Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Duchovná stránka tradingu, alebo príbehy úspešných...


Doporučené příspěvky

Zdravim vas tradery :)

kedze aj ja som duchovne zalozeny a mam bohate skusenosti v oblasti parapsychologie ( v podstate od detsva som trochu " iny alebo zvlastny" )....rad by som sa podelil o svoje skusenosti a mudrosti ....

Tak v prvom rade reakcia na prispevky pragmatika - kbtm:
Mozno mas pravdu, ale ja mam v zivote ine skusenosti a viem s istotou, ze okrem materialneho sveta existuje aj ten nematerialny a je rovnako uzasny a pestry ako tento...

Jeden z mojich osobnych pribehov:
Pred asi 5 rokmi som pracoval v zahranici pre jednu firmu. Moj kamarat tam bol riaditelom, a tak sme kazdy pondelok cestovali tam a piatok domov. Kazdy tam podaval to zahranicne loto, tak sme sa s kamaratom namotali aj mi. Kazdy tyzden sme podali. Niekolko mesiacov az na male vyhry (po preratani par korun) ..nic.
Jeden viken som sa zucastnil istej akcie, kde ma pozval jeden z tamojsich zakaznikov nasej firmy, s ktorym sme si po pracovnej stranke padli do oka a boli sme zadobre. Siel som tam s manzelkou a bola to akcia na cely vikend. Ked sme tam sli, iste predstavy som mal, ...ale ked sme tam dorazili, velmi rychlo sme prisli na to, ze...ako to napisat....no proste kazdy tam bol bohatsi ako ja. Tam som az spoznal toho znameho co ma pozval aj po jeho financnej stranke, konkretne ze ma majetok po celom svete (toho casu v hodnote 2,5 miliardy USD ...dnes neviem) co ma posadilo, ale kedze on bol zaroven organizatorom a v podstate sme sa tam pohybovali len v jeho spolocnosti, tak sme sa tesili patricnej pozornosti a ucte ( ...keby videli moj vypis z banky...).....tymto rozsiahlim opisom len tolko - aby ste sa aspon trochu vedeli vzit do mojej koze ---- NIKDY V ZIVOTE SOM SA NECITIL TAK ZDEPTANY A CHUDOBNY A AKO KLAMAR KTORY MLCAL O SVOJOM NEmajetku a pritom som sa musel pretvarovat.....Jednoducho som to nevydrzal a s vdakou a v tichosti sme sa v sobotu vytratili....

Nedela: lezim, mlcim, ked nemlcim tak sa hadam s manzelkou,.....som hotovy.....myslienky na samovrazdu.....
Nedela vecer 22:00 : dal som bozk mojim detom na rozlucku, sadam do auta, nabita zbran, vydal som sa do lesa....
Jedine co mi behalo po rozume, bola otazka na nasho Stvoritela: ja preco preco nemam dostatok penazi? rovnako si to zasluzim !? ved cely zivot som bol zarity veriaci a ku kazdemu som sa spraval vzdy ferovo,.....vzdy som sa snazil zivit poctivou pracou,..tak preco nie? Asi po hodine , ked ziadna odpoved neprichadzala, bol som uz ale pokojnejsi, som "povedal" Stvoritelovi, ze tentokrat mu ja davam jednu sancu, aby mi pomohol a ukazal, ze mu na mne aspon trochu zalezi,...

Pondelok rano 3:30 ...zobudil som sa na to, ze sa mi prisnili cisla lotto a vsetky som si ich pamatal....rychlo som vstal a zapisal si ich do diara. Ked prisiel kamarat a vyrazili sme do zahranicia - ukazujem mu cisla ktore sa mi prisnili, ....vyskusame -boli jeho slova....

Piatok: vraciame sa zo zahranicia, v poslednej obci pred hranicami (zabudli sme cez tyzden na to ) podavame loto. Vyplnujem tiket - 6 cisel - pri tretom cisle ktore sa mi prisnilo - kamarat sa mi nahol cez plece a hovori: "Aj tak ti to nevide..."
Ja zneistiem, ...zapracoval rozum... doplnil som uplne ine cisla, nez sa mi prisnili a este som vyplnil aj ostatne policka.

