Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: 23 rad a tipů jak zaručeně NEvydělat na burze peníze


Doporučené příspěvky

Zdravim vsechny,

majkll napsal:
"Neztrácejte čas s ručním backtestem, s ručním zapisováním, stáhněte si co nejvíce automatů, které to udělají za vás za zlomek času."

Rad bych se zeptal, jestli je prave "rucni zapisovani" tak dulezite? Prave dokoncuju skript, ktery to udela za me.
Delam chybu, kdyz backtest udelam tak, ze obchody zadavam rucne do grafu vcetne dalsich veci jako treba ceny pro MAE/MFE a pak jen automaticky vsechna cisla exportuju do excelu?
Nepripada mi tak dulezite dokolecka delat "ctrl+c" - "alt+tab" - "ctrl+v" - "alt+tab" ..........

Nebo mi neco unika?

PS: priznavam, ze jsem typicky predstavitel bodu 3, ale pracuju na tom :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 65
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

kopeckyt :

Já osobně jsem zastáncem toho, že Backtest je sic důležitou doučástí obchodování ( na stanovení základních pravidel systému), avšak skutečný "trading" začíná až papertradem, kde už opravdu "nevidíme za roh". Takže přátelé, nebacktestovat půl roku !!! Pak na Vás začnou skákat úsečky, psychika s Vámi mává ( ono se to hýbe!! :-)) a vaše uhlazená iluze bude ta tam :-))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kopeckyt:

dulezita je ta veta za tim: "Důležitý je přeci výsledek, ten vás naučí stejným věcem jako samotný proces."---jde o to, ze pokud neco delam uplne od piky a poctive, bez vselijakych automatu, tak se mi to vryje pod kuzi a obohati me predevsim samotny proces napr. backtestovani (uz pri tom zapisovani samotnem premyslim o rade veci a napada me spousta myslenek)...pokud nekde pouze kliknu na vstupni usecku a uz mi to zapise vsechno ostatni samo, pak to memu podvedomi asi moc neda...

samozrejme si muzete vytvorit jakoukoli pomucku..ja sem chtel hlavne naznacit, ze spousta lidi z pohodlnosti porad hleda nejake zkratky a zlepsovaky misto toho, aby premysleli ciste nad backtestem a jeho podstatou..

PS. pokud vy sam zadavate do grafu mae, mfe atd, tak se i toto da oznacit za "rucni zapisovani"

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Affinity, ostatni:

"Takže přátelé, nebacktestovat půl roku !!!"--takto to urcite neni.
Backtest muze byt pro tradera nikdy nekoncici zalezitost. Neni to o tom "vytvorit zakladni strategii, zbacktestovat pulrocni historii, prejit na paper a backtest 'zahodit'."..backtest dale slouzi k testovani dilcich myslenek, napadu..k overovani, analyzovani atd..

PS. tema backtestu je tu ale OFFTOPIC, takze uz bych to dale nerozvadel..pripadne v prislusnem vlakne o backtestu..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

majkll: Myslel jsem hrubý backtest jedné obchodní strategie a jeden trh :-) Samozřejmě, nápady a myšlenky přicházejí, avšak je mnohem účinnější si je prověřovat na skutečném, živém trhu, než na statické ne-realitě, kde se často chováme značně pokrytecky a pak se divíme, proč nám trading nefunguje. Backtestovat, zkoušet, trénovat. Ale špetka praxe lepší než hodiny teorií.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dekuji za odpovedi!

K bodu 3:

Skutecne uz jsem toho naprogramoval docela hodne a v soucasne chvili muzu rict, ze jsem sice obstojny programator automatickych strategii, indikatoru a skriptu, ale o obchodovani nevim skoro nic.

Pokud chcete programovat "pomucky", indikatory atd. tak si to nechte na pozdeji. Ja jsem s tim "ztratil" cca 1 rok a verte mi nebo ne, svaty gral jsem nenasel :)

V soucasne chvili mam v hlave urcitou modifikaci FINWINu, kterou zkusim obchodovat na FX konkretne EURUSD. Na backtesting se docela tesim, o paper tradingu nemluve :)

Programovani jsem si zakazal !!!!

jeste jednou diky

tomas

Link to comment
Sdílet pomocí služby


"2) Zásadně se zajímejte o to, co dělají ostatní. Nestarejte se o to, co děláte vy. To není důležité. Pokud budete vědět, co dělají ostatní, s jakými ONI obchodují nástroji a indikátory a kde ONI vstupují a vystupují, určitě budete mít jasno o tom, kde vstoupit a vystoupit, i vy."

... áha, takže raději nechodit na kurzy :) a na místní srazy :D
Link to comment
Sdílet pomocí služby


nikator

Určite to nieje myslené tak, že raději nechodit na kurzy a na místní srazy :D.

Ak bude človek len sediet na nete a hladať stale nove a nove veci, tak to nikam nedotiahne.
Myslím si, že najlebšie je si najsť nejaký štýl ktorý sa mi páči a pracovať na ňom. A keď to budem mať na 100%
zvládnuté tak sa poobzeram po niečom novom.

Ako Larry prirovnáva trading k maratónu. Môžte si prečítať aj 1 000 knih ako sa správne behá maratón a aj tak z vás na začiatku nebude super bežec. Jednoducho musíte prísť a začať utekať, Músíte proste trénovať.



Inák keď som si to prečítal tak som zistil že v mojich začiatkoch som splňal 100% všetkých 24 bodov.

BD
Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...