Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: 23 rad a tipů jak zaručeně NEvydělat na burze peníze


Doporučené příspěvky

Na tradingu je hezke, ze si kazdy musi najit svou cestu. Ta cesta je pro vsechny velmi podobna. Myslim, ze je to takova, jakou popisuji autori financnika. To hledani prave posouva cloveka s osobni discipline (a k tomu, ze si prestane myslet, ze dosahne uspechu mnohem snadnejsi cestou).
Preju uspesne obchody
Pavel

P.S.: Muj nazor k pujckam : Pujcit si muzu pouze na neco u ceho hodnota zarucene s casem roste (nebo alespon neklesa) a co skutecne potrebuji. Napr. bydleni. Nic jineho me nenapada. Jeste snad kvalitni vzdelani...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 65
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

zajímavý článek,docela hodně mi dal :-) ...o komodity se zajímám asi měsíc a někdy v květnu jsem chtěl začít real s účtem cca 100 $. chtěl jsem začít obchodovat Forex mini takže tam stačí asi menší vklad než je 10k $ - na to nemám :( , ale těch 100 dolarů je k smíchu :D , každopádně něco ještě došetřím :D

***(část textu smazána z důvodu inzerce-seznamka)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim, ne ze bych chtel do nekonecna rozvadet tema pujcky, ale pokud mam auto na leasing tak vlastne nemam ani na trading. Mozna uz zachazim daleko...nebo ne?

Jinak penize si pujcuju jen opravdu vyjimecne a z dobreho duvodu, na trading bych si rozhodne nepujcoval.
Uz jedu trochu v realu a muzu potvrdit, ze je lepsi pocit kdyz vim, ze uz jsem je v minulosti vydelal a vzhledem k tomu, ze byly navic tak me pripadna ztrata tak neboli.

Tomas s Petrem ve sve knize "Jak se stat intradennim financnikem" maji jednu uzasnou myslenku: pokud uz ty penize na realnem uctu mam nejakou dobu (nejmene nekolik mesicu), tak k nim pomalu ztracim vztah, uz se prokazalo, ze jsou navic a pomalu zapominam, ze jsem je musel tvrde vydelat...
Pokud si na to pujcim a mesicne to zplacim tak tento pocit asi nezaziju...

Tomas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jen pro zajimavost ucet (Mikro Account) u FXCM pro Forex - mikroloty je mozne otevrit od velikosti $25. Nezkoumal jsem to podrobneji (jestli platforma je stejna,... atd ??). Jejich doporuceni pro tento ucet je $500 vklad.
---------
Jestli ma nekdo system, ktery zhodnoti ucet o 50% za mesic, tak muze zacit i se 400 dolary... a byt za rok milionar (v Kc). :-) Tomu ale neverim. :-)

Pavel

P.S.: Standartni ucet maji od $2,000. Doporucuji $10,000 a vice.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja taky bojuju s pokusenim neco si na trading pujcit (protoze - prece jsem chytrejsi, nez ostatni :) ) .. ovsem jedu vec je potreba rict .. za tu dobu, co se okolo tradingu simulovane motam, se plni prakticky vsechno, co Petr s Tomasem rikaji a pisou .. takze marna slava, ona bude pravda i tohle .. bohuzel :)

Hodne uspechu vsem!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

add půjčky:
existují dobré dluhy a špatné dluhy
ty dobré slouží k pořízení aktiv(tedy něčeho, co nese peníze -viz Kiyosaki)
dlouho jsem přemýšlel proč půjčka na spekulace patří do té druhé kategorie.
vycházím ze statistiky - většina traderů svůj první účet zruinuje. tedy sázka na to, že trading bude aktivem, je vysokým hazardem (řekl bych že srovnatelným s půjčkou na tiket sportky).
a jelikož je nutno vycházet ze zabezpečené obrany, připojuji ještě jednu myšlenku. Pokud je vysoce statisticky pravděpodobné, že přijdu o půjčené peníze dříve , než se naučím obchodovat tak , aby se trading opravdu aktivem stal. A budu-li nucen po prvním vysvědčení vystaveným trhy vydělávat na dluhy - velmi se oddaluje okamžik, kdy budu moci opět sbírat praktické zkušenosti a učit se tradingu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Libri a ostatni:

