Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Duchovná stránka tradingu, alebo príbehy úspešných...


Doporučené příspěvky

Kostolany III

Aj dav investorov môže mať svoju dušu
Existuje množstvo teórií správania sa obchodníkov a dílerov na finančných trhoch, ale ani jednej z nich sa v súčasnosti neprikladá veľký význam.
Hlavným dôvodom je fakt, že tieto teórie pokladajú za primárny vplyv pri rozhodovaní psychológiu obchodníka a fundamentálne a ekonomické vzťahy, ktoré ovplyvňujú vývoj finančných trhov považujú za sekundárne. Pokiaľ však chce byť obchodník úspešný, musí rátať aj s psychológiou davu, ktorá veľmi často spôsobí výrazný výkyv kurzov, a to len na základe jedného iracionálneho podnetu.
Dav má dušu
Psychológia davu vychádza z predpokladu, že investori nikdy svoje investičné rozhodnutia nerealizujú izolovane, ale väčšina ich rozhodnutí je spoločná s rozhodnutiami ďalších ľudí v ich okruhu. Z tohto hľadiska je dôležité skúmať, čo vedie investorov k určitým impulzom, ako sú predaj alebo nákup. Podstatná časť investorov vytvára určité zoskupenie, ktoré sa nazýva dav. Základy teórie psychológie davu položil francúzsky sociológ Gustav Le Bon.
Dav charakterizuje ako kolektívnu dušu. Podľa jeho teórie v dave nedochádza k súčtu a priemeru vlastností jednotlivcov, ale k vytváraniu úplne nových kombinácií, a tým aj nových vlastností. Tieto nové vlastnosti predstavujú povahu davu, kolektívnu dušu a sú spoločné celému davu. Dav reaguje najmä na ľudské podvedomie a pudové prvky, čo znamená, že rozum je zatlačený do úzadia. Preto je aj rozumová úroveň davu podstatne nižšia ako rozumová úroveň jednotlivca.
Tri pravidlá
Na základe tejto teórie by sme mohli na finančnom trhu rozoznať tri všeobecné pravidlá.
1. Šancu nepodľahnúť davu na finančnom trhu majú iba silné osobnosti. 2. Ak investor podľahne davu, stratia sa jeho individuálne intelektuálne schopnosti a prestáva byť lepší ako priemer. 3. Ak investor dokáže odhadnúť správanie davu a vyhnúť sa mu, má nádej, že bude dlhodobo úspešný.
Tieto pravidlá sa však týkajú jednotlivcov, pričom trh sa správa ako dav a prejavuje skupinové vlastnosti.
Princípy davu by si mal osvojiť každý investor, ktorý chce byť lepší ako priemer. Ak spozná správanie sa svojich protivníkov, získa možnosť predstihnúť dav.
Základy Le Bonovej teórie psychológie davu mali vplyv na formovanie investičných stratégií mnohých známych finančných teoretikov aj pragmatikov. Medzi najznámejších z nich patria Drasnarova stratégia chamtivosti a strachu a Keynesova teória väčšiny a menšiny a André Kostolány a jeho investičná stratégia, ktorej sa budeme bližšie venovať.
Kostolányho stratégia
André Kostolány, známy finančný maklér a burzián, úspešne pôsobil sedemdesiat rokov na burze, kde si všímal burzových obchodníkov, ich správanie a ich špecifické vlastnosti. Podľa Le Bonovej teórie psychológie davu rozdelil účastníkov burzových obchodov do dvoch skupín: hráči a špekulanti.
Hráči predstavujú 90 percent účastníkov všetkých burzových obchodov. Sú to väčšinou dlhodobí investori a ich správanie podlieha aspektom teórie davu. Kostolány ich nazýva vo svojej teórii roztrasené ruky. Obchodujú zväčša na základe horúcich tipov, kde rozum ustupuje do úzadia. Riadia sa heslom: keď kurzy padajú treba predávať, keď stúpajú kupovať.
