Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Tip pro intradenní obchodování: denní a týdenní cíle


Doporučené příspěvky

Omlouvám se. Psal jsem první příspěvek a nějak se to po vložení grafu odeslalo i když jsem to nechtěl.
Šlo mi o jedinou věc: Ne o teorii ale praxi. Když se dívám na grafy zpětně, vím kde jsem měl vstoupit, kde vystoupit, kdy si počkat atd. Tak to ale v reálu funguje. Občas se někomu povede chytit pěkný obchod, pak je ale vykoupen spoustou ztrát. Proto mně zajímal celkový průměr ostatních co se zde pohybují. Chápu ale že většina je ve ztrátě a chlubit se nikdo nebude.
Graf je sice "hezký", ale ve finále z toho vychází "pouze" + 78 USD na jeden realizovaný obchod při jednom kontraktu v ES. 78 USD / 12,5 (jeden tick) = 6. Na to že se hýbou grafy i o více než 100 se mi to zdá bída.

Pokud jsi za celou historii obchodování + 100 / obchod tak je to podle mně supr.

Co ostatní?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 107
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

> RiKu

Taky si myslim, ze se nikdo moc chlubit nebude. Ta informace je totiz uplne irelevantni. Ja jsem to sem napsal spis s umyslem poukazat na to, ze tato informace sama o sobe nema zadnou hodnotu. Neznas velikost myho uctu, frekvenci obchodu, co to vlastne obchoduju... nic. Jediny, co se z toho da vycist, je to, ze jsem v plusu...

Zda se Ti 78 USD na obchod malo? A kolik by se Ti libilo? 200, 500, 1000? Penize v tradingu se nevydelavaji jednim obchodem...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nemyslím si, že je to irelevantní - naopak: je to jediné číslo, které vypovídá o celkové úspěšnosti. (součet zisku/ztráty děleno počtem obchodů kterými jsi toho dosáhl. Irelevantní je pak všechno cos napsal ty. Velikost účtu jako taká neříká nic o tom kdo je jaký obchodník a co obchoduješ je úplně jedno. Cíl je stejný: vydělat peníze. Frekvence obchodů je nepodstatná hodnota v případě, že nechci vědět kolik si celkem (nebo za jinou časovou jednotku) vydělal resp. prodělal. Pokud je tvůj průměr 100 USD na obchod tak si vyděláváš při jednom obchodě za den celkem cca. 2.000 USD měsíčně. Pokud je to pravda, tak jsi dobrý.
A tak mně napadlo a proto jsem se zeptal, že pokud má být výsledkem cca. 100 USD / obchod tak v návaznosti na článek by mělo stačit přizpůsobit PT a SL této hodnotě a budeš na tom stejně.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

[bold] Petr (autor článku): [/bold]
Mít za cíl určité týdenní profity je hezká věc, ale paradoxně se toto může obrátit proti obchodníkovi a nutit ho obchodovat více, než je zdrávo.

[bold]majkll: [/bold]
plně souhlasím s tvým příspěvkem.

Ne soustředit se na částku (profit), ale na počet kvalitních obchodů za den.
Tohle poznání mě osobně posunulo velmi kupředu (sice jen PAPER, ale posunulo).

Tebou zmíněná pravidla by měla být základem každého prvotního OS (především u těch, co májí v začátku problémy se sebekontrolou a než si vymyslí svoje).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

RiKu: pro posuzovani uspesnosti lze pouzit mnoho metod ale prumer na 1 obchod bych mezi ne nezahrnul - nebere v uvahu obchodovany trh. Napr. dvojice 6E-E7, GC-QO, CL-QM generuji stejne signaly. Je ten, kdo zobchoduje tentyz signal na levnejsim trhu mene uspesny nez ten, kdo obchoduje drazsi? Nebo jiny priklad - testoval jsem napr. skalpovaci system, ktery vygeneroval treba 20 obchodu za 2 hodiny s celkovym ziskem 100$ na 1 kontrakt (vcetne komisi) a fuguje i v chopu - je to hodne nebo malo?