Skratim: Nasledujuci tyzden - vyhravam na 3 (z vasnivanych cisel) par tisic, .......hlavna vyhra mi usla.....Kamarat nechapal, ale neviem preco, ja som bol usmiaty a nevadilo mi to.......Viac ma tesil ten pocit, ze Niekto alebo Nieco je nad nami...

Sorry za dlhy clanok, dalsie uz budu kratsie....



PS: Vyzrebovali presne tie cisla, ktore sa mi prisnili, ....neveril som.....zapojil som rozum a nechal sa ovplyvnit.......trestom bolo, ze mi uslo ( po preratani ) 32 milionov SK.....takze kbtm- pragmatizmus je pekna vec, ..ale......
;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 178
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoj Opius,

tak tomu sa hovorí silná káva , dobrý námet pre film....Už budem k tebe dobrý... :) Fakt a ten kamarát ešte žije..? Ak áno tak si dobrý človek.. ;)
Keby si ho nebol počúval už by si bol za vodou a s nami amatérmi by si sa nebavil....
Horšie dopadol môj kamarát, ktorí nechal na burze 21 mil korún....nedobrovolne...vybielili mu účet český sprostredkovatelia a v živote ich nikto nenašiel ale na Kajmanoch sa určite majú dobre.... Bol z toho na "lano" a dostaval sa z toho skoro rok , ale zvládol to a teraz sa má celkom fajn.
Ked ti újde vlak určite príde druhý hoci nie presne podla cestovného poriadku ako by si chcel, len treba byť pripravený.
Zajtra pohladám jednu staršiu knižku a trochu počarujeme, je to predchodca The Secret s podrobným návodom na magnetizovanie toho čo chceš. Ani neviem ako som na nu mohol zabudnúť , ked ju nezožrali myši tak tu z nej niečo opíšem .


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim ta Gladiator,

nepisal som to koli nejakej sebalutosti, ..prave naopak, ...urcite aj ti vies, ako lahko sa prituli k cloveku v istych chvilach pochybna myslienka, ci to ma vsetko zmysel, alebo ci je tento cely zivot len mechanicky sled nahod,....a tieto situacie a prihody (dufam ze prispejes nejakou svojou) su tie, ktore ta zasa dostanu na tu lepsiu cestu, navratia ti spat vieru a nadej,....a pritom su to niekedy malickosti, niekedy tie veci dopadnu uplne inak ako by si cakal, ...ale najkrajsie je potom to, ked "ti to dojde" a pochopis zmysel, preco sa to stalo tak, ako sa to stalo :o).....


Som rad za toto vlakno, pretoze su veci, ktore fakt nepatria medzi obchody, ale zaroven patria medzi tie zakladne stavebne kamene uspesneho obchodu.....

Sok zserencset kivanok ! ;) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Inak ten kamarat zije, a casto si na to spominame ked sa stretneme..... :)

Ale to nebol koniec, ....ten lotto tiket, o ktorom bola rec, som si siel skontrolovat az v stvrtok nasledujuci tyzden ( losovanie bolo cez vikend) , ked mi volal moj kamarat zo Slovenska v stredu vecer, ze sa mu snivalo so mnou, ako v jeho sne vystupujem z dlheho amer. Lincolnu v kowbojskom obleceni v drahych cizmach a ovesany zlatom (pricom vie ze ja zlato v ziadnej podobe nenosim) a podal si so mnou ruku a ziaril som ako Texasan, ..strasne bohaty...... Nedalo mu to, tak mi zavolal a smial sa aka hlupost sa mu snivala. Samozrejme, hned mi "zaplo" lotto...Ked som druhy den skontroloval tiket a videl co sa stalo (vlastne nestalo) volal som mu spat, varozpraval som mu to a skoro ho porazilo :D ten sa 3 dni rozculoval za mna hehe :D ....a to este nie je koniec, pretoze tyzden na to sa mi z utorka na stredu prisnili opat cisla, bolo to zaujimave, pretoze tam bolo vela dvojek, ako 2, 12 , 20 ,22 ...atd. A tak som volal kamaratovi ze idem podat, mozno vyjde na druhy krat...
Nevyslo mi to. Teda nie v zahranici......boli to cisla, ktore vytiahli ten tyzden v nedelu na slovensku ......haluz, nie ? ;) (tu)

Tak nech mi niekto tvrdi, ze sme vznikli ako nahoda a odpad "velkeho tresku" ,,,, :) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jeden motivačný...