Zvyšných desať percent sú špekulanti. Ich postavenie na trhu je diametrálne odlišné. Sú to silné investorské osobnosti, ktorým nechýba intuícia, vlastné myšlienky, trpezlivosť, peniaze a šťastie. Dokážu vzdorovať davu, ich heslom je plávať proti prúdu. Správajú sa anticyklicky, pričom 2/3 cyklu plávajú proti hlavnému trendu a 1/3 v súlade s trendom. Sú to tzv. pevné ruky.
Hráči a špekulanti
Na základe rozdelenia účastníkov burzy do skupín Kostolány rozpracoval analýzu kurzov a obratov. Podľa tejto analýzy je možné veľmi rýchlo určiť, ktorá skupina drží v rukách väčšiu pozíciu, a tým určiť budúce tendencie kurzov. Ak podľa neho skupina roztrasených rúk (hráčov) drží v rukách veľký objem cenných papierov, hovorí o vykúpenom trhu, ak však rozhodujúci objem drží v rukách skupina pevných rúk (špekulantov), hovoríme o vypredanom trhu. Podľa analýzy kurzov a obratov môžu nastať štyri situácie.
Rastú kurzy a zároveň rastú obraty. Znamená to, že akcie sa presúvajú z pevných do roztrasených rúk, pretože iba subjekty davu sa správajú tak, že nakupujú pri rastúcich kurzoch. Tým sa vytvára vykúpený trh a dá sa v blízkej budúcnosti očakávať výrazný pokles kurzov.
Klesajú kurzy a zároveň rastú obraty. Znamená to, že v dôsledku negatívnej informácie vzniká na trhu panika a strach ženie roztrasené ruky k hromadnému predaju akcií, ktoré sa dostávajú do pevných rúk, tým sa vytvára vypredaný trh a dá sa očakávať nárast kurzov.
Kurzy a obraty klesajú. Znamená to, že aj v radoch pevných rúk sa prejavuje snaha kúpiť ešte za nižšie ceny a dá sa očakávať ďalší pokles kurzov.
Kurzy rastú, obraty stagnujú. Znamená to, že medzi hráčmi prevláda pesimizmus, resp. nie je dostatočná ich likvidita.
Dôsledky vyplývajúce z psychológie správania sa účastníkov trhu sa výsledne odzrkadľujú vo väčšine metód technickej analýzy, ktorým sa budeme bližšie venovať v nasledujúcich článkoch.
Skupinové vlastnosti davu
- Pocit neprekonateľnej a neobmedzenej sily.
- Duševná nákaza - jednotlivec v rámci davu je ovplyvnený tým, čo vidí a počuje
- Jednotlivec podlieha sugescii a necháva sa unášať hypotetickým prúdením davu bez pôsobenia vlastného vedomia
- Prudké zmeny v myslení a citov davu, ktoré hrajú dominantnú úlohu vedú k tomu, že investori sa bez rozmýšľania, úvah a dlhého presviedčania dokážu nadchnúť pre akúkoľvek myšlienku alebo tzv. horúci tip.
- Ľahkovážnosť davu spôsobuje, že pre dav neexistuje pojem "nepravdepodobné". Vznikajú historky o rýchlom zbohatnutí, ktoré priťahujú ďalších a ďalších investorov.
- Dav má prehnané alebo zjednodušené city a buď niekoho zbožňuje alebo zatracuje.
- Zároveň je neznášanlivý a autoritatívny, čo vedie k tomu, že ak sa dav nadchne nejakou myšlienkou, nepripustí akúkoľvek kritiku a diskusiu. Prehlušiť túto predstavu znamená naservírovať davu novú ešte lákavejšiu predstavu
- Slabou stránkou davu je tiež mravnosť a etika. Dav neuznáva žiadne morálne hodnoty, a keďže koná bez rozumu, nie je ani schopný posúdiť morálnu a etickú stránku jeho správania.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 178
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Jeden zaujímavý výrok -článok od Carnegiho

