Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Duchovná stránka tradingu, alebo príbehy úspešných...


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 178
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdar Gladiator,

vdaka za fotky, ...hviezdu mam uz okopcenu, ...idem ju aktivovat :o)
Ty ju vyuzivas ? ..a s akymi vysledkymi ? (viem ze to zalezi od kazdeho cloveka samotneho..) ale ci sa ti s jej pomocou uz nieco fakt nepopieratelneho splnilo ....?

Cez vikend som hladal moje starsie knizky, ktore by boli pre ostatnych mozno tiez zaujimave,....lenze pred 2 rokmi som sa stahoval do noveho a niektore veci mam este v krabiciach,...no a knihy budu asi tiez,...a k nim sa prepracujem az niekdy za mesiac :o/ takze potom tiez prispejem niecim...

Vela stastia!
:) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Opius,

paradox je, že som tu knihu vytiahol po 8-mich rokoch na základe knihy The Secret, takže som si na nu len spomenul a predtým som to skušal len zbežne ako ked máš niečo nové tak ťa to baví.... teraz začínam tiež na novo konkretne s metodou hviezdy tak si neskôr porovnáme výsledky.... ;)


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ešte jednas zaujímavá mudrost...


Učiteľ filozofie jedného dňa prišiel, do triedy.
Keď sa študenti usadili, vzal zo zásuvky nádobu a naplnil ju až povrch kameňmi.
Potom sa spýtal študentov, či si myslia, že je nádoba plná?
Študenti s ním súhlasili, že je.
Potom profesor vzal krabičku s kamienkami a vysypal ich do nádoby s kameňmi, zatriasol
nádobou a samozrejme, že kamienky popadaly medzi kamene.
Profesor sa spýtal znovu. Je teraz nádoba plná? Študenti sa pousmiali a súhlasili, že je.
Ale profesor vzal krabičku s veľmi jemným pieskom a vysypal ho do nádoby.
Samozrejme piesok vyplnil aj tie najmenšie medzierky medzi kameňmi.
Teraz už bola nádoba naozaj plná.
Potom profesor povedal: Touto ukážkou som chcel znázorniť, že život je ako táto
nádoba.
Kamene znázorňujú dôležité veci vo vašom živote. Ako sú vaša rodina, partner,
zdravie, deti...,všetko, čo je tak dôležité.
Keby ste to stratili, bolo by to veľmi zničujúce.
Kamienky znázorňujú ostatné, menej dôležité veci. Napríklad vaše zamestnanie,
dom, auto...
A piesok je všetko ostatné. Drobnosti. Keď dáte piesok do nádoby ako prvý,
nezostane vám žiadne miesto pre kamene.
To iste platí v živote. Keď budete strácať čas a energiu na drobnosti, materiálne
veci, nikdy nebudete mať čas na veci, ktoré sú skutočne dôležité. Venujte
pozornosť rozhodujúcim veciam vo vašom živote.
Hrajte si so svojimi deťmi, vezmite svojho partnera tancovať...
Vždy bude čas ísť do práce, upratať dom, uvariť obed, nakúpiť…
Dajte si záležať na kameňoch (veciach, na ktorých vám skutočne záleží)
Určite si svoje ciele.
To ostatné sú len kamienky a piesok.
Veľa šťastia, dúfam, že sa vám to podarí.
Nech tvoje ruky majú vždy čo robiť,
nech máš v peňaženke vždy pár eúr,
a nech vždy slnko svieti na tvoje okno,
nech po každom daždi určite nasleduje dúha,
nech máš vždy nablízku priateľskú ruku.
To nie je celé!
Potom pristúpil študent a pýta sa profesora. Myslíte, že nádoba už je plná?
Profesor pripustil, že áno. Študent vzal polliter piva a vlial ho do nádoby.
Pivo vsiaklo do piesku.
Ponaučenie? Na pivo sa vždy miesto nájde!!!