Patnáctiletý milionář! Americký sen? Kdepak, příběh chlapce, který byl více malým mužem než chlapcem. Příběh, který je výjimečný, ale přesto tolik podobný všem ostatním. Příběh, kterému lze těžko uvěřit a přesto je tak skutečný. A v neposlední řadě příběh v rytmu jeho vlastního motta života: „Pokud na naší Zemi nežijete na hraně, zabíráte zbytečně moc místa.“

Na vizitce má napsáno Dr. Farrah Gray, a přestože mu je teprve dvaadvacet let (*9. září 1984), už patnáct let naleznete pod jeho jménem zkratku CEO, v českém jazyce výkonný ředitel společnosti. I přes fakt jasného mládí a věku, kdy chlapci teprve objevují úskalí dospělého života, je již sedm let milionářem. „Můj příběh, ačkoliv unikátní, se neliší mnoho od ostatních, kteří začali s pouhým snem naplněným čirým odhodláním. Věřím, že tento můj příběh vám připomene dětskou mysl v každém z vás, která věří, že možné je cokoliv,“ komentuje svůj velmi krátký životopis nejmladší afroamerický dolarový milionář.

Vše začínalo myšlenkou pomoci vlastní nemocné matce, která mu byla svou nekonečnou pílí vzorem. Když bylo Farrahovi šest let, podle vlastních slov nikdy nevěděl, zda jeho matka v noci opravdu spala nebo stále pracovala – byla totiž vzhůru, když šel spát i když vstával. Toto jej fascinovalo a poté, co utrpěla srdeční příhodu se mladý Farrah rozhodl rodině pomoci. Začínal s podomním prodejem, kdy se snažil prodávat vyzdobené kameny, které našel na ulici, později přešel na prodej tělového mléka. Po třech letech zkušeností s lidmi a komunikací založil svou první organizaci, a to Městský sousedský ekonomický klub. Kontaktoval místní obchodníky, kteří se stali sponzory jeho organizace a díky němu se tak mohl každý z jeho okolí ekonomicky vzdělávat. Jako devítiletý kluk afroamerického původu v začátcích zažíval více neúspěchů než úspěchů, ale vždy, když jej někdo se sponzorstvím odmítl, žádal o pět dalších kontaktů, kdo by na jeho organizaci mohl přispět.

Velmi záhy se rodina stěhovala z Jižní části Chicaga na západ za lepším podnebím s ohledem na nemocnou matku a Farrah změnil pole působnosti, opět díky svým komunikačním zkušenostem i znalostem zaujal schopností projevu jako host lokální talkshow. Stále to vypadá, že tu píšeme o dospělé osobě, malému chlapci nyní již sice bylo více, ale stále byl jedenáctiletým hochem! Avšak po první vystoupení okouzlil natolik, že se stal spolu-moderátorem pořadu, v Las Vegas o něj dokonce zájemci začali soupeřit a nabízeli mu za vystoupení vyšší a vyšší částky. Tím nadobro skončil přerod chlapce v muže a také rodinné finanční potíže.

Těžko říct, jestli byl Farrah již v pubertálním věku, ale ve svých čtrnácti letech se rozhodl věnovat se činnosti, která ho bavila ze všeho nejvíce, a tím bylo překvapivě vaření. Zakládá tak po důkladném studování kuchařek a knih o marketingu společnost Farr-Out Foods zaměřenou na mladé konzumenty. Těžko nyní sami definujeme, co bylo klíčem k úspěchu, to necháme na Farrahovi, ale ve finále se mu podařilo tuto společnost po dvou letech fungování zhodnotit prodejem za více než zmiňovaný milion dolarů! Americký, afroamerický sen tak pokračuje! Stále nezletilý Farrah roste dále a je stále žádanějším člověkem, na konzultaci otázek drobného podnikání si ho zve dokonce samotné ministerstvo obchodu. Neuvěřitelné!

