Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

VSA (Volume Spread Analysis)


hruska

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 858
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

tak tu je daky screen s Piatku Europska session: 1- vysoke volume Close middle (toto vypada na Slabost) bary po nom maju zvysene volume a stale sice vytvaraju HH HL. ale ich s pread nie je dostatocne velky. treba ocakavat reakciu. 2-Testovanie vidime swing (reakciu) na zvadsa uzkych baroch. a ak aj je tam down bar s sirokym spreadom jeho close je na vrchole. ten jeden bar znamena pekny test ale vsetky bary dokopy vytvaraju testovanie. Coho vysledkom je zvysenie sa ceny. 3- dalsie testovanie ako smerujeme nahor. 4-toto sa da vyhdonotit ako Minor Climax . siroky up bar s close na vrchu s vysokym volume a hned po nom je taky kvazy uptrust. to secko je to pri SUPPLY Trend linke.resp dokonca na 2tl. po tom UT je tam aj ND dokonca idealny na agresivny short. EUROPA + AMERICKA SESSION Cena padne do bodu 5 bez ziadnej vadsej korekci, do zony kde pred tym bolo velke volume v case europskej session vysoke volume. 5- down bar s close na spodku prerazajuci spodnu cast kanala toto je slabost. dalsi bar nam avsak povie to ze vstupila daka dalsia protisila buying kedze mame uzky spreadskoro take iste vysoke volume ako predosle. dokaz toho ze buying stupil.(effort vs result -> volume vysoke a cena sa nepohla nadol.) cena vyleti nahor na swingu A prerazi TL (v tomto swingu na tomto tf nemame sancu vstupit.. jedine vidno testovanie na nizzsom tf 5min.) Nasledna reakcia -Swing B do bodu 6 je znakom sily pretoze. Znizujuce sa volume a cena ma tendenciu na tomto swingu sa zuzovat v podobe uzkom spreade a trva omnoho dlhsie ako swingu A aby spadla nadol. takties sa to udeje v hornej zone toho velkeho volume baru + spravi 50percentny retrace. idealne na long.(samozrejme kedze je piatok tak racej to hned aj uzavret na konci sessny) tak dufam ze dakomu tato analyza daco da :D

12836

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hruška:

Díky. Doufám, že mě to něco dalo. ;)

Jak jsem psal, že jsem udělal nějaký chybky, tak jsem si teď uvědomil, že to bylo proto, že jsem sledoval primárně 5min TF a až po vstupu jsem se podíval na 15min TF. Kolikrát ta situace na 15tce nevypadalo úplně OK, ale na 5tce jo, tak jsem to vzal.

Měl jsem to udělat opačně - sledovat vyšší TF (15min) a když se tam vytvoří nějaký ND nebo NS tak hledat vstup na 5min TF, viď?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nighthero:
Skus sem dat ten zly obchod kde si a na zaklade coho vstupil.

ono ak sledujes celkovu situaciu tak mozes resp ti staci pozerat aj na jeden tf ale vyzaduje to zrejme viac zrucnosti.
ja pouzivam primarne 15min 10m a 5m.

vcera bola zajimava situacia na tom eure de na 15m bol Up bar s velkym volume close pri high a ponom nasledoval bar co vypadal ako idealny test. ale ked si sa pozrel na 10m tak to tam vypadalo skor na mensi Climax.
Plati pravidlo ak si si nie isty resp mas daky rozpor tak nevstupuj a pockaj.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tady přikládám print, kdy jsem zvládl tři obchody. Budu rád, když je okomentuješ. Ten první obchod byla fakt blbost. Hlavně, že jsem si všiml toho Shake-Outu na 15min TF. Ten druhej obchod mě mrzí. O kousek byl zasažen SL. Kdyby nebyl, rozdíl v equity cca 500 babek. :-/ Ten třetí obchod - to už jsem jen honil předešlé ztráty. Magor prostě :-)

12844

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nighthero, VSA samotnou tolik neznam, ale ja bych treba urcite nevstupoval kvuli zakladni veci. Pokud si zakreslis TL, tak vidis, jak ji cena celou dobu krasne kopiruje, neni videt zadne zeslabovani trendu. To je u me jedna z nejdulezitejsich veci, pokud proti trendu, tak se kouknout, jestli nejdu proti takovehle TL, pokud neni jeste ani swing mimo ni, je pravdepodobne, ze se trend nezmeni. Dalsi vec je, ze po tak velkem trendu bych zkratka nebral jen takovehle zachvevy. O tom dobre pise Larry, ze rozjety trend ma svoji setrvacnost. Pak si jeste davam pozor na jednu vec. Pokud se vytvori tak dlouha, volumove silna usecka, kterou mas oznacenou c.14 a cena se drzi v jejim ramci, tak to dost casto vede ke vzniku cg a nerozhodnosti ceny, ale to nemam podlozene testy, jenom co jsem vypozoroval... Ja to mam nastavene tak, ze pokud hledam obraty, tak to musi byt na nejakem silnem miste, ktere je potvrzene alespon 123 na 15 min tf + bod prurazu musi byt mimo TL. Ale neni to nic tak promakaneho jako VSA. Jinak ale ten druhy vstup byl v dobrych mistech, silna SR + R1. Skoda ze to nevyslo. Pokud hledas dalsi inspiraci pro praci se SR, volume apod., tak hledej po forech prispevky od DBPhoenix, lepsi vysvetleni jsem nikde nevidel. Plus ma i svoji knizku v PDF, je to podle me hodne dobra cetba.. Vychazi z Wyckoffa. At se dari!

12845

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavel K., díky.

