Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Tip pro intradenní obchodování: denní a týdenní cíle


Doporučené příspěvky

Rob99:
Tu otázku na RiKu jsem dával jen jako příklad, že věci nejsou tak jednoduché, že naplánovat si profit a myslet si, že jsem tím vyřešil hlavní problém, může narazit na určité problémy :)

S tvým příspěvkem 09:17PM se beze zbytku ztotožňuju.

Přeju hodně úspěchů v tradingu i jinde.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 107
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

[bold]Riku: [/bold]
Dokud jsem se orientoval na pevne cílové částky, zjistil jsem, že se orientuju na penízhe a ne na trh.
Prodělávál jsem a hodně.

Nyní se více orientuju na trh a snažím se přizpůsobovat.
Neprodělávám ;-)

PS: tomm02 a paja1 to vyjádřil přesně.
Někomu vyhovuje v OS mít cíl definovaný dolarový, někomu něco jiného.


[bold] Každopádně trading mě naučil myslet jinak a to je pro mě to pravé bohatství !!! [/bold] ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny,

Článek má samozřejmě něco do sebe a míra sebekontroly má ohromný vliv na ceklové výsledky.
Výsledné denní a týdenní profit targety a stop lossy ale shledávám více individuálními a závislými na strategii každého tradera. Uvedený příklad stop-loss = 1-1,5x profit target může u spousty lidí fungovat u dalších zase ne. Záleží na poměru úspěšných obchodů a těch ztrátových. Já kupříkladu preferuji (při mojí individuální) strategii vyšší profit target než je stop loss pro každý obchod. A tento poměr risku a zisku samozřejmě chci převést poměrně na denní, týdenní i měsíční plán.

Pro vysvětlení: Pokud mám 50% obchodů ztrátových a 50% obchodů ziskových. Nechci mít PT $500 a SL $750 protože výsledek půjde do červených čísel.
Stejně tak to platí pokud rozšířím měřítko na 50% úspěšných dnů a 50% neúspěšných dnů.

Přestože já mám poměr ziskových obchodů (mírně) vyšší než těch ztrátových, upřednostnil bych použití denního i týdenního stop lossu nižšího než je profit target. Což samozřejmě zase indikuje velkou dávku zmiňované sebekontroly. Ale bez toho to nejde.

PS: Jak říkám, vše je individuální.

Roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim a prikladam svuj nazor opirajici se o vlastni aplikovani v OS.

Stanoveni jakehosi denniho, tydeniho nebo mesicniho planu je dle meho nazoru uzitecne pokud si vyberu trading jako byznys a ne jako zabavu nebo nejaky modni trend. V kazdem serioznim byznysu si majitele stanovuji urcite cile rozdelene do ruznych casovych rad. To napomaha tomu mit nejakou predstavu o svych cilech, discipline, planovani a udrzeni se na trhu. Pokud nebudu mit podobny plan vyhotoveny v podnikani, tezko dostanu kuprikladu uver, tezko zjistim zda budu mit sanci se udrzet atd. Samozrejme jedna vec je plan a druha jeho realizace. V tomto pohledu osobne nekladu duraz co se tyka profitu na denni bazi, ale mam stanoveny tydeni a mesicni plan. Pro zacatek je dle meho nazoru lepe mit stanovene nizsi cile oproti paper tradingu, coz vetsina z vas jiste chape. Ja to resim tak, ze po urcitem obdobi prehodnotim vysledky a pokud casto prevysuji puvodni cile, o neco navysim budouci plan. Myslim, ze nelze mluvit o demotivaci, jelikoz cilem mojim a kazdeho obchodnika nebo jineho byznysmena je predevsim zajistovat prosperitu a rust. Ovsem plan mi pomaha se predevsim snazit udrzet a o to mi jde predevsim.
Vysledky si zapisuji samozrejme denne a v planu jsou obsazeny i dny nepritomnosti, dovolene atd coz je vyznaceno jiz dopredu vysledkem nula a poznamkou. Resenim muze byt po prekroceni planu zvlaste u zacinajicich live traderu prechod na paper po zbytek tydne. Zalezitost bude samozrejme individualni a zavisi od vyspelosti obchodnika. U dlouhodobe profitabilniho obchodnika pravdepodobne moznost prechodu na paper asi neni aktualni, tam budou nejspois pripadat v uvahu jine moznosti jako omezeni poctu kontraktu, prace na dalsich aktivitach opce, arbitraze atd.