V současné době, ve svých dvaadvaceti letech, dokázal Farrah Gray více než mnoho ostatních za celý život. Od svého prvního interview, kdy mu bylo jedenáct, se již objevil ve všech známých amerických médiích a jeho cena za vystoupení s vlastní řečí se cení na pět až deset tisíc dolarů. Vydal také knihu osobního růstu Reallionaire, která se stala bestsellerem dané kategorie v roce 2005 a svého času ji podpořil i bývalý prezident USA Bill Clinton. Od dvaceti let se nyní vytrvale věnuje nové profesi realitního investora, je nejmladším členem obchodní realitní asociace a sloupkařem ve vlastním nakladatelství. Mimo jiné, aby nevznikla pochybnost o doktorském titulu z úvodu článku, v dubnu roku 2007 získal Farrah Gray, který má více než 15 miliónů pravidelných čtenářů, čestný doktorát z Allen University v oboru humanitní literatury.

A stále vám hlavou vrtá, co je základem jeho úspěchu? Jak si vysvětlit toto splnění veškerých lidských snů, aniž by se jednalo pouze o nadnesený hollywoodský film? Farrah propaguje velmi aktivně myšlenku rozšiřování vlastního bohatství a doporučuje ostatním stejný přístup. Pohodlí a zajištěnost je totiž podle něj největším nepřítelem dosažení vlastních snů. „Pevně věřím, že v životě jsou dva důležité milníky – den kdy se narodíte a den, kdy naleznete oblast, ve které vynikáte,“ komentuje svůj přístup Gray a radí: „Ptejte se sami sebe na tři podstatné otázky. Co je pro mne snazší než pro ostatní? Jakou práci byste vydrželi dělat celý život i bez mzdy? A čím mohu být světu užitečný?“

Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdar kazdemu...

ako mnoho inych ludi, aj ja mam svojich vnutornych " demonov " ( zial nie su to mlade blondiky :S ) a nejake tie bloky, a kedze by som sa ich rad zbyvil (vacsiny som sa ,...ale je par velmi, velmi hlboko zazratych...) pozeral som sa minule na nete po niecom, nejakej technike alebo sposobe,...a narazil som na NLP (Neuro lingvisticke programovanie)
Rad by som sa vas opytal, ci s tym mate nejake skusenosti, pripadne ci ste absolvovali nejake skolenie a podobne.


To Gladiator: Pekny pribeh,..... ;) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Opius,

neviem sítce o tej novinke nič, ale viem že všetko sa programuje v mysli a teda dá sa aj "delete".... ;)
Kukni na net a nájdi si tam profi hypnotyzéra a ten to vyrieši asi najskôr . Raz som na nete natrafil na jednu kočku ktorá to robí na profi úrovni a mal som z nej dobrý pocit, (prvý pocit-dojem)ale neviem ako sa volá jej firma lebo to bolo dávnejšie. Zároven som natrafil na dalšiu kočku, ale hned prvý dojem bol že pracuje na trase E 55.... :) zámerne som jej napísal jeden email , lebo machrovala čo všetko dokáže tak som ju chcel vyskúšať , samozrejme neodpovedala.
V tomto obore je vela amatérov ktorý ukončili nejaký kurz a už su z nich velký odborníci.... preto si treba dobre vybrat. Stále dám na prvý dojem, už sa mi to x krát potvrdilo. Ináč našiel som tu knihu o ktorj som písal vyššie "predchodca secret" volá sa : Tvurči předsavivost - autori : Melita Denning a Osborne Phillips vyšla v roku 2000 , teda nieje až taká stará ako som si myslel...len vyzerá staro ako vykopávka (antikvariát). Tam su detailne popísané techniky magnetizácie tohočo chceš , nabíjanie svetlom, formulky ktore potrebuješ pri tom hovoriť a hviezdica ktorú si potrebuješ urobiť.
Ked ju nezoženieš tak z nej niečo poíšem a hodím sem.