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravím všechny vespolek :-) , prvně bych chtěl poděkovat za zajímavé čtení z knížky.... :-) , také bych se chtěl zeptat jestli si Gladiator objednával někde tu knížku jak jsme se bavili výše? tj "Jak žít podle svých představ Autor: Mgr. Lynn A. Robinsonová " já jsem si jí objednal přes internet a přišlo mi, že ji nikde nemůžou sehnad tak že z objednávky sešlo... tak jen pro zajímavost jestli se podařilo ji sehnat atd..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

a další zkušenost co se mi stala: někde v dřívějších příspěvcích jsem si vzpoměl na to jak Gladiátor psal o sklenici vody , kdy si člověk má večer vypít polovinu sklenice -myslet při tom na něco co potřebuje nějakým způsobem řešit a ráno dopít druhou půlku atd.... Já jsem toto vyzkoušel : měl jsem "malý" problém s tím, že o sobě vím , že jsem citlivý a kreativní člověk a co je má slabina jsou tvrdá čísla a nudná statistika :-)... tak jsem se zeptal na věc : jak sám sebe přesvědčit aby statistika se stala mým koníčkem a já začal na statistiku nahlížet jako na něco důležitého a něco co mi dá cenné údaje ..tak jako je to vté písničce ;-)... poprosil jsem podvědomí at mi následující den dá nějaké znamení nebo něco co by mě mohlo utvrdit v tomto... no a co se nestalo..... druhý den jsem sledoval televizi a tam jsem náhodou přepl na program kde dávalo Dobrodružství kriminalistiky...no a protože mě tento seriál vždy bavil tak jsem to tam nechal a hle jak se na to dívám zrovna to byl díl, kdy nějaký pan xxx zavedl metodu odhalování pachatelů na základě statisticky vyhodnocených údajů o jejich výšce , váze , obvodu hlavy, velikosti nosu .... no prostě zaznamenávali tam všechny možný míry a údaje ... ty potom zapisovali na nějaké kartičky a potom na základě těchto ZHODNÝCH údajů odhalili pachatele :-) .... no nezbývá než říct, že jsem na to koukal s otevřenou pusou .... prostě stalo se TO O CO JSEM POŽÁDAL..... omlouvám se píši to ve spěchu.... musím letět ;-)....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim vas tradery,

rad by som tiez prispel s mojim dnesnym zazitkom...
.Naposledy som bol na vystave aut v Inchebe v Blave. Videl som tam a sadol si do nadherneho auta, do ktoreho som sa upne zamiloval! Bola to Toaota Land Cruise V8. Nadherny kus....Odvteda o nom snivam, ze raz si ho kupim ked budem uspesny...
Nakolko "nemam svoje dni",...zo 7 obchodnych dni mi v 5 tich okolo 16 tej hodiny vypli elektriku, pricom v 2 pripadoch som sa nachadzal v otvorenen pozicii a malo to za nasledok stratu vo vyske 1016,- €, tak ma to zobralo do depresivnych nalad, ktore prave tento vikend mali vyvrcholenie. Vcera vecer som sa umyselne " sundal " ( dakujem sponzorovy Jaegermeister :o) pretoze nasledujuci den viem byt velmy chory, ale zasa sa mi absolutne resetne mozog.
Dnes rano ako som sa zobudil bola prva moja myslienka na to, ze chcem byt uspesny! Velmy uspesny! Super uspesny trader! Poziadal som v myslienkach moje PODVEDOMIE, aby mi potvrdilo nejakym sposobom to, ze som na spravnej ceste, teda aby mi dalo nejaky signal na povzbudenie mojho VEDOMIA do tohoto biznysu, aby ma to nakoplo do buducich dni......S tymito myslienkami som sa vydal do kuchyne, ze si spravim kavu. S opicou jak svet vytiahnem rolety na okne nad kuchynskym drezom s vyhladom do ulice a viete co tam stalo ? Snehobiely, novucicky Toyota LandCruiser V8 !!! No ja som si myslel ze snivam! Bezal som k vchodovym dveram a jak som vybehol von uz odchadzalo. Nakolko byvam v obci a neviem v okoli ojedinom podobnom modeli, tak je to velmi nepravdepodovna moznost aby som uvidel u nas toto auto a uz vobec ze v nedelu rano pod oknom......Ako inak sa toto da nazvat ako odpoved podvedomia???

S pozdravom .... ;) (tu) (tu) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...