Kedysi bol Andrew Carnegie najbohatší muž v Amerike.
Do Ameriky prišiel ako malý chlapec zo Škótska, vystriedal niekoľko zvláštnych zamestnaní a napokon skončil ako najväčší oceľový továrnik v Spojených štátoch. Istý čas mal štyridsaťtri milionárov, ktorí pre neho pracovali. V tom čase bolo zriedkavé byť milionárom; mierne povedané, milión dolárov v jeho časoch by sa dnes rovnalo najmenej dvadsať miliónov dolárov.Keď sa novinár opýtal Carnegieho ako si najal štyridsaťtri milionárov, Carnegie odvetil, že títo muži neboli milionári, kým nezačali pracovať pre neho, ale stali sa milionármi ako následok spolupráce.
Ďalšia otázka novinára bola, ” Ako sa vám podarilo zdokonaliť tých mužov natoľko, aby sa stali hodnými, aby ste im platili tak veľa peňazí?”
Carnegie odpovedal, že ľudia sa zdokonaľujú rovnakým spôsobom ako sa ťaží zlato. Musia sa presunúť tony špiny, aby sa našla jediná unca zlata. Ale vy nejdete do bane, aby ste hľadali špinu – idete hľadať zlato.
To je presne spôsob ako my, vodcovia, musíme vnímať ľudí. Nehľadajte chyby, jazvy a kazy – tie sa nájdu ľahko a sú nadbytočné.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Zdaravim,dik za tohle vlakno,dneska jsem si ho cele prochazel a dik vsem za prispevky.Chtel bych se zeptat Gladiatora028 ,jestli muzes sem dat nejakej seznam knih ze kterych cerpas.U nejakych prispevku to mas ,tam kde se mluvi o konkretni knize,ale u mnoha prispevku to neni z ceho si cerpal.Muzu te tedy poprosit o seznam knih,ktere podle tebe stoji za precteni.Dik za vsechno co tady delas pro to a abych se zapojil tak tady prikladam recenzi na knihu,kterou se take objevil nahodou a bouzel necet,takze se chci timto zeptat jestli ji nekdo cetl a Vas nazor na ni.

Joe Vitale & Ihaleakala Hew Len - Svět bez hranic



Svět bez hranic je jednou z nejúchvatnějších knih, která kdy vůbec byla napsaná. Vypráví o neobyčejném terapetuovi, který vyléčil celé oddělení mentálně postižených recidivistů, aniž by kteréhokoliv z nich viděl. Kniha popisuje jeho metodu a skutečnou příčinu všeho, co se vám přihodí a jak "očistit" negativitu.



Ukážka z knihy:

Před dvěmi roky jsem se doslechl o havajském terapeutovi, který vyléčil celé oddělení mentálně postižených vězňů - aniž by kterékoliv z nich viděl. Tento psycholog prostudoval jejich záznamy a pak se podíval do sebe, aby zjistil, jak vytvořil nemoc dotyčné osoby. A když se zlepšoval, zlepšoval se i stav pacienta.

Když jsem poprvé tento příběh slyšel, myslel jsem, že jde o legendu. Jak někdo dokáže vyléčit kohokoliv tím, že léčí sám sebe? Jak může i seberealizovaný mistr vyléčit šílené kriminálníky?

Nedávalo to smysl. Bylo to nelogické a příběh jsem zavrhl.

O rok později jsem ho však slyšel znovu. Dozvěděl jsem se, že terapeut používá havajskou léčitelskou metodu nazvanou ho'oponopono. Nikdy jsem o ní neslyšel, ale nemohl jsem to pustit z hlavy. Pokud byl příběh pravdivý, chtěl jsem se dozvědět více.