Preji mnoho uspechu.
romanrak

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mne se ty dolarove cile take nezdaji.. Vemte si treba obdobi posledniho mesice. Nevim, jak vy, ale ja mam ted prumerny obchod na 1 kontrakt o dost vyssi nez pred tim. Pokud bych si dal nejake dolarove omezeni, tak omezuju sve zisky a to urcite nechci. To neni ani tak o chamtivosti jako o racionalni uvaze. Za cas muze prijit zase uplne mrtve obdobi a bude to treba o dost slabsi.
Naopak, co pouzivam a co mi prijde o dost lepsi a logictejsi, je omezeni poctu obchodu. Po 2 ztratach koncim a po 2 ziscich v dany den take. Duvodem je ale v tomto pripade hlavne psychicka pohoda. V obou pripadech se pak hure koncentruju a ma to pak vliv na me obchodovani.
V tomto pripade si myslim, ze se totiz bezne podnikani a trading tak uplne srovnavat nedaji, jak psal Roman.
Nicmene je to jenom muj nazor a zkusenost.
At se dari!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

Toto je síce starší článok , ale čítam ho až po prečítaní článkov " Risk management v intradenním obchodování pod lupou" Tieto články rovnako ako aj tento mi veľmi pomohli pochopiť trading technicky a zasadiť do plánu MM s počtom obchodov.

Ja to vidím takto.
Nie je možné dávať si Týždenný Target (alebo denný , mesačný) v USD.
Dôvod je ten, že ak trh ide naším smerom, tak ho skrátka neutnem. Musíme nechať nech dôjde tak ako nám to vraví náš PLÁN.
Čo by sme si ale určite mohli dať je Týždenný Target (alebo denný , mesačný) v počte obchodov.
Napríklad , že vždy urobím max 25 obchodov za mesiac.(Lebo tak mi to v swingovom obchodovaní na paper vychádza)
Z papertestu následne vyplýva, že niekedy urobím v týždni 3 obchody a niekedy 7 obchodov.
Niekedy sú to 3 ziskové obchody v týždni a ďalšie ani neotváram, lebo podľa PLÁNU nemám signál na vstup.
Každý podľa svojho plánu a podľa svojích testov si to iste následne vie prispôsobiť pre seba.

Čo určite musíme v pláne mať sú aj Týždenný počet Stratové Obchody (alebo denný , mesačný) čo je niečo ako SL na jeden obchod, ale v inom leveli.

Príklad:
MAX.počet obchodov ktoré urobím za mesiac: 25
MAX.počet obchodov ktoré urobím za týždeň: 7

MAX.počet stratových obchodov za týždeň: 3
( ak mám súčasne ešte otvorený 1 obchod , tak ho nechám dôjsť podľa plánu)
( ak mám súčasne ešte otvorený 2 obchod a viac, tak už len MAX 1. nechám dôjsť podľa plánu a ostatné uzavriem)

JA určujem počet MAX. ziskových obchodov za týždeň !
JA určujem počet MAX. stratových obchodov za týždeň !
( alebo v inom pláne denné , mesačné )

Ak sa to niekomu páči , tak to iste pre seba môže vylepšiť.
Ak sa to niekomu nepáči, tak vie , že touto cestou nechce ísť.
Nie každému to musí vyhovovať , pre rôzne prístupy v tradingu, ale určite si všetko vieme najprv urobiť v BackTest na svoj PLÁN a vidíme, či to vyhovuje mne osobne.

Rád som sa podelil, lebo mne samému to pomáha utriediť si myšlienky.
Pekný deň.
:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Phenom71,

Zdravim.
Nezlob se ale omezovat pocet obchodu do konkretnich cisel nema se serioznim money managementem nic spolecneho. Mozna, ale opravdu jenom mozna je to dobre cviceni pro zacatecniky, aby se nejakym zpusobem predchazelo silenemu klikani, kterym si kazdy prochazi.
Jedine, co se opravdu pocita, je kumulovana ztrata nebo zisk.

