Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

VSA (Volume Spread Analysis)


hruska

Doporučené příspěvky

caf, no mysli ze ten prvy stup si idealne s analyzoval bohuzial si na nom nevosiel. vtedy najvadsie climax volume bolo na tom buying climaxe vsimni si 1ku na mojom grafe ten bar je cisty climaticky bar. takties. a to uz vytvorilo aspon pre mna nie moc idealne podmienky v tom momente rozmyslat na daky short ten climax bol v zone Toho supportu ktory vlasne aj prerazila potom sa odrazil od neho smerom nadol. dalsie volume ktory si tam mal bolo v prepredanej zone kanala. nto vytvorilo buying moznost lebo ten bar na 2ke ma najvadsie volume a jeho close je mid a spread narrow. znova si vsimni volume je na spodku toho spicu.. nemas tam ziaden Supply bar takties v takom strmom down trende ako vidis podla kanala je short nie moc idealny. skor by som shortoval v hornej casti. tak ci onak.. pri retrace vstupuj racej na prerazeni baru na 10m stale bary vytvarali vyssie spodky.. keby si mal sell stop na ix lows tak by si vobec do trejdu nevosiel.

12895

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 858
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Pokial mozem vam vstupit do debaty tak skusim napisat svoj nazor
porovnaj close ,high,low,volume a spread barov v tej prvej korekcii ked si nezobral no demand s tou druhou korekciou ked si ho zobral. V druhej korekcii pekne siroke spready,bary vytvaraju higher high a higher low,close barov nad high predosleho baru a takmer na svojich high,treti zeleny bar z dna ma dokonca trosku vyssie volume ako v predoslej nohe swingu down.Piaty zeleny bar z dna vstupilo niejake supply ale reakcia ceny je taka ze ihned dalsi bar je up bar a nastava absorpcia supply. Osobne hladam no demand v slabom trhu ale toto bola jasná snaha ist up.
Inak na dne je pattern "bag holding" ,porovnaj spread a volume predposledneho a posledneho červeneho baru,ktory hovorí o tom že trh nam pôjde pravdepodobne up.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Chlapi, díky. (tu)

Toho Bag Holdingu jsem si vůbec nevšiml... Ke vstupu mě zmátly ty up-bary. Sice uzavíraly na High, ale snižující Volume + SoW v pozadí a vzal jsem to. Příště se toho radši vyvarovat. Měl jsem vzít ten první. Nevzal jsem ho hlavně proto, že jsem překládal, překlikl jsem a hle, No Demand. Ale protože jsem nesledoval "vývoj trhu", tak jsem to nezobchodoval.

Kuky: napsals, že No Demand hledáš ve slabém trhu. To je logika, kterou jsem se tady snažil aplikovat, ale špatně. ;) Mohl bys mi říct, podle čeho poznáš, jestli je trh slabý nebo silný? Koukáš na Swingy a když tvoří Lower Highs + Lower Lows = slabý trh? Kolik takových Swingů musí být, aby to byl pro tebe validní signál? Nebo to určuješ podle TL?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Je pravda, že ten Climax byl už dost daleko. Další PRO, proč jsem to vzal, bylo, že SL stačil tick nad Low včerejška. Tak jsem si říkal, že to je vrchol korekce a spadne to dolů. Jenže nespadlo.

Tak jsem si to aspoň vyzkoušel. :)

Podle čeho ty určuješ, jestli je trh weak nebo strong? Hádám asi převážně podle trendových kanálů?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nighthero,
jj sleduji swingy ... VSA neni podle mne o jednom signálu, ale o celé situaci trhu, tj jak jdou swingy, delají higher high nebo lower high, jak se k tomu staví volume roste/klesá/je nízké/velmi vysoké a jak se trh pohybuje/proráží silné S/R .. úsečka na úzkém rozpětí a velmi malým volume v uptrendu ještě sama o sobě nemusí znamenat otočení trhu, záleží co je před ní ...

např. osobně neberu jeden ND/NS signál jako silný SOW/SOS, ale jako potvrzující/doplňující jiný signál trhu

M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Míro, díky za potvrzení mého chápání VSA. Taky beru ND/NS jen když vidím, jestli je trh slabý nebo silný.