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Gladiator,

ještě jednou mockrát díky za nové vlákno na téma TF a příspěvky, které jsi rovnou do toho umístil. Vážím si toho! :)

Pokud by jsi byl tak hodný a vložil sem něco kolem té tvůrčí představivosti, byl bych rád a snad nejenom já. :)

PS: Teď když utichnul humbuk kolem toho co sem do tohoto vlákna může či nemůžeme vkládat a co je více duchovní a co je duchovní méně, napadlo mě jestli by jsi sem přeci mohl dát ten materiál o J.Ch. Šlo by to?
Tento člověk a jeho snažení v podstatě souvisí s tématem na tomto vláknu.

Měj se skvěle a ještě jednou díkes :)

Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Atlas,

úryvky z knihy tu môžem dať, ale potrebujem na to viac času takže to skúsim pripravit. Čo sa týka Chvátala brnknem mu zajtra alebo v pondelok, aby som si občerstvil info, nakolko od vtedy prešiel nejaký ten rok a tak by som sem nerád dával dezinformácie, potrebujem si to občerstviť. Naposledy som sa sním nedokázal spojit lebo bol mimo ČR ....zas na cestách tak uvidím, každopádne niečo pripravím.


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Gladiator,

no to je bomba............ super! :) Já vím, že s tím máš spoustu práce navíc, ale pokud se ti něco z toho sem podaří umístit budeš moc hodný.

Já teď zjišťuji co je vlastně market profile a asi mi z toho praskne hlava. :) Takže MP odkládám na neurčito a jak jsi napsal, že hlavní využití MP je v podstatě jen pozičního obchodvání, nemusím to zatím řešit.

Díky za všechno. :)

Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Aj dav investorov môže mať svoju dušu

Existuje množstvo teórií správania sa obchodníkov a dílerov na finančných trhoch, ale ani jednej z nich sa v súčasnosti neprikladá veľký význam.
Hlavným dôvodom je fakt, že tieto teórie pokladajú za primárny vplyv pri rozhodovaní psychológiu obchodníka a fundamentálne a ekonomické vzťahy, ktoré ovplyvňujú vývoj finančných trhov považujú za sekundárne. Pokiaľ však chce byť obchodník úspešný, musí rátať aj s psychológiou davu, ktorá veľmi často spôsobí výrazný výkyv kurzov, a to len na základe jedného iracionálneho podnetu.

