Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

VSA (Volume Spread Analysis)


hruska

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 858
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Myslím si, že se dalo jít Long limitem nad tou congestion, cos zakreslil do grafu, někde na hodnotě 2935 a ten Down-Bar po 7ce by ti nevadil. Nebo Long na tom prvním úzkém Down-Baru po tom proražení ve 13:20h.

Ale jinak situace popsaná dobře, ale Hruška je větší borec. :)

Chat VSA? Nevím, neznám. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

:D nie som borec robim chyby stale takties.

Nepoznam moc tento europsky FESX .
tie bary sa mi zdaju na to ze maj 10min stale take uzke.

ak by 4ka bola Male volume tak by som siel Short len proti tomuto shortu su tam dve vecy
a to .. zona pri 3ke.. a od trojky vyletel taky vadsi up bar. toto znaci ako si uviedol nerozhodnost v trhu.

pretoze v pozadi je ten Climax(alebo UT) ale dalsie vecy naznacuju ze zrejme je tam asi aj stale demand.
long by som snesiel v ziadnom stych bodov. ak tak Short na ke agresivnejsie.. ale ten by som zrejme uzavrel hned dakde v tej CG zone co sa udialla nasledne.

Ja na Chat nechodim posledne lebo dorabam si vlastny tradersky zurnal na zapis trejdov atd.
takze nemam moc casu to tam sledovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

neigthero: pekny setup. celkom ma zaujal ten down bar tesne pred barom cislo 2. pekny no supply a hned po nom wide spread na high volume s dotykom na SR uroven a nasledne nieco ako akumulacia...

Bral by si long aj keby ten no supply bar bol na vyssom volume ako test bar? Ide mi hlavne o to ze niekde sa pise ze ak po teste vidime down bar je to vlastne failed test a zas inde ze to je idealny setup pre long.

link na chat daval hruska par stranok dozadu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To blska:

ten No Supply před barem č. 2 bych nebral jako validní, protože na vyšším TF jsem v tu chvíli ještět neviděl SoS.

K tomu dotazu ohledně Volume na NS a Testu. Test by měl uzavírat nahoře s nižším Volume, což naznačuje, že cena byla stlačená dolů, ale žádní medvědi se neukázali, proto uzavírá nahoře (pokud se pletu, opravte mě někdo). Pokud by po tomto Testu ihned následoval Down-Bar s vyšším Volume, tak bych to zřejmě nebral, protože přece jen je to jen 5min TF a je možné, že medvědi vylezli z děr později. :) Tzn. jak říkáš, Failed Test a mohli bysme očekávat nižší ceny. Právě kvůli tomu se doporučuje vstupovat limitem nad Testem, ale já tady šel kvůli velikosti SL na Close

Roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...