Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

VSA (Volume Spread Analysis)


hruska

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 858
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Luďku, samozřejmě že jsem tu stránku prošel předtím, než jsem vložil svůj dotaz. Možná jsem to jen napsal špatně...

Nenašel jsem odpověď na Soptíkův dotaz s provozněním tohoto indikátoru od Hrušky, proto jsem se zeptal znovu. I když je to klasický Volume indikátor, tak se mi líbí to, že odlišně vykresluje bar, který má nižší volume než dva předchozí. Proto bych ho použil ve svém template a proto jsem se zeptal.

Jinak verzi Ninji mám tu nejnovější 6.5.1000.14.

Roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby



Romane,

chtěl jsem jen odkázat na Adrianovu odpověď na můj shodný dotaz na straně 21, kde se ptám na totéž. Tato utilita se importuje ve tvaru .zip, jak je uvedeno. Mne se to bohužel nepodařilo, hlásí mi to ,že tam již podobný soubor existuje. Neměl jsem zatím čas se tomu věnovat v čem je chyba, tak to zatím sleduji s better.volume z NJ suportu.
Na pochopení VSA to nemá vliv.
Zkus postup importace a napiš jak jsi pochodil.
Luděk
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Aha, tak toho jsem si nevšiml, omlouvám se.

Každopádně mě to hlásí stejnou chybu, jako tobě. Koukal jsem i na ten Better Volume a tam je na mě až moc barviček. Je to nějaký divoký. :) Vím, že to nemá na nic vliv, šlo mi jen o tu přehlednější vizualizaci. Každopádně si zřejmě vystačím s klasickým VolumeUpDown.

No nic, jdu pokračovat ve čtení.

Roman

P. S. Byl by dobrej nějakej print od zkušenějším VSAků (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravim takze tu je navod ako to spojazdnit manualnou cestou. nakopirujte subor Flimbo_HLC do adresara Documents/Ninjatrader 6.5/bin/custom/indicator/ takze cela cesta bude vypadat takto (ja mam vistu ale pri xp je to vlasne takties v Documents zlozke) "c:\users\Flimbo\Documents\NinjaTrader 6.5\bin\Custom\Indicator\Flimbo_HLC.cs" do tohto isteho adresara nakopirujte takties subor "NinjaScript.Ensign.02.04.09.cs.cs" potom skompilovat indikator a to takto: otvorim si editor najprv a to v Tools/Edit ninjascript Indicator / najdem si tam Flimbo_hlc a po otvoreni stlacim F5 aby sa mi skompiloval a mal by som dostat hlasku ze uspesne je to skompilovane. potom staci ho uz iba normalne otovrit ako bezny indikator.

12539

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Hruska: díky za návod, ale stejnak to nefunguje. :S Jak už psal Luděk, s Flimbo_HLC není problém, ale s Flimbo_Volume (chybí soubor s příponou .cs). Přesto když jsem to zkusil dle tvého návodu, tak mi to hlásí chybu, viz. print v příloze (je to soubor ve Wordu, přejmenuj příponu na .docx). Zkusil jsem ještě ten tvůj soubor Ninjascript.Ensign nakopírovat k těm dvěma souborům z Flimbo_Volume, zazipovat a z toho naimportovat a taky to nejde. Tak ti vůbec nevím, co dělám špatně....