Dav má dušu
Psychológia davu vychádza z predpokladu, že investori nikdy svoje investičné rozhodnutia nerealizujú izolovane, ale väčšina ich rozhodnutí je spoločná s rozhodnutiami ďalších ľudí v ich okruhu. Z tohto hľadiska je dôležité skúmať, čo vedie investorov k určitým impulzom, ako sú predaj alebo nákup. Podstatná časť investorov vytvára určité zoskupenie, ktoré sa nazýva dav. Základy teórie psychológie davu položil francúzsky sociológ Gustav Le Bon.
Dav charakterizuje ako kolektívnu dušu. Podľa jeho teórie v dave nedochádza k súčtu a priemeru vlastností jednotlivcov, ale k vytváraniu úplne nových kombinácií, a tým aj nových vlastností. Tieto nové vlastnosti predstavujú povahu davu, kolektívnu dušu a sú spoločné celému davu. Dav reaguje najmä na ľudské podvedomie a pudové prvky, čo znamená, že rozum je zatlačený do úzadia. Preto je aj rozumová úroveň davu podstatne nižšia ako rozumová úroveň jednotlivca.
Tri pravidlá
Na základe tejto teórie by sme mohli na finančnom trhu rozoznať tri všeobecné pravidlá.
1. Šancu nepodľahnúť davu na finančnom trhu majú iba silné osobnosti. 2. Ak investor podľahne davu, stratia sa jeho individuálne intelektuálne schopnosti a prestáva byť lepší ako priemer. 3. Ak investor dokáže odhadnúť správanie davu a vyhnúť sa mu, má nádej, že bude dlhodobo úspešný.
Tieto pravidlá sa však týkajú jednotlivcov, pričom trh sa správa ako dav a prejavuje skupinové vlastnosti.
Princípy davu by si mal osvojiť každý investor, ktorý chce byť lepší ako priemer. Ak spozná správanie sa svojich protivníkov, získa možnosť predstihnúť dav.
Základy Le Bonovej teórie psychológie davu mali vplyv na formovanie investičných stratégií mnohých známych finančných teoretikov aj pragmatikov. Medzi najznámejších z nich patria Drasnarova stratégia chamtivosti a strachu a Keynesova teória väčšiny a menšiny a André Kostolány a jeho investičná stratégia, ktorej sa budeme bližšie venovať.
Kostolányho stratégia
André Kostolány, známy finančný maklér a burzián, úspešne pôsobil sedemdesiat rokov na burze, kde si všímal burzových obchodníkov, ich správanie a ich špecifické vlastnosti. Podľa Le Bonovej teórie psychológie davu rozdelil účastníkov burzových obchodov do dvoch skupín: hráči a špekulanti.
Hráči predstavujú 90 percent účastníkov všetkých burzových obchodov. Sú to väčšinou dlhodobí investori a ich správanie podlieha aspektom teórie davu. Kostolány ich nazýva vo svojej teórii roztrasené ruky. Obchodujú zväčša na základe horúcich tipov, kde rozum ustupuje do úzadia. Riadia sa heslom: keď kurzy padajú treba predávať, keď stúpajú kupovať.
Zvyšných desať percent sú špekulanti. Ich postavenie na trhu je diametrálne odlišné. Sú to silné investorské osobnosti, ktorým nechýba intuícia, vlastné myšlienky, trpezlivosť, peniaze a šťastie. Dokážu vzdorovať davu, ich heslom je plávať proti prúdu. Správajú sa anticyklicky, pričom 2/3 cyklu plávajú proti hlavnému trendu a 1/3 v súlade s trendom. Sú to tzv. pevné ruky.
Hráči a špekulanti
Na základe rozdelenia účastníkov burzy do skupín Kostolány rozpracoval analýzu kurzov a obratov. Podľa tejto analýzy je možné veľmi rýchlo určiť, ktorá skupina drží v rukách väčšiu pozíciu, a tým určiť budúce tendencie kurzov. Ak podľa neho skupina roztrasených rúk (hráčov) drží v rukách veľký objem cenných papierov, hovorí o vykúpenom trhu, ak však rozhodujúci objem drží v rukách skupina pevných rúk (špekulantov), hovoríme o vypredanom trhu. Podľa analýzy kurzov a obratov môžu nastať štyri situácie.
Rastú kurzy a zároveň rastú obraty. Znamená to, že akcie sa presúvajú z pevných do roztrasených rúk, pretože iba subjekty davu sa správajú tak, že nakupujú pri rastúcich kurzoch. Tým sa vytvára vykúpený trh a dá sa v blízkej budúcnosti očakávať výrazný pokles kurzov.
Klesajú kurzy a zároveň rastú obraty. Znamená to, že v dôsledku negatívnej informácie vzniká na trhu panika a strach ženie roztrasené ruky k hromadnému predaju akcií, ktoré sa dostávajú do pevných rúk, tým sa vytvára vypredaný trh a dá sa očakávať nárast kurzov.
Kurzy a obraty klesajú. Znamená to, že aj v radoch pevných rúk sa prejavuje snaha kúpiť ešte za nižšie ceny a dá sa očakávať ďalší pokles kurzov.
Kurzy rastú, obraty stagnujú. Znamená to, že medzi hráčmi prevláda pesimizmus, resp. nie je dostatočná ich likvidita.
Dôsledky vyplývajúce z psychológie správania sa účastníkov trhu sa výsledne odzrkadľujú vo väčšine metód technickej analýzy, ktorým sa budeme bližšie venovať v nasledujúcich článkoch.

