takze ciele su rozdielne ale odmena za dosiahnutie ciela je aj tak v Dolaroch a pritom nemusis mysliet na peniaze
Mysliet len na penieze ta dalej neposunie.


:S :S :S :S :S :S
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tomm02: mal som za to, že cieľ majú všetci, krotí obchodujú na celom svete rovnaký: zarobiť si peniaze. To poznáš podľa jedného jediného: plus na tvojom účte. Podľa čoho hodnotíš "čo najlepšie vstupy" ? Ani 90% úspešnosť nevypovedá o tom, že systém je ziskový. Naopak: zisk: 100 USD vypovedá o všetkom a nezaujíma ma aké nástroje sú za tým.
P.S.1: tíždeň sa píše s "y" :-)
P.S.2: na co myslíš ty, keď nie na peniaze?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

RiKu:
Peníze nemusí být cílem, ale jsou dobrým měřítkem pro zjišťování úspěšnosti obchodování.

Umím si představit případy, kdy bych zisk 100 dolarů považoval za velký úspěch a jindy zas za velký neúspěch. Podle tebe je to ale pořád stejných 100 dolarů.

Obchodování řízené stylem: "dnes (tenhle týden, měsíc) mi chybí ještě 50 dolarů do splnění plánu, honem, kde je nějaký obchod ..." považuju pro sebe za nevhodné. I když to někomu může vyhovovat a je v tom i úspěšný.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Paja1: Pokud je mým cílem vydělat 100 USD za den, tak pokud je vydělám je to úspěch. Nezávisle na tom, že jsem mohl vydělat 100x víc. O stylu: "rychle, rychle ještě X dolarů" nikdo nemluvil.

Ještě jednou: článek byl o stanovování denních (týdenních) cílů. Podle mně je to základ všeho. Hrubý příklad: Chci vydělat 50.000 Kč / měsíčně. T.j. cca. 3000 USD. Pokud budu obchodovat každý den měl bych vydělat cca. 150 USD / den. Pokud tohoto čísla dosáhnu v rámci dne, měl bych skončit a počkat si na další den. Netvrdím ale, že je to fixní cíl a pozici (-e) je potřeba uzavřít když to vypadá dobře. Pokud mám +100 USD, můžu obchodovat. Samozřejmě ne stylem: rychle rychle, ještě to stihnu. Pokud mám -100 USD (nebo jinou částku, která převyšuje max. ztrátu z finančního plánu) skončím a počkám si na další den. Se ztrátami by se mělo počítat při stanovování PT.

A vo vo vo tom byl ten článek :-)

R.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

RiKu :

Tvoje predstavy o tom ze vsetci maju ciel iba peniaze su skreslene. Tvoje clanky su iba 100 dolarov , 100 dolarov , 100 dolarov. A kde je O.P. u teba. Na akom mieste, ked pises ze ti je jedno ako to zarobis. To chod rovno vykradnut BANKU a je. Citat : (Naopak: zisk: 100 USD vypovedá o všetkom a nezaujíma ma aké nástroje sú za tým.)

A este raz: Ciele su rozne, zavisi na tom aky si clovek. Tvoje ciele su peniaze to uz vsetci vieme. Ale preco sa to kazdemu snazis povedat to je ina otazka.

P.S.1: tíždeň sa píše s "y" :-) - Dakujem za upozornenie, budem sa snazit popracovat na gramatike
P.S.2: na co myslíš ty, keď nie na peniaze? - U mna su peniaze v rebricku asi na 7 mieste, ja nie som materialisticky clovek a nemusim mat to iste co sused. A je to pre mna urazka ja nie som cely svet, ja som ja a cely svet nech si robi co chce. ( moze aj zarabat 100 USD )

PS: Moj posledny prispevok k tejto teme.
PS: A nech ti to vydrzi kym este tie peniaze mas, lebo nikdy nevie co sa moze stat. Prajem vela uspechov v tradingu.

