Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Duchovná stránka tradingu, alebo príbehy úspešných...


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 178
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahojte Gladiator028 i Jirko,
tak to ste mi obaja kápli do noty, začal som lúskať stránky "ktoré tu neboli uvedené" :) a celkom ma to dostalo, takže na pár dní mám o zábavu postarané. Sú to veci pre mňa nové, takže si to budem v hlave nejakú dobu zrovnávať a som rád že som na tomto webe našiel ľudí s ktorými si rozumiem a mám sa i čo naučiť (tu).

Ivan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

teda parádní vlákno a super inspirace nejen pro trading. jsem od narození těžký materialista a pragmatik - vystudovaný zedník (VUT FAST), nicméně tyhle záležitosti s velkým zaujetím a větší či menší intenzitou "studuji" již řádku let, po té, co jsem narazil na Břetislava Kafku a doslechl se o páterovi Ferdovi. Jakmile se po revoluci začaly objevovat i další knihy, nemluvě o zdrojích z internetu, a nepopiratelně s vlastními životními zkušenostmi se mi postupně skládá velice zajímavá mozaika, která kupodivu ladí i s mým racionálním uvažováním.
Hrozně se těším, pokud dáš Gladiatore na sklo tvůj rozhovor.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Libri,

to jsi mě potěšil, že jsi rozšířil řady duchovních nadšenců v tomto vlákně. :)

B. Kafka je moc skvělý! Ještě bych rád doporučil jestli jdeš tímto směrem Františka Bardona. Doporučuji začít knihou Brána k ....... (však se k tobě vše potřebné dostane z netu). :)

Hodně štěstí!

J.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taky se přidávám... rozjíždí se zde pěkné vlákno. I když jsem na tom podobně jako Libri, materialista a realista. Ale trading mě tak trochu posouvá, takže jsem rozčetl i knihy od - E. Tolle. A to je pro mě docela náročná literatura.
Mimochodem zde prezentované odkazy jsou zajímavé - hlavně J.Chvátala. Co říkáte na metody, možná spíš umění učení Libora Činky ???
Renda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zacina se to tu skutecne celkem rozjizdet..jen se bojim, aby to nezklouzlo v diskusi "vseho druhu", ktera by se vic podobala chatu nez vecne diskusi..abychom misto skvelych vytazku a uryvku od gladiatora a jinych nemeli nove vlakno ktere by suplovalo matrix a podobne projekty, tj. bylo by vedene v obecne rovine nebo se tu napriklad zacaly rozebirat konspiracni teorie a uplne by se vytratilo tema vlakna..sam si rad obcas proctu ruzne alternativni stranky, ale preci jen bych na financniku vice hovoril o vecech v souvislosti s tradingem a diskuse k roku 2012, lemurii, bilderberg group, praseci chripce atd smeroval spise na jine weby...ikdyz chapu ze clovek rad probira veci s lidmi se kterymi si uz delsi dobu rozumi..

PS. neni to utok ani rypani, spis takova snaha o to, abychom diskutovali vecne k vecem, ktere nam mohou poslouzit primo k tradingu..tak jako delsi texty, ktere sem dal parkrat gladiator..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj majkll a ostatní,

je to tak, byla by fakt škoda, kdyby to sklouzlo k diskuzi "všeho druhu". OK, stop konspiracím a dalším těmto věcem. :)

Jen si myslím, že došlo asi přirozenému vývoji plynoucí ze zaměření tohoto vlakna: "Duchovná stránka tradingu, alebo príbehy úspešných..."

Duchovno lze asi těžko ohraničit. Třeba: toto duchovno se týká jen tradingu a ostatní věci spojené s duchovnem sem nepatří..........

Přiznávám, taky jsem se nechal strhnout, jenže kdo by odolal.............. :) Já osobně si velice vážím všech přispěvovatelů do tohoto vlákna a byl bych rád kdyby to tu frčelo i nadále. (tu)

Vytáhl jsem z netu pár příběhů o úspěšných traderech, dávám teď dohromady překlad a pokud tam bude i něco víc než jen o mechanickém klikání a telefonování s brokerem, tak to sem hned po dokončení překladu rád umístím.