Skupinové vlastnosti davu
- Pocit neprekonateľnej a neobmedzenej sily.
- Duševná nákaza - jednotlivec v rámci davu je ovplyvnený tým, čo vidí a počuje
- Jednotlivec podlieha sugescii a necháva sa unášať hypotetickým prúdením davu bez pôsobenia vlastného vedomia
- Prudké zmeny v myslení a citov davu, ktoré hrajú dominantnú úlohu vedú k tomu, že investori sa bez rozmýšľania, úvah a dlhého presviedčania dokážu nadchnúť pre akúkoľvek myšlienku alebo tzv. horúci tip.
- Ľahkovážnosť davu spôsobuje, že pre dav neexistuje pojem "nepravdepodobné". Vznikajú historky o rýchlom zbohatnutí, ktoré priťahujú ďalších a ďalších investorov.
- Dav má prehnané alebo zjednodušené city a buď niekoho zbožňuje alebo zatracuje.
- Zároveň je neznášanlivý a autoritatívny, čo vedie k tomu, že ak sa dav nadchne nejakou myšlienkou, nepripustí akúkoľvek kritiku a diskusiu. Prehlušiť túto predstavu znamená naservírovať davu novú ešte lákavejšiu predstavu
- Slabou stránkou davu je tiež mravnosť a etika. Dav neuznáva žiadne morálne hodnoty, a keďže koná bez rozumu, nie je ani schopný posúdiť morálnu a etickú stránku jeho správania.

Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Gladiator,

díky, za zajímavý článek. :)

Chci se zeptat, mohu já ze své pozice - to jest, sedím doma u počítače, mám bežné informace z netu, sleduji cenový graf, v něm volume, formace, patterny - určit chování davu? Mohu pochopit kam dav potlačí cenu? Mohla schopnost předpovědět chování davu některé úspěšné tradery udělat ještě úspěšnějšími? :S

Co si o tom myslíte? :S



Díkes

Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Jirko (Atlas)

z bežneho pozorovania trhu v zmysle ako si napísal sa chovanie davu nedá identifikovať. Je to o praxi a hlavne používaní MP to je systém ktorý presne toto robí, podla počtu TPO a tvaru dá sa predvídať další ťah trhu. Niečo z toho už uspešne využívam, ale na úroveň experta si treba počkať niekolko rokov tradingu v spojitosti s MP čiže zase prax. Jedná vec o ktorej som už písal, že pokial obchodujete 3-5 min grafy s "depkou" či sa Vám podarí uloviť nejakých 200USD nieje potrebné vediet používať MP, ale pokial v budúcnosti chceš(te) pokračoavť v pozičnom obchodovaní so zotrvaním v pozícii niekolko dní , alebo minim celý deň tak to význam má. Chovanie davu je velmi komplexná záležitosť a určite ho nemá význam študovat na 3 min grafoch, teda presnejšie v čase 3 min a von...
Normálne každý svojim spôsobom predvída chovanie davu, lebo sleduje cenové paterny na základe ktorých očakáva
konkrétny pohyb, ale je velmi dôležité vediet rozdelit ktorý pohyb je spôsobený prílivom nových kupujúcich a teda začína nový trend, alebo či sa jedná len o uzatváranie starých pozícii a teda tak vzniknutý pohyb je len reakciou na chvílkové oslabenie trhu.
Pokial pochopíš chovanie davu v pravom zmysle slova tak bude z teba Velký King - Boss burzy o tom to celé je , vediet kam to smeruje.... ;) Jedným s takzvaným možným spôsobom predvídania je to o čom so už viackrát písal a to sú falošné nárasty trhu počas obeda ked ide len o spustenie automatických čakačiek a v najbližšom ST bode končia výberom a trh ide naspäť dole. Ked do toho prídeš tak ušetríš minimálne zbytočné vyhodené peniaze .

Sleduj.. pozoruj... zapisuj a pouč ostatných ... (tu)


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...