(tu) (tu) (tu) (tu) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 tomm02:

Prosim te, muzes mi resp. nam tu vsem predestrit tech 6 bodu pred temi penezi ? At si hlavu lamu jak chci, tak jsem jich teda moc nevymyslel. Mozna jeden, ale i tak jsou penize stejne az na prvnim miste. Nebo ty chodis do prace pro svoji zabavu, pro zabavu okoli, zijes z dividend, jsi multimilionar... nebo jak to je ? Dej sem prosim k dobru tech tvych sest bodu co stoji pred vydelkem, zaopatrenim rodiny, pred penezi ktere ti umozni delat veci ktere chces (at uz to jsou tvoje osobni pozitky, nebo charita...). Nebudu to dal komentovat, ani ti tvoje teze nijak brat, ale vazne me to zajima. Jinak je to s prominutim desnej blabol. (V pripade, jestli je trading tvuj hlavni prijem..., jestli je to jen konicek, pak je to mozna o necem jinem, ale pak to musis uvest)

Diky a at se dari
Rob

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tomm02: Prepáč, ale Ja o voze, ty o koze.
Základ bol článok kde sa hovorí o denných (týždenných) cieloch. Ja som s tým súhlasil. Nie je to o 100 USD. To je len pre predstavu. Možeš tam mať 1, 5, 20, 50, 236, 481 atd.
Nie je to ani o tom aké uznávam hodnoty resp. ciele v živote.

Zdar.

R.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

RiKu:
Je pravda, že o "honem, honem ... " jsi nemluvil, to jsem si iniciativně přidal.
Řekni mi tohle - mám plán na 150 dolarů denně, abych měl příjem 3000 dolarů měsíčně, který potřebuju na živobytí. A najednou v polovině měsíce zjistím, že jsem ve skluzu, takže bych už neměl denně vydělat 150, ale 250. Co s tím, zvlášť za situace, kdy ty peníze opravdu potřebuju (hypotéka ...)?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

paja1:
Jenom pro jistotu: já nejsem žádný exprt a sám se snažím o to abych mohl z obchodování žít. Zatím jsem v rámci všech chyb o kterých jsem všude četl pěkně zahučel :-) Třeba to co píče Tomáš a Petr v jejich knihách je úplně přesně že života jak jsem to zažil i já.

Pokud máš skluz, musíš obchodovat stále stejně. Obchoduješ tak proto, že to máš předem odzkoušené a víš, že zisky přijdou. Pokud nepřijdou déle než na co jsi měl být připraven z testování, změnily se podmínky a je potřeba přizpůsobit samotný systém, kterým obchoduješ. Dobré je se asi podívat kde jsi prodělal, zda si dodržoval plán, zda byly dobře použité SL a PT atd.

Na teorii mně užije :-)

R.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rob99:
Nevím, jestli bych dal dohromady právě 6 bodů, ale několik mne jich napadá: zdraví, rodina, děti (a když budou čtyři, jsme už na těch šesti bodech :) ), dál třeba práce, koníčky ... Chci zdůraznit, že nemám na mysli materiální zaopatření rodiny, dětí, koníčků ...
V našem světě to jde bez peněz těžko, takže potřebné jsou, ale není třeba z nich dělat fetiš. Přijde mi výstižný bonmot "lidi si kupují věci, které nepotřebují, za peníze, které nemají". To je možná základ současné krize.
V náhledu na peníze hraje jistě roli i to, že lidi považují za důležitější věci, které jim chybějí, než ty, které mají.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 paja1:

Ze vam do toho jeste skacu... Trading je o vsem moznem, jen ne o stalem a pravidelnem prijmu. Nemuzes zadny system, ani obchodni plan postavit na teto teorii. Jestli potrebujes "pravidelny" zisk...musis mit bud rezervy, ktere ti pokryji pripadne ztratove obdobi, nebo to proste takto nemuzes delat. Obchodovat resp. vydelavat si na zivobiti jako trader stylem 100$/den a dost... a podobne hratky... vedou drive ci pozdeji k velmi spatnym koncum. Je to jen otazka casu. Ono to zni velmi hezky a relativne "bezbolestne"... vydelat 100$/den... nicmene jestli obchoduje seriozne, mas OP a nejakou obchodni strategii, tak urcite vis ze to takto nejde naplanovat.. Jestli resis problem napr. ze "musis" vydelat za mesic urcitou castku... tak to je spatne. Tohle lze resit v momente, kdy ti tvuj MM a RM rika, ze musez obchodovat s urcitym poctem kontraku, a ty obchodujes s mensim poctem. Dokud obchodujes s multikontraky a tvuj MM ti rika ze je to prave ten pocet se ktery v danou chvili muzes obchodovat, pak je to stejne, jako by si obchodoval s jednim. Nemas tim padem rezervu, a v tento moment teorie pravidelnych zisku selhavaji. Namlouvat si, ze dokazu pravidelne vydelat byť v prumeru... napr. tech 100$/den/mesic je sice hezke, nicmene v momente kdy mam MM "na doraz".. jsou to vzdusne zamky, resp. stat se to muze, pak je to Ok, ale hlavne se to stat nemusi. Pak je to pro ty co takto uvazuji pekny prusvih.

Toliko muj nazor. At se sdari.

Rob

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...