Vždycky jsem věděl, že "stoprocentní zodpovědnost" znamená, že jsem zodpovědný za to, jak myslím a co dělám. Cokoliv nad to už nemůžu ovlivnit. Myslím si, že většina lidí takto také rozumí pojmu naprostá zodpovědnost. Jsme zodpovědni za to, co děláme, nejsme zodpovědni za to, co dělají druzí. Havajský terapeut, který léčil mentálně postižené lidi, mě naučil nový a pokročilejší náhled na stoprocentní zodpovědnost.

Jmenuje se Dr. Ihaleakala Hew Len. Náš první telefonát trval asi hodinu. Prosil jsem ho, aby mi vyprávěl celý příběh o své terapeutické práci. Hovořil o tom, že tři roky pracoval v havajské státní nemocnici na oddělení trestně stíhaných pacientů. Toto oddělení bylo nebezpečné a fluktuace psychologů zde byla velká. Personál často stonal nebo jednoduše odcházel. Když měl někdo projít po oddělení, otáčel se zády ke stěně se strachem, že na něj pacienti zaútočí. Nebylo to příjemné místo pro práci, život ani návštěvu.

Dr. Len mi řekl, že své pacienty nikdy neviděl. Svolil, že bude mít kancelář a že bude pročítat záznamy pacientů. Když jimi procházel, pracoval na sobě. A když na sobě pracoval, pacienti se začali uzdravovat.

"Po několika měsících dostali dosud spoutaní pacienti svolení a mohli se začít volně pohybovat po prostoru. Některým zase byly sníženy dávky léků a ti, kteří byli původně označeni za nevyléčitelné, byli propuštěni."

Byl jsem z toho u vytržení.

"A to není všechno," pokračoval, "zaměstnanci se začali těšít do práce. Zlepšila se docházka a fluktace zaměstnanců skončila. Nakonec jsme tam měli více personálu než jsme potřebovali, protože pacienti byli propouštěni a všichni zaměstnanci chodili do práce. Dnes je to oddělení zavřeno."

V té chvíli jsem to nevydržel a musel se zeptat: "Co jste se sebou dělal, co způsobovalo, že se tito lidé měnili?"

"Jednoduše jsem léčil tu část sebe, kterou jsem s nimi sdílel," odpověděl.

Tomu jsem nerozuměl.

Dr. Hew Len mi vysvětlil, že přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se v mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem.

Tento výrok mě ohromil a bylo mi zatěžko jej přijmout. Nést zodpovědnost za něco, co řeknu nebo udělám, je jedna věc. Nést zodpovědnost za něco, co říkají nebo dělají druzí, je něco úplně jiného. Pravda je taková: Převezmete-li plnou zodpovědnost za svůj život, pak všechno, co vnímáte jakýmkoli ze svých smyslů, nesete za to zodpovědnost, protože je to váš život.

Stručně řečeno: můžete vyléčit všechno, co se vám nelíbí a co prožíváte: terorismus, politiku i hospodářství své země. Lze říci, že tyto věci ve skutečnosti neexistují a jsou to pouze vaše vlastní projekce. Problém není v nich, ale ve vás.

Vím, že to je obtížné to pochopit, natož to přijmout nebo podle toho opravdu žít. Vinit druhé nebo své okolí je mnohem snažší, než přijmout naprostou zodpovědnost. Během rozhovoru s Hew Lenem jsem začal chápat, že léčení z jeho pohledu a v duchu ho'oponopono znamená milovat sám sebe. Chcete-li zlepšit svůj život, musíte jej vyléčit. Chcete-li někoho uzdravit, a může jít klidně o mentálně chorého vězně, musíte nejprve vyléčit sebe.

Zeptal jsem se Dr. Lena, jak to dělal, když léčil sebe. Co přesně prováděl, když se díval na záznamy pacientů.

"Jenom jsem si neustále opakoval ´omlouvám se´ a ´miluji vás´", vysvětlil.

To je vše?

Ano, to je vše.