Proc ztrata? Protoze to je jedine, co muzes kontrolovat (DD podle historicke equity napriklad, denni/tydenni/mesicni max DD ). Jak s tim pracovat t? Na to si kazdy musi odpovedet sam.

Proc zisk? Zkus si predstavit situaci, ze ti k zivotu vystaci x castka (urcity posun equity) v danem casovem useku, takze po jejim dosazeni proste nema smysl dal sedet pred PC s plnou vervou, spis si orazit a nebo zkouset neco jineho napriklad.

Zdravim
Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavel73, ďakujem za podnet Strata / Zisk.
"k zivotu vystaci x castka...nema smysl dal sedet pred PC s plnou vervou, spis si orazit a nebo zkouset neco jineho napriklad. " Určite s tým veľmi súhlasím, že aj tu si musím disciplinovane uvedomiť , čo je ešte zdravé.



Možno sa veľmi mýlim a samozrejme potom zmením svoj prístup.
No momentálne to vidím tak, že kľudne môžem mať také nazvem to dva "obrané systémy".
1. Počet Obchodov
- riskujem max. počet stratových obchodov ( z plánu a SL v dannej komodite vyplýva presne aj čiastka ktorá to bude )
+ zastavím sa v max počte obchodov na dosiahnutej čiastke (ktorú ale nepoznám , vznikne podľa okolností na trhu a kľudne môže byť niekedy aj vyššia ako keby som mal fixný Target v USD)

2. SL na jeden obchod a DD na týždeň - kde sledujem čiastku v USD
( v mojom pláne stačí týždńový DD, niekto má možno plán, kde musí počítať s dennými DD )

Buď ma zastaví jedno, alebo druhé.
Zisk regulujem v počte obchodov. Neobchodujem viac ako je zdravé časovo, ale finančne neviem kde sa trh v tej dobe bude pohybovať.
Ak by sa trh pohyboval proti môjmu plánu , tak ma zastaví SL, alebo DD, ..alebo znova som v počte , zastaví ma počet stratových obchodov.

Pekný deň.
:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

chtěl bych se pokusit rozseknout spor, jestli je lepší limitovat se počtem obchodu za den nebo fixním denním PT.
Protože stejně jako u fixního denního PT se dá vznést námytka, že mě připraví o zisky v případě silného trendu. Tak i u denního limitu obchodů se dá stejně tak namítat, že ve dnech kdy cena více swinguje, mě takový přístup připraví stejně tak o spoustu profitů.

Takže jako první pravidlo, jak už tu napsal MixaJ, primárně se orientovat na trh a přizpůsobit se, buď vyšším počtem obchodů s nižšřin PT nebo nižším počtem obchodů s vysokým PT, dle typu dne. A k tomu mít v záloze funkci autoExit, která se aplikuje ve chvíli, kdy total PT pro daný den dosáhne úrovně, která je dle mojí statistiky optimální kulminační úrovní .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mentální stopky jsou čistě vaše psychologická bariéra, která trh vůbec nezajímá. Dostat 5 stopů za sebou můžete klidně v jednom dni (pokud se neomezujete), stejně tak jako 5 dní po sobě. Není v tom rozdíl a tím, že daný den po 1 (nebo x) stopu končíte, vás od této skutečnosti nezachrání. Je to jenom a čistě o tom, jak dalece si dokážete po SL zachovat rozvahu a chladnou hlavu, abyste mohli nadále striktně dodržovat svůj systém.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Určitě by měl být stanoven max. denní DD. Např. 3 %. To se pak nemůže stát, že na malém účtu přijdeme o 500$ díky zatemněné mysli, apod. Což může představovat třeba ČTVRTINU ÚČTU. To je pak rychlý konec.
U nízkých účtů takový max. DD pak skutečně představuje maximální počet jednoho nebo dvou obchodů.
Podobně je vhodné si zvolit i max. DD týdení. Jen tak se ochráníme před zruinováním si účtu a na trzích přežijeme nejrůznější turbulence se kterými jako nováčci nemáme zatím dostatek zkušeností.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...