Omlouvam se za off-topic v tomto vlaknu se uz k tomu nevratim.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hugos: Promiň. Evidentně si nerozumíme. Podle mně je jedno co a jak obchoduješ. Výsledkem je vždy PLUS nebo MÍNUS na tvém účtu. Článek byl o dosahování cílů a musím říct, že je to přesně o co jde. Dosáhnout svého cíle v rámci dne (nebo dosažení max. povolené ztráty) a pak skončit resp. si trénovat.
Odpověď na tvou otázku: Málo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dík. Väčsinou to bývá tak, že vieš kolko si potrebuješ za dlhšiu časovú jednotku, ktorú potom rozpočítáš na menšie. Ak máš denne 300, tak za týždeň by to malo byť krát 5 a za mesiac krát 20. Prečo počítáš 2,5 ? A ak vieš prečo, tak ako to že nevieš kolko za mesiac? Podla logiky 2,5 by to malo byť cca. týždeň krát 2 tzn. 1500.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2,5x bolo uvedene v calnku som to len prebral, tiez mi to tak logicky vychadza ze ak 2,5 je za pet jednotiek tak za styri to bude 2x tyzdeneho pt cca...
no , aj tu som cital nejake clanky o stabylite a minimalnom mesacnom cieli na hranici chudoby :), co sa mi aj logicky celkom pozdavalo,
ako zaciatocnik s 5000dol na starte, si dam ciel 200 tyzdenne to mam potom 800 mesacne a za 12mes to je 9600 co je takmer 100per. a na zaciatocnika idealne zhodnotenie, problem je akurat v tom ze ked som na zaciatku tyzna dosiahol 1 obchod pt 200 a potom som do konca tyzna vysadil, tak to celkom slo kym som nezacal tyzden s SL, a hned za nim dalsi SL takze moju vyckavaciu strategiu za 3 tyzne znici jeden den,
ale tam by chcelo len nejako zvecit pocet uspesnych obchodov na den, a obmedzit pocet SL, ze bude brat 1xPT a konec, a SL nachyta 2-3

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Lucifer66: prepáč ale podľa mňa to máš nejako divne spočítané - naplánované. Nemožeš si predsa dať týždenný ciel 200 USD a ten dosiahnuť jedným obchodom a potom zbytok týždňa neobchodovať. A opačne: akceptovať na jeden obchod risk, ktorý ťa v prípade, že nevyjde vyradí na celý týždeň zo hry.
Ak máš ciel 200 USD / týždeň z toho by mi vyplýval zisk 40 / deň. Neviem co a ako obchoduješ, akú máš úspešnosť a kolko na tento zisk potrebuješ obchodov, každopádne by mu mala zodpovedať miera risku vo výške max. 20 USD (1:2) alebo 13 USD (1:3) Po tomto sa ti nemože stať, že jeden obchod ťa zablokuje na celý týždeň.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ad debata tady ohledně skončení obchodování po dosažení targetu)

o tom to právě je, že když si člověk špatně zvolí target nebo se změní volatilita a on tomu nepřizpůsobí target, tak může třeba po jednom ziskovém obchodu v pondělí už do konce týdne neobchodovat..ale to je pro nováčka kontraproduktivní..protože zejména začátečník to, co potřebuje nejvíc, jsou zkušenosti..a zkušenosti nasbírá jedině živými obchody..samozřejmě to neznamená přeobchodovávání atd. ale co nejfrekventovanější obchodování v rámci strategie..

navíc jak jsem psal..pokud si dá člověk dolarový target, tak ho to může nepříjemně psychicky ovlivňovat - tím, že se bude víc soustředit na dosažení peněz než na samotné dobré obchodování...

tj. dolarové targety podle mě mají smysl až s více kontrakty, kdy není naškodu tím ještě více ochránit kapitál a třeba při dosažení targetu snížit počet kontraktů atd.

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

[bold]Lucifer66 [/bold]
Plánování denního a týdenního PT je jako plánovat si, jaké bude daný den počasí.
[ital]Tááák a dneska bude svítit slunko a v noci pršet (ideálně 30x do měsíce). [/ital]

Lepší je si říct "pokud svítí slunce, jdu k vodě". Pokud nesvítí slunce, ale byla přeháňka, zkusím počkat ještě na jedno sluníčko. Pokud byla druhá přeháňka, už nečekám a nikam nejdu.

[bold]Riku [/bold]
Může si takový cíl dát, ale potom je lepší obchodovat alespoň papírově (trénovat).



Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...