Zdá se, že milovat sebe samého je nejlepší způsob, jak se zlepšit a jakmile se zlepšíte, zlepšíte i svůj svět. Dovolte mi krátký příklad jak to funguje: jednou mi kdosi poslal email, který mě naštval. Dříve bych se s tím vyrovnal tak, že bych začal pracovat se svými citovými hot buttons nebo bych se snažil argumentovat s člověkem, který mi poslal ten hnusný vzkaz. Tentokrát jsem vyzkoušel metodu Dr. Lena. V duchu jsem si opakoval: "Omlouvám se" a "Miluji tě". Neříkal jsem to nikomu konkrétnímu. Jednoduše jsem vyvolával duch lásky, který měl uvnitř mě vyléčit to, co způsobilo vnější podmínky.

Během hodiny jsem dostal email od stejného člověka. Omlouval se za svůj předešlý vzkaz. Nezapomeňte, že jsem neudělal nic pro to, aby se mi někdo omluvil. Ani jsem mu neodpověděl. Přesto, tím, že jsem opakoval "Miluji tě", jsem jaksi v sobě vyléčil to, co způsobilo jeho chování.

Později jsem se zúčastnil ho'oponopono semináře doktora Lena. Nyní mu je sedmdesát roků, je považován za staršího šamana a je poněkud uzavřený. Chválil moji knihu The Attractor Factor. Řekl mi, že když se zlepším, vibrace mé knihy stoupnou a všichni to budou cítit, až ji budou číst. V krátkosti, jakmile se zlepším, moji čtenáři se zlepší.

"A co knihy, které už jsou venku, které se už prodaly?" zeptal jsem se.

"Žádné venku nejsou," vysvětlil a znovu mě ohromil svou mystickou moudrostí. "Jsou stále v tobě."

Jinými slovy, vně neexistuje.

Tato pokročilá technika si zasluhuje podrobné vysvětlení a k tomu by byla zapotřebí celá kniha. Postačí, když řeknu, že budete-li chtít zlepšit cokoliv ve svém životě, můžete to udělat jenom na jednom místě - v sobě.

"A až to budete dělat, dělejte to s láskou."

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj binyxxx,

prečítal so velké množstvo kníh teda nemôžem tu dávať nejaký zoznam , lebo na mnohé názvy si už nepamätám nakolko boli požičané, ale v zásade ma najviac ovpyvnil Murphy , čítal som všetky jeho knihy ,a množstvo ezoterických kníh , ale za pozornost stojí motivačná kniha:

Milionárom za minútu.autori : Mark Victor Hansen, Robert G. AllenMark, ktorá je písana velmi zaujímavým štýlom , polovica knihy je návod ako na to...druhá polovica je písaná formou príbehu jednej ženy ktorá to aplikovala priamo v praxi.

Denne čítam Bibliu, nie som náboženský fanatik , ale našiel som v nej množstvo odpovedí nad ktorými som rozmýšlal a akoby náhodou som dostal priamu odpoveď , ale kedže ja na náhody neverím tak verím Biblii.
Naposledy som čítal knihu ktorú oporučal autor finančníka Cesta od Brandon Bays a musím povedať , že ma dostala , je to skutočne použitelné v praxi a dosiahol som už nejaké výsledky hoci nemôžem hovoriť o nejakých velkých zázrakoch , ale ako samotný názov knihy hovorí je to Cesta.....

Mimo to som absolvoval Sivovu metodu a rôzne techniky práce s podvedomím s dobrými výsledkami čo ovplivnilo môj další život , samozrejme pozitívným smerom. Teraz si idem objednať knihu na ktorú si tu hodil recenziu za čo ti ďakujem a neskôr zreferujem svoje dojmy a skúsenosti z tejto zaujímavej metódy.



Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Gladiator028

Ahoj a diky za tvoji odpoved.Silvu mam taky doma myslim ze stoji za to se venovat a cvicit si jeho metody,Cestu take mam.Jinak diky za ty ostatni autory,mrknu na to co vygoogluju.potom dej vedet co ta kniha jakou sis objednal.Jinak co mohu doporucit z tech motivacnich knih: David j.Schwartz-Myslete velkoryse
Dale Carnegie ma vice knih
Napoleon Hill - Myšlením k bohatství
Stephen R. Covey - 7 návyků skutečně efektivních lidí
Charles-Albert Poissant,Christian Godefroy-Jak mysli milionari
T.Harv Eker-Jak mysli milionari

Binyxxx

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravim

Chtel bych doporucit knihu na kterou jsem ted zrovna narazil,zacal jsem ji cist a mohu jen doporucit,protoze plno duchovnich pravd ze da spojit s tradingem napr...to ze ve vsech sferach zivota tak i tradingu plati pravidlo ,ze vsechno ma svuj cas,nic se neda predbehnout ani preskocit,kazdy si musi projit kazdou urovni aby dosel tam kam miri."I strom dokud pevne nezakoreni nemuze kvest,tak i vez pokud nema pevne zaklady tak se zriti.A tak bych mohl pokracovat dokud bych neopsal celou knihu.
Jde o knihu od Dana Millmana-Navrat pokojneho bojovnika (je i v e-booku).Narazil jsem na ni nahodou po zhlednuti skveleho filmu Pokojny bojovnik,ktery byl natocen podle knihy Cesta pokojneho bojovnika od stejneho autora.Ted sem si ojednal dalsi knihu od Millmana,vazne je dobre

Binyxxx

"Nemuzes presahnout to,co neznas.Aby ses mohl presahnout,musis znat sam sebe."Sri Nisargadatta Maharaj

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Mahrlo,

Píšeš že svoj "office" máš v spálni , horšie si už urobiť nemohol ! Podla Feng-Shuei v spalni je tzv:mrtva energia lebo tam človek odpočíva , energia je tam velmi tlmená a to ťa unavuje hoci si to možno neuvedomuješ a zároven dáva vesmíru avízo že túžiš po útlme príjmov ....chceš mat od nich klud !!!
Viem, že sa mnohý z Vás nad tým pousmejú a povedia si že som asi prepracovaný..... :) no niečo málo o tom viem a nebral by som to na lahkú váhu . Vplyv takejto energie je pomalý proces a ide až pod kožu teda zmeny prichádzaju postupne takže pouvažuj o zmene prostredia ideálne by bola obývačka , ale ak to nede zaobstaraj si nejaku knihu feng Shuei najlepšie myslím od Webstra (Webstera) nemám ju doma takže presne neviem. Inač prešiel som niekolko stupnou Feng Shuei pod vedením majsterky ktorá študovala toto umenie v Číne 7 rokov a živí sa len tým, zriaduje banky a obchody aby im tieklo viac penazí a to čo som videl mi stačilo.No už aj stačilo.


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to
Gladiator028

Zdravim,akorad jsem to docet a muzu rict ze je to sila,mas se na co tesit,ja si objednal od nej dalsi knihu Tvuj zivot ma cil

popis:Autor legendární filozofie pokojného bojovníka v této knize shrnuje své mocné učení do dvaceti pšti klíčových zásad, které jeho učitel, starý bojovník zvaný Sokrates, nazývá "pravidla Domu". Dan provází každé z pravidel Domu poutavými příběhy, citáty a cvičeními, jež vám pomohou začlenit zmíněné zásady do vlastního života. O své úloze v tomto procesu říká: "Moje odpovědi nevycházejí ani tak ze mě, jako spíše přicházejí mým prostřednictvím. Já ovšem nepromlouvám s netělesnými bojovníky - mudrci z páté dimenze, neklábosím s Bohem ani nezapisuji to, co by mi diktovali průvodci z hvězd. Mám jen dar slova a otevřené srdce a untuitivně chápu pravidla Domu. Jak praví přísloví: Kde dlí láska, není žádných tajemství."