Jirka








Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte,

súhlasim s majklom , účel vlákna zachovat a tak tu budeme dávať len tému "duchovný traiding" aby sa z toho nestlo sci-fi vlákno všeho druhu.Raz mesačne tu hodím niečo (alebo hocikto z Vás ..nieje to moje vlákno)mimo témy traidingu, ale v duchovnej sfére veď keď "držíme dietu jeden zákusok nás nezabije..... ;)
Možno že niekto do toho vlákna zablúdi a zistí, že ho tieto veci zaujímaju viac ako trading a tak ho navedieme na správnu cestu.....aspoň nám viac ostane ...načo sa delit o doláre s ostatnými.... :) :) :)


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to all:

jejda, vubec to nebylo mysleno takhle striktne a direktivne :) takze klidne dokoncete predchozi debaty..me osobne by jen mrzelo kdyby se z toho zase stal takovy vicemene chat o vsem..proto pridavam hned dalsi kratky utrzek na tema zivotni cile:

[bold] Víš, co chceš? [/bold]
Víš co chceš, čeho chceš dosáhnout, jak chceš prožít svůj život? přemýšlel(a) jsi nad tím někdy? Skutečně přemýšlel(a). Udělej to! Nečekej, až už nebudeš mít možnost se svým životem nic moc udělat. Pamatuju pár vět: „Naděje a potenciál jsou velice vrtkavé. A za pár let už je možná nenajdeš.“ Tvůj potenciál je teď obrovský, nekonečný. Přemýšlej o svojem životě. Nesmiř se s tím, co po tobě chtějí ostatní, co od tebe očekávají. Najdi si vlastní cestu a rozhodni se, jak chceš prožít svůj život. Nenechávej to rozhodnutí na náhodě, ani na druhých! Přemýšlej o tom.

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Jirko,

nebuď smutný.....udriem ked to nebude nikto čakať.... ;) Touto témou viem zapniť celé vlákno , ale pravdou je , že toto vlákno nieje určené na teno cieĺ.

Majkl,

v pohode, potrebujem niekedy brzdy, lebo nechám sa uniesť a začnem tu umiestnovať staré egypské zaklínadlá , kúzla a zmenime diskusiu na šamanský krúžok.
Tvoj príspevok je zaujímavy a trefný do toho vlákna.

Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Co jsem si nechal, ztratil jsem. Co jsem dal, zůstalo mi navěky.

Žil jeden moudrý farmář, který miloval svoji kukuřici. Žil v oblasti drobných vesniček a v jedné z nich vlastnil svá rozlehlá pole plná kukuřice. Venkovský stereotyp čas od času povznesli zajímavé každoroční soutěže. Jednou z takových byla i soutěž o nejkvalitnější kukuřici. A tak se farmář rozhodl, že se letošního ročníku zúčastní i on. K podivu všech naprosto suverénně vyhrál a od té doby v kukuřičném klání nechyběl ani jediný rok. Jednou s ním jeden novinář udělal rozhovor a dozvěděl se něco velice zajímavého o tom, jak pěstuje svoji kukuřici, v čem spočívá tajemství jeho úspěchu.

Novinář zjistil, že farmář se dělil o svá kukuřičná semena se všemi rolníky, kteří pěstovali kukuřici v jeho sousedství. „Nebojíte se dávat svá kukuřičná semena svým sousedům, když se i oni každý rok zúčastňují stejné soutěže jako vy?“ zeptal se.

„Ne, vůbec ne, spíše naopak,“ odpověděl farmář. „Vítr přece roznáší pyl z pole na pole a pokud budou moji sousedé pěstovat nekvalitní kukuřici, postupně bude klesat i kvalita mé kukuřice. Chci-li pěstovat dobrou kukuřici, musím pomáhat svým sousedům, aby i oni pěstovali kvalitní kukuřici. Amatéři soutěží, profesionálové spolupracují. Náš blahobyt je svázaný s blahobytem všech“, zakončil farmář rozhovor…

Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahoj Gladiator,

no když vidím tvůj nick, tak jsem hnedka veselejší.................... díky Peter!

Tak založíme další vlákno a bude se jmenovat třeba: "Šamanismus v tradingu" a nebo "Věštění a jiné pomůcky pro úspěšný trading" :) :) :)

Měj se skvěle a ostatní trading-mágové jakbysmet! :)

jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte všetci,
tak aj ja priložím trošku do mlyna

Míň než nic
"Řekni mi, kolik váží jedna vločka sněhu?" zeptala se sýkorka holubice. "MÍŇ NEŽ NIC," odpověděla holubice. Sýkorka tedy holubici vyprávěla svůj příběh:
"Odpočívala jsem na větvi borovice a začalo sněžit. Ne nějaká bouře, to ne, vločky se lehounce vznášely na větev, pěkně pomaloučku. Protože jsem neměla co dělat, začala jsem počítat vločky, které dopadly na mou větev.Spadlo jich 3751952. Když pomalu a lehoulince dopadla ta, při které jsem došla k číslu 3751953, která vážila MÍŇ NEŽ NIC - jak jsi řekla - větev praskla..."
Zkuste dělat věci s TRPĚLIVOSTÍ a VYTRVALOSTÍ. I když se Vám zpočátku může zdát, že to je nemožné, lze toho dosáhnout...

:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...