Občas jsou ale situace, kdy nemůžu na grafu najít SoW v podobě Up-Thrust (např.), přesto ale trh dělá nižší Highs a Lows swingy a jakoby navrchu swingu mám ND. Vzal bys tenhle obchod? A samozřejmě opačně - vyšší swingy a na dně swingu NS - je to pro tebe platný vstup do obchodu?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím
pre mna je slabý trh ak vidím znak slabosti,samozrejme nestačí jeden ale cena musí napísať svoj "príbeh". Veď koľko krát sa niečo zdá ako buying climax ale v skutočnosti trh ešte spraví jeden swing up na nižšom volume a až tak sa rozhodne ísť dole. Čiže napr po SoW hľadám pekný break niejakej mini korekčnej TL alebo pekný down bar s close dole na podstatne vyššom volume ako posledných x barov, alebo pekný upthrust , alebo cena spraví male swingy a lower low a lower high a vlastne až po tom všetkom no demand pre vstup.
Inak nighthero tvoj trade bol nazorný príklad ako si treba vsímat volume v jednotlivých korekciách a porovnávat ho medzi sebou,cize porovnaj ake je volume v prvej korekcii downtrendu kde si nezobral trade a v tej poslednej "korekcii" , vidis ze v poslednej je podstatne vyssie aj ked sa ti zdá že klesá ako vravíš. Aj to hovorí že trh získava na sile.
Ja osobne nie som celkom klasický VSA trader lebo stale ma hnevalo ze som "vedel" kde pojde trh ale proste vstupný no demand bar sa proste nevytvoril a tak som aspon ja osobne nemal na com vstupit. No a ten pocit ma nicil . Tak som si na presny timing vstupu do trhu nasiel nieco celkom iné. Proste VSA je pre mna velmi silny nastroj pre urcenie buduceho smeru ale osobne ako "trigger" obchodu ho nepouzivam.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ono možná u mě je taky občas chybka, že se snažím najít SoW/SoS, když není nikde nic, ale ono to musí být prostě vidět, jak oba píšete. (tu)

Poslední otázka při pátku, když máme ten svátek :)

Hledáte všichni signály SoW/SoS na vyšším Time-Frame a vstupuje na nižším? Např. když na 15min TF najdete Up-Thrust, hledáte ND na 5min/3min TF? Nebo i ND musí proběhnout na vyšším TF?

Všem vám chci moc poděkovat za to, že trávíte svůj čas zodpovídáním mých otázek. DĚKUJI !!! ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nighthero:
ja to robim tak ze si na vyssom tf zaznacim kanal pripadne s/r urovne ale snazim sa iba te najdolezitejsie.
lebo S/R urovne mozes prakticky na kazdom higher highs a lower highs znacit a potom tvoj graf by vypadal ako linajkovy papier :D.
a pre mne je dolezity trend kanal. a neda sa povedat ze pozeram hlavne na 15min napriklad ap otom idem na nizzsi tf.
pretoze ak sledujem 5min tak by som mal vidiet ze sa formuje SOS tak isto ako na 15Min.. je to podstate jedno.

ak pozeram napriklad na 15min test jeden bar. tak ked sa prehodim na 5min tak by som mal vidiet tak ci tak testovanie ibaze viacnasobne..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No mě jde hlavně o to, že nevím, jestli vzít obchod, když na 15min TF mám např. Stopping Volume v 10:00h a v 10:10h se mi vytvoří na 5min TF No Supply, ale úsečka na 15min TF ještě není vykreslena. Tzn. že se mi NS může na vyšším TF potvrdit (tím ale přijdu o dobrý vstup díky nižšímu TF - trh urazí nějakou cestu nahoru než se uzavře svíčka) nebo taky nepotvrdí a schytám SL. Tak nevím, v těchhle situacích, jestli ten NS zobchodovat. Ptám se na to, protože tohle se nedá ani zbacktestovat.

Jak to řešíte vy, chlapi?

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...