a dalsi Bozske zasahy
Kniha o zázracích a dalších nevysvětlitelných úkazech a jevech působivě svědčících o existenci Boha. Příběhy ze současnosti i dávné minulosti se opravdu udály a mohou se stát i vašimi osudovými zásahy. Tato kniha vděčí za svou existenci osudovým okamžikům, jež poznamenaly životy obou jejích autorů: Jedné noci roku 1966 při jízdě na motocyklu havaroval mladý gymnasta Dan Millman; a o dvanáct let později v temných ulicích San Franciska se dva rváči s kovovou trubkou v ruce vrhli na mladého spisovatele Douga Childerse. Životy obou mužů se díky těmto incidentům od základů změnily. Ti dva o sobě tenkrát ještě nevěděli, ale po létech, když se jejich životní dráhy zkřížily, se z nich stali nejlepší přátelé. Společně napsali i tuto knihu. Tehdy ještě netušili, že zásadní obrat v jejich životě se podobá změnám, které potkaly i mnoho jiných. Příběhy, které vám předkládáme, se sice vzájemně liší, ale spojuje je jeden jediný fenomén – každý z nich je jednou z mnoha plošek na témže diamantu. V této knize se díváme na osudové zásahy jako na jistou formu působení vyšší moci, která ukazuje další cestu, je bohatá na zjevení a projevy milosti, mění životy lidí a provází je do vyšších sfér, povzbuzuje je, poskytuje jim tvůrčí inspiraci a nabádá, aby prokazovali pomoc svým bližním. Během čtení sami poznáte, že podstata těchto událostí nespočívá v jejich dramatičnosti, ale v tom, jaké ovoce přinášejí. Nahlédněme tedy do světa záhad všedních dnů…

Jinak sem narazil na dalsihi knihu,ale bouzel je vsude rozebrana skoda

Anatomie zázraku - Cesta splněných přání - Chopra Deepak
Stalo se vám někdy, že jste si po dlouhé době vzpomněli na někoho, koho jste už dávno neviděli, a on vám v tu chvíli zatelefonoval? Nebo jste hluboko v srdci chovali nesplnitelné přání, které se vám zcela nečekaně a shodou neuvěřitelných náhod vyplnilo? Anebo jste dostali spásný nápad jak konečně vyřešit zapeklitou životní situaci - a váš přítel přišel se stejným a stejně překvapivým řešením? Nedivte se: všechny zdánlivě náhodné souběhy událostí jsou totiž ve skutečnosti znameními, která přicházejí z univerzálního světa nekonečných možností. Kdo se na tento prapůvodní zdroj veškerého stvoření dokáže napojit, bude utvářet svůj osud podle vlastního přání. Průkopnické dílo světoznámého amerického autora ukazuje, jak vlastními silami formovat svůj osud, využít nekonečné síly náhody a vydat se na cestu, která vás dovede k pocitu naplnění a štěstí.


Binyxxx

"Nemuzes presahnout to,co neznas.Aby ses mohl presahnout,musis znat sam sebe."Sri Nisargadatta Maharaj

"Nemuzes presahnout to,co neznas.Aby ses mohl presahnout,musis znat sam sebe."Sri Nisargadatta Maharaj
"Nemuzes presahnout to,co neznas.Aby ses mohl presahnout,musis znat sam sebe."Sri Nisargadatta Maharaj

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To michal-administrator
To se teda omlouvam,netusil jsem ze se ani tohle nesmi i kdyz sem uz tady vsude videl podovne veci ,protoze to nebylo zadne heslo na zadnej warez,ale akceptuji tvoji pripominku a jeste jednou se omlouvam


binyxxx

"Nemuzes presahnout to,co neznas.Aby ses mohl presahnout,musis znat sam sebe."Sri Nisargadatta Maharaj

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...