12540

Link to comment
Sdílet pomocí služby

[bold]nighthero:[/bold] ten obrazok s chybovou hlaskou nejde zobrazit, spravim video navod ako to tam davam ja tak to potom hadam bude jasnejsie. [bold] ludekM:[/bold] nie som expert vo VSA. ale tak tu je popisane ako som ja videl situaciu na EURE. pre mna je idealne ked si mozem naznacit kanal pomocov spodkov alebo vrcholov takze tu ho mam tak aj naznaceny. 1- down bar s close na vrchole a vysoke volume vramci rana. osobne ked vidim rutiaci sa swing oproti silnej Demand linke zakonceny tak ako tento v podobe Climaxiku maleho by som zobral na jeho vrchole. samozrejme to bolo doobeda takze som to ani nemal sancu vidiet. 2- Test Climaxu, tu by bolo zrejme bezpecnejsie vojst. 3- Wide spread up bar prerazajuci docasnu rezistance vytvorenu globexom. Toto mozme povazovat vramci vsa ako absorbcia a nie weakness . dalsi bar 4 bohzial ma mensi spread ako 3ka a este ma aj vyssie volume. toto moze znamenat bud absorbciu dalsiu ale to by bolo idealnejsie keby bol down bar. alebo skor princip Effor vs Result a to ze vysledok zo snahy teda volume nie je ziadny. ak by som mal otvorenu poziciiu tak tomto bode by som ju okamzite likvidoval tak ci tak sme uz pri prepredanej hornej linke kanalu. 5- sa da povazovat za druh hidden uptrustu idealny na agresivny short+ v pozadi mame uz celkom solidny weakness. 6- Spring- ponoril sa pod support a zarel s zvysenym volume.toto sa udialo ale na supporte ktory bol podstate 50percent retrace od jeho predosleho swingu zacinajuci od 1-5. Spring ma kusok vadsie volume to znamena ze treba pockat na test. ktory podstate aj prisiel 7. test springu treba si priblizit TF na nizzsi a to 5ku ale tusim aj na 10ke to vidno ze sa jedna o testovanie. na tomto bare som podstate aj vosiel. 8- news - bernanke speaking.. sa postaral o xaoticke xovanie publicku ;D neskor cena letela az do 9ky 9-buying climax v prepredanej zone kanala.. 10- supply bar.. kazdy ND ktory sa da najst na pade tohto by sa dal dobre shortovat.. obcas pride ND obcas nepride.. zalezi aj aky je agresivny obchodnik.. dakto zobere short okamzite na 9ke dakto si racej pocka na ND. bohuzial ak sa cena prilis vzdiali od Climaxu je podla mna uz nie tak moc vyhodne predavat na ND. 12-dalsi supply bar a po nom kvazy ND. --------------------------------------------------- tak asi takto by som to rozanalyzoval ja Konecne by mohol aj dakto iny skusit spravit analyzu podrobnejsiu. :)

12556

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Na FESX je zaujimava situacia na prestudovanie.Takzvany [bold]Selling Climax[/bold] 1-Siroky down bar prerazajuci support vytovreny 2-lows. Bar po nom ma takties vysoke volume s Close na vrchole + je to Lever bar. Toto uz naznacuje Selling climax ale kekdze je tam zjavne hrozne vela Supply tak cena padla este nizsie do bodu 2.(selling climax musi byt potvrdeny testovanim) 2-Bar presne narazil do Oversold linky kanala. Dalsi bar po nom je Up bar s uzavretim na vrchole ale dolezite je Volume ktory je dostatocne vysoke. To znamena ze na 2bare muselo byt hrozne vela Demand resp ze buying presahuje selling. Co nam vytvara Selling climax. 3. toto je dolezity bod pre Selling climax a to Testovanie.(do tohto bodu down bary su s close v strede a maju spread uzky +volume je nizke) 4. dalsi Test do zony Climaxu. Tento test oproti tomu predoslemu moze vypadat bezpecnejsi, pretoze v pozadi sa tvoria vyssie spodky a avyssie vrcholy, co dava pocit ze trend sa obracia na hor. ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Pri takomto druhu Climaxu treba mat na pamati bod resp. Bar 1. Ktory nam stale vytvara rezistanciu v podobe minulej supply. Ak cena bude musiet prerazit cez tuto hodnotu, vsetci doslova uzamknuti trejderi ktory tom case predavali sa budu xet momentalne zbavit svojich pozici aspon na Break-even co vytvori znova barieru ktora bude musiet byt absorbovana. Krasne to vidno na Upthruste v bode 5. -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Stohto pohladu sa vyhodnejsie javi zobrat long v bode 3(Na Teste ktory je v blizkosti prekupenej zony a takties je tam viac miesta na rally do rezistencie v bode 1) Treba poznamenat ze toto je ale iba taky malicky climax vramci kanal kedze je to iba 3min tf.

12574

Link to comment
Sdílet pomocí služby

A 100 euro za necelou hodinku dobrejch. :-)

To Hruška a další zastánci VSA - pochlubili jste se nějakými statistikami ze svého obchodování, ať už Sim nebo Live?

Jak tak totiž na to koukám, tak si myslím, že pokud člověk jednou dokáže dobře číst graf, tak musí mít vysokou úspěšnost a i RRR. Ale jenom jen moje domněnka...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Chlapi, je tohle "dobrej vstup" dle VSA?

Logika u mě byla taková, že jsem si nakreslil trend channel (tady mám ještě velký rezervy) a potom, co se trh dostal do předkoupené oblasti, jsem vstoupil tick pod prvním No Demand Barem (pozitivní slip 2 ticky). PT jsem dal pod low posledního Swingu, ale když se trh potom poměrně rychle rozjel a Swing svižně prorazil, navýšil jsem PT o bod a vystoupil nakonec s profitem 6 bodů. Toť moje úvaha. :-)

Budu rád za vaše komentáře.

Roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...