Té Trend Line jsem si vůbec nevšiml. :) Zatím se mi totiž moc dobře nedaří je zakreslovat, tak jim ani moc nevěnuji pozornost. Za to vodorovné SR celkem ano, proto se zaměřuji spíše na ně. Je fakt, že ten první obchod byl prostě momentální výpadek mozku. :)

Na DBPhoenixe jsem už narazil i na jeho způsob zakreslování SR (označí si congestion areas a z prostředka do budoucna nakreslí SR). Mohl bys mě odkázat na tu jeho knížku? Tipuju, že to bude někde na traderslaboratory, ale je tam hodně obsáhlých vláken a než bych to našel, tak bych už možná byl i full time. :)

Roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

www.traderslaboratory.com/forums/blogs/dbphoenix/ Tohle je dobry odrazovy mustek. Jinak staci se kouknout treba na trade2win a pokud si prostudujes vsechny jeho prispevky, tak mas na dost dlouhou dobu co delat. O tu knizku, myslim, musis napsat primo jemu. Mam ji uz docela dlouho. Neni to takova klasicka knizka, ale spis sbirka clanku k jednotlivym tematum, ktere na sebe ne uplne navazuji. Ale je tam vysvetlena komplet cela problematika ceny a volume.

Jinak na TL neni nic tezkeho (dokonce tam podle me muzes byt jeste mene kreativni nez pri SR), spojis 2 low nebo high a sledujes, jak se cena chova, kdyz se k ni priblizuje. pokud ji potvrdi znovu, jde pak o docela dobry indikator sily trendu. O zmene v trendu muze byt rec, pokud se vytvori swing mimo TL, ktery je nasledne prorazeny (jednoduse receno). Zde je treba vynikajici signal 1.RH po prurazu bodu 2, ktery uz lezi mimo TL (nebo tesne kolem ni). I o TL a supply/demand lines dobre pise prave DBP. Ale neni to jako VSA, neukazuje vylozene patterny, ukazuje, jak spravne cist graf.
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky, podívám se na jeho stránky.

U TL právě nevím, jaká Lows a jaká Highs mám spojit. A navíc, když je svíčka dlouhá, protne TL, ale Close je na ní nebo těsně nad TL, jestli mi rozumíš. :) To pak nevím, jestli mám TL posunout na to Low dlouhé svíčky nebo nechat tak, jak je (protože Close je na TL). Vím, že u trendových kanálů jsou předprodané a předkoupené oblasti nad/pod horní/spodní TL kanálu, ale jak moc velký prostor mám trhu dát, to nevím. V tom tápu.

Myslíš, že bys sem mohl hodit jeden print k TL? Ono to taky patří do VSA, když sledujeme Volume u TL...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nighthero: To bolo trefne ze 'honil som predosle straty' to poznam na sebe, vtedy je asi najlebsie prestat obchodovat v ten den, lebo clovek je ovplyvneny emociami. ale lahsie sa to hovori ako realizuje. 3- by som neprikladal jej vahu SOW pretoze v pozadi mas SOS stou absorbciou to ze mmtalne cena nejde niak hore je v poriadku ale hlavne je ze neprisla tam dalsia proti sila. v tomto bode cena ma skor tendenciu sa plazit nahor v povodnom mmtalnom trende. to ze nie je tam volume nevadi. 4-ku by so nazval Shakeout. takties vidis ze to akoby sa doslova odrazilo od minuleho S/R urovne. 4ka je skor SOS ako SOW. 8-ka mi skor pripada na Climaticke volume ale aj UT, tak ci tak je to SOw. Stohto pohladu ak by som pozeral iba na 5min TF tak ako aresivne entry by som siel rovno na close toho baru a ak nie tam tak potom hned bar po nom je ND. IBAZE ako vidis cena moc dole nesla a preto znova treba pozerat na viacere TF na tomto to moze vypadat sice pekne ale ked si pozres 3min tf. vidis ze po tom velkom up bare. down bary vobec nemali ziadne totalne ziande volume smerom na dol.takze na tomto TF vidis jasne ze toto moze byt jedine Korekcia tym padom to bolo len docasne sa zbavovanie ziskov s dakej skupiny smart money. (porovnaj tento climas s neskorsim climaxom ako sa cena hned po nom zaxovala a uvidis rozdiel) 11ka -znova ak by si sa pozrel na 3min tf videl by si ze nemas ziaden dokaz na to ze supply vstupila poriadne po tom climaxe. 18- Hmmpri tak velkom Climaxe ako bol na 14 . nedavaj nikdy si tak uzku stopku pokial nevidis ze vtupila uz supply do truhu poriadne na zaciatok musis pocitat s stopkou pri climaxe na jeho vrchole. a skus ju posnutut az ked vidis evidentne zvysujuce sa volume smerom na dol .nemozes ju davat do stredu climaxu cca v dobe ked sa este len zistuje ci vobec tam je volume aebo nie. Tieto druhy stopiek ta tak akurad maju tendenciu vyhodit s trhu skor. pri tom poslednom obchode, si v downtrende mmtalne takze to bol agresivne entry ako secky hned po climaxox : ) a tu vidis ppekne ako trendlinka vydrzala a ten up bar aj ked mal snahu prerazit ju neprerazil a cena spadla dole. ------------- Moja rada je vsimat si aj celkove swingy ako reaguju, kolko % spravia stoho 50% je take hlavne voditko ak Swing retracne 50% a menej je to normalna korekcia a trh je silny nahor ak vsak padne nizzsie tak je to uz aj znak slabosti. a ze sa stava dominantnejsia sila supply .Takties si kreslit kanale aspon mne to dost pomaha. Pises ze si hlavne zakreslujes Horizontalne S/R .tie ja pokaladam za minioritnejsie pretoze byvaju lahko prerazene . hlavny je trend. akurad som si vsimol ze to aj Pavel K. tam pise :D takze naprosto suhlasim

12846

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...