k pujcovani penez, bych se uz dal nevyjadroval..bylo toho receneho, myslim, dost..zkuseni traderi vam reknou, ze pujcovani penez na zalozeni uctu neni dobra vec..nezkuseni traderi vam, budou tvrdit, ze je to v poradku..zasadni otazkou by melo byt spise: "jak chci uspet na svetovych trzich, pokud si nedokazu vydelat napr. ani 100,000 - 200,000 Kc na zalozeni uctu"..pokud clovek chce, vzdycky to jde..

PS. Libri napsal: "většina traderů svůj první účet zruinuje"..pokud by si toto precetl uplny novacek, muze to pro nej byt velmi nebezpecne!! tady je nutno podotknout, ze svuj prvni (stejne tak jako treba i druhy a treti atd) ucet zrusi pouze nezodpovedny, nesoudny a dostatecne nepripraveny obchodnik..pokud se clovek svedomite a peclive pripravi, nevidim duvod, proc by mel svuj prvni ucet "zruinovat"..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Moc hezký článek. V pár bodech jsem se trohu viděl :S Především ohledně software.. Už jsem promrhal pár desítek hodin zkoušením programů, různých deníků a dalších "vychytávek", místo toho, abych radši začal pořádně backtestovat...
Je to prostě o hlavě...

PS. Ještě bych chtěl zareagovat na to, co napsal Libri. Můžu se zeptat, z jakého vzorku lidí vycházíte? Kolik začátečníků zkrachovalo, když předtím poctově dřeli, backtestovali a papertradovali? Snažím se k tradingu přistupovat poctivě, beru všechny rady na vědomí, začínám backtestem, budu pokračovat papertradingem a live nezačnu, dokud neuvidím profity aspoň na papíru..
Proto doufám, že nejsem odsouzený k promrhní celého 10 000 účtu, když jsem ten začátečník

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jeste k tem penezum, ktere muzete ztratit. Je dobre nezapominat na to, ze penize o kterych si myslite, ze muzete ztratit, vam muzou chybet v budoucnosti. Riskantni je uz jenom predpoklad, ze vas prijem bude trvale stejny nebo vyssi... Staci soucasna krize + nabourat auto + vazneji onemocnet, manzelka je na materske (mate necekane trojcata :-)) a penize, ktere jste pred rokem nepotreboval by se vam docela hodily.
Jinak souhlasim s majkllem, kdo neumi v soucasnem svete vydelat (usetrit) 100k, mel by jeste nejakou dobu pracovat na sobe (pred otevrenim live).
Pavel

Tom : Forex se pres vikend neobchoduje. Konci v patek vecer (tusim 22h) a zacina v nedeli vecer (tusim 23h).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Omlouvám se, že otravuju ještě s penězi, ale nedá mi to.
Jsem též zásadně proti tradingu s půjčenými penězi. Byla tu myšlenka půjčím si, mám na splátky půjčky, tak co?
Já sám jsem to udělal následovně:
Nejprve jsem se rozhodl, že trading opravdu stojím a budu se o něj prát i přes překážky, které se mohou vyskytnout (a vyskytnou se).
Pak jsem studoval, dělal papertrading a když jsem si myslel, že to stačí, začal jsem se zabývat otevřením účtu a penězi.
Zbytné peníze nebyly. Dal jsem si tedy cíl, že účet otevřu tehdy a tehdy se zbytnými penězi, které sehnat musím, když o trading opravdu stojím. Udělejte to taky tak. Peníze, které máte na splátky spořte a zatím dále dělejte papertrading. Vůbec vám to neuškodí, právě naopak. A zároven si sebe budete více vážit. Jdete za svým cílem, jehož jednou z částí je i financování. Trading je seriozní bussines, tak to tak berte, jinak je to cesta do pekel a jsou lepší způsoby, jak utrati peníze.
Přeji hodně zdaru. ;)
Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...